Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Organ domeny: co to jest i dlaczego musisz o tym wiedzieć?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Organ domeny: co to jest i dlaczego musisz o tym wiedzieć?

Wielu webmasterów nie zdaje sobie sprawy, że muszą zwracać uwagę na swój wynik autorytetu domeny (DA). A nawet jeśli tak jest, często nie wiedzą dlaczego. Powodów jest mnóstwo, od błędnych informacji przekazywanych przez innych webmasterów, którzy często sami się nie znają, po błędne przekonania, że ​​autorytet domeny jest często źle rozumianym wskaźnikiem w ekosystemie SEO.

Po pierwsze, oto proste wyjaśnienie: władza domeny odnosi się do ogólnej jakości witryny internetowej. Im wyższy wynik DA, tym lepsza treść, większy autorytet witryny i tym łatwiej jest Google oceniać strony.

Jednak uprawnienia domeny są ograniczone. Nie jest to czynnik rankingowy Google ani ogólny czynnik rankingowy wyszukiwarek.

Zamiast tego jest to wskaźnik narzędzia innej firmy, który mierzy siłę konkretnej domeny na podstawie istniejących czynników obliczanych przez określone narzędzie. A gdyby tego było mało, niektóre narzędzia, takie jak AHREF, mają swoją własną, specyficzną wersję autorytetu domeny: ocenę domeny.

Co?

Oczywiście autorytet domeny to skomplikowany wskaźnik, ale jesteśmy tutaj, aby nauczyć Cię wszystkiego, co musisz wiedzieć na ten temat.

Organ domeny: co to jest dokładnie?

Autorytet domeny to wskaźnik mierzony za pomocą narzędzi innych firm w celu wyjaśnienia, jak naprawdę „silna” jest domena. Dzięki temu pomiarowi specjaliści SEO mają wytyczne, które mogą wykorzystać, aby zrozumieć wpływ konkretnej domeny.

Pierwszą rzeczą, którą należy zrozumieć na temat autorytetu domeny, jest to, że tak naprawdę nie ma on żadnego znaczenia w kontekście rankingów. Zamiast tego jest to sposób pomiaru siły witryny lub strony.

Czyni to poprzez uwzględnienie kilku różnych czynników, w tym:

Linki zwrotne – linki z innych stron internetowych prowadzące do Twojej.

Page Rank – liczba pomiędzy 0 i 10, które wskazuje znaczenie konkretnej strony internetowej.

Zaufanie – stopień zaufania do linku podczas odwiedzania innej witryny.

Page Authority – podobny do Page Rank, ale skupia się na autorytecie poszczególnych stron, a nie całych domen.

Następną rzeczą, którą musisz zrozumieć na temat uprawnień domenowych, jest to, że są one przypisywane wyłącznie narzędziom stron trzecich. To nie jest coś, co jest czynnikiem rankingowym Google.

John Mueller z Google ma zarejestrowany w przeszłości wielokrotnie to podkreślał:

„Jestem trochę rozdarty. Z jednej strony nie potrzebujesz DA do wyszukiwarki Google. Google *w ogóle* z niego nie korzysta. Jeśli chcesz poprawić swoją witrynę w wynikach wyszukiwania, musisz skupić się na czymś innym lub przynajmniej użyć do tego innych wskaźników. Głównie z tego powodu DA jako wskaźnik jest źle postrzegany przez wielu SEO. Dla kontekstu: myślę, że przez 14 lat, gdy to robię, nigdy nie szukałem żadnej witryny u prokuratora okręgowego.

Z drugiej strony, jeśli potrzebujesz DA do czegoś innego (sprzedaż witryny, sprzedaż reklam, sprzedaż linków), zastanawiam się, czy istnieje sposób, aby zamienić to w skupienie się na bardziej przydatnych danych (nawet na czymś tak prostym, jak odsłony stron) bardziej przydatne, jeśli chcesz sprzedawać reklamy). Lub, jeśli naprawdę chcesz tylko DA, zajrzę do dokumentacji i forum Moz, ponieważ stanowią one metrykę.

