Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Optymalizuj pod kątem fragmentów polecanych, aby zdobyć rankingi, widoczność i autorytet

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Optymalizuj pod kątem fragmentów polecanych, aby zdobyć rankingi, widoczność i autorytet

Wyobraź sobie, że masz palące pytanie dotyczące słoni (w ogóle po co te kły?) i tak się składa, że ​​przyjaźnisz się z bibliotekarzem. Zadaj więc swoje pytanie swojemu przyjacielowi bibliotekarzowi. Najprawdopodobniej nie pokażą ci każdej książki o słoniach w bibliotece. Zamiast tego wybiorą książkę z możliwą odpowiedzią.

Taka jest idea prezentowanego fragmentu. Po wpisaniu zapytania użytkownicy mogą od razu zobaczyć informacje, których szukają, bez konieczności podejmowania decyzji, w które źródło kliknąć. Optymalizując pod kątem fragmentów z odpowiedzią, możesz zwiększyć ruch organiczny, zbudować autorytet w Internecie i zdobyć zaufanie użytkowników.

Wyróżniony fragment: nowoczesne rozwiązanie ponadczasowego problemu

Być może słyszeliście historię o tym, jak Księga rekordów Guinnessa powstał aby dać ludziom łatwy sposób na znalezienie odpowiedzi niedostępnych w standardowych podręcznikach. Pytanie, które zrodziło ten pomysł, było proste: „Jaki jest najszybszy ptak na świecie?”

Chwila Księga rekordów Guinnessa nadal żyje i ma się dobrze, większość ludzi zwraca się teraz do szybszego i łatwiej dostępnego źródła, aby znaleźć odpowiedzi, których szuka: Google. W zależności od zapytania użytkownicy nie muszą nawet przeczesywać wyników wyszukiwania. Zamiast tego Google wyświetla odpowiednie informacje bezpośrednio na górze strony wyników wyszukiwania (SERP).

Ten typ wyniku jest znany jako a wyróżniony fragment. Według słów Google, fragment wyróżniony „zapewnia szybką odpowiedź lub podsumowanie z fragmentem treści z odpowiedniej witryny internetowej” i jest bardziej prawdopodobne, że pojawi się w przypadku wyszukiwania zapisanego w formie pytania.

Każdy polecany fragment zawiera:

  • informacje cytowane ze strony źródłowej;
  • link do strony;
  • tytuł strony; I
  • adres URL strony.

Dla użytkowników fragmenty z odpowiedzią to wygodny sposób na natychmiastowe znalezienie odpowiedzi, której szukają, i szybkie przejście do połączonej strony, jeśli chcą uzyskać więcej informacji. Dla , są one niczym innym jak najlepszymi nieruchomościami w wyszukiwarkach.

Jak wyróżnione fragmenty mogą wpływać na wskaźniki SEO

Jeśli Google użyje strony do utworzenia fragmentu z odpowiedzią, każdy, kto wprowadzi właściwe zapytanie, zostanie powitany polem z informacjami pobranymi bezpośrednio z tej strony. Jeśli użytkownik chce dowiedzieć się więcej na dany temat, link do strony znajduje się tuż obok – nie wymaga przewijania.

W badaniu przeprowadzonym w 2020 r. Ahrefs stwierdził nieco ponad 12 procent zapytań mieć wyróżniony fragment. (oprogramowanie takie jak SEMrush może powiedzieć, ile witryn ma już witrynę).

W rezultacie ruch zostaje przekierowany z pierwszego „naturalnego” wyniku wyszukiwania na korzyść fragmentu z odpowiedzią. W SERPach fragment z wyróżnikiem otrzymuje fragment 8.6 procent kliknięć, podczas gdy wynik tuż pod nim wynosi 19.6 procent. Natomiast w SERPach pierwszy wynik organiczny uzyskuje 26 procent kliknięć:

Krótko mówiąc, fragmenty z odpowiedzią wydają się zabierać część kliknięć w porównaniu ze swoimi standardowymi, nie polecanymi odpowiednikami.

