Pięć narzędzi do sprawdzania statystyk wydatków Steam, czasu gry i osiągnięć

Statystyki postaci są podstawową mechaniką w grach wideo, więc dlaczego nie są one również widoczne na środku profilu Steam? Steam wie, ile pieniędzy wydałeś (złoto) i ile czasu grałeś (doświadczenie), i ty też powinieneś. Jeśli nauczenie się tych liczb budzi w tobie strach (co na pewno może się zdarzyć, jeśli masz nawet zwyczajny nawyk grania w gry wideo), możesz pominąć niektóre z tych narzędzi – ale zadanie jest zawsze dostępne, jeśli zdecydujesz się je zaakceptować.

Znajdowanie swojego identyfikatora Steam

Aby korzystać z większości poniższych narzędzi, potrzebujesz swojego identyfikatora Steam, który jest 17-cyfrowym numerem, który jednoznacznie identyfikuje twoje konto. To nie to samo, co nazwa użytkownika, której używasz do logowania, więc może trochę potrwać.

1. Otwórz Steam.

2. Przejdź do „Widok -> Ustawienia”.

3. Kliknij kartę Interfejs i zaznacz pole obok „Wyświetl pasek adresu URL Steam, jeśli jest dostępny”.

Statystyki Steam Identyfikator Steam 1 Berło

4. Wróć do ekranu głównego i kliknij swoją nazwę użytkownika w prawym górnym rogu.

5. Wybierz „Wyświetl profil”.

6. Spójrz na pasek adresu pod paskiem menu „Społeczność bibliotek bibliotecznych”.

Statystyki Steam Identyfikator Steam 2 Zobacz profil

Jeśli widzisz 17-cyfrowy numer, to twój identyfikator Steam! Jeśli zobaczysz nazwę użytkownika (niestandardowy adres URL), nie martw się, możesz po prostu wpisać ją w witrynie takiej jak SteamIDFinder lub SteamID I / O, a powie Ci wszystkie możliwe wersje Twojego identyfikatora Steam. Niektóre witryny ze statystykami akceptują również niestandardowy adres URL i podają inne identyfikatory Steam.

Inną rzeczą, którą prawdopodobnie będziesz musiał zrobić, to ustawić profil Steam na „Publiczny”, aby te narzędzia mogły wyświetlać twoje informacje. O ile nie interesują Cię osoby, które znają Twój identyfikator Steam, widząc te rzeczy, nie ma się czym martwić z punktu widzenia danych, a jeśli się martwisz, zawsze możesz po prostu ustawić swój profil z powrotem na prywatny po przejrzeniu informacji. Oto jak to zrobić:

1. Kliknij swoją nazwę użytkownika w prawym górnym rogu i kliknij „Wyświetl mój profil”.

2. Po otwarciu profilu wybierz „Edytuj profil”.

Profil publiczny statystyk Steam 1

3. Wybierz „Moje ustawienia prywatności” z menu po prawej stronie.

Profil publiczny statystyk Steam 2

4. Ustaw swój profil (lub tylko wybrane części) na „Publiczny”.

Wskaźnik pary

Jeśli chodzi o kwantyfikację profilu Steam, nie ma konkurencji Wskaźnik pary. To król statystyk Steam. Prawie wszystko, co chcesz zobaczyć o swoim czasie, wydatkach i bibliotece gier, jest ułożone w formie tabeli. Możesz sortować według dowolnej liczby różnych zmiennych, w tym ceny za godzinę grania, co jest świetnym sposobem na sprawdzenie, ile zyskujesz z każdej gry.

Statystyki Steam Steamgauge

Jednak Steam Gauge widzi tylko bieżącą wartość gier w Twojej bibliotece, więc nie może ci powiedzieć, ile faktycznie wydałeś na grę. Jeśli jesteś stałym kupującym na Steamie, prawdopodobnie będziesz pod wrażeniem połączonych rabatów. Aby zobaczyć porównanie poszczególnych gier, możesz przejrzeć historię zakupów Steam (znajduje się w sekcji Konto).

