Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Panasonic CaloReico zmierzy kalorie posiłku w 10 sekund

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Panasonic CaloReico zmierzy kalorie posiłku w 10 sekund

W dobie Fitbitów Apple W przypadku zegarków i mnóstwa innych akcesoriów zdrowotnych i fitness dokładne mierzenie kalorii staje się koniecznością. Muszę przyznać, że istnieje kilka aplikacji, takich jak Calorie Counter, które mierzą kalorie za pomocą uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji, ale najwyraźniej nie jest to aż tak dokładne. Z tego powodu firma Panasonic zdecydowała się pobłogosławić świadomych jedzących maszyną stołową, która dokładnie mierzyłaby kalorie.

Nie dajcie się zwieść, CaloRieco nie jest maszyną, którą można schować do torebki czy kieszeni, wręcz przypomina wagę kuchenną. Firma Panasonic zaprezentowała niedawno prototyp CaloRieco. Gadżet obiecuje zmierzyć kalorie wraz z innymi faktami żywieniowymi w zaledwie około 10 sekund. Wystarczy otworzyć pokrywę i umieścić żywność w komorze załadunkowej. Po zakończeniu użytkownik może rozpocząć proces za pomocą ekranu dotykowego. Voila! W ciągu maksymalnie dziesięciu sekund urządzenie wyświetli wszystkie szczegóły odżywcze danego dania.

Informacje są podzielone na węglowodany, tłuszcze, białka i inne. CaloRieco jest połączone z chmurą przez Wi-Fi i nie trzeba dodawać, że wszystkie daty będą przechowywane i wyświetlane za pośrednictwem aplikacji towarzyszącej. Biorąc to pod uwagę, Panasonic pragnie strzec tajemnicy, jak dokładnie działa ta maszyna. Firma twierdzi jednak, że CaloReico jest wyposażony w wagę i wykorzystuje czujnik podczerwieni do obliczania kalorii. Później kalorie są liczone w aplikacji na podstawie dziennego zapotrzebowania kalorycznego.

Najciekawsze jest jednak to, że CaloReico firmy Panasonic potrafi to wszystko zrobić dobrze w ciągu 10 sekund. Laboratoria zajmujące się żywnością obliczają kalorie na podstawie ciepła wydzielanego podczas spalania. Panasonic CaloReico jest wciąż w fazie koncepcyjnej, ale mimo to prototyp wygląda interesująco.

Table of Contents