Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Oszałamiające zdjęcia makro wyjątkowego świata sezonowych stawów

Fotograf zajmujący się ochroną przyrody udokumentował wyjątkową różnorodność biologiczną występującą w sezonowych stawach w Appalachach i udostępnił bezpłatne zdjęcie Książka elektroniczna.

Steven David Johnson jest fotografem i profesorem ochrony przyrody w Wirginii, którego prace publikowano w kilku magazynach, takich jak Nature Conservancy, Virginia Wildlife, Orion i innych.

Johnson poświęcił swoje życie dokumentowaniu świata przyrody. Jest wiceprzewodniczącym Komitetu Leśnictwa Wirginii i członkiem Międzynarodowego Stowarzyszenia Fotografów Ochrony Przyrody.

Oszałamiające zdjęcia makro wyjątkowego świata sezonowych stawów

Makrofotografia basenów sezonowych

Wychowany jako dziecko na wsi w zachodnim stanie Nowy Jork Johnson przez całe życie był otoczony lasami, stawami i rzeką Genesee, więc traszki, ropuchy i świetliki były stałym elementem jego dziecięcych eksploracji. Jej miłość do natury zaczęła się po ukończeniu studiów artystycznych w college’u ze specjalizacją w fotografii i trwała aż do uzyskania tytułu magistra w dziedzinie mediów cyfrowych.

Jako dorosły Johnson przeprowadził się do Wirginii w 2005 roku i został profesorem fotografii na Wschodnim Uniwersytecie Menonickim. Mówi, że fotografia przyrodnicza stała się sposobem na zrozumienie nowego środowiska i komunikowanie się na jego temat, a co najważniejsze, pozwala poznać środkowe i południowe Appalachy, które stanowią ostoje różnorodności biologicznej dla ponad 50 gatunków salamandrów w Wirginii.

Johnson twierdzi, że dzięki temu udoskonalił swoje umiejętności w zakresie makrofotografii; Ponieważ nauczył się rejestrować salamandry, żaby i inne ukryte formy życia w lasach. W końcu eksperymentował z fotografią podwodną, ​​aby uchwycić pełne cykle życia.

Makrofotografia basenów sezonowych

Makrofotografia basenów sezonowych

Makrofotografia basenów sezonowych

Makrofotografia basenów sezonowych

Sezonowe stawy w Appalachach, centralne miejsce prac fotograficznych Johnsona i podstawa jego e-booka, to tymczasowe zbiorniki wodne utworzone przez sezonowe deszcze i topniejący śnieg. To środowisko dla wielu.

Idealne są stworzenia składające jaja. Późną zimą i wczesną wiosną w stawach żyją płazy i duże bezkręgowce.

Johnson pisze w swoim e-booku:

Mały świat pełen piękna i złożoności zasługuje na docenienie i ochronę.

Chociaż dokumentacja cykli życiowych w stawach sezonowych jest sporadyczna ze względu na coroczne występowanie podobnych zdarzeń, każdy rok wnosi nową warstwę złożoności, głębi i odkryć na temat zachowania organizmów w stawach. Johnson wyjaśnia, że ​​to dramatyczny cykl, który ma miejsce w skali minut.

Celem Johnsona jest nie tylko uchwycenie różnorodności biologicznej i zachowań, ale także „pomoc widzom w nawiązaniu emocjonalnej więzi z niesamowitymi stworzeniami żyjącymi w sezonowych stawach”. Oznacza to podejście do obiektu z perspektywą poniżej horyzontu przy użyciu obiektywów makro i szerokokątnych.

Makrofotografia basenów sezonowych

Makrofotografia basenów sezonowych

Johnson używa dwóch zestawów aparatów, aby uchwycić niesamowity podwodny świat. Pierwszy to aparat Sony Alpha a6500 i obiektyw makro Sony f/2.8 lub obiektyw Sony 16-50mm f/3.5-5.6 z obiektywem Nauticam WWL-1 Wet Wide. Jego drugim aparatem jest Sony a7R III z obiektywem makro Sony FE 50mm f/2.8 lub obiektywem Venus Laowa 25mm f/2.8 2.5-5X Ultra-Macro.

