Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Pierwsze kroki z TikTok Influencer Marketing

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Pierwsze kroki z TikTok Influencer Marketing

W ostatnich latach TikTok szturmem podbił media społecznościowe. Dziś TikTok jest dostępny w ponad 150 krajach, ma ponad 1 miliardów użytkowników i została pobrana ponad 200 milionów razy w Stanach Zjednoczonych sam. Podobny do YouTube, najbardziej atrakcyjnym elementem platformy mediów społecznościowych TikTok jest możliwość udostępniania filmów. TikTok koncentruje się na treściach tworzonych przez użytkowników, a oprócz udostępniania filmów platforma mediów społecznościowych TikTok przekształciła się w kanał marketingowy dla marek, w którym wykorzystują platformę do łączenia się z konsumentami w wieku od 13 do 60 lat.

Jeśli jesteś właścicielem firmy, marketing TikTok może być świetnym medium, dzięki któremu Twoja marka może nawiązać kontakt z klientami. Dzięki marketingowi TikTok możesz używać TikTok do promowania swojej marki, produktu lub usługi, stosując różne taktyki, takie jak marketing wpływowy, reklamy TikTok i tworzenie organicznych treści wirusowych. W tym artykule przedstawiamy przewodnik krok po kroku, jak rozpocząć marketing influencerów TikTok.Czym jest TikTok Influencer Marketing?

Marketing TikTok może pomóc Twojej firmie: zwiększyć świadomość marki; współpracować z klientami; sprzedawać produkty i usługi; uzyskiwać informacje zwrotne od klientów oraz reklamować produkty i usługi docelowym odbiorcom. Dzięki marketingowi TikTok możesz korzystać z platformy mediów społecznościowych TikTok, aby bezpośrednio łączyć się z klientami, ale możesz także wykorzystać siłę wpływowych osób do promowania swojej marki i produktów.

Osobowość medialna lub osoba wpływowa TikTok nie tylko zapewnia dowód społeczny, aby nadać Twojej marce wiarygodność, ale także oferuje dostęp do docelowych odbiorców, co ułatwia proces pozyskiwania klientów. Ze względu na gwałtowny wzrost liczby użytkowników TikTok, firmy nie mogą ryzykować, że nie uznają TikTok za narzędzie marketingowe, zwłaszcza jeśli ich marki obsługują milenialsów, pokolenie Z i nie tylko.

TikTok pozwala użytkownikom nagrywać, edytować i przesyłać filmy o długości do jednej minuty. W ostatnim czasie ewoluowała z dominującej aplikacji do udostępniania wideo Gen Z w masową platformę mediów społecznościowych z dużym potencjałem dla firm w zakresie promowania swojej marki wśród nowych odbiorców. Marki takie jak Zara, BMW, Levi’s i inne stworzyły już udane kampanie influencerów na TikTok.

Jak działa influencer marketing na TikTok?

Influencer to osoba posiadająca znaczną liczbę obserwujących w mediach społecznościowych, której marki płacą za promowanie swoich produktów wśród swoich obserwujących za pośrednictwem bezpłatnych produktów lub płatności gotówką za posty promocyjne. Chodzi o to, aby przekonać obserwujących do zakupu produktów za pośrednictwem popularnych mediów społecznościowych, takich jak TikTok, Instagram, FacebookLub YouTube. Influencerzy mają moc wpływania na decyzje zakupowe ze względu na swój autorytet, wiedzę lub relacje z odbiorcami, które stanowią formę społecznego dowodu słuszności.

W ostatnich latach influencerzy TikToka podbijają internet swoją pracą i obecnością. Ich opinie mogą wywrzeć potężny wpływ na ludzi, zwłaszcza na młodsze pokolenia. Coraz więcej osób obserwuje influencerów, aby nie przegapić ich treści. Marki i firmy rekrutują influencerów do wzmianek, recenzji i rekomendacji. Mimo że influencer marketing jest stosunkowo nowy, nadal jest realnym rozwiązaniem dla firm, które chcą szukać fajnych możliwości marketingowych, jednocześnie budując relacje z rynkiem docelowym.

Na dzisiejszym globalnym rynku coraz więcej konsumentów ufa rekomendacjom swoich ulubionych influencerów. Oczekuje się, że globalny marketing influencerów będzie wart 16 USD.4 miliardów w 2022 roku z 13 dolarów.8 miliardów w 2021 roku. Ponieważ influencerzy mogą promować produkty, mogą pomóc firmom przyciągnąć potencjalnych klientów i zachęcić ich do zakupów.

