Oto jak włączyć LAN Windows 10 do udostępniania danych / drukarek

Jak włączyć LAN Windows 10? LAN lub sieć lokalna to rodzaj sieci komputerowej. LAN to sieć komputerowa, która ma najmniejszy zasięg w porównaniu do innych sieci komputerowych.

Sieć ta jest również zwykle nazywana siecią lokalną, ponieważ służy tylko do podłączania urządzeń w jednym pomieszczeniu lub obszarze lokalnym.

W przypadku sieci LAN, które zapewniają połączenia Wi-Fi, lepiej znamy termin hotspot. Ogólnie rzecz biorąc, funkcją sieci LAN jest podłączenie kilku urządzeń do sieci, która wciąż jest w małym zasięgu. Odległość jest również zwykle blisko siebie. Przykłady wykorzystania sieci LAN, z którymi często się spotykamy, to sieci w pracowni komputerowej.

Jak włączyć sieć LAN Windows 10

udostępnianie plików na laptopie

Ustawienia sieciowe w sieci LAN są wykonywane, gdy użytkownicy chcą współdzielić zasoby, niezależnie od tego, czy chodzi o udostępnianie danych, folderów, a nawet drukarek, w których inni użytkownicy podłączeni do tej samej sieci mogą uzyskać dostęp do zasobów.

Na przykład w twoim domu / biurze 1 drukarkę i chcesz go ustawić, aby był dostępny dla każdego, kto jest podłączony do tej samej sieci co Ty (na przykład w 1 Sieć Wi-Fi). Aby ci to ułatwić, po prostu ćwiczymy (tutaj używam 1 drukarka + 2 laptop podłączony do tej samej sieci Wi-Fi).

1. Upewnij się, że komputer jest podłączony do tej samej sieci

Najpierw upewnij się, że oba PC A lub PC B są podłączone do tej samej sieci. Niezależnie od tego, czy jest podłączony za pomocą kabla LAN, czy Wi-Fi, to samo dotyczy jednej sieci. Jak to sprawdzić w ten sposób (najpierw na PC A i PC B należy sprawdzić):

1. Wejście w Panel sterowania następnie wybierz Sieć i Internet.

Ustawienia LAN 1

2. W oknie Centrum sieci i udostępniania. Następnie kliknij Wi-Fi (nazwa-hotspot) jak wskazuje strzałka.

Jak włączyć sieć LAN Windows do udostępniania drukarek

3. Na uwagę zasługują adres IP i brama IP PC A który działa jak serwer i jest podłączony do drukarki. Jak ustawić sieć LAN między dwoma lub więcej komputerami, jest bardzo łatwa, najważniejsza brama IP komputera musi być taka sama. Bez względu na to, adres IP może być automatycznie pobierany bezpośrednio z modemu / Ap / przełącznika (DHCP) lub ustawiany ręcznie (statyczny).

Uwaga: Nie nauczyłem, jak ręcznie ustawić sieć LAN (statyczną), ponieważ zwykle spowoduje to połączenie internetowe, które nie jest podłączone.

Ustawienia LAN 4

4. Na komputerze B najpierw sprawdź ping, naciskając Ctrl + R następnie wpisz ping 192.168.1.5 -t. Jeśli jest podłączony, odpowiedź jest mniej więcej taka.

Ustawienia LAN 5

2. Ustawienia komputera A (podłączone do drukarki)

1. W oknie Centrum sieci i udostępnianiawybierz Zmień zaawansowane ustawienia udostępniania.

Ustawienia komputera A 1

2. Następnie wybierz opcję sieci ze słowami (aktualny profil). Następnie wybierz Włącz wykrywanie sieci i Włącz udostępnianie plików i drukarek.

Jak włączyć sieć LAN Windows do udostępniania danych

3. W opcjach Wszystkie sieci, a następnie wybierz Włącz udostępnianie, aby każdy z sieci … następnie przewiń trochę w dół.

