Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Ożywianie muzyki (i biznesu) dzięki automatyzacji

Caren Kelleher kocha muzykę. Pomogła uruchomić Google Play i Google Music oraz pracowała nad aplikacjami muzycznymi dla giganta technologicznego. W tym samym czasie była także menadżerem zespołu i zobaczyła, jak potężnym źródłem dochodów mogą być płyty winylowe dla muzyków – i jak trudno było je wytłoczyć i przekazać fanom.

„Było tak duże zapotrzebowanie na winyle i tak małe moce produkcyjne w fabrykach na całym świecie. Zwłaszcza niezależnym artystom było naprawdę trudno wyprodukować winyl” — wspomina.

Caren zdecydowała, że ​​nadszedł czas, aby to zmienić – i tak narodziła się płyta Gold Rush Vinyl.

Winyl Gorączka złota to wysokiej jakości firma zajmująca się tłoczeniem płyt, która współpracuje zarówno z muzykami niezależnymi, jak i zdobywcami nagrody Grammy. Angażują się w pomaganie muzykom w osiąganiu trwałych dochodów poprzez tworzenie luksusowego produktu, który oddaje muzykę w ręce ich fanów, a większa część zysków wraca do twórców.

Budowanie biznesu na automatyzacji

Winylowe sny Caren wydawały się analogowe, ale wiedziała, że ​​aby je urzeczywistnić, będzie musiała polegać na technologii cyfrowej.

„Znajdowanie sposobów na powiązanie technologii z tym, co robimy, było dla firmy niezwykle ważne” — mówi.

Wiedziała, że ​​w szczególności automatyzacja pomoże jej skalować działalność przy ograniczonym budżecie, ale miała trudności ze znalezieniem rozwiązania, które pasowałoby do sposobu pracy jej zespołu.

„Czułam się tak sfrustrowana, że ​​wypróbowałam tak wiele różnych rodzajów produktów do automatyzacji i po prostu nie mogłam wyjść z bezpłatnego okresu próbnego” — mówi. „Produkty nie były wystarczająco elastyczne dla poszczególnych rzeczy, które musieliśmy zrobić tutaj w Gold Rush Vinyl”.

Potem znalazła Zapiera.

Kiedy to zadziałało, czułem się jak: „O mój Boże, właśnie zaoszczędziłem sobie tyle czasu, tworząc to. Co jeszcze możemy zrobić z Zapierem?”

Caren Kelleher, założycielka Gold Rush Vinyl

Rekommenderad:  Wspaniałe uwolnienie: dlaczego specjalistyczne oprogramowanie jest najlepsze dla biznesu

„Sposób, w jaki opisuję Zapier innym właścicielom firm, polega na tym, że łączy on aplikacje robocze, które inaczej nie lubią ze sobą rozmawiać lub mogą mieć z tym trudności”, wyjaśnia. „Zapier pozwala tym aplikacjom, za pośrednictwem ich interfejsów API, współpracować ze sobą, dzięki czemu wszystkie te usługi oprogramowania są o wiele potężniejsze”.

Ale Zapier nie tylko łączy swoje aplikacje do pracy, mówi Caren. Pozwala jej również na ponowne sformatowanie krytycznych danych, tak aby były dokładnie takie, jakich potrzebuje jej zespół. „To dodatkowy krok, na który wiele usług po prostu nie idzie daleko” – mówi.

Zespół Caren zaczynał od małego, z jednym zautomatyzowanym przepływem pracy (lub Zastrzelić), co usprawniło proces zapisywania wycen klientów na Dysku Google. Ten pojedynczy Zap zaoszczędził zespołowi Gold Rush tyle czasu, że natychmiast zaczęli szukać innych sposobów na wykorzystanie mocy automatyzacji.

„Kiedy to zadziałało, pomyślałem:„ O mój Boże, właśnie zaoszczędziłem sobie tyle czasu, tworząc to. Co jeszcze możemy zrobić z Zapierem? ”- wspomina Caren.