Zakładając, że 31 jest niskie (nie mam pojęcia, jak rozkładają się wartości DA), radzę najpierw spróbować zbudować silną publiczność, zanim pomyślisz o takich rzeczach jak monetyzacja. Znajdź temat, na którym się znasz lub o którym możesz się dowiedzieć, znajdź temat o małej konkurencji, w którym możesz łatwo się wyróżnić (pro wskazówka: nie prowadź bloga o SEO ani o zarabianiu w Internecie, nikt nie czeka na Twoje wersję; znajdź inny temat).

Moim celem nie byłoby tworzenie masy treści, ale raczej stworzenie rozsądnej kolekcji fantastycznej treści. Pracuj nad tym, aby Twoje treści były znane odbiorcom – znajdź ich, dotrzyj do nich, zareklamuj się, jeśli zajdzie taka potrzeba. Na początku zachowuj się tak, jakby wyszukiwarki nie istniały i załóż, że nie będziesz generować żadnego ruchu z wyszukiwania.

Wyszukiwarki nie będą wiedziały, że Twoje treści są świetne, jeśli nie będzie żadnych sygnałów potwierdzających to, więc najpierw zbuduj swoją publiczność. Utrzymuj ich zaangażowanie, spraw, aby wracali, nie publikuj tylko dlatego, że możesz, ale raczej publikuj, jeśli masz coś wyjątkowego, przekonującego i wysokiej jakości do dodania do Internetu. Jeśli sprawisz, że Twoi odbiorcy – ci, którym promujesz swoją pracę – wracają, jeśli sami polecają Twoją witrynę, z biegiem czasu wyszukiwarki również to zauważą, a wskaźniki takie jak DA również wzrosną (zakładając, że jest to coś opartego na łączach).

Podejście długoterminowe nie polega na szybkim przeskoczeniu do #1, wymaga to pracy i musisz najpierw udostępnić swoje treści odbiorcom. Oni nie znajdą Cię sami. Krótkoterminowe hacki mogą spowodować zmianę niektórych wskaźników, ale nie będzie to trwałe i wkrótce tu wrócisz lub zaczniesz od nowa.

Jaka jest różnica między organem domeny (DA) a organem domeny (koncepcja)?

Ważne jest, aby dokonać rozróżnienia pomiędzy władzą domeny a władzą domeny jako koncepcją.

Rzeczywisty autorytet domeny to wskaźnik opracowany przez strony trzecie, takie jak Moz, w celu zmierzenia rzeczywistego poziomu uprawnień domeny.

Jako koncepcja, uprawnienia do domeny to koncepcja, zgodnie z którą Google zapewnia większe uprawnienia określonym domenom i że z czasem można podejmować działania, aby je zwiększać.

Do takich rzeczy należy tworzenie świetnych treści i budowanie wysokiej jakości linków.

Czy istnieje coś takiego jak „dobry” wynik autorytetu domeny?

Tak, istnieje coś takiego jak dobry wynik autorytetu domeny.

W przypadku większości narzędzi (takich jak AHREF) wyniki w okolicach 40–50 uważa się za średnie wyniki autorytetu domeny.

Wynik autorytetu domeny w przedziale 50–60 jest oceniany na poziomie „dobrym”.

Wartość powyżej 60 oznacza, że ​​autorytet Twojej domeny jest silny i doskonały.

Jak można sprawdzić uprawnienia domeny?

Aby sprawdzić uprawnienia domeny, możesz skorzystać z wielu narzędzi innych firm. Najbardziej rozpowszechnionymi z nich jest pasek Moz i pasek narzędzi AHREFs (lub sama aplikacja AHREFs).

Ponieważ Moz jest firmą, która jako pierwsza opracowała uprawnienia do domeny, dysponuje ona zastrzeżonym wskaźnikiem autorytetu domeny, którego używa do oceny witryn internetowych.

Co więcej, aplikacje takie jak AHREF mają własną metodologię oceny witryn i tak dalej. Żadna wersja narzędzia Domain Authority nie jest wszechstronnym ekspertem w dziedzinie domeny sama w sobie.

Dlatego autorytet domeny powinien być używany jedynie jako bardzo luźny i ogólny wskaźnik tego, jak witryna radzi sobie pod względem autorytetu.

