Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Oszałamiające portrety rzadkich i zagrożonych ptaków

Portret często próbuje uchwycić naturę modela, jego emocje, osobowość i myśli. Dla fotografa takiego jak Tim Fleck zwierzęta są równie urocze i intymne jak modele ludzkie.

Tim Fleck to londyński artysta znany ze swojej pracy z zagrożonymi gatunkami, rzadkimi psami i ptakami. Opierając się na swojej bogatej kolekcji prac, Falak nadal fotografuje najbardziej wyraziste, kolorowe i emocjonalne ptaki na całym świecie. Portrety te łączą widza z ptakami i tworzą głęboką więź między światem ludzi i zwierząt.

Ostatnio obiektami zainteresowania Flecka są rybitwa inkaska i tukan (tukan olbrzymi). Rasa Inków ma charakterystyczne białe wąsy, które nadają ptakowi dziwny uśmiech, który zdaje się rozciągać na jego ciemne oczy. Fleck napisał na swoim Instagramie, że rasa Inków to dla niego Salvador Dali w ptasim świecie.

Ptaki rzadkie i zagrożone Inkaska jaskółka morska

Ptaki rzadkie i zagrożone Tucan Tuco

W obliczu uroczego śmiechu Inki kolorowa geometria i intensywne spojrzenie Toucana Tuco dają efekt mocy. Jak widać na zdjęciu pisklęcia tukana autorstwa Flecka, pisklęta tukana rozpoczynają życie ze znacznie jaśniejszymi piórami niż ich dorosły ptak.

Ptaki rzadkie i zagrożone Pisklę tukana

Ptaki rzadkie i zagrożone Andyjska skała

Te zmysłowe portrety ptaków mogą wywołać u ludzi kontakt wzrokowy i empatię. Fleck opublikował dotychczas pięć książek ze zdjęciami zwierząt; wśród tych oszałamiających obrazów znajdują się stworzenia takie jak konie, pandy i pingwiny. Chociaż widzowie mogą dostrzec ludzkie odbicia emocjonalne w twarzach i gestach zwierząt, Fleck ma nadzieję na coś więcej niż tylko jednostronne połączenie.

Ptaki rzadkie i zagrożone biała sowa

Jego twórczość promuje zmianę paradygmatu od antropomorfizmu (antropomorficzna interpretacja dowolnego pojęcia lub rzeczy, która niekoniecznie ma ludzkie cechy i formę) na odrzucenie antropocentryzmu (człowiek jest źródłem wszelkich wartości).

Czy ludzie mogą usunąć się z centrum uwagi wśród żywych stworzeń? Czy możemy wyjść poza zwykłe przypisywanie naszych emocji zwierzętom i uznać wyjątkowe doświadczenia innych gatunków za równie konieczne, jak nasze własne? Chociaż w oszałamiających portretach ptaków możemy zobaczyć ludzkie emocje, co jeszcze można zobaczyć, próbując zostawić „ludzkość” za sobą?

Ptaki rzadkie i zagrożone Koło trzcinowe

Ptaki rzadkie i zagrożone Pingwiny Gentoo nurkują

Portrety ptaków są pełne emocji. Widzowie zwykle humanizują zwierzęta, przypisując im uczucia. Fleck ma nadzieję, że jego praca stworzy więź między ludźmi i innymi członkami królestwa zwierząt. Robiąc to, chce pomóc zdecentralizować ludzkie doświadczenia i otworzyć umysły, aby zbadać, w jaki sposób odnosimy się do innych zwierząt i ich doświadczeń na Ziemi.

Ptaki rzadkie i zagrożone Kogucik himalajski

Ptaki rzadkie i zagrożone Gołąb Jakuba

Ptaki rzadkie i zagrożone Szeroki dziób i długi ogon

Ptaki rzadkie i zagrożone Rogaty kurczak padlinożerny

Ptaki rzadkie i zagrożone Polski srebrny kogut

Ptaki rzadkie i zagrożone Dobry gołąb

Ptaki rzadkie i zagrożone przeklęta papuga

Możesz odwiedzić stronę Tima Flecka na Instagramie, aby zobaczyć zdjęcia zagrożonych ptaków i innych zwierząt.

***

Mamy nadzieję, że podobał Ci się ten odcinek migawki. Jaka jest Twoja opinia na temat celu, jaki przyświecał fotografowi podczas tworzenia portretów ptaków? Czy interesujesz się lub jesteś przyzwyczajony do antropomorfizacji zwierząt?

Czy myślisz, że odejście od antropomorfizmu i antropocentryzmu pozwoli nam mieć pełny obraz zwierząt?

Pobierz zerowe motywy WordPressPobierz motywy WordPressPobierz bezpłatne motywy WordPress PremiumPobierz zerowe motywy WordPressudemy do pobrania za darmopobierz oprogramowanie SamsungaBezpłatne pobieranie motywów WordPresspłatny kurs udemy do pobrania za darmo