Rekommenderad:  Czym jest franczyza?

Influencer marketing może odnieść ogromny sukces, jeśli jest prowadzony prawidłowo. Dzięki dużej liczbie obserwujących, osoby wpływowe i wyjątkowa przenikliwość treści mogą wywołać wielki szum wokół Twojej marki lub produktów i mogą być cennym narzędziem marketingowym. Szczególnie jeśli Twoja firma jest skierowana do generacji Z (pomiędzy 6 i 24 lata), wtedy osoby wpływowe mogą pomóc w marketingu Twoich produktów i usług. Udana współpraca między influencerami i markami na TikTok przyniosła masowe zainteresowanie produktami i usługami.

Użytkownicy TikTok i dane demograficzne

TikTok ma stać się jedną z najważniejszych sieci społecznościowych w marketingu skierowanym do młodszych odbiorców. Według centrum marketingu influencerów we wrześniu TikTok przekroczył 1 miliard aktywnych użytkowników miesięcznie, z których wielu jest młodych. Około 28% użytkowników TikTok ma mniej niż 18 lat, a 35% ma 19-29 lat.

Co ciekawe, TikTok ma kobiece pochylenie, przy czym 59% użytkowników TikTok to kobiety, w porównaniu do 39% mężczyzn (z 2% identyfikujących się jako „inni”). Jedynymi aplikacjami społecznościowymi, które mają więcej użytkowników, są Facebook, YouTubeWhatsApp, Instagrami WeChat. Osiągnięto aplikację TikTok 3 miliardów pobrań w czerwcu 2021 r. i była siódmą najczęściej pobieraną aplikacją w 2010 roku. Dane demograficzne TikToka skłaniają się ku młodszej publiczności, co sprawia, że ​​jest to świetna okazja do nawiązania kontaktu z młodszą publicznością.

Dlaczego warto rozważyć TikTok Influencer Marketing

Reklamy TikTok i reklamy na innych platformach mediów społecznościowych mogą pomóc zwiększyć Twój zasięg wśród grup docelowych. Możesz uzupełnić swoje wysiłki, rozważając również marketing influencerów Titok. Atrakcyjność influencerów Titok wynika z faktu, że mogą inspirować, zachęcać i motywować swoich odbiorców. Dzięki marketingowi influencerów TikTok masz możliwość promowania swojej marki i produktu poprzez tworzenie modnej atmosfery. Ponieważ popularne filmy TikTok są lubiane i udostępniane oraz mogą stać się wirusowe, mogą wykładniczo zwiększyć Twój zasięg. Oto kilka powodów, dla których warto rozważyć TikTok marketing influencerów:

 • To sprytni twórcy: ponieważ wpływowi TikTok pochodzą ze swoimi angażującymi i autentycznymi umiejętnościami tworzenia treści, oferują treści organiczne. Może to pomóc Twojej marce w odblokowaniu najlepszych sposobów angażowania i wpływania na obserwujących za pośrednictwem filmów TikTok.
 • Dotrzyj do właściwych odbiorców: Ponieważ influencerzy mają swoich uwięzionych odbiorców, możesz łatwo dotrzeć do docelowych klientów przy niewielkich fanfarach.
 • Zmniejsz koszty: Influencer marketing może być relatywnie tańszy w porównaniu z tradycyjną reklamą. Zamiast pieniędzy możesz też oferować darmowe produkty i dostęp do wydarzeń.
 • Zwiększ swoje rankingi wyszukiwania: Decydując się na posty sponsorowane, posty gości i wzmianki o marce mogą pomóc Ci uzyskać wysokiej jakości linki zwrotne. Mogą one pomóc w zwiększeniu ruchu w sieci i rankingach w wyszukiwarkach.

Tworzenie strategii marketingowej TikTok

Najlepsi influencerzy na TikTok mają miliony obserwujących, mogą pomóc w rozwoju Twojej małej firmy, zaczynając od marketingu TikTok, aby do nich dotrzeć. Zanim jednak rozpoczniesz negocjacje z influencerami TikTok, będziesz musiał opracować strategię marketingową TikTok. Jeśli zastanawiasz się nad marketingiem TikTok dla swojej firmy, oto kilka wskazówek dotyczących tworzenia strategii marketingowej Tiktok:

