Ostateczny przewodnik do tworzenia animacji GIF

GIF-y to jedna z najlepszych rzeczy, jakie Internet dał ludzkości 3 do 5 drugie animacje grające w pętli, motywujące, rozśmieszające, uśmiechające się i wydostające się z nudów, naprawdę są GIF-em dla ludzkości w prawdziwym tego słowa znaczeniu.

Zastępują emotikony, aby wyrazić emocje w niemal idealny sposób. Czy nie byłoby fajnie wiedzieć, jak utworzyć te pliki GIF, aby uzyskać dokładnie taką reakcję lub emocje, które chcesz wyrazić? Cóż, zapewniamy Cię, to szczegółowy przewodnik po świecie GIF-ów.

Dowiedz się, jak tworzyć pliki GIF z obrazów lub filmów, wycinać, przycinać, a nawet optymalizować je według własnych upodobań, czytaj dalej →

Filmy do GIF

Tworzenie GIF-a z całego filmu nie jest lepszym pomysłem, zwykle są to GIF-y 2 do 5 sekund, o ile wystarczy, aby uchwycić reakcję lub emocję w animacji GIF, a także kontrolować rozmiar pliku, ponieważ załadowanie go zajmie dużo czasu, jeśli są zbyt duże.

ImgFlip wideo do GIF

ImgFlip.com oferuje zgrabny sposób na zamianę filmów w GIF. Możesz przesłać wideo z komputera lub po prostu umieścić link do pliku YouTube Wideo, a następnie wybierz czas rozpoczęcia i zakończenia wideo i wybierz opcje z prawej strony.

Niestety, ImgFlip nakłada wiele ograniczeń, na przykład nie można tworzyć plików GIF o szerokości większej niż 360 pikseli lub usunąć imgflip.com znak wodny z GIF-ów itp.

Mają jednak Konto Pro ($9.95 / miesiąc), który pozwala usunąć znak wodny i istnieje wiele innych funkcji uzasadniających cenę, jaką zapłacisz za konto Pro.

Stwórz aplikację internetową GIF

Makeagif.com oferuje podobne funkcje, takie jak ImgFlip.com, możesz tworzyć pliki GIF z wideo zapisanego na komputerze lub YouTube wideo. Możesz utworzyć do 5 drugie animacje GIF i trzeba będzie zarejestrować się na stronie, aby tworzyć animacje GIF dłużej niż 5 sekund

Ale myślę 5 sekunda wystarczy na GIF. I jutro, podobnie jak Imgflip.com, ta aplikacja internetowa umieści także znak wodny na GIF-ach.

Na szczęście istnieją inne narzędzia, których możemy używać do tworzenia GIF-ów z filmów, jedna z nich to aplikacja internetowa ezgif.com, który oferuje podobne funkcje i nie ma również znaku wodnego na GIF-ach. Jedynym minusem ezgif.com jest to, że jeśli nie pozwala na tworzenie GIF-ów YouTube filmy, przynajmniej nie bezpośrednio, będziesz musiał pobrać na komputer za pomocą narzędzi takich jak Clip.dj lub Keepvid.

Co jest z pewnością zbyt dużym problemem, aby stworzyć GIF YouTube filmy, zwłaszcza gdy mamy inne aplikacje internetowe, takie jak Make A Gif i ImgFlip.com, ale ezgif.com oferuje wiele narzędzi do tworzenia idealnie wyglądającego GIF-a z filmów.

EZGIF wideo do GIF

Na przykład, masz zestaw narzędzi do edycji GIF-a utworzonego z wideo, np. Przycinanie czarnych granic z GIF-a utworzonego z klipu wideo, zmiana jego rozmiaru lub optymalizacja w celu dalszego zmniejszenia strony. Ezgif.com jest znacznie lepszym narzędziem, jeśli chcesz uzyskać lepszą jakość obrazu GIF.

