Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Optymalizacja treści SEO: co powinieneś zrobić w ramach swojej strategii SEO?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Optymalizacja treści SEO: co powinieneś zrobić w ramach swojej strategii SEO?

Jeśli masz witrynę internetową, istnieje duże prawdopodobieństwo, że zajmowałeś się już SEO (optymalizacją pod kątem wyszukiwarek). Niezależnie od tego, czy zajmujesz się optymalizacją treści SEO, czy budowaniem linków, musisz wykonać pewne działania SEO, aby zyskać przyczepność w postaci ruchu, rankingów lub innych wskaźników. Zawsze dobrym krokiem jest również optymalizacja treści za pomocą dokładnej strategii optymalizacji.

Termin „treść” odnosi się do wszystkiego, co jest pisane lub mówione i pojawia się na stronach internetowych. Obejmuje to tekst, obrazy, wideo, audio itp. Każda strona w witrynie internetowej zawiera treść. Kiedy ktoś szuka czegoś za pomocą wyszukiwarki, zwykle wpisuje słowa kluczowe w pasku wyszukiwania. Te słowa kluczowe są dopasowywane do słów na każdej stronie Twojej witryny. Strony, które się wyświetlają, mają zwykle najwyższy poziom optymalizacji treści.

Istnieją trzy główne typy optymalizacji pisania treści: między innymi SEO na stronie, SEO poza stroną i SEO wideo. Każdy rodzaj treści odgrywa rolę w optymalizacji witryny internetowej. SEO wideo to jednak temat na przyszły artykuł.

Co to jest optymalizacja treści?

Optymalizacja treści w SEO polega na zapewnieniu, że treść jest napisana i przedstawiona w taki sposób, aby wyszukiwarki mogły ją zrozumieć i dostarczyć do docelowej grupy odbiorców w użyteczny sposób. Obejmuje to pisanie jasnego, zwięzłego tekstu, dostarczanie odpowiednich obrazów, filmów i multimediów oraz optymalizację kodu HTML dla wyszukiwarek.

Celem optymalizacji treści jest upewnienie się, że strony Twojej witryny są atrakcyjne zarówno dla ludzi, jak i wyszukiwarek. Jeśli chcesz, aby ludzie odnaleźli Twoje treści, musisz zadbać o to, aby mogli je z łatwością przeczytać i skutecznie z nich skorzystać. Nie chcesz tylko, aby ludzie widzieli Twoje treści; chcesz, żeby się tym zajęli i wyszli z tego zadowoleni.

Jeśli masz stronę internetową lub bloga, pierwszym krokiem do osiągnięcia tego jest napisanie dobrej jakości treści. Im bardziej oryginalne, niepowtarzalne i angażujące będą Twoje treści, tym lepiej. Powinien być łatwy do odczytania i zrozumienia, ale także zawierać wystarczającą ilość informacji, aby czytelnicy poczuli się zobowiązani do udostępnienia go w mediach społecznościowych.

Może Ci się wydawać, że wystarczy, że stworzysz wysokiej jakości treści, a Google nagrodzi Cię ruchem. Niestety na zachęcenie odwiedzających do przejścia do Twojej witryny składa się wiele innych czynników. Jednym z tych czynników jest stopień optymalizacji treści.

Optymalizacja treści oznacza upewnienie się, że jest ona zorganizowana w sposób mający sens dla algorytmów wyszukiwarek. Podczas ustalania rankingu witryn internetowych wyszukiwarki biorą pod uwagę kilka różnych aspektów, w tym liczbę użytych słów, ilość czasu spędzonego na każdej stronie i ogólną strukturę witryny.

Dlaczego optymalizacja treści jest ważna?

Optymalizacja treści ma znaczenie dla celów SEO, ponieważ pomaga wyróżnić się na tle konkurencji. Jeśli chcesz mieć pewność, że Twoja witryna zajmie wysoką pozycję w wyszukiwarkach takich jak Google, Bing i Yahoo, musisz zoptymalizować treść. Ale co to dokładnie oznacza?

