Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Panasonic Lumix CM1 jest wyposażony w 1-inch Sensor i działa na systemie Android 4.4 na szczycie Snapdragona 801

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Panasonic Lumix CM1 jest wyposażony w 1-inch Sensor i działa na systemie Android 4.4 na szczycie Snapdragona 801

To nie pierwszy raz, kiedy firma decyduje się na połączenie dwóch najfajniejszych technologii współczesnego świata – smartphones i kamery. W przeszłości widzieliśmy sporo aparatów z systemem Android, ale najnowsza próba Panasonica wydaje się ulepszać je wszystkie. Inteligentny aparat Lumix CM1 oferuje imponujące możliwości 1-calowy czujnik i stara się ustanowić nowy standard w kategorii telefonów z aparatem.

Podczas trwającej imprezy Photokina w Kolonii firma Panasonic przekazała najważniejszą wiadomość, wprowadzając na rynek inteligentny aparat Lumix CM1. Działa na najnowszym Androidzie 4.4 KitKat, ale zwróć uwagę na terminologię nazewnictwa. Panasonic uważa to najpierw za aparat, a dopiero potem za smartfon. Firma miała sporo niepowodzeń z Androidem smartphones w przeszłości i dopiero niedawno wrócił do działania z budżetem na średnim poziomie smartphones w Indiach.

Dzięki Lumix CM1 japońska firma powraca z urządzeniem skupiającym się na obrazowaniu, będącym w równym stopniu aparatem, co telefonem. CM1 jest wyposażony w 1-calowy sensor dorównujący temu, co można znaleźć w aparatach Sony RX100 i Nikon 1 Seria kamer. Ma rozdzielczość 20 megapikseli i jest połączony z przysłoną f/2.8 Obiektyw Leica, mechaniczna migawka i pierścień ręcznego sterowania.

Urządzenie jest także całkiem wysokiej klasy smartfonem z Androidem. To ma 4.7-calowy wyświetlacz o rozdzielczości Full HD (1080p), 2Wewnątrz procesor Qualcomm Snapdragon 801 .3 GHz, 2 GB RAM, 16 GB pamięci wewnętrznej, ze slotem na kartę microSD obsługującą do 128 GB. Wewnątrz znajduje się także akumulator o pojemności 2600 mAh, a całość działa na systemie Android 4.4 KitKat.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o aparacie, jego przysłona rozpoczyna się od f/2.8 do f/11 w najszerszym miejscu, czyli przy ogniskowej 28 mm. Mechaniczna migawka i pierścień ręcznego sterowania powinny zadowolić także profesjonalnych fotografów. Co więcej? Inteligentny aparat potrafi nagrywać filmy w rozdzielczości 4K, a opcja microSD 128 GB powinna tu dobrze wróżyć.

Połączone kamery zawsze przyciągały naszą uwagę. Trend zapoczątkowała Nokia Lumia 1020. Samsung ma kilka takich Galaxy Kamera, Galaxy K Zoom, Galaxy Kamera 2 i Galaxy NX, czyli ich system bezlusterkowy na Androida, a Nikon, Kodak i Canon też mają ich kilka, ale żaden z nich nie jest tak potężny i piękny jak Panasonic Lumix CM1. Czy znaleźliśmy najlepszy smartfon z aparatem? Nie możemy się już doczekać, aż dostaniemy to w swoje ręce.

W tej chwili Panasonic wprowadza na rynek Lumix CM1 tylko w tym roku we Francji i Niemczech i powinien pojawić się w sprzedaży przed Bożym Narodzeniem. nie ma jednak słowa na temat globalnej dostępności. A cena? To także tajemnica.

Table of Contents