Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Pięć strategii, które powinieneś ukraść

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Pięć strategii, które powinieneś ukraść

Każda marka B2B, nowa czy stara, wie, że musi się promować. To tylko kwestia jak. Marketing przeszłości kładł nacisk na spoty reklamowe w telewizji, radiu i prasie; zimne rozmowy; poczta bezpośrednia; billboardy — Twój standardowy marketing wychodzący. Dzisiejszy marketing to inna bestia. Marketing przychodzący okazał się bardzo skuteczny w przyciąganiu potencjalnych klientów i potencjalnych klientów do Twojej firmy poprzez przyciąganie ich do wewnątrz. Aby to zrobić, oto lista pięciu technik marketingu przychodzącego B2B, które może wykorzystać Twoja firma.

1. Bezpłatne przewodniki, zasoby i ebooki dostępne do pobrania

Jeśli już publikujesz treści na swoim blogu, być może zastanawiasz się, dlaczego warto opublikować e-booka lub oficjalny dokument? Artykuł na blogu to max 1800 słów. E-book, whitepaper lub inny rodzaj przewodnika po zasobach daje Twojej marce więcej czasu na zagłębienie się w dany temat. Od bardzo niszowych po szczegółowe, ale szerokie, tego rodzaju treści dają Twojej marce możliwość poszerzenia tematu, odwołania się do określonej grupy docelowej lub podzielenia się oryginalnymi badaniami i spostrzeżeniami z osobami z Twojej branży. Długa forma treści, jak wiadomo, jest niezbędna do rozwinięcia marketingu przychodzącego. Nasza lista zasobów marketingowych opartych na kontach jest pełna świetnych przykładów.

Ale co najważniejsze, dystrybucja tych zabezpieczonych aktywów może przybliżyć Twoją markę do przewagi. Opublikowanie tych zasobów pod warunkiem, że czytelnik podając dane kontaktowe – e-mail, imię i nazwisko, firmę itp. – wykona trzy rzeczy. Po pierwsze, pomaga znaleźć grupę docelową, która aktywnie poszukuje informacji w tej dziedzinie, aby dowiedzieć się więcej. Po drugie, zapewnia dane kontaktowe zaangażowanych odbiorców, które można dodać do list e-mail marketingu i CRM. I wreszcie, stwarza to Twojej marce okazję do wywarcia pozytywnego wrażenia, które może potencjalnie przełożyć się na sprzedaż.

Rekommenderad:  Cred Ads: jak Cred odkrywa na nowo świat reklamy?

2. Fora zewnętrzne i społeczności pytań i odpowiedzi

Wiele marek B2B czeka do corocznych konferencji, aby pochwalić się swoimi umiejętnościami zadawania pytań i udzielania odpowiedzi oraz wiedzą fachową w branży. Nie czekaj na konferencję. Zamiast tego wejdź na zewnętrzne fora przyjazne SEO, takie jak reddit i Quora, i odpowiedz na pytania związane z Twoją branżą. Dobrą rzeczą jest to, że treści publikowane na Quora pozostają w centrum uwagi przez wiele lat, a Twoje treści są wzbogacane odpowiedziami innych osób w całym wątku. Odpowiedzi z przydatną treścią będą wielokrotnie przeglądane przez nowych gości wątku, a niektórzy z tych gości mogą zostać nawróceni jako potencjalni klienci, jeśli treść jest dobra.

Ostrzegamy jednak, że Quora lub reddit nie powinny być wykorzystywane jako narzędzie promocyjne, ale jako sposób na wniesienie wkładu w wartościową rozmowę. Tak się składa, że ​​można z niego generować leady. Jest to nie tylko solidna strategia rozwijania przywództwa myślowego w Twojej firmie, ale często te społeczności mają znanych współpracowników, których odpowiedzi pojawiają się w pierwszej kolejności.

