Oto czym jest scrolljacking i jak go usunąć Apple.com i inne strony internetowe

usuń samouczek przewijania

Strony kontrolujące sposób przewijania są koszmarem użyteczności. Zamiast przewijać, jak zwykle, przestępcy wykorzystują przewijanie, aby zmienić sposób, w jaki twoja ulubiona przeglądarka internetowa interpretuje polecenia przewijania, aby uruchomić fantazyjną animację zamiast przewijać stronę, co może być zarówno rozłączające, jak i frustrujące. Mówiąc jaśniej, to niepożądane zachowanie można łatwo zatrzymać. Postępuj zgodnie z samouczkiem krok po kroku iDownloadBlog, aby dowiedzieć się, jak usunąć scrolljacking Apple.com i inne strony, które często odwiedzasz.

O przewijaniu

Scrolljacking lub porwanie scroll, to bardzo realny problem z użytecznością.

Zamiast przewijać w górę i w dół we własnym tempie, podczas obracania kółka przewijania myszy musisz oglądać animowane przejścia lub inne cukierki do oczu. Najczęściej takie złe opcje projektowania stron internetowych obciążają procesor użytkownika i marnują jego czas.

John Gruber, pisze dla Daring Fireball:

Strona przeglądu AirPods Pro to dziwna bestia. Określa procesor mojego MacBooka Pro 2015 – nawet gdy nie przewijam. Kilka minut temu zamknąłem kartę i mój wentylator nadal działa. Animacja jest bardzo gwałtowna, a przewijanie jest tak powolne.

Jest tak dużo przewijania, że ​​musisz przewinąć lub przewinąć stronę kilka razy, aby przejść do następnej sekcji strony. Animacja jest co najmniej płynna na moim iPadzie i iPhonie, ale nawet tam wydaje się, że tysiąc przeciągnięć przechodzi na dół strony. Jest to projekt, który sprawia wrażenie, jakby nie chcieli, abyś dalej czytał.

Ma rację, jeśli chodzi o przewijanie zwojów, przez co chcesz przestać czytać.

Przewijanie włączone Apple.com

Jeśli się zastanawiasz, nawet nie Apple jest odporny na bałagan podczas przewijania. Oto kilka przykładów Apple strony internetowe, które mogą wizualnie Cię ogłuszyć podczas pierwszej wizyty, ale frustrują Cię, gdy tylko poczujesz, że chcesz coś przeczytać bez rozpraszania uwagi lub przewijania do części, która Cię interesuje.

Strona iPada Pro jest szczególnie wstrząsająca – wymusza przewijanie w poziomie podczas przewijania w pionie.

Inny Apple strony internetowe również korzystają z przewijania, ale zwykle nie są tak wyraźne, jak w przypadku stron wymienionych powyżej. Na przykład iMac Pro i Pro Display XDR strony zmieniają przewijanie, aby odtworzyć animację otwierającą, ale potem przewijanie działa tak, jak powinno.

Ponieważ scrolljacking używa JavaScript do zmiany sposobu działania przeglądarki, tymczasowe wyłączenie JavaScript przed odwiedzeniem strony, która go narusza, zapobiegnie temu występowaniu.

SEMINARIUM: Jak włączyć ukryte menu Develop w Safari na Macu

Wykonaj krok po kroku samouczek iDownloadBlog, aby dowiedzieć się, jak zapobiegać przewijaniu w ApplePrzeglądarka Safari dla Apple.com i inne strony internetowe.

Jak wyłączyć przewijanie w Safari na iOS

Wykonaj następujące czynności, aby wyłączyć JavaScript w Safari na iPhonie i iPadzie.

1) otwarty Ustawienia na iPhonie lub iPadzie.

2) Wybierać Safari z listy.

3) Kran zaawansowane na dole ekranu.

4) Przesuń przełącznik obok JavaScript do POZA pozycja w celu wyłączenia JavaScript.

usuń samouczek przewijania

Odwiedzenie witryny, w której przewijałeś się podczas przewijania, zapewni Ci teraz łatwą do odczytania treść, która wygląda świetnie i zachowuje się tak, jak można się spodziewać, przewijając warunki przewijania.

Po zakończeniu nie zapomnij ponownie włączyć JavaScript, przesuwając powyższy przełącznik do pozycji ON, aby zapewnić pełną funkcjonalność w innych witrynach korzystających z JavaScript, takich jak iCloud, Facebookitd.