Różnica między uprawnieniami domeny a uprawnieniami strony

Zdaniem Moza tak piszą:

„Podczas gdy Page Authority mierzy predykcyjną siłę rankingową pojedynczej strony, Domain Authority mierzy siłę całych domen lub subdomen. Dane są jednak obliczane przy użyciu tej samej metodologii — więc pod wieloma względami są bardziej podobne niż różne.

Autorytet strony jest obliczany w taki sam sposób jak autorytet domeny, ale na poziomie pojedynczej strony. Page Authority opiera się na danych z indeksu internetowego Mozscape i uwzględnia liczbę linków oraz dziesiątki innych czynników (w sumie ponad 40). Co ważne, nie uwzględnia konkretnych elementów na stronie, takich jak użycie słów kluczowych czy optymalizacja treści.

Podobnie jak autorytet domeny, autorytet strony jest obliczany przy użyciu algorytmu uczenia maszynowego i dlatego będzie się zmieniać w miarę zmiany danych wprowadzanych do algorytmu. Z tego powodu najlepiej jest używać autorytetu strony jako wskaźnika względnego w celu porównania z innymi stronami, a nie wartości bezwzględnej „oceniającej” pozycję dowolnej strony w rankingu”.

Jak zbudować autorytet domeny?

Głównym sposobem budowania autorytetu domeny jest praca nad profilem linków. Oznacza to pozyskiwanie linków z witryn wysokiej jakości zawierających odpowiednią treść. Możesz także zwiększyć autorytet swojej domeny, usuwając złe linki, aby zwiększyć wagę dobrych linków w swoim profilu linków.

Istnieje mnóstwo sposobów na ulepszenie profilu linków. Zawierają:

  • Posiadanie dużej ilości wiarygodnego tekstu zakotwiczenia wskazującego Twoją witrynę.
  • Tworzenie wielu świetnych treści w Twojej witrynie.
  • Pozyskiwanie zewnętrznych linków zwrotnych z innych stron internetowych.
  • Tworzenie filmów i udostępnianie ich na YouTube.
  • Udostępnianie artykułów na Medium.
  • Linki do innych wiarygodnych witryn.
  • Blogowanie o Twojej witrynie.

W idealnym przypadku optymalizacja poza stroną (budowanie linków) powinna wyglądać naturalnie i nie być przeprowadzona w taki sposób, aby Google pomyślał, że próbujesz „ograć system”.

Kiedy budujesz linki we właściwy sposób, możesz naprawdę sięgnąć po złoto i odpowiednio zwiększyć autorytet domeny.

Naturalne budowanie linków

Innym sposobem na zwiększenie autorytetu domeny jest budowanie naturalnych linków. Naturalne budowanie linków to proces tworzenia treści, które rezonują z odbiorcami tak dobrze, że automatycznie odsyłają do Twojej witryny.

Czy autorytet domeny naprawdę jest czynnikiem rankingowym Google?

Moza Doktor Pete Meyers wyjaśnia, co następuje, czy DA jest prawdziwe w Google:

„Ten temat stanowi post na blogu (lub jedenaście) sam w sobie, ale zamierzam go zredukować do kilku punktów. Po pierwsze, oficjalne oświadczenia Google zazwyczaj definiują terminy bardzo wąsko. Google stwierdziło, że nie używa do rankingów wskaźników autorytetu na poziomie domeny. OK, przyjmijmy to za dobrą monetę. Czy uważasz, że nowa strona w domenie o niskim autorytecie (powiedzmy DA = 25) ma takie same szanse na zajęcie miejsca w rankingu jak domena o wysokim autorytecie (DA = 75)? Oczywiście, że nie, ponieważ każda domena czerpie korzyści z zagregowanego kapitału wewnętrznego linków, który jest napędzany linkami do poszczególnych stron. Niezależnie od tego, czy mierzysz ten skumulowany efekt w ramach pojedynczego wskaźnika, czy nie, on nadal istnieje.

Zadam kolejne pytanie. Jak zmierzyć konkurencyjność nowej strony, która nie ma Page Authority (ani PageRank, czy innych wskaźników używanych przez Google)? To pytanie w dużej mierze wyjaśnia, dlaczego istnieje Domain Authority — ma pomóc Ci zrozumieć Twoją zdolność do konkurowania na warunkach, na które nie jesteś docelowy, i w zakresie treści, których nawet jeszcze nie napisałeś”.

