Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Piątkowa aktualizacja algorytmu Google była pierwszą z wielu dużych aktualizacji w ten weekend

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Piątkowa aktualizacja algorytmu Google była pierwszą z wielu dużych aktualizacji w ten weekend

Po naszym piątkowym raporcie omawiającym aktualizację algorytmu Google opublikowaną w czwartek 13 maja 2021 r. w weekend wprowadzono wiele aktualizacji.

Należy zwrócić uwagę na jedną kluczową kwestię: ta czynność nie jest związana z aktualizacją wyglądu strony, która została przesunięta na połowę czerwca do sierpnia w celu zakończenia całego wdrożenia.

Narzędzia branżowe nie były już znane, w tym dyskusje branżowe.

Poniżej znajdują się niektóre komentarze dot Świat webmasterów:

mzb44 napisał pod adresem 215:33 15 maja 2021 r.:

Wyraźnie coś się dzieje.

Odnotowuję znaczny wzrost, podczas gdy prawie wszyscy konkurenci witryn innych niż wiadomości spadają. Każda witryna w mojej niszy (wszystkie legalne witryny branżowe) została brutalnie dotknięta ostatnią aktualizacją rdzenia i w większości zastąpiona witrynami informacyjnymi ze stronami partnerskimi o cienkiej treści.

Większość z tych konkurentów jest większa (i starsza, z lepszymi linkami i znacznie większą zawartością) ode mnie, ale oni spadają, a ja wzrastam. Nie spodziewam się, że to się utrzyma. Nawet jeśli jest to dla mnie korzystne i świetne, obiektywnie nie ma to sensu.

Oczywiście serwisy informacyjne nadal dominują i nadal idą wyłącznie w górę. – Wszyscy nadal jesteśmy cieniem tego, czym byliśmy przed grudniową aktualizacją i wciąż chowamy sygnał pod spamem w serwisach informacyjnych.

ichthyous napisał pod adresem 4: 56:00 15 maja 2021 r.:

Moja strona główna spadła o 66% w porównaniu z normalną sobotą w południe, podczas gdy ogólny ruch w USA spadł o 44%. Część tego zrekompensuje mi koniec dnia, ale od końca kwietnia w ruchu w USA obserwujemy dość stały dzienny spadek o 20–25%. To niedorzeczne… wszystkie moje zapytania pochodzą teraz spoza USA, bardzo niewiele zapytań (i żadnej sprzedaży) pochodzi z mojego kraju!

Zauważyłem bardzo duży ruch w Wielkiej Brytanii i UE, ale Kanada i Australia występują naprzemiennie… jednego dnia wzrasta, drugiego zanika, a potem odwrotnie. Ktoś jeszcze to widzi?

TalkativeEditorial napisał pod adresem 6: 20:00 15 maja 2021 r.:
O chłopie. Zdecydowanie coś jest nie tak. Właśnie przeprowadzałem osobistą kontrolę kanału Discover i problem z zaśmieceniem go starymi i nieistotnymi treściami powrócił.

samwest napisał 16 maja 2021 r. o godzinie 12:00:
W tym tygodniu straszny ruch i sprzedaż. Podejrzewam, że jest to wynik planowanego cyberataku, ponieważ użytkownicy są bardziej zainteresowani przetrwaniem niż przeglądaniem i kupowaniem online. Świat pogrążony jest w wojnie cyfrowej.

RedBar napisał pod adresem 1:22:00 16 maja 2021 r.:

Wow, moje witryny skupiające się na Wielkiej Brytanii (90% ruchu w Wielkiej Brytanii) są dzisiaj w niedzielę tak daleko, że przekraczają moje globalne witryny pod względem fotowoltaiki… Co oni zrobili poza zniszczeniem witryn firm spoza USA?

Wiem, że może to nie mieć sensu dla użytkowników z USA, jednak z pewnością musi istnieć korelacja, dlaczego SERP G jest tak tragiczny i pełen popularnych witryn społecznościowych i sklepów dla tak wielu zapytań.

Czy G naprawdę trafił w najniższy wspólny mianownik, a jakość i dokładność już nie istnieją?

Całkowicie dziwne!

MayankParmar napisał pod adresem 316 maja 2021 r. o godzinie 26:00:
Z tych czujników wynika, że ​​prawie w każdy weekend coś robią/testują

Nagendra052 napisał pod adresem 9:31 rano, 17 maja 2021 r.:

Od 28 kwietnia 2021 r. występują duże wahania średnich pozycji i innych wskaźników w raportach wydajności jednej z moich witryn w konsoli wyszukiwania Google.

Czy jest to spowodowane aktualizacjami Google?

Średnie pozycje przed 28 kwietnia 2021 r. mieściły się w przedziale od 35 do 36, po 28 kwietnia 2021 r. występują duże wahania, w niektóre dni będzie to między 45 a 50, a innego dnia 37 do 40.

RedBar napisał 17 maja 2021 r. o godzinie 10:28:

Oto kilka bardzo łatwych do zrozumienia liczb od ostatniego 7 dni w porównaniu do średnich długoterminowych:

Od poniedziałku do piątku 66.6% to interesująca liczba!

Długoterminowe weekendy zajmują zwykle 60–80% dnia powszedniego

Sobota 44.2%
niedziela 37.0%

No i gotowe, tydzień i ogólny spadek o 33,33% w przypadku mojej witryny globalnej.

Absolutnie nic się nie zmieniło, prawda G?

superclown2 napisał pod adresem 117:00 w dniu 17 maja 2021 r.:

Badałem, dlaczego niektóre witryny moje i witryn mojej konkurencji zyskały na popularności w przypadku niektórych wyszukiwanych haseł, a innych nie. Mój wniosek jest taki, że nazwa domeny i tekst zakotwiczenia linku zwrotnego są znów naprawdę ważne w mojej niszy.

Wow, tak właśnie optymalizowaliśmy witryny 20 lat temu. To algo Google jest prymitywne, szuka najłatwiejszych sygnałów i ignoruje te, które są naprawdę ważne.

Czytałem, że Google ma więcej pracowników sprzedających reklamy niż zajmujących się wyszukiwaniem. To figury.

Nasze spostrzeżenia dotyczące SEO

To prawda: wygląda na to, że w ciągu ostatnich kilku dni miało miejsce wiele ogromnych aktualizacji algorytmów i wszystko wystrzeliło na szczyt.

Wiemy, że nie jest to aktualizacja dotycząca działania strony, ponieważ Google potwierdził, że aktualizacja została przesunięta na połowę czerwca i sierpień.

Pojawiły się doniesienia o badaczach Google proponujących całkowite przeprojektowanie wyszukiwarki Google opartej na sztucznej inteligencji, takiej jak BERT i GPT-3co wywołałoby efekt podobny do przebiegu niektórych z tych aktualizacji, jak zauważyli niektórzy specjaliści SEO w powyższych aktualizacjach.

Jak zawsze, będziemy nadal informować o najnowszych wiadomościach dotyczących SEO w miarę ich rozwoju!