Makrofotografia basenów sezonowych

Makrofotografia basenów sezonowych

Makrofotografia basenów sezonowych

W ostatnich latach Johnson przeszedł na aparaty bezlusterkowe; Ponieważ twierdzi, że wizjer LCD jest znacznie lepiej widoczny niż wizjer optyczny, gdy aparat jest zanurzony w wodzie. Jednak w przypadku głębszych stawów czasami konieczne jest umieszczenie aparatu kilka stóp pod powierzchnią wody, co utrudnia przeglądanie wyświetlacza LCD. Czasami Johnson ustawiał aparat i ustawiał ostrość, nie widząc ekranu aparatu.

Fotografowanie późno w nocy zimą i wczesną wiosną podwaja zapotrzebowanie na dobre oświetlenie.

Johnson mówi:

Często testuję ustawienia oświetlenia na figurkach w domu przed wyjściem na scenę.

Choć to jego wybór sprzętu, Johnson wyjaśnia, że ​​nie powinien on przerażać początkujących. Sprzęt do fotografii w płytkiej i słodkiej wodzie może obejmować zarówno proste konfiguracje, takie jak wodoodporny telefon, jak i pełnoprawne obudowy podwodne i lampy wideo. Dla fotografa, który się uczy i rozwija, korzystanie ze smartfona może wystarczyć, aby spróbować udokumentować życie w wodzie, zwłaszcza jeśli uda mu się wybrać aplikację umożliwiającą ręczne ustawianie ostrości i wykonywanie zdjęć poklatkowych pod wodą. Dodatkowe obiektywy do smartfonów, które umożliwiają fotografowanie makro lub szerokokątne pod wodą, mogą okazać się pomocne przy fotografowaniu i filmowaniu za pomocą telefonu obsługującego wideo.

Makrofotografia basenów sezonowych

Makrofotografia basenów sezonowych

Makrofotografia basenów sezonowych

Jako doświadczony profesjonalista Johnson jest zaznajomiony z praktykami dotyczącymi bezpieczeństwa i higieny pracy. Na przykład, gdy w swoim skafandrze schodzi na głębszą wodę, porusza się powoli i ostrożnie dobiera kroki. Aby ograniczyć możliwość przenoszenia chorób, zanurza buty w łagodnym roztworze wybielacza i czyści brud pomiędzy dziurami i szwami. Johnson zauważa również, że unika stosowania środków odstraszających owady, ponieważ może to mieć wpływ na wrażliwe środowiska słodkowodne.

Johnson twierdzi również, że niezawodny GPS jest niezbędny; Ponieważ tego typu praca wymaga fotografowania w ciemnych lasach i dodatkowego ładowania baterii do sprzętu.

Johnson ubiera się warstwowo, aby chronić siebie i swój sprzęt przed deszczem, nosząc płaszcz i pokrowiec na torbę na aparat.

Zaczął też nosić wodoodporne rękawiczki do ramion, aby wydłużyć czas pracy; Na początku sezonu stawy mogą drętwieć w palcach.

Makrofotografia basenów sezonowych

Makrofotografia basenów sezonowych

Makrofotografia basenów sezonowych

Johnson zaleca rozpoczęcie od zrobienia zdjęć swojego podwórka, niezależnie od tego, do jakiego sprzętu ma dostęp fotograf. Dobrym punktem wyjścia do dokumentacji jest obserwacja otaczającego ich świata.

W swoim bezpłatnym e-booku Johnson szczegółowo opisuje swoje ustalenia, otrzymane obrazy, praktyczne sugestie dotyczące sprzętu, strategie oświetleniowe i ogólne wskazówki dotyczące pracy.

Bardziej zróżnicowane zdjęcia otoczenia można zobaczyć na stronie Strona na Instagramie Stevena Davida Johnsona.

***

Mamy nadzieję, że podobała Ci się ta część Shutter. Jaka jest Twoja opinia użytkowników na temat tych makroobrazów? Czy Ty również masz doświadczenie w tej dziedzinie fotografii? Podziel się swoją opinią z innymi użytkownikami i nami.

Pobierz bezpłatne motywy WordPress PremiumBezpłatne pobieranie motywów WordPressPobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmoPobierz bezpłatne motywy WordPress Premiumkurs Lyndy do pobrania za darmopobierz oprogramowanie redmiPobierz motywy WordPress za darmokurs Lyndy do pobrania za darmo