Pamiętaj o SERPach z otrzymanymi fragmentami 4 procent mniej kliknięć niż w przypadku braku kliknięć, prawdopodobnie dlatego, że użytkownicy uzyskują oczekiwaną odpowiedź bez konieczności klikania. Niemniej jednak wyniki te nadal wskazują, że jeśli witryna jest wykorzystywana w przypadku fragmentu z odpowiedzią, może uzyskać znaczny procent kliknięć, które w przeciwnym razie prowadziłyby do najwyższego wyniku organicznego.

Zastrzeżenie? Z danych Ahrefs wynika, że ​​witryny wybrane dla Google z fragmentami polecanymi już w 99,58% przypadków plasują się w pierwszej dziesiątce wyników organicznych. Innymi słowy, jeśli chcesz czerpać korzyści z fragmentu z odpowiedzią, musisz zbudować świetną podstawę SEO dla swojej witryny.

Twórz treści przyjazne fragmentom

Załóżmy, że strona znajduje się już w pierwszej dziesiątce wyników dla danego zapytania, ale nadal nie pojawia się jako fragment z odpowiedzią. W tym przypadku rozwiązaniem może być lepsza optymalizacja zawartości strony pod kątem formatu fragmentu z odpowiedzią Google.

Przeprowadź odpowiednie badanie słów kluczowych

Nie wszystkie słowa kluczowe są sobie równe. Zamiast wyszukiwań wykorzystujących słowa kluczowe w dopasowaniu ścisłym (tj. dokładnie opisujących to, czego szuka użytkownik), wyszukiwania powodujące wyświetlenie fragmentów z odpowiedzią często wykorzystują słowa kluczowe z długim ogonem. W wielu przypadkach (ale nie we wszystkich) oznacza to, że zapytanie jest prawdziwym zapytaniem i ma formę pytania.

Na przykład zamiast szukać hasła „Harajuku” użytkownik może wpisać pytanie typu „jaka jest dzielnica mody w Tokio”. To informuje Google, że to dobry moment na wyświetlenie fragmentu z odpowiedzią:

Podczas wyszukiwania tego samego elementu w formacie pytania wyświetlany jest nieco inny fragment wyróżniony. Jednak nadal pochodzi z tego samego wpisu na blogu z tej samej witryny:

Mając to na uwadze, pamiętaj, aby skupić się na słowach kluczowych, które użytkownicy prawdopodobnie wprowadzą, gdy nie znają odpowiedzi na pytanie, niezależnie od tego, czy piszą zapytanie w formacie pytania, czy nie.

Aby rozpocząć badanie słów kluczowych, rozważ rodzaje pytań, na które strona może odpowiedzieć. Załóżmy na przykład, że optymalizujesz witrynę internetową organizacji zajmującej się ochroną środowiska morskiego. Możesz umieścić treść witryny tak, aby odpowiadała na często zadawane pytania dotyczące życia morskiego, np. „Jak duży jest płetwal błękitny?” lub „w jaki sposób delfiny się komunikują?”

Aby uzyskać pomoc w odkrywaniu pytań zadawanych przez użytkowników, spróbuj skorzystać z witryny takiej jak OdpowiedźPubliczność. Po wpisaniu słowa kluczowego wyświetli się wizualizacja pytań, jakie ludzie o nim zadają:

Wybierz kilka pytań, na które treść witryny będzie w stanie odpowiedzieć, i użyj narzędzia do badania słów kluczowych, takiego jak Moz Eksplorator słów kluczowych (dziesięć bezpłatnych zapytań dostępnych miesięcznie na konto), Śledzenie słów (bezpłatny) lub należący do Google Planer słów kluczowych (wymaga darmowego konta Google Ads).

Na przykład za pomocą Eksploratora słów kluczowych Moz możesz zobaczyć różne kluczowe dane dla swojego zapytania, a także listę powiązanych sugestii i aktualnie najwyżej ocenianych stron:

Oczywiście możesz także wpisać wyszukiwane hasło w Google, aby zobaczyć, która strona jest używana we fragmencie z odpowiedzią, jeśli taka istnieje. Gdy już zdecydujesz, na jakie słowo kluczowe chcesz pozycjonować stronę, uwzględnij je w całej treści strony — tylko nie przesadzaj.

