Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Pięć sposobów na włączenie marketingu opartego na kontach do strategii rozwoju Twojej agencji

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Pięć sposobów na włączenie marketingu opartego na kontach do strategii rozwoju Twojej agencji

Marketing oparty na kontach stał się standardową najlepszą praktyką w programach generowania popytu B2B. Od połowy 2015 roku zainteresowanie ABM systematycznie wzrasta. Spójrz na dane Google Trends:

Dla wyspecjalizowanych usługodawców, takich jak agencje reklamowe, marketing oparty na kontach (ABM) stanowi okazję do zwiększenia świadomości marki wśród określonych docelowych klientów lub firm w skalowalny i skuteczny sposób. Jeśli Twoja agencja nie rozważała jeszcze wypróbowania ABM w celu pozyskania nowych klientów, teraz jest na to odpowiedni moment. Poniżej przedstawiamy pięć taktyk marketingowych opartych na kontach, które będą napędzać rozwój Twojej agencji.

1. Współpracownik Dun and Bradstreet

Dun & Bradstreet to najlepsze na rynku źródło finansowych i firmograficznych danych biznesowych. W rzeczywistości każda firma musi mieć numer DUNS, unikalny dziewięciocyfrowy identyfikator nadawany przez D&B, aby móc robić takie rzeczy, jak składanie ofert na propozycje rządowe, zaciąganie pożyczek lub otwieranie linii kredytowej.

Poza prowadzeniem akt dotyczących ryzyka kredytowego małej firmy dla banków i rządu, Dun & Bradstreet współpracuje z Facebook udostępnić swoje dane w ramach swojej platformy reklamowej. Oznacza to, że Twoja agencja może kierować wiadomości i treści do pracowników w określonych firmach na podstawie listy kont lub określonych danych firmograficznych, takich jak branża, liczba pracowników, przychody, tytuły stanowisk i inne.

Powiązane: Płatny marketing społecznościowy osiąga szczyt. Oto, w jaki sposób agencje mogą skorzystać

2. Utwórz grupę niestandardowych odbiorców ze swoją listą e-mailową

Kiedy utworzyli grupy niestandardowych odbiorców, Facebook przedstawił marketerom niezwykle cenny przypadek użycia list e-mailowych klientów. W FacebookMenedżer reklam, możesz utworzyć grupę docelową na podstawie listy potencjalnych klientów i potencjalnych klientów. Promując treści społecznościowe wśród tych potencjalnych klientów, możesz angażować potencjalnych klientów poza skrzynką odbiorczą.

Rekommenderad:  30 najczęściej zadawanych pytań dotyczących marketingu cyfrowego – odpowiedzi!

Pobierz poradnik Poradnik przyspieszonego marketingu przychodzącego dla niezależnych agencji Pobierz

3. Skonfiguruj retargeting w swojej witrynie

Załóżmy, że potencjalny klient odwiedził Twoją witrynę i ją opuścił. Co teraz? Wykorzystanie ABM do bezpośredniego przekierowania tych potencjalnych klientów Facebook, Twitteri inne platformy reklamowe to skuteczny sposób na dotarcie do potencjalnych klientów i utrzymanie ich „na ścieżce”.

4. Przechwytuj więcej danych o potencjalnych klientach

Marketing oparty na kontach polega na jak najdokładniejszym dostosowaniu przekazu, aby zaangażować docelowe konto. W związku z tym przechwytywanie jak największej ilości danych o potencjalnych klientach jest warunkiem wstępnym do uruchomienia najbardziej efektywnych kampanii ABM.

Istnieją dwa podstawowe sposoby przechwytywania tych danych. Najpierw rozważ dodanie dodatkowych pól do formularzy w swojej witrynie, aby przechwytywać więcej niż tylko imię i nazwisko oraz adres e-mail każdego potencjalnego klienta. Punkty danych, takie jak przychody, liczba pracowników lub stanowisko, pomogą Ci dostosować przekaz do potencjalnego klienta. Po drugie, platformy takie jak Clearbit (po przystępnej cenie) i DiscoverOrg (po stronie drogiej) pomogą Ci zbudować profile kont docelowych.

5. Dążyć do 1:1 Personalizacja sprzedaży

Szablony sprzedaży są przydatnymi narzędziami do zwiększania zasięgu, ale nie należy ich bezmyślnie kopiować i wklejać. Według firmy Aberdeen wysoce spersonalizowane wiadomości e-mail poprawiają współczynniki klikalności o 14%, a współczynniki konwersji o 10%. Zamiast „spryskiwać i modlić się”, rzuć sobie wyzwanie, aby dostosować sekwencje sprzedaży dla każdego klienta, aby rozwiązać jego specyficzne problemy i zademonstrować, w jaki sposób Twoje usługi odpowiadają na te wyzwania.