Oto wszystkie chińskie aplikacje, które Indie chcą zakazać, w tym Xiaomi

Usuń aplikacje chińskie

Źródło: Adamya Sharma / Android Authority

  • W obliczu napięć granicznych Indie wezwały do ​​wprowadzenia zakazu ponad 52 chińskich aplikacji.
  • Lista zawiera popularne aplikacje, takie jak TikTok, Zoom i inne od Xiaomi.

Wśród trwających napięć między Indiami a Chinami indyjscy funkcjonariusze wywiadu opublikowali listę aplikacji, które agencja uważa za potencjalne zagrożenie bezpieczeństwa.

Lista obejmuje znane aplikacje, takie jak TikTok i popularne gry, takie jak Clash of Kings. Wcześniej rząd Indii wezwał do zakazania usługi wideokonferencji Zoom. W szczególności Zoom był wtajemniczony w surową kontrolę w USA i za granicą w związku z możliwymi wadami bezpieczeństwa, obawami dotyczącymi prywatności i brakiem szyfrowania. Firma ostatecznie ustąpiła i włączyła kompleksowe szyfrowanie dla wszystkich użytkowników, nawet tych z bezpłatnej warstwy.

Tiktok w Internecie Google Play Store.

Źródło: Hadlee Simons / Android Authority

Inne godne uwagi aplikacje na liście to autorskie aplikacje Xiaomi, takie jak Mi Community i Mi Store. Oba służą jako kluczowe punkty kontaktowe do przekazywania informacji zwrotnych i umożliwiania sprzedaży produktów ekosystemowych.

Pełna lista obejmuje ponad 52 aplikacje (h / t Hindustan Times) i został poparty przez Radę Bezpieczeństwa Narodowego dalszymi planami oceny ryzyka związanego z każdą aplikacją. Potencjalnym problemem jest to, że aplikacje nie tylko wyciekają dane, ale mogą również służyć do obniżenia warunków sieciowych w przypadku konfliktu.

Agencje wywiadowcze zaleciły rządowi zablokowanie lub zablokowanie aplikacji, ale nie ogłoszono jeszcze oficjalnego ogłoszenia. Poniżej znajduje się pełna lista aplikacji.