Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Ostrożnie lajkuj i udostępniaj: w jaki sposób marketerzy celują w Ciebie Facebook

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Ostrożnie lajkuj i udostępniaj: w jaki sposób marketerzy celują w Ciebie Facebook

Jeśli jesteś Facebook użytkowniku, jesteś jak bydło. Na stronie internetowej nie jesteś wyjątkową osobą. Zamiast tego jesteś częścią kolektywu. Jesteś tylko jednym z wielu konsumentów, do których inne firmy chcą mieć hurtowy dostęp.

Możesz zobaczyć Facebooksystem do użytkownika jako symbiotyczny związek, który nieco odbiega od początkowej analogii do zwierząt gospodarskich. Sieć społecznościowa zapewnia nam środki do komunikowania się z naszymi przyjaciółmi i bliskimi, a my dostarczamy sieci społecznościowej prawdziwe, dogłębne i dokładne próbki rynkowe, które mogą sprzedawać jako produkt.

WYKORZYSTAJ WIDEO DNIAPRZEWIŃ, ABY KONTYNUOWAĆ TREŚĆ

Mimo to niektóre firmy wyjdą poza to Facebookzwykłymi metodami reklamowymi firmy w celu dotarcia do pożądanego rynku. Używają różnych taktyk i chociaż nie są nielegalne ani przeciwne Facebookwarunków i umów firmy, być może warto je znać.

Popularność otwartej ściany

Facebook przedstawia się jako skupienie się na społeczności, a dla nas, użytkowników końcowych, tak właśnie jest. Z drugiej strony, dla firm jest to po prostu sposób na umieszczenie całego rynku docelowego pod jednym dachem i zajęcie się nim wszystkimi jednocześnie. Mając to na uwadze, firmy internetowe często korzystają z tradycyjnych tras obsługi klienta Facebook mury jako przedstawiciele publiczni. Przedstawiając się jako członkowie społeczności, firmy są w stanie skuteczniej komunikować się z konsumentami.

Szczerze mówiąc, to nie jest zły pomysł. Jest to jednak jeszcze jeden sposób, w jaki konsumenci mogą zostać wciągnięci w mnóstwo reklamowanych obietnic. Gdy wiedzą, że firma jest osobista, są bardziej skłonni zaufać tej firmie. Krótko mówiąc, jest to współczesny odpowiednik starych sklepów typu mom-and-pop, w których właściciel zna imię każdego. Poza tym istnieje większe prawdopodobieństwo udostępnienia niektórych postów i komentarzy dotyczących problemów firmy.

Rekommenderad:  Historia sukcesu firmy Comcast — prowadzenie w branży nadawczej i telewizji kablowej

Reprezentacja poprzez obrazy

Obrazy są poważnym narzędziem do wykonywania zadań w programie Facebook świecie marketingu. W rzeczywistości można je uznać za trochę jak billboardy w kanale informacyjnym. Jednakże, Facebook zawiera kilka wskazówek dotyczących niektórych obrazów publikowanych przez firmy — w przeciwnym razie mogą wpaść w kłopoty.

Na przykład zdjęcia w tle na stronach nie mogą zawierać informacji o cenie lub zniżce, wezwania do działania ani prośby użytkowników o polubienie i udostępnienie (co z natury jest wezwaniem do działania). W innych obszarach nie stanowi to większego problemu. Czy jednak naprawdę chcesz reklamy w swoim kanale informacyjnym, skoro na pasku bocznym jest ich już wystarczająco dużo?

Powiedziawszy to, obrazy niereklamowe odgrywają dużą rolę, jeśli chodzi o Facebook marketing. Ile razy widziałeś, jak Twoi znajomi udostępniają zdjęcia sportowców, humorystyczne zdjęcia lub klasyczne memy, których nie przesłali? Po dokładniejszej analizie możesz zobaczyć, kto pierwotnie opublikował obraz, aw wielu przypadkach może zostać dodany znak wodny z logo firmy.

Pozwala to firmie przyciągnąć uwagę rynku, a następnie pokazać swoją obecność bez używania irytujących obrazów przypominających reklamy.