 • Poczuj lepiej Tiktok: Marketing TikTok jest jak każda inna strategia marketingowa w mediach społecznościowych, która ma swoje unikalne cechy, funkcje i zachowania użytkowników. W związku z tym musisz zapoznać się z aplikacją TikTop, trendami i zrozumieć jej system rankingowy.
 • Zdefiniuj swojego klienta docelowego: Przed podpisaniem umowy z influencerem upewnij się, że format treści influencera jest dostosowany do odbiorców docelowych pod względem zainteresowań i rodzaju treści, z którymi chcesz się z nimi kontaktować.
 • Ustal mierzalne cele i plany: Twoja strategia marketingowa influencerów powinna obejmować ramy celów SMART, co oznacza, że ​​twoje cele strategiczne powinny być konkretne, mierzalne, osiągalne, istotne i określone w czasie (SMART). Będziesz musiał stworzyć plan zaangażowania i upewnić się, że tworzone treści są zgodne z głosem, wartościami i osobowością Twojej marki.
 • Wykorzystaj zasoby reklamowe TikTok, aby zwiększyć zasięg i zaangażowanie: Aby mieć skuteczną strategię marketingową TikTok, musisz włączyć różne rodzaje reklam TikTok, aby uzyskać większy wpływ. Możesz użyć reklam In-Feed, które tworzysz samodzielnie i które mogą obejmować reklamy graficzne i reklamy wideo. Możesz także użyć reklam iskrowych, aby ulepszyć treści na swoim koncie TikTok lub przez influencerów TikTok. Inne opcje obejmują reklamy przejęcia marki, które są pełnoekranowymi reklamami wyświetlanymi, gdy użytkownicy po raz pierwszy otwierają Tik Tok. Możesz także zwiększyć zaangażowanie poprzez wyzwania związane z hashtagiem marki, zachęcając do korzystania z naklejek i filtrów.
Rekommenderad:  Fox i TinyCo ujawniają pierwsze zdjęcia nadchodzącej gry „Family Guy”

Korzystanie z TikTok Creator Marketplace

Jednym ze świetnych narzędzi dostępnych dla kampanii marketingowych influencerów jest TikTok’s Marketplace. Rynek TikToka oferuje możliwości partnerstwa dla marek do współpracy z markami. Rejestrując się na platformie TikTok Creator Marketplace, firmy mogą uzyskać dostęp do szerokiej gamy twórców TikTok, którzy mogą tworzyć filmy do swoich produktów i usług. Po skonfigurowaniu konta strona główna TikTok Creator Marketplace pozwala decydować o wyborze twórców na podstawie lokalizacji i kategorii, a nawet przeglądać dostępnych twórców na podstawie ich liczby wyświetleń, obserwujących lub zasięgu.

Wybieranie odpowiedniego influencera do Twoich filmów i reklam na TikTok

Przy dosłownie tysiącach influencerów TikTok możesz być pod presją, jak wybrać influencera, który będzie pasował do Twojej marki. Poniżej znajduje się kilka wskazówek, jak wybrać odpowiedniego influencera do swoich filmów i reklam na TikTok:

 1. Przeanalizuj ich odbiorców: Upewnij się, że publiczność influencera TikTok jest zgodna z twoją grupą docelową. Będziesz musiał ocenić ich obserwujących według wieku, lokalizacji, płci i innych parametrów.
 2. Zapoznaj się z ich zawartością: Przejrzyj treści, które udostępnia influencer TikTok i zapytaj, czy treści regularnie stają się wirusowe i jak często są tworzone. Zapytaj, czy rodzaj tworzonych przez nich treści jest zgodny z Twoją marką i branżą. Czy influencer zna się na Twojej branży? Czy influencer tworzy swoje treści w przekazach promocyjnych? Właściwy influencer dla Twojej marki wygląda jak osoba, z którą można się powiązać, dzieląc się informacjami o swoich ulubionych produktach, a nie jako sprzedawca.
 3. Przydatność do pracy z markami: Co najważniejsze, sprawdź, czy influencer ma doświadczenie w pracy z markami, jakie treści dla nich wyprodukował i jak się spisał.
 4. Że nie ma konfliktu interesów: Równie ważne, aby dostosować przekaz do swojej marki, upewnić się, że dany influencer nie współpracuje z konkurencją. Upewnij się też, że influencer nie jest uwikłany w kontrowersje i nie promuje idei sprzecznych z Twoimi wartościami i ideałami.
 5. Wskaźniki zaangażowania: Będziesz musiał przyjrzeć się, w jaki sposób odbiorcy wchodzą w interakcje z tymi influencerami. Zapytaj też, czy ich odbiorcy angażują się w tworzenie treści, które chcesz tworzyć. Czy lubią, komentują i udostępniają odpowiednie filmy, które chcesz nakręcić? Czy angażują się w treści sponsorowane?

