Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Pięć powodów, dla których warto rozważyć zakup routera Google OnHub
Po raz kolejny Google jest gotowe rozwiązać za nas kolejny rzeczywisty problem tym razem to coś, co dla wielu z nas powinno być szokiem – router Wi-Fi. Całkowicie nowy gadżet Google nazywa się OnHub i jest rozwijany wspólnie z TP-Link. To urządzenie ma na celu rozwiązanie wszystkich problemów związanych z Wi-Fi, oferując kompleksowe rozwiązanie. Router OnHub nie wygląda jak zwykły router z upiornymi antenami i przewodami, ale zamiast tego przypomina kubek do kawy (pamiętaj Amazon Echo?) z migającą diodą LED u góry.
Matowo wykończony cylindryczny moduł jest miłą odmianą po latach zmagań z prostokątnymi routerami. Próbujemy dowiedzieć się, o co tyle szumu i czy OnHub to produkt zmieniający zasady gry, czy tylko lepiej wyglądający router. Poniżej znajduje się kilka powodów, dla których warto rozważyć zakup Google OnHub.
1. Prostota
Konfigurowanie routera Wi-Fi może być koszmarem dla każdego – ustawienia specyficzne dla użytkownika i ustawienia po stronie dostawcy usług internetowych sprawiają, że jest to ciężka próba. Dzięki temu OnHub można łatwo skonfigurować za pomocą Aplikacja Google On pozwala także rozwiązywać problemy, jeśli takie istnieją, i je naprawiać. Najlepsze jest to, że OnHub współpracuje z prawie wszystkimi połączeniami szerokopasmowymi i zamierza zastąpić tradycyjny router.
Współpracuje z DSL, Fibre i obsługuje głównych dostawców usług internetowych. Gdy już zdobędziesz router OnHub, wystarczy, że połączysz konto Google na urządzeniu z systemem Android lub iOS za pośrednictwem aplikacji Google On. Wybierz idealne miejsce odpoczynku dla On Hub i podłącz go do źródła zasilania. Kilka kliknięć i gotowe.
2. Projektowanie i estetyka
Jak wyjaśniono wcześniej, jest to jeden z najlepszych aspektów OnHub, ponieważ nie odstaje jak cholera i zapewnia wtapianie się w otoczenie. Żadnych widocznych anten, przewodów ani tych jasnych, migających wskaźników LED. Matowe wykończenie i cylindryczny kształt nadają klasyczny wygląd i są zdecydowanie lepsze niż czarno-biała skrzynka z antenami. Ale nie dajcie się zwieść. Nie chodzi tylko o piękno bez mózgu. OnHub ma 13 wbudowanych anten z czego 12 służy do przesyłania sygnałów, a kolejny do pomiaru przeciążenia sieci.
Przyciemniany pierścień świetlny wykorzystuje jeden z czterech kolorowych wskaźników, aby przekazywać użytkownikom informacje zwrotne. Antena okrągła zapewnia bardziej niezawodny zasięg równomiernie rozłożony we wszystkich kierunkach. Urządzenie będzie dostępne w kolorze niebieskim i czarnym, a więcej opcji kolorystycznych udostępnimy później.
3Aplikacja .Google On
Aplikacja Google On stanie się centrum sterowania OnHubem, dzięki czemu nie będziesz już musiał męczyć się z przełącznikami zasilania i próbować sięgać do przycisków resetowania. Aplikacja On nie tylko pomoże Ci skonfigurować OnHub, ale także pomoże użytkownikom uzyskać większy poziom kontroli nad routerem. Możesz udostępnić hasło znajomym za pośrednictwem aplikacji i zdalnie monitorować połączenie.
Rozwiązywanie problemów nigdy nie było tak proste. Aplikacja On pozwoli Ci zdiagnozować problem jednym kliknięciem, a także podejmie próbę jego rozwiązania. Aplikacja stale monitoruje sieć i przesyła informacje o przepustowości wykorzystywanej przez każde urządzenie. Dodatkowo użytkownicy mogą również wybrać, które ze swoich urządzeń potrzebuje najszybszej sieci Wi-Fi dla działań, które mają największe znaczenie.
4. Funkcje sprzętowe
OnHub to nie tylko design, to naprawdę bardzo wydajny router Wi-Fi. Wyjątkowo rozmieszczone 13 anten rozmieszczono tak, aby zapewnić najlepszą prędkość i uniknąć czasów buforowania. Urządzenie oferuje prędkość Wi-Fi do 1900 Mbps i obsługuje oba 2Częstotliwość 0,4 GHz i 5 GHz. Jest także obdarzony możliwością automatycznego wykrywania najlepszego kanału do nadawania.
OnHub może poszczycić się wbudowaną pamięcią o pojemności 4 GB, która z łatwością pomieści wszystkie automatyczne aktualizacje i nowo wydane funkcje oprogramowania. Aktualizacje oprogramowania zostaną zainstalowane automatycznie i nie wymagają żadnej ręcznej interwencji, w przeciwieństwie do konwencjonalnych routerów i ich rzadkich aktualizacji oprogramowania sprzętowego.
5. Otwarcie nowych dróg
Najprawdopodobniej OnHub może być pierwszym krokiem w tworzeniu połączonego ekosystemu. Oczekuje się, że w przyszłości ten ekosystem będzie w stanie obsługiwać urządzenia IoT, pomagając Google w przejęciu przewodnictwa w wyścigu IoT. Fakt, że OnHub obsługuje platformę Weave, dodatkowo zwiększa możliwości wykorzystania jej do łączenia urządzeń IoT.
Google przygotowuje się do wojny w Internecie rzeczy, a projekt Brillo (rozwodniony system operacyjny Android dla IoT) jest jednym z głównych kroków na tej drodze. W skrócie OnHub to coś więcej niż router i jest to coś, co z biegiem czasu będzie ewoluować, dodając za każdym razem nową warstwę funkcji.
Cena OnHub wynosi ok 199 dolarów i można je zamówić w przedsprzedaży w Google Store, Amazon, Walmart, FRYS.com, sklep TP-link i Newegg. Nie, jeszcze tego nie testowaliśmy i sami nie jesteśmy pewni, czy jest to lepsze niż routery AC o podobnej cenie, takich jak Asus, D-Link lub sam TP-Link. Biorąc jednak pod uwagę, że jest on skierowany do osób nietechnicznych, warto go rozważyć z wyżej wymienionych powodów.