Wezwanie do działania

Kiedy tylko spojrzysz Facebook strony firmowe zobaczysz mnóstwo postów typu „Lubię to lub udostępnij”. Nazywa się to „wezwaniem do działania” (CTA), ponieważ wymaga od użytkowników zrobienia czegoś. Wezwania do działania pojawiają się nie tylko na różnych typach stron docelowych, ale także w mediach społecznościowych na wiele drobnych sposobów.

Zazwyczaj tradycyjne wezwania do działania to coś w rodzaju „Zadzwoń, aby uzyskać więcej informacji” lub „Wyślij nam e-mail”, aby mogli nawiązać z Tobą kontakt. W tym przypadku firma łączy się z Tobą i wykorzystuje Cię jako środek bezpłatnej reklamy.

Czasami, jak w przypadku obrazów, może nie być wezwania do działania. Firma może po prostu udostępnić inspirującą aktualizację statusu lub zabawne zdjęcie, wiedząc, że z jakiegoś powodu niektórzy użytkownicy poczują potrzebę polubienia lub udostępnienia tego. Zobaczysz, Facebook ustanowił już dla nich wezwanie do działania. Jest tam pod każdym postem: Udostępnij lub Polub.

Rekommenderad:  Nokia 1 Recenzja: Retro Design… i wydajność też

Odpowiedzi na wydarzenia

Rejestracja na wydarzenia w odpowiedziach RSVP zazwyczaj wyświetla się w Twoim profilu. Może to dać marketerom informacje o tym, na jakie wydarzenia chodzisz, a następnie jakie tematy możesz poruszać, dopóki wynik nie będzie dość dokładnym obrazem tego, jaki rodzaj marketingu może na ciebie zadziałać.

Możesz potwierdzać obecność na wydarzeniach za pośrednictwem prywatnych wiadomości, a nie RSVP Facebook. Wiedząc, jak zrobić swoje Facebook private ogólnie jest pomocne, gdy próbujesz dać mniej marketerom.

Facebook Grupy

Facebook Grupy to jeden z ostatnich silnych obszarów Facebook platformę, z milionami użytkowników, którzy codziennie angażują się w nią i rozmawiają o wspólnych zainteresowaniach. Pamiętaj, że przydatne sposoby na odkrywanie nowych Facebook Grupy działają dla Ciebie tak samo, jak dla marketerów, którzy dokładnie zbadają listę grup niszowych i dołączą.

Marketingowcy nauczyli się tego jakiś czas temu Facebook Grupy są doskonałym źródłem informacji do badania rynku, bezpośrednich rozmów z potencjalnymi klientami i poznawania tego, co lubisz, a czego nie, aby dowiedzieć się, jak kierować reklamy do Ciebie (i innych podobnych do Ciebie). Troche sie moze trafic Facebook jak stalker, ale w rzeczywistości marketerzy po prostu próbują znaleźć najlepsze sposoby komunikowania się z Tobą dla Twojej korzyści, jak również dla nich.

Polubiając i udostępniając określone posty na Facebook Grupy dopasowane do zainteresowań, nieświadomie przekazujesz marketerom wiele informacji, które mogą być później wykorzystane do marketingu. Nie ma realnych sposobów na obejście tego, ponieważ nie ma sensu, abyś nie lubił lub nie udostępniał posta, z którym się angażujesz.

Dołączanie do grup prywatnych na Facebook może być dobrym sposobem na zapewnienie pewnego bezpieczeństwa marketerom, w zależności od tego, jak surowa jest grupa pod względem rejestracji nowych członków.

Bądź świadomy informacji, które podajesz

Facebook na zawsze zmienił oblicze biznesu, reklamy i marketingu, jednocześnie zmieniając sposób, w jaki się komunikujemy.

Rekommenderad:  Jaki jest związek między jądrem a systemem operacyjnym?

Chociaż korzystanie z mediów społecznościowych powinno być wygodne, należy pamiętać, że wiele publicznie dostępnych danych jest przydatnych dla marketera. Wartość danych zarówno od osób indywidualnych, jak i zbiorowości zachęca marketerów do ich wyszukiwania.