Od „Chciałbym, żebyśmy mogli” do „O mój Boże, możemy!”

Bez Zapiera nie sądzę, abyśmy mogli skalować się tak szybko, jak to było konieczne, zwłaszcza że winyl wciąż rośnie.

Karen Kelleher

Jak każda nowa firma, Gold Rush Vinyl chciała się rozwijać bez nadwyrężania swojego budżetu. A jeśli chodzi o zrównoważone skalowanie, automatyzacja jest koniecznością, a nie miłym dodatkiem.

„Bez Zapiera nie sądzę, abyśmy mogli skalować się tak szybko, jak to było konieczne, zwłaszcza że winyl wciąż rośnie” – mówi Caren. „Pozwoliło nam to utrzymać naprawdę szczupły zespół i przemyśleć budżet, ale także mieć ambicje stania się znacznie większą firmą niż jesteśmy”.

Dzisiaj Gold Rush Vinyl polega na ponad 100 Zapach, aby zautomatyzować procesy od komunikacji z klientem po współpracę zespołową.

Rekommenderad:  Google Pixel Watch: cena, data premiery, funkcje, pogłoski i aktualności

„Zwłaszcza, że ​​pracujemy na 24-godzinnych zmianach, ważne jest, aby mieć tak dużo komunikacji, a Zapier pozwala nam to robić o każdej porze dnia” – zauważa. „Kiedy patrzę i widzę, ile uruchamiamy Zapsów, ogarnia mnie szok, ponieważ zapominam, że w tle działa tak wiele rzeczy. Zapier jest naprawdę cichym członkiem naszego zespołu i łączy tak wiele elementów naszego biznesu, aby uczynić nas bardziej efektywnymi”.

Caren mówi, że Zapier jest również kluczową częścią planów Gold Rush Vinyl na przyszłość, ponieważ planują podwoić swoją pojemność.

„Myślenie o tym jest przerażające. Jak będą działać wszystkie nasze systemy?” ona mówi. Jest jednak przekonana, że ​​Zapier nadąży za rozwojem gorączki złota.

„W ciągu ostatnich dwóch lat widziałem, że Zapier może skalować się wraz z naszą działalnością i umożliwia nam poruszanie się o wiele szybciej, niż moglibyśmy to zrobić w inny sposób. Zapier zabrał nas od „Czy nie byłoby miło, gdybyśmy mogli?” do „O mój Boże, możemy!”

Kładzenie naysayers do łóżka

Oprócz pomocy w rozwoju jej firmy Zapier umożliwiła zespołowi Caren skoncentrowanie energii na tym, co naprawdę ważne, zamiast nadążania za małymi zadaniami.

„Zdałam sobie sprawę, że Zapier pomoże nam osiągnąć więcej, kiedy zobaczyłam ulgę, jaką odczuwa mój zespół i uśmiechy na ich twarzach z powodu tego, jak wiele stresu zostało usunięte” — wspomina. „Otworzyło to więcej czasu dla mojego zespołu na kreatywność i zastanowienie się, w jaki sposób możemy dalej popychać tę firmę do czołówki innowacji w winylu”.

A co najważniejsze, zmieniła jej poboczną działalność w historię sukcesu na wieki.

„Ludzie myśleli, że zwariowałem, kiedy powiedziałem, że opuszczam Dolinę Krzemową, aby założyć fabrykę płyt winylowych, ale posiadanie własnego biznesu jest po prostu satysfakcjonujące. Przychodzić codziennie do pracy i widzieć, co robimy i jak to jest ożyła, właśnie przyniosła mi tyle radości — a także położyła do łóżka sceptyków”.

Rekommenderad:  5 Sposoby na zwiększenie przychodów dzięki doświadczeniom Rock Content dotyczącym sprzedaży po stronie sprzedawcy