Panasonic Viera TX-L32G10B recenzje | Recenzja eksperta

TX-L32G10B ma zintegrowany odbiornik Freesat HD, który umożliwia bezpłatne oglądanie określonych programów BBC i ITV w jakości HD, a także 140 innych kanałów o standardowej rozdzielczości. W ramach specyfikacji Freesat obejmuje to również port sieciowy, który w przyszłości zapewni dostęp do BBC iPlayer za pośrednictwem usługi Freesat.

W przeciwieństwie do innych modeli Viera, TX-L32G10B nie ma dostępu do Viera Cast YouTube i Picasa. Nie ma również portu USB, ale gniazdo karty SD oznacza, że ​​możesz oglądać zdjęcia z wielu aparatów cyfrowych, słuchać muzyki lub oglądać filmy zapisane na karcie SD.

W przeciwieństwie do rozległej sieci plazmowej Panasonic, TX-L32G10B jest telewizorem LCD. Wykorzystuje technologię 100 Hz Intelligent Frame Creation (IFC), która jest podobna do Natural Natural Motion firmy Philips i dodaje klatki między oryginalnymi klatkami filmu, aby poprawić ruch. W praktyce wywołuje to przerażający efekt, że oglądany film z hollywoodzkiego hitu jest nagrywany na kamerze.

Choć bardziej realistyczne, takie interpolacje dotyczą smaku, a wiele osób woli oglądać film w reżyserii. IFC również nie działa idealnie: scena, w której aparat przecina linię pionową, usprawnia technologię i powoduje blokowanie artefaktów oraz efekty świecące – HD Natural Motion Philips może mieć ten sam efekt.

W naszym następnym teście TX-L32G10B przykuł naszą uwagę jasnym, kolorowym podświetleniem. Tryb dynamiczny zapewnia niesamowity kontrast bez nagłego przejścia z ciemności do światła. Menu nie oferuje zaawansowanych opcji, których można oczekiwać w tej cenie, ale na szczęście domyślna jakość obrazu jest doskonała i wymaga nieco modyfikacji.

Nasze testy DVD wykazują dobrą poprawę w stosunku do oryginalnego źródła 576i, z drobnymi liniami i bez ducha. Podłączenie laptopa przez HDMI wymaga od nas wyłączenia Picture Overscan w celu dopasowania go do całego pulpitu na ekranie. Niestety to ustawienie jest ukryte w menu Inne ustawienia w menu Ustawienia, a nie w wyraźniejszym menu Zdjęcia. Jakość zdjęć pozostaje świetna pomimo wszystkiego, co rzucamy na Viera, a ogólnie kontrast jest świetny dla paneli LCD.

System menu jest przejrzysty i łatwy w użyciu (choć istnieją pewne dziwne ustawienia), a EPG jest również przejrzysty, ale na instrukcje i duże przestrzenie, w których można wyświetlać reklamy, marnuje się dużo miejsca na ekranie. Oznacza to, że widzisz tylko sześć kanałów jednocześnie i dwie godziny wcześniej, z ujednoliconym programem, dzięki czemu nie możesz odczytać więcej niż jednego słowa. Możesz filtrować według gatunku lub typu kanału, chociaż lista rodzajów kanałów nie powoduje uszkodzenia kanałów radiowych i telewizyjnych.

Dzięki zintegrowanemu Freesat HD, doskonałej jakości obrazu i dobremu systemowi sterowania TX-L32G10B jest znakomity. Jest jednak jeden problem. LG 37LF7700 LG, który ma Freesat HD i większy 37-calowy ekran, kosztuje mniej niż 70 funtów. Ma również dobrą jakość obrazu, dzięki czemu jest lepszym wyborem dla większości ludzi.

Podstawowe dane techniczne

Ocena

Fizyczny

Widoczny rozmiar

Oryginalna rozdzielczość

Obsługa 1080p

Współczynnik kształtu

Hd gotowy

Współczynnik kontrastu

Wykładowca

Ramka (góra / dół / dół)

Głębokość ekranu

Wysokość ekranu

Rozmiar stojaka (szer. X gł.)

Połączenie

Wejście DVI

Wejście D-sub

Wejście HDMI

Wejście komponentowe

SCART

Wejście S-Video

Wejście kompozytowe

Wyjście audio

Inne

Tuner

Rodzaj tunera

EPG

Środowisko

Gotowy pobór mocy

Pobór mocy jest włączony

Informacja o zakupie

Gwarancja

Cena £

Dostawca

Detale

****
32 cale
1, 920 ×1, 080
Tak tak
169
tak
Nieujawniony (50 000 dynamicznych)
2x 10 W.
33 mm / 33 mm / 58 mm
83mm
106mm
350 x 210 mm
0
1
4
1
2
1
1
Wyjście optyczne S / PDIF, 1x stereo
wyjście słuchawkowe, gniazda CI, gniazda SDHC
Freesat, Freeview, analogowy
8-dzień, Teraz i Dalej
0 W.
111 W.
jeden rok RTB
556 £
http://www.amazon.co.uk
www.panasonic.co.uk