Ustawienia komputera A 2

4. Następnie wybierz Wyłącz udostępnianie chronione hasłem więc użytkownicy, którzy chcą uzyskać dostęp do folderu / drukarki udostępnionego przez komputer PC, nie muszą już wpisywać hasła. Następnie wybierz Zapisz zmiany.

Ustawienia komputera A 4

5. Wróć do okna Panel sterowania. Wybierz Wyświetl urządzenia i drukarki.

Ustawienia komputera A 5

6. Kliknij prawym przyciskiem myszy drukarkę, którą chcesz udostępnić.

Jak włączyć sieć LAN Windows 10 8 7

7. Następnie wybierz Właściwości drukarki.

Ustawienia komputera A 7

8. Nazwij drukarkę, którą chcesz udostępnić, a następnie wybierz OK.

Ustawienia komputera A 8

3. Ustawienia PC B (kto chce uzyskać dostęp do drukarki)

1. W oknie Centrum sieci i udostępnianiawybierz Zmień zaawansowane ustawienia udostępniania.

Ustawienia komputera B 1

2. Wybierz opcję sieci ze słowami (aktualny profil). Następnie wybierz Włącz wykrywanie sieci i Włącz udostępnianie plików i drukarek.

Jak włączyć sieć LAN Windows Kompletny

3. Wejdź do eksploratora plików, a następnie wybierz Sieć. Wybierz wykryty komputer, nazwa może być inna.

Ustawienia komputera B 3

4. Zostanie wyświetlona nazwa drukarki, która została udostępniona, kliknij prawym przyciskiem myszy> wybierz Połącz.

Ustawienia komputera B 4

5. Działa, możesz teraz drukować bezpośrednio z komputera B. Nie tylko to, możesz także udostępniać pliki / foldery również na komputerze A.

Ustawienia komputera B 5

Charakterystyka sieci LAN

Musisz wiedzieć, że każda sieć musi mieć swoją własną charakterystykę. Nie ma wyjątku od sieci LAN, które mają cechy odróżniające ją od innych sieci. Niektóre funkcje posiadane przez sieci LAN obejmują:

    LAN to sieć o węższym zakresie, na przykład biura, szkoły, kafejki internetowe, domy. Sieci LAN mają stosunkowo wyższe prędkości przesyłania danych. Sieci LAN mogą działać poprawnie, nawet jeśli nie korzystają z sieci telekomunikacyjnych. Oznacza to, że sieć LAN nie wymaga połączenia z Internetem.

Funkcja LAN

Jak wspomniano wcześniej, funkcją sieci LAN jest łączenie komputerów w sieci, która ułatwia naszą pracę, ponieważ może być bardziej wydajna i wydajna. Ponadto istnieje jeszcze kilka innych funkcji, które są własnością LAN, w tym:

    LAN to sieć komputerowa, która służy do łączenia kilku komputerów w wąskim obszarze. Sieć LAN jest przydatna do łączenia wielu komputerów, co ułatwia komunikację. Sieć LAN ułatwia także użytkownikom przesyłanie danych. Dlatego nie muszą już przychodzić na komputer docelowy, aby skopiować dane, ponieważ wszystko można zrobić natychmiast, o ile jest ono podłączone do tej samej sieci komputerowej. Sieć LAN jest również przydatna w oszczędzaniu kosztów operacyjnych. Wynika to z faktu, że połączenia między urządzeniami stają się łatwiejsze i szybsze i mogą być również używane razem, na przykład za pomocą drukarki, serwera i innych.

Jednym z zastosowań sieci LAN, które często można spotkać, są sieci LAN do biur, szkół, kafejek internetowych, a nawet domów. Obecnie większość sieci LAN korzysta już z IEE 802.3 Ethernet. Ponadto sieci LAN są również wyposażone w przełączniki o prędkości przesyłania danych do 10, 100, a nawet do 1000 Mb / s. Istnieją jeszcze inne technologie LAN, 802.11b lub Wi-Fi LAN.