Jak wyłączyć przewijanie w Safari na MacOS

Opcja wyłączenia JavaScript jest ukryta w dedykowanym menu Safari dla programistów, aby uniemożliwić zwykłym użytkownikom przypadkowe skorzystanie z tej opcji.

1) otwarty Safari na komputerze Mac.

2) Kliknij Menu Safari, następnie wybierz Preferencje.

3) Kliknij zaawansowane patka.

4) Umieść znacznik wyboru obok „Pokaż menu rozwijania na pasku menu”.

Teraz menu Develop pojawi się na pasku menu, ilekroć otworzysz Safari.

5) Kliknij Safari Rozwijać się menu, a następnie wybierz opcję wyłącz JavaScript.

usuń samouczek przewijania

Możesz teraz odwiedzić stronę, która przechwytywała przewijanie i cieszyła się zawartością bez zakłóceń, takich jak automatyczne przewijanie, nagłe zmiany szybkości przewijania, animacje wymagające dużej ilości zasobów i przepustowości oraz inne głupoty, które zakłócają działanie przewijania.

Możesz także włączyć lub wyłączyć JavaScript w menu Develop: wybierz Preferencje z menu Safari, kliknij kartę Bezpieczeństwo, odznacz pole Włącz Javascript i uruchom ponownie przeglądarkę.

Po zakończeniu nie zapomnij ponownie włączyć JavaScript, odznaczając opcję Wyłącz JavaScript w menu Develop Safari lub zaznaczając pole Włącz Javascript w ustawieniach bezpieczeństwa Safari.

Zapewni to pełną funkcjonalność w złożonych witrynach opartych na JavaScript, takich jak Google Apps, iCloud.com, Facebook i tak dalej.

Przewijanie w innych przeglądarkach

Jak wspomniano wcześniej, przejęcie przewijania wymaga inteligentnego kodu JavaScript.

Nawet jeśli twoja ulubiona przeglądarka nie jest AppleSafari, wyłączenie Javascript w nim skutecznie zapobiegnie uruchomieniu irytującego kodu scrolljacking. Oto kilka szybkich instruktorów wyjaśniających, jak wyłączyć Javascript w trio popularnych programów innych niżApple przeglądarki

  • Firefox: Wpisz „about: config” w polu URL i naciśnij Enter, a następnie kliknij „Akceptuję ryzyko!”. Teraz wpisz „javascript” w polu wyszukiwania i kliknij dwukrotnie wiersz „javascript.enabled”, aby przełączyć ustawienie między true (włączone) i false (wyłączone).
  • Chrom: Wybierz Preferencje z menu Chrome, przewiń w dół strony ustawień i kliknij Zaawansowane lub Pokaż ustawienia zaawansowane. Po rozwinięciu strony ustawień w celu wyświetlenia dodatkowych opcji kliknij Ustawienia treści w sekcji Prywatność i bezpieczeństwo. Na koniec kliknij opcję JavaScript, a następnie naciśnij przełącznik obok Dozwolone, aby zmienić ją na Zablokowane.
  • Opera: Wybierz Preferencje z menu Opery, a następnie kliknij Zaawansowane w lewej kolumnie i kliknij Ustawienia witryny w prawej kolumnie. Kliknij Javascript, a następnie przełącznik obok Dozwolone (zalecane), aby zablokować Javascript na wszystkich stronach.

Ponownie nie zapomnij ponownie włączyć Javascript w przeglądarce, gdy skończysz odwiedzać stronę naruszającą zasady, aby umożliwić przeglądarce wykonywanie wszystkich skryptów JavaScript na wszystkich stronach internetowych.

Twoje wrażenia z przewijania

A co z twoim doświadczeniem w scrolljackingu?

Czy natrafiłeś już na stronę internetową, która korzysta z scrolljacka? Ci z was, którzy zmagali się z tym problemem na wielu stronach internetowych, które dały ci szczególne piekło i dlaczego? Na koniec wymień przestępców, którzy zasługują na najwyższe miejsca w Scrolljacking Hall of Shame.

Daj nam znać, dzieląc się swoimi doświadczeniami z innymi czytelnikami w komentarzach poniżej.

Potrzebuję pomocy? Zapytaj iDB!

Jeśli podoba Ci się ten samouczek, przekaż go znajomym i zostaw komentarz poniżej.

Utknąć? Nie wiesz, jak zrobić pewne rzeczy na swoim Apple urządzenie? Daj nam znać za pośrednictwem [email protected] a przyszły samouczek może stanowić rozwiązanie.

Możesz również przesłać własne sugestie dotyczące korzystania za pośrednictwem [email protected].