Użyj formatowania strategicznego

Aby mieć pewność, że Google będzie mógł łatwo wykorzystać treść do utworzenia fragmentu z odpowiedzią, spróbuj wstępnie go odpowiednio sformatować.

Pierwszym krokiem jest zrozumienie różnych typów fragmentów z odpowiedzią:

Ustęp

Lista

Wideo

Tabela

Akapity są zdecydowanie najczęstsze i obejmują 82 procent wszystkich polecanych fragmentów.

Nie oznacza to jednak, że powinieneś zrobić wszystko, co w Twojej mocy, aby spróbować uszeregować fragmenty akapitów. Zamiast tego skup się na stylu, który ma sens w przypadku zapytań, na które chcesz odpowiedzieć.

Pamiętaj, aby wziąć pod uwagę także długość. Fragmenty akapitu zwykle zawierają średnia długość 45 słów.

Te w formacie listy mają średnio 4.2 przedmioty z 10.8 słów na element, a te w formacie tabeli mają średnio 3.6 rzędy i 2.5 kolumny:

Jeśli chodzi o minimalną długość, Google ma brak określonych wymagań. Dzieje się tak, ponieważ jest to „zmienna zależna od wielu czynników, w tym między innymi informacji zawartych we fragmencie kodu, języku i platformie (urządzenie mobilne, aplikacja lub komputer stacjonarny)”.

Więc nie stresuj się minimalną długością. Zamiast tego spróbuj odpowiedzieć na wybrane zapytanie tak dokładnie, jak to możliwe, nie przekraczając znacznie średniej długości fragmentu.

Jeśli nie masz pewności, na jaki typ fragmentu z odpowiedzią kierować, wyszukaj w Google zapytanie, na które chcesz uzyskać ranking, i przekonaj się, jaki rodzaj fragmentu się pojawi.

Dostarczaj wartość czytelnikom

Pamiętaj, że wszelkie dostępne na świecie badania słów kluczowych i odpowiednie formatowanie nie pomogą w uzyskaniu fragmentu z odpowiedzią, jeśli podane informacje nie są wartościowe.

Co dokładnie określa wartość? W tym przypadku jest to zdolność strony do udzielenia odpowiedzi na konkretne zapytanie w sposób zwięzły, dokładny i łatwo zrozumiały. Innymi słowy, użytkownik powinien być w stanie uzyskać odpowiedź, której szuka, w ciągu zaledwie kilku sekund.

Zadaj sobie pytanie, czy treść, którą optymalizujesz pod kątem fragmentów z odpowiedzią:

  • natychmiast odpowiada na pytanie użytkownika;
  • zapewnia całkowicie dokładne informacje;
  • jest logicznie zorganizowany;
  • jest wolny od treści obcych (np. autopromocji lub nieistotnych szczegółów produktu);
  • mogą być łatwo zrozumiałe dla wszelkiego rodzaju czytelników; I
  • jest dobrze napisany, z poprawną ortografią i gramatyką.

Zapewniając, że treść spełnia wszystkie te kryteria, będziesz w stanie zapewnić użytkownikom fantastyczne wrażenia, które mogą wygenerować wyższe rankingi wyszukiwania i zwiększyć Twoje szanse na zabezpieczenie fragmentu, którego szukasz.

Wygraj wyróżniony fragment i zdobądź zaufanie użytkowników

Tak jak bardziej prawdopodobne jest, że zaufasz książce polecanej przez bibliotekarza, tak użytkownicy wyszukiwarek mogą bardziej ufać informacjom umieszczonym w widocznym miejscu na górze SERP. Oznacza to, że korzyści wynikające z zarabiania na wyróżnionych fragmentach wykraczają daleko poza wyższą pozycję w rankingu.

Dzięki wyróżnionemu fragmentowi strona może również zyskać większą widoczność, większy autorytet i wyższy status wiarygodnego źródła. Czy warto sięgać po te korzyści? Nie potrzebujemy fragmentu wyróżnionego, aby znać odpowiedź.

Kredyty obrazowe
Zrzuty ekranu autorstwa autora / czerwiec 2020
AnswerThePublic / czerwiec 2020 r
Moz / Źródło: czerwiec 2020 r