Krótko mówiąc, optymalizacja treści polega na ułatwieniu innym znajdowania i czytania Twoich postów. Robisz to upewniając się, że każdy post zawiera słowa kluczowe istotne dla tematu. Ponadto nagłówki i podtytuły służą do grupowania powiązanych informacji. Ułatwia to czytelnikom przeglądanie treści bez konieczności wchodzenia w zbyt wiele szczegółów.

Optymalizacja treści pod kątem SEO

Marketing cyfrowy to znacznie więcej niż tylko optymalizacja witryny pod kątem wyszukiwarek. Musisz zrozumieć, w jaki sposób ludzie korzystają z Internetu i co motywuje ich do odwiedzenia Twojej witryny. Obejmuje to zrozumienie psychologii stojącej za tym, dlaczego ktoś może chcieć kupić coś online. Marketing cyfrowy polega na tworzeniu doświadczenia marki, które rezonuje z konsumentami. Prawidłowo wykonane pomaga zwiększyć sprzedaż i przychody.

Kluczem do skutecznego marketingu cyfrowego jest zapewnienie optymalizacji treści pod kątem wyszukiwarek. Istnieje wiele sposobów, aby to zrobić. Na przykład upewnij się, że w całym tekście, w tym nagłówkach, podtytułach, punktorach, listach itp., znajdują się słowa kluczowe, oraz że zastosowano odpowiednie obrazy. Kolejnym ważnym czynnikiem jest upewnienie się, że Twoja witryna jest dostosowana do urządzeń mobilnych. Jeśli Twoja witryna nie jest dostosowana do urządzeń mobilnych, odwiedzający nie będą mieli do niej łatwego dostępu.

Znajdź odpowiedni temat i właściwe słowo kluczowe

Podstawowym elementem każdego artykułu jest temat i docelowe słowa kluczowe. Jeśli chodzi o tworzenie świetnych treści, wiedza o tym, o czym chcesz pisać, to połowa wygranej bitwy. Znasz swoich odbiorców lepiej niż ktokolwiek inny i wiesz, na czym im najbardziej zależy. Więc zacznij od tego.

Ale od czego w ogóle zacząć? Gdziekolwiek zajrzysz do Internetu, znajdziesz mnóstwo informacji i opinii na temat niemal wszystkiego pod słońcem. Skąd wiesz, którym możesz zaufać? Które źródła są na tyle wiarygodne, że warto uwzględnić je w swoich badaniach? A jak upewnić się, że Twoje pomysły nie zostały już uwzględnione?

Dlatego przygotowaliśmy ten przewodnik. Jesteśmy po to, aby pomóc Ci dowiedzieć się, jakie tematy Cię interesują, tak abyś mógł znaleźć ten najlepszy dla Twojej marki. Następnie pokażemy Ci, jak znaleźć odpowiednie słowa kluczowe, które będą do tego pasować. Kiedy już opanujesz oba te zagadnienia, możesz w końcu usiąść i stworzyć zabójczą zawartość.

Znajdź słowa kluczowe powiązane semantycznie

Aby pomóc wyszukiwarkom lepiej zrozumieć treść Twoich treści, ważne jest, aby wybrane słowa kluczowe były powiązane z docelowym słowem kluczowym. Ale skąd wiesz, których użyć? Istnieje kilka sposobów wyszukiwania tych słów kluczowych.

Jednym ze sposobów jest sprawdzenie dziesięciu najlepszych konkurentów w bezpłatnych wynikach wyszukiwania dla wybranego słowa kluczowego. Ta lista pokaże Ci najpopularniejsze terminy, których szukają ludzie, szukając informacji o Twojej niszy. Są one często nazywane słowami kluczowymi „długiego ogona”, ponieważ niekoniecznie są to dokładnie te same frazy, które ludzie wpisują w pasku wyszukiwania. Zamiast tego są to zazwyczaj dłuższe frazy opisujące konkretny pomysł, koncepcję lub produkt.