3. Wyskakujące okienka z wezwaniem do działania

Jednym z najlepszych sposobów budowania grona odbiorców jest lista subskrybentów poczty e-mail. Aby to zbudować, musisz zbierać e-maile. Możesz to zrobić za pomocą zwykłych kanałów — formularzy na pasku bocznym, stron docelowych itp. — ale często możesz zbierać e-maile za pomocą wyskakującego formularza zgody. Wyskakujące reklamy zniknęły z jakiegoś powodu: nikt nie lubi destrukcyjnych doświadczeń, gdy próbuje konsumować treści w Internecie. To powiedziawszy, wyskakujące formularze zgody, które zachęcają użytkownika do subskrypcji biuletynu lub wzięcia udziału w seminarium internetowym, istnieją z jakiegoś powodu: działają.

Tak długo, jak te wezwania do działania nie są nachalne, mogą działać jako skuteczne przypomnienia o innych inicjatywach związanych z marketingiem treści. Pamiętaj, aby użyć narzędzi takich jak HelloBar, OptinMonster lub SumoMe, aby skalibrować je w celu uzyskania płynnych wrażeń, które nie irytują, ale przypominają.

Rekommenderad:  13 wskazówek dotyczących wysyłki, które ułatwią Ci życie (i uszczęśliwią klientów)

4. Marketing oparty na wydarzeniach

Wiele marketingu przychodzącego można odłożyć na później, po stronie konsumenckiej. Ten pobrany e-book może znajdować się na czyimś pulpicie; ten artykuł na blogu można dodać do zakładek; ten biuletyn nie wydostanie się z zakładki z promocjami. Masz pomysł. Ale marketing oparty na wydarzeniach i na żywo stwarza poczucie pilności.

Od webinariów na żywo po hosting Twitter Czaty, obejmujące strategię marketingową opartą na wydarzeniach, to sprytny sposób na wygospodarowanie czasu w harmonogramie odbiorców na myślenie o Twojej marce. Wydarzenia partycypacyjne, takie jak konferencja, seminarium internetowe lub sesja pytań i odpowiedzi, sprawiają, że Twoi odbiorcy są zaangażowani, aktywni i bardziej skłonni do ponownego udziału. Oczywiście wielu małych marek może nie być stać na zorganizowanie trzydniowej konferencji, ale dzięki odpowiednim narzędziom firma może zorganizować inne rodzaje wirtualnych wydarzeń bez żadnych kosztów. Czy to wirtualnie, czy osobiście, marketing oparty na wydarzeniach sprawia, że ​​działania marketingu przychodzącego są uważane za obowiązkowe i nie można ich przegapić.

5. Posty gościnne i przywództwo myślowe

W przeszłości posty gościnne i treści autorstwa marek B2B wyglądały jak artykuły w głównych gazetach lub felietony gościnne w publikacjach branżowych. Dzięki demokratyzacji sieci posty współtwórców gości nie są już dostępne tylko dla C-Suite. Każdy może publikować treści w kanałach takich jak LinkedIn i Medium, a Twoja marka B2B też powinna.

Ideą blogowania gościnnego jest łączenie się z większą publicznością, tworzenie linków do własnych treści i zwiększanie świadomości marki. Udowodniono, że jest to potężne narzędzie dla wielu marek, ale wszyscy zastanawiają się, gdzie gościć blog. Każda marka B2B chce mieć tę półregularną kolumnę gości Forbesa ale te mogą być trudne do zdobycia. Spróbuj mimo wszystko; dotrzeć do swojej sieci, aby gościć blog na stronach stowarzyszonych. Szukaj mniejszych stron internetowych i publikacji branżowych, które czytają twoi odbiorcy. Połącz się z dowolnymi partnerami biznesowymi lub dostawcami, aby gościć na ich blogu. Na koniec poproś kluczowych pracowników o pisanie postów gościnnych za pośrednictwem ich sieci lub o samodzielne publikowanie na LinkedIn i Medium. Ich sieć, pozycja w firmie i wiedza pomogą Twojej firmie zabłysnąć.

Rekommenderad:  5 Najlepsze triki pozwalające zaoszczędzić pieniądze podczas zakupów online