Obrazy do GIF

Istnieje kilka aplikacji internetowych, które pozwolą ci zszyć kilka zdjęć, aby zamienić je w żywą animację GIF. Picasion pozwala to zrobić łatwo. Pozwala wybrać prędkość animacji i rozmiar pliku.

GIF Maker to kolejne narzędzie do łączenia wielu obrazów w obraz GIF. Proces jest dość prosty, wystarczy przesłać zdjęcia, które chcesz, i istnieje kilka opcji do wyboru, na przykład możesz wybrać rozmiar, szybkość animacji i liczbę powtórzeń animacji (która jest utrzymywana w pętli dla większość GIF-ów).

Wskazówka: pamiętaj, aby zachować rozmiar wszystkich obrazów taki sam (i jednakowo proporcjonalny), w przeciwnym razie spowoduje to wyświetlenie białych znaków na mniejszych obrazach.

ImgFlip.com oferuje również podobne funkcje podczas tworzenia GIF-ów z obrazów, a także możesz dodawać tekst do swoich GIF-ów, co jest idealne do tworzenia MEMÓW GIF. Minusem jest to, że dodaje mały znak wodny do twoich GIF-ów.

Mają jednak Konto Pro ($9.95 / miesiąc), który pozwala usunąć znak wodny i istnieje wiele innych funkcji uzasadniających cenę, jaką zapłacisz za konto Pro.

500px to standardowy rozmiar plików GIF w Internecie, powinieneś tworzyć pliki GIF w tym rozmiarze, wtedy możesz zawsze zmienić rozmiar swoich zdjęć, o czym porozmawiamy w następnym rozdziale.

Zmień rozmiar GIF

zwykle dowolne narzędzie, którego użyłbyś do stworzenia animacji GIF, pozwoli ci wybrać jej rozmiar, ale jeśli już masz gdzieś zapisany GIF, jest on zbyt mały lub duży i chcesz go zoptymalizować , nie można po prostu zmienić jego rozmiaru jak każdego obrazu .png lub .jpeg, ponieważ spowoduje to usunięcie animacji z pliku GIF.

Zmiana rozmiaru obrazu przydaje się do tego rodzaju rzeczy, jednak należy pamiętać, że zwiększenie rozmiaru spowoduje zwiększenie ogólnej masy (w MB) obrazu.

Ezgif.com to łatwa i odpowiednia aplikacja internetowa do zmiany rozmiaru plików GIF zapisanych na komputerze lub hostowanych gdzie indziej.

Możesz po prostu zwiększyć ich rozmiar, jeśli chcesz opublikować je na swoim blogu. Na przykład pliki GIF, które znajduję w Internecie, mają szerokość 500 pikseli, a na blogu używam GIF o rozdzielczości 700 pikseli, więc robię to w WordPress po przesłaniu obrazu za pomocą programu do przesyłania multimediów, a następnie przypisuję niestandardowy rozmiar do pliku GIF. Działa dobrze bez zwiększania ogólnej masy pliku.

[easy-tweet tweet=”Become a Pro at Creating GIF Animations. Check out this detailed guide http://tippr.in/1MkFyCw ” user=”techtippr” hashtags=”#GIF”]

Ale jeśli rozmiar obrazu GIF jest zbyt mały (mniejszy niż 300 pikseli), zaleca się zmianę jego rozmiaru za pomocą Zmiana rozmiaru obrazu strona, o której wspomnieliśmy powyżej, witryna oferuje również funkcję optymalizacji, ale nie uważam jej za skuteczną, dlatego w następnym rozdziale omówimy lepsze narzędzie do optymalizacji pliku GIF.

Zoptymalizuj GIF

Pracuję z wieloma plikami GIF dla jednego z moich blogów, znalezienie odpowiedniego obrazu GIF z reakcją, którą chcesz przedstawić, zajmuje dużo czasu. Ale wszystkie te pliki są zbyt ciężkie, niektóre mają nawet 5 MB, a nawet nie są duże, mają głównie rozmiar 500 pikseli, ale super jakość, co czyni je tak ciężkimi.