Na przykład, jeśli chcesz napisać artykuł o zaletach oleju kokosowego dla osób na diecie ketonowej, możesz wybrać następujące opcje słów kluczowych z długim ogonem:

  • Korzyści z oleju kokosowego
  • Korzyści z diety ketonowej oleju kokosowego
  • Korzyści zdrowotne diety ketogenicznej
  • Utrata masy ciała z olejem kokosowym
  • Przepisy na olej kokosowy
  • Zastosowanie oleju kokosowego
  • Skutki uboczne oleju kokosowego
  • Korzyści oleju kokosowego dla włosów
  • Olej kokosowy dla skóry
  • Olej kokosowy do utraty wagi

Gdy będziesz mieć kilku dobrych kandydatów, możesz ich zawęzić, dodając do wyszukiwania dodatkowe modyfikatory, takie jak „keto”, „dieta” i „utrata wagi”.

Ustal strukturę swojej strony

Kiedy już wiesz, o czym jest Twój artykuł, czas zastanowić się, jak podzielić go na mniejsze części. Chcesz, aby Twoi czytelnicy szybko zrozumieli główne punkty, bez konieczności przełączania się między różnymi sekcjami.

Najłatwiej to zrobić, nakreślając strukturę artykułu. Dobrą zasadą jest zaczynanie od nagłówka i cofanie się. Na przykład, jeśli piszesz o recenzji produktu, możesz zacząć od nagłówka „Dziesięć najlepszych produktów roku”. Następnie możesz napisać kilka akapitów wyjaśniających, dlaczego każdy produkt jest świetny. Następnie możesz przejść do następnego.

Nie musisz koniecznie uwzględniać każdego szczegółu w swoim konspekcie. Upewnij się tylko, że podałeś wystarczającą ilość informacji, aby ktoś czytający artykuł mógł zrozumieć główną ideę.

Zarządzaj słowami kluczowymi

Upychanie słów kluczowych było popularną taktyką wśród wielu SEO i marketerów treści. Jednak odkąd Google rozprawia się z witrynami o niskiej jakości, upychanie słów kluczowych stało się mniej skuteczne. Obecnie większość ludzi zdaje sobie sprawę, jak ważne jest unikanie upychania słów kluczowych. A co z gęstością słów kluczowych?

Gęstość słów kluczowych nie ma znaczenia. Nigdy nie było. To mit. Ale chcesz mieć w swoim dokumencie kilka słów kluczowych ze względu na ich przydatność. To jednak rzecz.

Niektórzy eksperci uważają, że w ogóle nie należy wymieniać słów kluczowych. Twierdzą, że powoduje to, że tekst wygląda nienaturalnie i jest zaśmiecony. W związku z tym twierdzą, że w ogóle nie należy stosować kierowania na słowa kluczowe. To kolejny przykład mitu, który należy obalić.

Prawda jest taka, że ​​to, ile razy wspominasz dane słowo, nie ma tak dużego znaczenia, jak kontekst tych wzmianek. Na przykład, jeśli napiszesz post na blogu o „słowach kluczowych” i użyjesz ich w każdym zdaniu, czytelników nie będzie obchodziło, czy wspomnisz o nich 10 czy 20 razy. Ważne jest, aby upewnić się, że słowa kluczowe są istotne dla tematu artykułu i napisane w sposób naturalny. Nie sprawiaj, że wszystko wygląda na spam.

Uważaj na kanibalizm słów kluczowych

Kanibalizacja brzmi jak coś, co dzieje się w naturze. Jednak w świecie marketingu cyfrowego odnosi się to do optymalizacji wielu stron lub adresów URL w witrynie pod kątem tego samego słowa kluczowego. Praktyka ta może powodować problemy, ponieważ może prowadzić do niższych rankingów i mniejszej liczby odwiedzających.

Kanibalizacja słów kluczowych ma miejsce, gdy zoptymalizowany adres URL jest kierowany na to samo słowo kluczowe, co inna strona lub adres URL w Twojej witrynie. Jeśli zoptymalizujesz obie strony pod kątem tego samego słowa kluczowego, Google uzna, że ​​druga strona konkuruje z pierwszą i odpowiednio ją uszereguje.

