Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Papież Franciszek: młodzi ludzie są więźniami telefonów komórkowych

Po tym, jak w 2015 roku papież Franciszek powiedział, że rodziny powinny wyłączyć swoje smartphones przy posiłkach, teraz wysoka głowa kościoła doszła do powiedzenia, że ​​młodzi ludzie są więźniami telefonów komórkowych.

Stało się to na spotkaniu w Atenach w Grecji, gdzie Papież poprosił młodych ludzi o spotkanie i nie zamykanie się.

Papież Franciszek: młodzi ludzie są więźniami telefonów komórkowych

Młodzi ludzie są w mediach społecznościowych, ale nie są zbyt towarzyscy

Papież Franciszek ostrzegł dzisiaj, że wielu młodych ludzi „jest na portalach społecznościowych, ale nie jest zbyt towarzyskich”, żyjących „więźniami swoich telefonów komórkowych”. Według papieża Franciszka…

Ryzykujemy, że zapomnimy, kim jesteśmy, mamy obsesję na punkcie tysięcy pozorów, przytłaczających wiadomości, które uzależniają życie od ubrań, które nosimy, samochodu, którym jeździmy, tego, jak na nas patrzą inni

Franciszek radził młodym ludziom, aby uznali swoją wartość za to, kim są, a nie za to, co mają. „Nie masz wartości dla marki ubrań lub butów, które nosisz, ale ponieważ jesteś wyjątkowy, jesteś wyjątkowy” – powiedział.

Papież Franciszek: młodzi ludzie są więźniami telefonów komórkowych

Dla papieża, obecnie wielu młodych ludzi „jest na portalach społecznościowych, ale nie są zbyt towarzyscy, ograniczeni do siebie, więźniowie telefonu komórkowego, który trzymają w rękach”. „Drugiego brakuje na ekranie, jego oczu, jego oddechu, jego rąk” – upierał się.

Papież prosił młodych ludzi o wyprowadzenie się „ze strefy komfortu”, bo choć „łatwiej jest usiąść na kanapie przed telewizorem”, to jest „coś starego”.

Przeczytaj też…

Table of Contents