Oto, co nowego w pierwszym iOS 14.5 beta

Apple rozpoczął się ten tydzień z hukiem. Firma wypuściła pierwszą wersję beta iOS 14.5 (i iPadOS 14.5) deweloperom w poniedziałek. Oprogramowanie w wersji wstępnej jest pełne nowych funkcji.

Apple nie zawsze dodaje nowe funkcje do aktualizacji oprogramowania. Czasami ma to po prostu naprawić błędy lub w inny sposób dokonać ulepszeń. Jednak podczas iOS 14.5 jest więcej niż prawdopodobne, że doda ich wiele do miksu, firma wprowadza również wiele nowych funkcji i wsparcia dla mobilnego systemu operacyjnego.

Dlatego przygotowaliśmy krótką listę nowości w pierwszej wersji beta iOS 14.5, które znajdziesz poniżej.

Oto, co nowego w pierwszym iOS 14.5 beta 1

Chodźmy!

iOS 14.5 beta 1 Nowe funkcje

Wielcy

  • Obsługa nowych bezprzewodowych kontrolerów gier: iOS obsługuje już szereg kontrolerów bezprzewodowych, głównie w celu ułatwienia grania w gry dostępne w Apple Arkada. Ale wsparcie umożliwia także granie w gry niedostępne w Appleusługa subskrypcji. Z iOS 14.5 beta 1, Apple dodaje obsługę najnowszych kontrolerów gier na rynku: kontroler Sony DualSense dla PlayStation 5oraz kontrolery Microsoft Xbox Series X.
  • Obsługa 5G w trybie dual-SIM dla iPhone’a 12: AppleNajnowsze iPhone’y są wyposażone zarówno w fizyczną kartę SIM, jak i cyfrową kartę eSIM. Jest to konstrukcja z dwoma kartami SIM, umożliwiająca posiadanie dwóch oddzielnych numerów telefonów na tym samym urządzeniu. Obecnie dual-SIM obsługuje LTE. Jednak to się zmieni wraz z publicznym wydaniem iOS 14.5.
  • Apple Fitness+ dodaje AirPlay 2 Pomoc: Jedna z wad AppleUsługa subskrypcji skupiona na fitnessie polegała na tym, że nie obsługiwała AirPlay 2 na starcie. Więc od teraz potrzebujesz Apple Dekoder telewizyjny do oglądania treningów na głównym telewizorze. Albo to, albo polegaj na swoim iPhonie lub iPadzie, aby oglądać treningi. To się zmienia wraz z iOS 14.5, ponieważ nowe oprogramowanie dodaje obsługę przesyłania aplikacji Fitness+ do AirPlay 2-włączone urządzenia. Nie pozwoli jednak na wyświetlanie na ekranie danych w czasie rzeczywistym.
  • Wsparcie dla wielu użytkowników Apple Karta: Kolejna funkcja dodawana do czegoś, co prawdopodobnie powinno być obecne od samego skoku. Wraz ze zbliżającą się premierą iOS 14.5, Apple doda obsługę wielu użytkowników dla Apple Karta w pewnym momencie w przyszłości. Zajmie się tym za pośrednictwem Family Sharing, a właściciele kont będą mogli śledzić wydatki, zapraszać członków rodziny do udostępniania karty i nie tylko. Jednak w przeciwieństwie do innych funkcji jest to tylko żart. Nie ma konkretnych informacji mówiących, że ta funkcja pojawi się wraz z publiczną premierą iOS 14.5. Jednak z pewnością jest możliwe, że wtedy się pojawi.
  • iOS 14.5 pozwoli Apple Watch właściciele odblokowują iPhone’a podczas noszenia maski: Kolejna często oczekiwana funkcja, zwłaszcza w związku z trwającą pandemią COVID-19. Apple nie obsługuje Touch ID w najnowszych iPhone’ach, co może sprawić, że odblokowywanie za pomocą Face ID podczas noszenia maski może być bólem. Ale Apple pomaga w tym. Apple Watch właściciele będą mogli potwierdzić odblokowanie swoich iPhone’ów podczas noszenia maski z iOS 14.5.

Inne ciekawe dodatki

  • W aplikacjach Ustawienia i Oglądaj dostępny jest nowy interfejs, gdy oprogramowanie jest aktualne.
  • Apple poprawił interfejs, choć nieznacznie, w aplikacji Podcasty
  • Dostępna jest nowa funkcja „Hej Siri, zadzwoń na numer alarmowy”:

iOS 14.5 beta 1. pic.twitter.com/ibzhDOPWP7

— Bas van der Ploeg (@basvanderploeg) luty 1, 2021

  • iOS 14.5 użytkownicy mogą sortować listy w Przypomnieniach, dostępne jest też drukowanie:

Możesz *w końcu* sortować listy w aplikacji Przypomnienia w iOS 14.5. Uwzględniono wiele opcji sortowania. Dodano również obsługę drukowania. pic.twitter.com/aD9OG3gGJ0

— Federico Viticci (@viticci) luty 1, 2021

Jeśli w pierwszej wersji beta systemu iOS 14 odkryto dodatkowe nowe funkcje.5, odpowiednio zaktualizujemy ten post.

Ten wpis jest aktualizowany…