Ten rodzaj rywalizacji nazywany jest kanibalizmem, ponieważ strony „zżerają” się wzajemnie pozycjami w wynikach wyszukiwania.

Skąd więc wiesz, że to robisz? Możesz użyć narzędzia takiego jak Eksplorator słów kluczowych Ahrefs, aby zobaczyć, na jakie słowa i frazy są kierowane w Twojej witrynie. Następnie spójrz na wyniki wyszukiwania tych terminów w Google. Jeśli w wynikach wyszukiwania pojawia się wiele stron, prawdopodobnie generujesz zbyt duży ruch z tego samego słowa kluczowego.

Aby uniknąć tego problemu, upewnij się, że każda strona Twojej witryny jest kierowana na unikalne słowo kluczowe i że jej treść jest tak unikalna, jak to tylko możliwe.

Dodaj trochę atrakcyjności wizualnej

Udowodniono, że elementy wizualne zwiększają zaangażowanie odwiedzających w treść treści online. Badanie przeprowadzone przez Content Marketing Institute wykazało, że artykuły zawierające siedem lub osiem obrazów generują niemal dwukrotnie większy ruch organiczny niż artykuły bez obrazów. Dzieje się tak dlatego, że ludzie chcą widzieć coś poza słowami; sprawia to, że mamy wrażenie, że otrzymujemy więcej informacji.

Ponadto treści wizualne pomagają uczynić wpis na blogu bardziej interesującym. Jeśli ktoś czyta post na blogu niezawierający żadnych obrazów, może pomyśleć, że autor nie włożył wystarczającego wysiłku w jego napisanie. Jeśli jednak ta sama osoba przeczyta post zawierający zdjęcia, może założyć, że autor spędził trochę czasu na tworzeniu artykułu, ponieważ wygląda on dobrze zaprojektowany i profesjonalny.

Innym sposobem efektywnego wykorzystania materiałów wizualnych jest dodanie ich do postów w mediach społecznościowych. Na przykład, Instagram Relacje umożliwiają dołączanie obrazów, GIF-ów, filmów i tekstu do historii. Możesz nawet ukryć obraz za efektem filtra. Ludzie uwielbiają widzieć rzeczy wizualnie, zwłaszcza na platformach mediów społecznościowych, gdzie ma miejsce większość interakcji.

W stosownych przypadkach dodaj linki wewnętrzne

Linkowanie wewnętrzne to jeden z najlepszych sposobów na ulepszenie strategii SEO. Ta praktyka pomaga wyszukiwarkom lepiej indeksować i indeksować Twoją witrynę. Dodatkowo poprawia UX (user Experience), umożliwiając odwiedzającym efektywniejsze poruszanie się po Twojej witrynie.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak prawidłowo łączyć linki, oto kilka wskazówek:

Twórz listy powiązanych treści. Jeśli napisałeś post na blogu o zaletach oleju kokosowego, nie uwzględnij tylko głównych punktów; dodaj kilka akapitów wyjaśniających, dlaczego olej kokosowy jest świetny dla Twojego zdrowia. Informacje można uporządkować za pomocą wypunktowań lub list numerowanych. Upewnij się, że na końcu każdego akapitu znajduje się wyraźne wezwanie do działania.

Utwórz nawigację wewnętrzną. Prosta struktura menu ułatwia użytkownikom przeglądanie Twojej witryny. Użyj nagłówków, aby podkreślić kluczowe sekcje.

Uwzględnij słowa kluczowe w całym tekście. Wyszukiwarki uwielbiają słowa kluczowe, ponieważ dostarczają wskazówek na temat tematu Twojej strony. Pisząc treść, pamiętaj o uwzględnieniu odpowiednich słów kluczowych w zdaniach.

