Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Piękne zdjęcia niesamowitych kolorów i wzorów natury w świecie żab

Żaby to wspaniałe i niezwykłe stworzenia w świecie przyrody. Doświadczenie fotografowania świata żab to doświadczenie głębi cudów natury.

Julie Larsen Maher jest Towarzystwo Ochrony Przyrody (WCS) fotograf. Jest pierwszą kobietą piastującą stanowisko w WCS od chwili jego powstania w 1895 roku. Oprócz obserwacji terenowych Julie Larsen fotografuje także zwierzęta, zwłaszcza żaby.

Fotografuje zwierzęta w nowojorskich parkach dzikiej przyrody, takich jak Bronx Zoo, Central Zoo, New York Aquarium, Prospect Park i Queens Zoo. Aktywnie przygotowuje materiały naukowe dla różnych wydawnictw. Jednym z tematów Julie Larsen są żaby.

Żaby, niektóre z nich są mniejsze niż palec. Żaby są klejnotami natury. Kolory i wzory na ich ciałach są nie tylko piękne, ale także zapewniają im przetrwanie. Te wzory i kolory są narzędziem kamuflażu, a nawet ostrzeżeniem dla drapieżników. Parki Wildlife Conservation Society (WCS), w tym zoo w Bronxie i jego kompleks Reptile World, są domem dla różnych kolorowych żab.

Żaby to piękne klejnoty natury

Populacja żab, podobnie jak innych płazów, w dzikim świecie zanika, natomiast żaby, jako płazy bezogonowe, stanowią dużą część społeczności płazów. Część tego spadku jest związana z globalnym popytem na żaby jako zwierzęta domowe; Jednocześnie łapie się wiele żab, które mają zostać włączone do menu restauracji.

CZYTAĆ:  Odzyskiwanie zdjęć na iPhonie; Jak odzyskać usunięte zdjęcia?

Ponadto żaby zmagają się z zagrożeniem utratą siedlisk i środowiska życia, takim jak wysychanie terenów podmokłych, rozprzestrzenianie się infekcji toksycznym grzybem chytrid, radzenie sobie z gatunkami inwazyjnymi, zanieczyszczeniami i zmianami klimatycznymi.

W tym miejscu lepiej widać znaczenie roli zwolenników dzikiej przyrody w ochronie tych stworzeń.

Następnie pokaże Ci zakątek fantastycznego świata żab ze zdjęciami wykonanymi przez Joela Larsena Mahera z WCS.

Piękna czerwonooka żaba drzewna

Żaby to piękne klejnoty natury

Czerwonooka żaba drzewna o naukowej nazwie Agalychnis callidryas to jedna z kolorowych żab występujących w deszczowych krainach Ameryki Środkowej. Ta żaba drzewna często spędza czas wśród roślin i drzew. Ten typ mięsożercy udaje się nocą na swoją ofiarę, różnorodne owady.

Piękna żaba w wodzie

Żaby to piękne klejnoty natury

Żaba liściasta lemura z rodziny żab drzewnych Agalychnis o naukowej nazwie Agalychnis lemur. Fioletowo-szary kolor z przezroczystą płetwą wokół środkowej części ciała ma atrakcyjny wygląd przed okresem dojrzewania. Te przezroczyste płetwy ustępują miejsca żabim udkom, gdy kijanki rosną.

Piękna dorosła żaba na lądzie

Żaby to piękne klejnoty natury

Żaba drzewna lemur liściasta występuje w Kostaryce, Kalifornii i Panamie. Dorosłe samce żab dobrze bronią swojego miejsca i terytorium przed innymi natrętnymi i zachłannymi żabami. Na końcu liści zamieniają dzień w noc.

Kukułka to hałaśliwy płaz.

Żaby to piękne klejnoty natury

Żaby Coqui, naukowo znane jako Eleutherodactylus coqui, to maleńkie szarobrązowe żaby występujące w Puerto Rico. Żaba z kukułką składa jaja na ziemi. W przeciwieństwie do większości płazów, samiec żaby towarzyszy im aż do osiągnięcia dojrzałości, chroniąc i utrzymując wilgotność jaj. Młode tej żaby przebywają z rodzicami na etapach rozwoju i nie doświadczają niebezpieczeństw związanych z samotnym życiem aż do dorosłości w wodzie.