Completionist.me

Kompletista statystyk Steam 2

Podobnie jak Steam Gauge, Finalista udostępnia pulpit nawigacyjny pokazujący Twoją aktywność w grach, skupiający się głównie na liczbie odblokowanych osiągnięć. Możesz już zobaczyć niektóre z nich na swoim profilu Steam, ale daje to zabawne dodatki, takie jak obserwowanie trendów osiągnięć w czasie i to, jak blisko każda z twoich gier jest „ukończona”, tj. Odblokowanie każdego osiągnięcia.

HowLongToBeat

Statystyki Steam Howlongtobeat

Czy jesteś uzależniony od sprzedaży Steam? Czy te gry, w które nie grałeś w twojej bibliotece, patrzą na ciebie osądem za każdym razem, gdy sprawdzasz nowy tytuł? Jeśli kiedykolwiek miałeś ochotę wrócić i zagrać w gry, które już masz, ile czasu to zajmie? Właśnie to HowLongToBeat postanowił odpowiedzieć: wystarczy podłączyć swój identyfikator Steam, a oni przejrzą twoją bibliotekę i zgadną, ile czasu zajmie ci ukończenie każdej gry. To przybliżone oszacowanie, ale gdy zaczniesz spędzać kilka miesięcy czasu na zabawę, możesz przemyśleć swoje życie.

Statystyki Steam Steamleft

SteamLeft robi coś podobnego, ale także analizuje, ile czasu spędziłeś na graniu w gry i mówi ci, ile czasu ci pozostało.

Czas Steam

W tym momencie zapewne wiesz, ile czasu spędziłeś, ale jak oceniasz swoją pozycję w porównaniu do innych graczy? Czas Steam może dać ci wgląd w to, ponieważ pokaże ci, ile czasu spędziłeś i uszeregujesz cię w porównaniu do każdego innego gracza, który sprawdził ich profil.

Statystyki Steam Czas Steam

Aby dowiedzieć się, co faktycznie oznacza ta liczba, odwiedź ich kartę „Statystyka”, aby zobaczyć, ile osób jesteś tu porównywany. W najlepszym razie jest to szacunek, ponieważ statystyki te pomijają każdego, kto nie wykorzystał Steamtime (tj. Ludzi, którzy nie spędzają wystarczająco dużo czasu na Steamie, aby być ciekawym), ale przy ponad 250 000 profilach rankingowych, nadal masz przyzwoitą pomysł.

SteamCalculator

Statystyki Steam Steamcalculator

SteamCalculator w zasadzie robi to, co robi Steam Gauge, ale z mniejszą liczbą dodatkowych statystyk. Jeśli nie interesuje Cię czas spędzony na graniu lub inne informacje o bibliotece, to narzędzie pozwala w prosty sposób spojrzeć na aktualną wartość każdej gry w bibliotece – ponownie jednak musisz odwiedzić strona wykorzystująca fundusze zewnętrzne, aby zobaczyć Twoje rzeczywiste łączne wydatki.

Jaki jest sens?

Niektóre statystyki są same w sobie zabawne, podobnie jak i one, ale liczby te mają również implikacje w świecie rzeczywistym. Steam przypomina trochę pozbawione okien centrum handlowe bez zegara – nie chcesz, aby ludzie zauważyli, ile czasu spędzili na kupowaniu twoich rzeczy, na wypadek, gdyby zdecydowali, że nadejdzie czas. Oczywiście prowadzą biznes, ale teraz ty masz moc, aby trochę lepiej zarządzać czasem gry.

Czy ten artykuł jest przydatny?

Przewodnik po grach na PC

Przewodnik po grach na PC

Czy kiedykolwiek chciałeś grać w gry na komputerze, ale nie masz pewności, czy Twój komputer jest na dobrej drodze? W tym definitywnym przewodniku po grach na PC ebook nauczy Cię wszystkiego, co musisz wiedzieć, aby rozpocząć grę na komputerze.

Zdobądź to teraz! Więcej ebooków »