Linkuj do wiarygodnych źródeł. Jeśli cytujesz badanie przeprowadzone na Uniwersytecie Harvarda, pamiętaj o podaniu odniesienia do źródła.

Nie przesadzaj. Jeśli spróbujesz upchnąć zbyt wiele linków w jednym artykule, Twoja witryna nie będzie się szybko ładować i stracisz wiarygodność w wyszukiwarkach. Pamiętaj, jakość ma znaczenie.

Pamiętaj, aby sprawdzić gramatykę i ortografię. Błąd interpunkcyjny lub błędnie napisane słowa mogą wydawać się drobnym błędem, ale mogą mieć wpływ na Twoje rankingi.

Omów temat szczegółowo

Aby uzyskać dobrą pozycję w rankingu konkurencyjnych tematów i słów kluczowych, ważne jest dokładne omówienie tematu. Nie chcesz po prostu wrzucić jakiegoś przypadkowego wpisu na blogu na ten temat, bez przeprowadzenia wystarczających badań, aby zrozumieć, jak najlepiej odpowiedzieć na to pytanie.

Istnieją trzy główne typy treści, które warto uwzględnić w swojej strategii, w zależności od konkretnej niszy:

Oryginalna treść: są to oryginalne informacje, które bezpośrednio odpowiadają na pytania dotyczące Twojego tematu. Zwykle są to długie artykuły przedstawiające kontekst danego problemu.

Treść wiadomości: ten typ treści obejmuje najnowsze wiadomości i aktualizacje z Twojej branży. Od aktualizacji technicznych po okresowe artykuły redakcyjne, treści informacyjne pomagają zachować świeżość Twojego bloga i zapewniają dodatkowy wgląd w Twoją branżę. Jeśli prowadzisz bloga z przepisami, możesz chcieć relacjonować wydarzenia, takie jak wydarzenia w restauracji w Twojej okolicy. Jeśli piszesz bloga politycznego, możesz chcieć konsekwentnie zamieszczać codzienne aktualizacje w całym kraju.

Treści techniczne: jeśli zajmujesz się dziedziną techniczną, tego rodzaju treści obejmują szczegółowe samouczki, przewodniki i inne rodzaje treści dydaktycznych, które mają pomóc w zapewnieniu instrukcji na najbardziej nieznane tematy w Twojej branży z perspektywy eksperta.

Białe księgi i studia przypadków: są to dłuższe dokumenty, które oferują dodatkowy wgląd w pierwotne źródło. Na przykład biała księga może podsumowywać badanie lub zawierać bardziej szczegółowe badanie ze statystykami i danymi.

E-książki: E-książki to obszerne książki cyfrowe, które zapewniają niestandardowy, kompleksowy wgląd w dany temat. Pisanie e-booków to świetny sposób na dostarczenie klientom szczegółowych informacji, które są bezpłatne, dostępne i nie kosztują dużo. Pomaga także w ustaleniu wiarygodności, a także autorytatywności, wiedzy specjalistycznej i wiarygodności autora.

Wideo, infografiki i nie tylko: Media takie jak wideo, podcasty i infografiki mogą również pomóc w tworzeniu bardziej efektownych prezentacji, które zachwycą odbiorców i pomogą w sfinalizowaniu sprzedaży. Zapewnienie regularnego strumienia treści multimedialnych jest kluczową częścią każdej skutecznej strategii dotyczącej treści.

Celem niekoniecznie jest wyprodukowanie jak najbardziej wyczerpujących elementów. Zamiast tego staraj się tworzyć wysokiej jakości treści, które szczegółowo omawiają pytanie. Jeśli to zrobisz, w naturalny sposób przyciągniesz ruch i zbudujesz autorytet.

Rozważ elementy techniczne

Techniczne SEO to jedna z tych rzeczy, o których wiele osób nie myśli, ponieważ zakładają, że dzieje się to za kulisami. Jednak w rzeczywistości istnieje kilka technicznych aspektów SEO, które wpływają na skuteczność Twojej witryny.

