Oto jak Apple Udało się zwabić Amazon Zalej do Fold

Oto jak Apple Udało się zwabić Amazon Zalej do Fold 1

Wczorajsze przesłuchania antymonopolowe w sprawie wielkich technologii przed komisją sądową Izby Reprezentantów były głównie sprawą pieszych, ale z dokumentacji zebranej przez komisję wyłonił się jeden interesujący szczegół, pokazujący nie tylko, jak Apple czasami grał w ulubione gry z programistami w App Store, ale jak wykorzystał tę dźwignię do woo Amazon w fałd.

Kiedy Apple pierwszy wypuścił czwartą generację Apple Telewizor w 2015 roku zmienił strategię swojego dekodera, tworząc App Store, który potencjalnie umożliwiłby każdemu deweloperowi lub usłudze przesyłania strumieniowego dołączenie, otwierając znacznie szerszy świat niż poprzednio Apple Modele telewizorów, które miały monolityczny system operacyjny, dla którego tylko Apple sama mogłaby dodać nowe „kanały”.

Jednak pomimo tego szeroko otwartego pola gry, jedna usługa przesyłania strumieniowego pozostała widocznym problemem na Apple TELEWIZJA: Amazon Główny.

W rzeczywistości, Amazon posunął się do usunięcia Apple TV ze swojego sklepu internetowego, ze względu na to, że nie wspierał firmy Amazon Najlepsza usługa przesyłania strumieniowego, a jednak wydaje się, że przynajmniej część z tego była spowodowana Amazonbezkompromisowość.

Wygląda na to, że podobnie jak większość głównych dostawców transmisji strumieniowych, Amazon rozwijał Amazon Najlepsza aplikacja dla Apple Telewizor, który mógłby być gotowy w ciągu kilku tygodni po premierze nowego dekodera z systemem tvOS, wydaje się jednak, że Amazon nie zgadzał się z obniżeniem tego o 30% Apple poszukiwane dla użytkowników, którzy mogą subskrybować usługę za pośrednictwem Apple TELEWIZJA.

Chociaż nigdy nie było do końca jasne, czy tak jest naprawdę, z pewnością coś się utrzymywało Amazon Powróć z powrotem od pojawienia się Apple urządzeń, a jeszcze dwa lata później Amazon Prime w końcu pojawił się nagle, sugerując to Apple i Amazon załatwili sprawę, chociaż dokładnie, w jaki sposób obie firmy doszły do ​​porozumienia, pozostawało tajemnicą – to znaczy do teraz.

Transakcja

Jednym z dowodów przesłuchań antymonopolowych w tym tygodniu jest e-mail ujawniony przez Marka Gurmana z Bloomberga, w którym Apple ostatecznie skapitulował Amazon żeby dostać Amazon Prime, aby przyjść do Apple TELEWIZJA.

E-mail wysłany przez Eddy Cue, Applestarszy wiceprezes ds. usług internetowych, to Amazon Dyrektor generalny Jeff Bezos pod koniec 2016 r. Przedstawia zarys umowy między dwiema firmami, które będą widoczne Apple przyjmowanie 15% udziału w przychodach z rejestracji w domenie Amazon Najlepsza aplikacja włączona Apple urządzeń, a 30% ma w tym udział Apple pochodzi od prawie każdego innego programisty.

Jednak e-mail zawiera również zarys pewnych rzeczy Amazon musiałby się również zgodzić w ramach umowy, w tym zapewnić, że Amazon Aplikacja Prime obejmuje pełne wsparcie dla Siri, wyszukiwania Spotlight i Appleaplikacja TV. W zamian, Apple zgodził się, że nie będzie miał udziału w przychodach abonentów, którzy zarejestrowali się poza domeną Applewłasny ekosystem – który sam w sobie nie różni się od żadnej innej aplikacji w App Store – ale wystarczyłby tylko 15% z rejestracji dokonanych na iPhonie, iPadzie i Apple TV, a nie zwykłe 30% cięcie.

Jest Apple Grasz w ulubione?

Chociaż wydaje się, że jest to sprzeczne z komentarzami Tima Cooka przed wczorajszym kongresem Apple traktuje wszystkich programistów jednakowo, niekoniecznie jest unikalny dla Amazon – chociaż nie zdziwiłoby nas to Amazon zainspirowało to.

W rzeczywistości wydaje się, że ta umowa, która do niedawna pozostawała w dużej mierze tajemnicą, była częścią nowego programu Apple rozszerzył się na innych programistów w tej kategorii. Wcześniej w tym roku, Amazon Prime Video zaczął umożliwiać klientom kupowanie i wypożyczanie filmów w aplikacji, co było całkowicie niespotykane w żadnej wcześniejszej aplikacji i może stanowić kolejny rozdział w Appleinteresy Amazon.

Okazuje się jednak, że Amazon to nie jedyna usługa, która została zaproszona na tę imprezę, chociaż z pewnością jest najbardziej znana. W tym samym raporcie wskazano, że co najmniej dwie inne usługi, Altice One i Canal +, również były częścią specjalnego programu „premium”, który Apple powiedział The Verge faktycznie istniał od kilku lat.

Jak sugeruje notatka od Eddy Cue do Jeffa Bezosa, program został zaprojektowany, aby zachęcić usługi przesyłania strumieniowego do ulepszenia Apple Obywatele telewizji i iOS, łącząc się ze wszystkim, co jest częścią Apple Telewizja – oferując AirPlay 2 obsługa, wyszukiwanie uniwersalne, obsługa Siri, logowanie jednokrotne i integracja z Apple Aplikacja telewizyjna.

Nie jest również jasne, czy inne aplikacje i usługi do przesyłania strumieniowego mogą być również częścią tej samej umowy – kiedy Amazon i Apple były nadal uwikłane w spór, pojawiły się doniesienia, że ​​firmom takim jak HBO udało się również obniżyć procentowe stawki – a zarówno HBO, jak i wiele innych, również obejmuje pełną listę Apple Funkcje telewizora, a niektóre nawet wykraczają poza Apple Integracja kanałów telewizyjnych, chociaż oczywiście każdy programista może to zrobić z własnej inicjatywy, jest wiele mniejszych, które nie zawracały sobie głowy i oczywiście duże, takie jak Netflix, które pozostają zagorzałymi zwolennikami.