Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Otwórzwid 2.0 Umożliwia nagrywanie z pulpitu, kamery i mikrofonu za jednym dotknięciem w przeglądarce Chrome

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Otwórzwid 2.0 Umożliwia nagrywanie z pulpitu, kamery i mikrofonu za jednym dotknięciem w przeglądarce Chrome

Openvid to narzędzie do nagrywania kamery i mikrofonu na komputerze stacjonarnym jednym kliknięciem dla przeglądarki Chrome. Narzędzie jest dostępne jako Rozszerzenie Chrome i może stać się niezastąpionym narzędziem. Bardzo prawdopodobne jest, że spotkamy się z sytuacją, w której będziemy musieli przesłać nagranie ekranu w celu lepszego potwierdzenia i wtedy właśnie OpenVid się przyda. Inne przypadki użycia obejmują między innymi tworzenie samouczków, wyjaśnianie, jak działają rzeczy współpracownikom pracującym zdalnie i nagrywanie scenariusza do innych celów.

OpenVid jest całkowicie darmowy i w przeciwieństwie do niektórych innych narzędzi nie ma ograniczeń czasowych ani żadnych innych ograniczeń dotyczących funkcji. Zastrzeżenie oznacza jednak, że należy skierować użytkowników do OpenVid, aby uzyskać nieograniczoną liczbę funkcji za darmo. Nowa aktualizacja jeszcze bardziej ulepszyła ofertę, integrując nagrania z przedniego aparatu w formacie obrazu w obrazie. Można nagrać cały pulpit, a po zakończeniu filmy zostaną przesłane.

OpenVid twierdzi, że ich klientela obejmuje ponad 12 800 pracowników takich firm jak Uber, Dropbox, Zendesk, Salesforce i Intercom. Próbowałem nagrać kilka filmów i to, co zrobiło na mnie wrażenie, to ogólna płynność działania oprogramowania i brak jakichkolwiek opóźnień. Poza tym menu wyświetlacza przypominające HUD pozwala mi spokojnie nagrywać ekran.

Po rozpoczęciu sesji nagraniowej wyświetlony zostanie licznik czasu, po którym rozpocznie się transmisja na żywo. Na szczęście narzędzie oferuje również możliwość udostępniania ekranu, dzięki czemu możesz lepiej potwierdzać swoje wyniki. To powiedziawszy, nie ma opcji bezpośredniego przesyłania strumieniowego ekranu na żywo, co dodałoby zupełnie nowy zestaw możliwości. Jeśli korzystasz z przeglądarki Chrome 49 lub nowszej, najprawdopodobniej Openvid nagra ekran w jakości HD, jednak twórcy OpenVid twierdzą, że funkcja 4K jest w przygotowaniu i zostanie wkrótce dodana.

Ponadto, aby bezpłatnie otrzymać Nieograniczoną przestrzeń dyskową, należy dokonać udanego polecenia, a drugie polecenie odblokuje nieograniczony czas nagrywania, który w przeciwnym razie byłby ograniczony do 5-minuty. OpenVid nagrodzi Cię również kwotą $5 na koncie za każdą osobę, którą pomyślnie dodasz po drugim poleceniu (ograniczenie polecenia do 50 USD).

Podsumowując, jest to jeden z najsprawniejszych rejestratorów wideo, z jakim się zetknąłem od lat, a najlepszą jego częścią jest prostota, z jaką łączy w sobie wszystkie funkcje. Przechowywanie w chmurze to kolejna funkcja, która mi się podobała i mam tylko nadzieję, że zintegruje z tym narzędziem usługi w chmurze, takie jak GDrive i OneDrive.

Table of Contents