Najbardziej oczywistym aspektem technicznego SEO jest szybkość stron internetowych. Jeśli Twoja strona ładuje się powoli, odwiedzający nie pozostaną na niej dłużej. Mogą nawet całkowicie odrzucić Twoją witrynę. Według Maile Ohye, byłej pracowniczki Google, korzystali z prędkości ok 1.5 sekund wewnętrznie, aby ocenić skuteczność szybkości ładowania stron. Jeśli więc chcesz zająć wysoką pozycję w wyszukiwarkach takich jak Google, Bing i Yahoo!, upewnij się, że Twoje strony ładują się szybko.

Kolejnym kluczowym elementem technicznego SEO jest organizacja metatagów. Metatagi pomagają wyszukiwarkom zrozumieć, o czym jest każdy element treści. Na przykład, jeśli piszesz post na blogu zatytułowany „Jak zarabiać w Internecie”, prawdopodobnie chcesz dodać kilka metatagów opisujących temat. Te metatagi informują wyszukiwarki dokładnie o czym jest post. Do wypełnienia metatagów możesz używać słów kluczowych, opisów, informacji o autorze i tekstu alternatywnego obrazu.

Wreszcie kolejnym kluczowym obszarem technicznego SEO są niedziałające linki. Uszkodzone linki mają miejsce, gdy ktoś usuwa link ze strony internetowej. Gdy Google indeksuje stronę, szuka linków do innych stron. Czasami link zostaje usunięty bez zauważenia. Może to powodować problemy dla witryny internetowej. Uszkodzony link może oznaczać, że użytkownik trafi na stronę, która już nie istnieje i w rezultacie się zgubi. Może to prowadzić do złego doświadczenia użytkownika, a ostatecznie do utraty ruchu.

Aby uniknąć tych problemów, regularnie sprawdzaj swoją witrynę pod kątem uszkodzonych linków. Użyj narzędzi takich jak Screaming Frog, Link Detox i Open Site Explorer, aby znaleźć i naprawić uszkodzone linki.

Regularnie aktualizuj swoje treści

Wreszcie, nie ignoruj ​​istniejącej treści po jej opublikowaniu. Wiesz, co stanie się potem. Ludzie zaczynają udostępniać go w mediach społecznościowych, zamieszczać linki do niego i tweetować na ten temat. Linki do niego znajdują się w e-mailach i postach na blogu. I cytują to w prezentacjach.

Świetnie nadaje się do szerzenia świadomości marki i zachęcania ludzi do mówienia o Twoim produkcie lub usłudze. Ale jest to również duży problem dla wyszukiwarek. Wyszukiwarki chcą indeksować wszystko, łącznie ze starymi rzeczami, ponieważ pomaga to poprawić jakość ich indeksów. Jeśli więc opublikujesz coś dzisiaj, istnieje duże prawdopodobieństwo, że niektórzy z Twoich konkurentów zrobią to samo jutro.

Jeśli chcesz mieć dobrą pozycję w rankingu, musisz regularnie przeglądać i aktualizować swoje najcenniejsze treści, aby mieć pewność, że są aktualne i istotne. Niedawne badanie wykazało, że 65% odnoszących sukcesy specjalistów od marketingu treści przeprowadza audyt treści dwa razy w roku. Jeśli jednak nie będziesz ostrożny, Twoje treści mogą bardzo szybko stać się nieaktualne.

Tak, optymalizacja treści SEO to coś

Możesz mieć wrażenie, że jako bloger, jeśli to napiszesz, oni przyjdą. Niestety, nie jest to takie proste. Istnieją zasady optymalizacji, których należy przestrzegać.

Musisz także upewnić się, że trafiłeś zarówno w punkty optymalizacji, jak i w punkty problematyczne odbiorców.

Na koniec musisz znaleźć równowagę między cyfrowym marketingiem online a optymalizacją, aby nie wyglądać na spamerską i nienaturalną w oczach Google, a jednocześnie spełniać potrzeby swoich klientów.

Kiedy planujesz optymalizować swój następny wpis na blogu?