Oto jak skonfigurować kontrolę rodzicielską w serwisie Netflix

W świetle ostatnich wydarzeń, które miały miejsce w weekend, wWszyscy zdajemy sobie sprawę, że nie wszystkie treści w serwisie Netflix są klasyfikowane jako przeznaczone dla rodzin. Wyraźnie widać to również w kategoriach wiekowych, które towarzyszą każdemu tytułowi podczas przeglądania ich na platformie. Na szczęście rodzice z przyjemnością dowiedzą się, że Netflix zawiera funkcję, która ogranicza młodszym widzom dostęp do dojrzałych treści poprzez skonfigurowanie profilu przeglądarki Dzieci lub ustawianie limitu oceny dojrzałości w profilu.

Aby to osiągnąć, zalecamy najpierw utworzenie kodu PIN. Uzyskaj dostęp do swojego konta Netflix z przeglądarka internetowa, wybierz opcję „Kontrola rodzicielska”, a następnie utwórz czterocyfrowy kod PIN. Ten kod jest wymagany, aby uzyskać dostęp do dostosowywania poziomu dojrzałości w każdym profilu na koncie, zapobiegając w ten sposób Twojemu dziecku wprowadzania jakichkolwiek zmian w jego profilu. Po skonfigurowaniu kodu PIN kontroli rodzicielskiej możesz teraz utworzyć profil przyjazny dla dziecka lub ograniczony dla dziecka.

Oto jak skonfigurować kontrolę rodzicielską w serwisie Netflix 1

Aby utworzyć profil dla dzieci, otwórz menu „Zarządzaj profilami” w serwisie Netflix i wybierz opcję „Dziecko?”, Aby ograniczyć wszystkie widoczne treści w tym profilu tylko do programów i filmów przyjaznych dzieciom. W przypadku starszych dzieci lub nastolatków rodzice mogą również ustawić limity dojrzałości dla swoich profili w menu „Zarządzaj profilami”, odwołując się do menu rozwijanego „Zezwalaj na programy telewizyjne i filmy” i wybierz opcję „Dla starszych dzieci lub młodszych” lub „ Dla nastolatków i poniżej ”opcja w zależności od grupy wiekowej dziecka.

Oto jak skonfigurować kontrolę rodzicielską w serwisie Netflix 2

Netflix zapewnia również użytkownikom możliwość ograniczenia określonych pokazów, blokując je tym samym kodem PIN, który został wcześniej utworzony. Tak więc za każdym razem, gdy młodszy widz próbuje obejrzeć ograniczony program, zostaje zatrzymany przez monit, który wymaga wprowadzenia kodu w celu uzyskania dostępu. Zawsze pamiętaj, aby zachować kod PIN nieprzewidywalny i tylko dla siebie.

Pamiętaj, że zastosowanie kontroli rodzicielskiej lub poziomów dojrzałości na wszystkich urządzeniach może potrwać do ośmiu godzin. Wskazane jest wylogowanie się i ponowne zalogowanie na każdym z urządzeń, aby ustawienia od razu zaczęły obowiązywać.

Oto jak skonfigurować kontrolę rodzicielską w serwisie Netflix 3

Możesz także monitorować nawyki dziecka w Netflix, przechodząc do karty Aktywność przeglądania w ustawieniach konta. Przydatna funkcja pozwalająca śledzić, które programy były oglądane w określonych porach, oraz aby upewnić się, że Twoje dziecko nie było podstępne bez Twojej uwagi.

Więcej informacji na temat kontroli rodzicielskiej i ograniczeń treści można znaleźć w Centrum pomocy na oficjalnej stronie Netflix.