Żaba mleczna Amazonka lub żaba panda

Żaby to piękne klejnoty natury

Żaba mleczna Amazonki Lub żaba panda, o naukowej nazwie Trachycephalus resinifictrix, jest żabą drzewną i prowadzi nocny tryb życia. Ta piękna żaba spędza większość swojego życia w oczkach wodnych wydrążonych drzew. Dzięki swoim wyjątkowym kolorom żaba panda jest jednym ze stworzeń na liście zwierząt domowych wielu ludzi; Ale ich reprodukcja w codziennym środowisku jest złożona. Żaba mleczna amazońska nadal rozmnaża się wyłącznie w pniach drzew. Nazywa się je mlecznymi żabami i wydzielają kolorową i trującą mleczną substancję, gdy poczują zagrożenie.

CZYTAĆ:  Jak wykopać ludzi z twojego WiFi

Biała żaba drzewna

Żaby to piękne klejnoty natury

biała żaba drzewna o naukowej nazwie Litoria caerulea pochodzi z Australii i Nowej Gwinei. Ta piękna żaba ma silną ochronę przed infekcjami dzięki fantastycznej właściwości antybakteryjnej i przeciwwirusowej wydzieliny w skórze.

Złota żaba Panamy

Żaby to piękne klejnoty natury

Złota żaba z Panamy, o naukowej nazwie Atelopus zeteki to piękna żaba, która chroni się przed drapieżnikami, wytwarzając różne trucizny. Kiedy żaby tego typu dojrzeją, kolor ich skóry zmienia się na żółty, natomiast u młodych żab na ciele można dostrzec jasnozielony kolor. Ta zmiana koloru jest wynikiem biologicznego i obronnego systemu tego typu żaby, który pozwala na dalsze przetrwanie w swoim środowisku.

Żaba z żółtymi smugami

Żaby to piękne klejnoty natury

Żaba ta, o naukowej nazwie Dendrobates leucomelas, jest rodzimym zwierzęciem Wenezueli, Kolumbii i Brazylii. Czasami nazywa się go Trzmielem, ale bardziej znany jest jako trująca żaba z żółtymi smugami. Każda żaba ma swoją rolę, jak odciski palców u ludzi. Te żaby wydzielają truciznę ze skóry, gdy są w niebezpieczeństwie. Źródłem tej trucizny jest charakter ich diety.

Niebieska żaba z trucizną

Żaby to piękne klejnoty natury

Niebieska trująca żaba włócznia o naukowej nazwie Dendrobates tinctorius Azureus to jedna z żab, które mogą żyć do 7 lat. Gruczoły na grzbiecie żaby są zbiornikami trucizny wykorzystywanej przeciwko drapieżnikom, gdy czują się zagrożone. Ta piękna żaba pochodzi z Syrii i Brazylii.

Rogate żaby

Żaby to piękne klejnoty natury

Syryjska żaba rogata o naukowej nazwie Ceratophrys cornuta pochodzi z Ameryki Południowej. Te żaby mają duże usta, które są ponad półtora raza dłuższe od ich ciała. Duże usta pozwalają im z łatwością połykać ulubione potrawy, takie jak myszy i jaszczurki.

Żaba liściasta z Wyspy Salomona

Żaby to piękne klejnoty natury

Żaba liściasta z Wyspy Salomona o naukowej nazwie Ceratobatrachus guentheri spędza życie na dnie lasu. Młode tej pięknej żaby w okresie swojego wzrostu nie doświadczają życia w wodzie. W lasach tropikalnych Wysp Salomona i Papui Nowej Gwinei składają jaja na liściach.

CZYTAĆ:  Kompletny przewodnik po konfiguracji i rozszerzeniach sklepu wielojęzycznego Magento 2

Trująca żaba Pichincha

Żaby to piękne klejnoty natury

Trująca żaba Pichincha, o naukowej nazwie Oophaga sylvatica, pochodzi z Kolumbii i Ekwadoru. Żaba trująca Pichincha składa tylko od 2 do 5 jaj na reprodukcję. Po złożeniu każdego jaja samice żab niosą młode na plecach i przemieszczają się do najbliższego stawu wodnego.

Żaby to piękne klejnoty natury

Aby zbliżyć się i doświadczyć fantastycznego świata przyrody, fotografowanie zwierząt i przyrody to spokojny i ekscytujący sposób na zaprzyjaźnienie się z dziką przyrodą.

Dziedzinie fotografii zwierząt i przyrody oraz jej organizacji, ze względu na obecność wielu ośrodków sprzedaży i trzymania zwierząt domowych, należy poświęcić szczególną uwagę miłośnikom fotografii i dzikiej przyrody.

Pobieranie premium motywów WordPressPobieranie premium motywów WordPressBezpłatne pobieranie motywów WordPressPobierz zerowe motywy WordPressbezpłatny kurs onlinepobierz oprogramowanie lenevoPobierz motywy WordPressdarmowy kurs on-line