Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

PHP można udostępnić

PHP można udostępnić

php

nieaktualny PHP?

1995 yılında Rasmus Lerdorf tarafından oluşturulan nesne yönelimli bir programlama dilidir. PHP belki de web’deki en popüler betik dilidir. Ocak 2013 itibariyle PHP 244 miliony stron internetowych, które yüklenmiştir ve kullanımı jej geçen gün artmaktadır. PHP, sunucu taraflı bir programlama dilidir.

Sunucu, bir veya daha fazla strony internetowe içeren İnternet’e bağlı bir bilgisayardır. PHP kodları tarayıcıda değil, sunucu tarafında işlenir ve yürütülür. Bu işlemin sonucu tarayıcınıza HTML çıktısı olarak gönderilir ve sonucu tarayıcı sayfanızda görebilirsiniz.

PHP’nin en yaygın tanımı, PHP’nin Köprü Metni Ön İşlemcisi anlamına gelmesidir. Yukarıdaki kelimelerin kısaltmasının HPP olduğunu merak ediyor olabilirsiniz. Doğru, ancak programın önceki sürümlerinde PHP, PHP olarak kısaltılan Kişisel Ana Sayfa kelimelerinin kısaltması olarak tanımlandı.

açık kaynak kodlu ve ücretsiz bir araçtır, bu yüzden onu barındıran ana bilgisayarlar .NET ana bilgisayarlarından çok daha ucuzdur. Vardır.

PHP, Windows, Linuksa na komputerze Macintosh jest popularna platforma kullanılabilir.

yapılandırılmış bir araçtır ve öğrenmesi çok kolaydır.

PHP araçlarının tümü açık kaynaklıdır ve kullanımı ücretsizdir.

Şu anda PHP’nin en son kararlı sürümü 5.5 sürümüdür. PHP sürüm 5 ile birlikte başka bir ana sürüm geliştirilmektedir. Unicode desteği de dahil olmak üzere bu sürümdeki büyük değişiklikler nedeniyle, bu sürümün PHP sürüm 6.0 olarak yayınlanması gerekiyordu. Ancak Unicode desteğinin uygulanması beklenenden uzun sürdü.

PHP yorumlayıcısı yalnızca PHP sınırlayıcı içindeki kodu yorumlar. Bu ayırıcıların en ünlüsü başlangıç ​​​​için PHP?> ve

İşlev ve sınıf adlarının aksine, değişken adları büyük/küçük harfe duyarlıdır. Yeni satırlar ve boşluklar elbette yok sayılır, dizelerin içindeki boşluklar ve bu dilin tüm komutları zehirli iki nokta üst üste (;) ile biter. PHP dilinde yorum (açıklama) eklemenin 3 farklı yolu vardır.

Muhtemelen PHP ile çalışmanın faydalarının ne olduğunu ve bu dil ile çalışmak istemenizin sebebini de soruyorsunuzdur. Bu nedenle bu bölümde Program PHP dilinin avantajlarını inceliyoruz.

Bu sunucu taraflı program można używać w systemach Windows, Linux, Macintosh, aby uzyskać dostęp do sistemlerinde çalışabilmesi PHP’nin en büyük avantajlarından biri olarak değerlendirebiliriz.

PHP’nin sahip olduğu ikinci bir avantaj da, bugün kullanılan Apache ve IIS gibi sunucularla uyumlu olmasıdır.

Farklı veritabanlarını destekleyebilir ve bunlarla çalışabilir.

Bahsedebileceğimiz bir diğer avantaj ise ücretsiz ve açık kaynak kodlu olması w Kendi PHP .net sitesinden hiçbir ücret ödemeden indirebilirsiniz.

PHP ile çalışma deneyimi bir zevktir; Çünkü basittir ve onunla programlamak için özel ayarlara ihtiyacınız yoktur, ancak kendi kodlarınızı çalıştırabileceğiniz ve sonuçları görebileceğiniz bir sunucuya veya sunucu simülatörüne ihtiyacın iz vardır.

php

Windows, Linux, Macintosh vb. gibi farklı platformlarda çalıştırılabilir ve bu harika!

Günümüzde kullanılan tüm sunucularla (Apache ve IIS gibi) tam uyumludur.

Farklı veritabanlarını destekleyebilir ve bunlarla çalışabilir.

Tamamen ücretsiz ve Açık Kaynaklıdır ve php.net adresindeki resmi strony internetoweinden indirebilirsiniz.

PHP ile çalışmak kolaydır ve herhangi bir özel programlama becerisi gerektirmez. PHP kodnuzu çalıştırmak ve sonuçları görmenin keyfini çıkarmak için ihtiyacınız olan tek şey bir sunucu veya sunucu öykünücüsüdür.

kullanarak farklı türde web sayfalarını ve web uygulamalarını programlayabilir ve çalıştırabilirsiniz.

Sizin için dinamik sayfalar oluşturabilir.

Veritabanına bilgi gönderebilir, veritabanından bilgi okuyabilir ve ayrıca veritabanındaki bilgileri düzenleyebilir veya silebilir.

Formularz HTML haberleşebilir ve kullanıcıların formularzlara girdiği bilgileri işleyebilir ve bunlar üzerinde istediğiniz görevleri gerçekleştirebilir.

Çerezler ve oturumlarla çalışmanıza izin verir.

Hassas bilgileri şifreleme olasılığı vardır ve bu olasılık da yerleşiktir.

PHP kullanarak txt, pdf, jpg vb. dosyalar oluşturabilir ve düzenleyebilirsiniz ve bu PHP’nin sağladığı harika bir olasılıktır.

Yukarıda bahsettiğimiz şeyler PHP’de varsayılan olarak bulunan özelliklerdir. Farklı PHP kütüphanelerini kullanarak web üzerinde böyle şeylerin yapılabileceğine inanamayacağınız farklı ve çılgın özelliklere sahip olabilirsiniz!

Pobierz motywy WordPress za darmoPobierz motywy WordPress za darmoPobierz motywy WordPress za darmoPobierz bezpłatne motywy WordPress Premiumbezpłatny kurs onlinepobierz oprogramowanie CoolpadaPobierz motywy WordPresskurs Lyndy do pobrania za darmo