Inne sposoby na znalezienie influencerów na TikTok

Oprócz korzystania z rynków TikTok poniżej znajduje się kilka innych sposobów na znalezienie influencerów.

Docieraj bezpośrednio do influencerów

Możesz również zdecydować się na bezpośrednie podejście do wpływowych osób, korzystając z samej platformy TikTok. Algorytm TikTok został zaprojektowany, aby pomóc użytkownikom odkrywać nowych twórców treści na podstawie popularnych twórców treści, słów kluczowych, popularnych hashtagów lub strony „Dla Ciebie”.

Rekommenderad:  12 błędów księgowych, które często popełniają nowi właściciele firm

Skorzystaj z platformy influencerów

Jeszcze innym sposobem na poszukiwanie influencerów są platformy influencerów, takie jak platformy Influencer Szeroki uśmiech, CreatorIQ pomóc markom i Mavrck pomagamy firmom w zarządzaniu i współpracy z influencerami. Zasadniczo są to rozwiązania programowe zaprojektowane, aby pomóc markom w ich kampaniach marketingu influencerskiego, oferując narzędzia do odkrywania, które obejmują oferowanie przeszukiwalnych baz danych potencjalnych influencerów za pomocą algorytmów.

Agencje marketingowe Tik Tok

Agencje marketingowe TikTok współpracują z markami i influencerami w celu prowadzenia kampanii influencerskich. Agencje jak Moburst, WszechobecnyI ApexDrop pomogą Ci wykonać większość ciężkich zadań, jeśli chodzi o działania marketingowe influencerów. Obejmują one opracowywanie strategii i zarządzanie całą kampanią influencerów, która obejmuje opracowywanie kreatywnych briefów, pozyskiwanie i planowanie influencerów, zawieranie umów z influencerami, raportowanie i spostrzeżenia.

Efektywna współpraca z influencerami TikTok

Teraz, gdy już znalazłeś swojego idealnego influencera dla swojej marki, oto kilka praktycznych zasad, których należy przestrzegać podczas pracy z influencerami w kampaniach marketingowych TikTok:

Zrozum, jak działa TikTok: Zanim zaczniesz, upewnij się, że masz praktyczną wiedzę na temat TikTok, aby jak najlepiej wykorzystać swoją kampanię. Znając różne dostępne opcje, możesz dostosować kampanię, aby uzyskać maksymalny efekt.

Wyznacz jasny cel: przed uruchomieniem kampanii upewnij się, że masz cel. Będziesz musiał rozwiązać problemy, takie jak dlaczego chcesz używać TikTok jako platformy marketingowej? Czy ma to na celu zwiększenie świadomości nowych produktów lub usług? Czy ma to na celu zwiększenie sprzedaży? Wyznaczony przez Ciebie cel wpłynie na Twoją kampanię influencer marketingu.

Poznaj swoją grupę docelową: Aby wywrzeć wpływ, musisz wiedzieć, jakie są ich preferencje, lokalizacja, kiedy są na platformie, jakie treści są dla nich atrakcyjne i nie tylko. Świetnym sposobem na osiągnięcie tego jest zidentyfikowanie osobowości kupującego, która pomoże Ci zidentyfikować kilka ważnych cech odbiorców i dowiedzieć się, co musisz zrobić, aby się z nimi skontaktować.

Pozwól płynąć kreatywnemu sokowi influencera: TikTok polega na kreatywności, starając się zapewnić twórcy TikTok miejsce na wykorzystanie swojej niszy do rozwijania wiadomości z briefu kreatywnego. Bycie surowym w przekazie korporacyjnym może przynieść efekt przeciwny do zamierzonego i wydawać się nieautentyczne i może bardziej przypominać zwykłą kampanię reklamową, która zniechęca klientów.

Czy TikTok to dobra strategia marketingowa?

Podobnie jak inne platformy mediów społecznościowych, marketing TikTok może być dobrą strategią marketingową, jeśli Twoja firma jest skierowana do młodszych pokoleń. Z biegiem lat liczba użytkowników TikTok stopniowo rosła, a kilka firm zaczęło wykorzystywać TikTok do celów marketingowych. Teraz może być idealny czas, aby zacząć korzystać z marketingu TikTok w swojej firmie i od razu zacząć czerpać korzyści.Table of Contents