Dr Pete wspomina również, że prawdziwego autorytetu nie można udawać:

„Jak każdy wskaźnik oparty na sygnałach znajdujących się poza naszą kontrolą, teoretycznie możliwe jest manipulowanie uprawnieniami domeny. Pytanie brzmi: dlaczego? Jeśli używasz DA do sprzedaży linków DA 10 za $1DA 20 linków za $2i linki DA 30 za $3proszę, na miłość do wszystkiego, co święte, przestań (i tak, widziałem to niemal dosłownie w wielu e-mailach). Jeśli kupujesz te linki, wydaj te pieniądze na coś bardziej przydatnego, np. kanapki.

Wykonaj pracę i zbuduj prawdziwy autorytet, który poruszy igłę zarówno w przypadku wskaźników Moz, jak i Google. Na krótką metę jest to trudniejsze, ale dywidendy będą procentować latami. Skorzystaj z Domain Authority, aby dowiedzieć się, gdzie możesz dziś konkurować, opłacalnie i maksymalizować swoje inwestycje. Nie pozwól, aby stało się to kolejnym próżnym miernikiem.”

Dlaczego specjaliści SEO uważają, że autorytet domeny jest czynnikiem rankingowym?

Niektórzy specjaliści SEO uważają, że autorytet domeny jest czynnikiem rankingowym po prostu ze względu na twierdzenia innych specjalistów SEO. Nie zadają sobie trudu przeprowadzenia badań, które za tym stoją.

I to twierdzenie jest zaostrzone przez niektóre artykuły na Mozie.

Rzeczywistość jest taka, że ​​według Johna Muellera autorytet domeny nie jest prawdziwym czynnikiem rankingowym w Google. Jest to po prostu wynik używany przez narzędzia innych firm w celu zmierzenia faktycznej wiarygodności domeny.

Wskaźnika należy używać bardzo luźno, ponieważ optymalizacja pod kątem czegoś, czego nie ma w Google, doprowadzi tylko do problemów w przyszłości.

Jaka jest różnica między uprawnieniami domeny a oceną domeny?

Podobnie jak fakt, że autorytet domeny jest metryką strony trzeciej, ocena domeny jest również metryką strony trzeciej.

Z wyjątkiem tego, że ocena domeny została opracowana przez AHREF. Jest to bardzo podobne do autorytetu domeny, ponieważ dokładnie mierzy wpływ, jaki numer oceny domeny ma na witrynę internetową.

Siedziba firmy Linkbuilding mówi:

„Domain Rating (DR) to wskaźnik rankingowy opracowany przez Ahrefs, który pokazuje siłę profilu linków zwrotnych witryny w skali 1 do 100. Domain Authority (DA) to natomiast wskaźnik opracowany przez Moz, który pozwala przewidzieć, jak dobrze witryny internetowe będą pozycjonowane w wyszukiwarkach.

Żeby było jasne, ocena domeny nie ma bezpośredniego wpływu na ranking strony w Google. Witryny o wysokim DR mają tendencję do zajmowania wysokich pozycji w SERPach tylko dlatego, że osiągają również dobre wyniki w algorytmach rankingowych Google (jest to korelacja, a nie związek przyczynowy). Jednak DR jest nadal użyteczną miarą oceny popularności linków do witryny i jej zdolności do pozyskiwania ruchu z wyszukiwań Google.

Tworzenie prawdziwego autorytetu domeny nie jest ćwiczeniem polegającym na oszustwie

Jasne jest, że autorytet domeny jest czymś namacalnym. Nie jest to jednak namacalna „rzecz”, w którą wierzą niektórzy specjaliści SEO.

To raczej wskaźnik, ale nadal jest to ogólnie wiarygodny wskaźnik (w zależności od oprogramowania używanego do weryfikacji metryki).

Upewniając się, że korzystasz z oprogramowania takiego jak Moz lub AHREF w celu określenia, gdzie znajduje się Twoja witryna pod względem uprawnień domeny, możliwe jest osiągnięcie wyższych wartości uprawnień do domeny, które pomogą poruszyć igłę w Twojej witrynie.

Jak planujesz poprawić autorytet swojej domeny?

Table of Contents