Nie można po prostu użyć tak dużych plików do posta, co spowoduje, że ładowanie strony będzie zbyt wolne, a ponadto istnieją opłaty za hosting, które będą kosztować bombę.

EZGIF

Rozwiązaniem jest optymalizacja tych ciężkich GIF-ów. Na szczęście znalazłem ezgif.com co znacznie ułatwia życie przy optymalizacji plików GIF. Istnieje zbyt wiele opcji, z którymi można grać, szczególnie podoba mi się funkcja dzielenia warstw, w której można wybierać warstwy i wprowadzać drastyczną zmianę rozmiaru pliku. Zoptymalizowałem pliki GIF o wielkości 4 MB na pliki GIF o wielkości 300 KB, z ledwo zauważalną utratą jakości.

Możesz wybrać plik GIF do przesłania lub wkleić bezpośredni adres URL pliku, a następnie wybrać z zakresu opcji, aby znaleźć odpowiednio zoptymalizowany obraz GIF, który pojawia się na tej samej stronie, dzięki czemu możesz wybrać inne ustawienia, aby zobaczyć jego efekt. Pozwala to wybrać najlepiej zoptymalizowany plik GIF bez utraty jakości.

EZGIF.COM ma również inne narzędzia, takie jak zmiana rozmiaru GIF, przycinanie GIF, wideo do GIF, obrazy do GIF i naprawianie efektów GIF, dzięki czemu jest to najlepsze rozwiązanie do tworzenia najlepiej wyglądających GIF-ów. Upewnij się więc, że jest to zakładka.

Hosting i udostępnianie obrazów GIF

Zrzut ekranu Imgus

Dwie aplikacje internetowe, o których już mówiliśmy w tym poście, umożliwiają hosting GIF-a utworzonego za pomocą ich witryny. Są to ImgFlip.Com i MakeAGif.com, oba są dostępne z kilkoma ograniczeniami, które można znieść poprzez uaktualnienie do wersji Pro ($9.95 / miesiąc) lub Rejestracja konta odpowiednio.

Oprócz dwóch wymienionych powyżej istnieje wiele witryn do obsługi plików GIF →

Imgur – Bardzo popularna witryna do udostępniania treści wizualnych, w której większość treści GIF jest już hostowana. Imgur oferuje również narzędzie do tworzyć GIF-y z YouTube filmy.

9Gag – Inny rodzaj sieci społecznościowej, w której ludzie spędzają godziny na pobieraniu treści (głównie GIF-ów) tworzonych przez innych.

GfyCat ma już wiele wysokiej jakości GIF-ów, większość z nich może stać się wirusowa lub już jest wirusowa.

GifYu pozwala użytkownikom bezpłatnie przesyłać pliki GIF o wartości do 100 MB. Otrzymujesz bezpośrednie linki, którymi możesz udostępniać pliki GIF w różnych kanałach społecznościowych.

Tumblr to kolejna sieć społecznościowa + blogowanie + strona do mikroblogowania, która jest intensywnie używana do GIF-ów, w rzeczywistości było to jedno z pierwszych miejsc, w których widziałem kreatywne wykorzystanie animacji GIF.

Twitter i Google Plus Obsługuj animacje GIF, jeśli bezpośrednio publikujesz pliki GIF w ich aplikacji / witrynie. Możesz publikować pliki GIF na Facebook także z tą małą sztuczką.


To wszystko, mam nadzieję, że wiesz już teraz wystarczająco dużo, aby zacząć tworzyć własne pliki GIF. Upewnij się, że zaznaczyłeś tę zakładkę do wglądu lub Polub nas na Facebook pozostać na bieżąco. Nie zapomnij podzielić się nim z innymi, którzy uważają go za przydatny. Dziękuje za przeczytanie.