Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Pierwsze kroki z Zakupami Google w Shift4Shop

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Pierwsze kroki z Zakupami Google w Shift4Shop

Jeśli prowadzisz swój biznes e-commerce w Shift4Shop, powinieneś poważnie rozważyć skonfigurowanie Zakupów Google.

Reklamy produktowe pokazują potencjalnym klientom dokładnie te produkty, których szukają, co czyni je bardzo skutecznymi. Największą przewagą Zakupów Google nad innymi kanałami reklamowymi jest to, że zarządzanie nimi wymaga dużo mniej pracy. To głównie dzięki Google, który automatyzuje dużą część pracy.

Dlatego dzisiaj przyjrzymy się, jak skonfigurować Zakupy Google w Shift4Shop.

Czym są Zakupy Google?

Zakupy Google to narzędzie do porównywania produktów w wyszukiwarce Google. Jest to płatna usługa, za pomocą której sprzedawcy internetowi mogą reklamować swoje produkty. Ich reklamy będą wtedy wyświetlane obok ich konkurentów dla odpowiednich zapytań.

Oto jak to wygląda w Google:

Te reklamy pojawiają się, jeśli szukasz hasła „microsoft surface pro”. Wszystkie wskazują na określone strony produktów od sprzedawców detalicznych, które są wymienione na zielono.

Jak widać, każda reklama składa się ze zdjęcia produktu, tytułu, ceny, nazwy sklepu, a także dodatkowych pól pokazujących recenzje lub promocje.

Porównaj to z tym zrzutem ekranu reklamy w wyszukiwarce w tych samych wynikach wyszukiwania:

Chociaż nie jest to zła reklama, pokazanie rzeczywistych produktów w tych pierwszych reklamach jest o wiele potężniejsze. To pokazuje, dlaczego Google Shopping jest tak skutecznym kanałem reklamowym dla sklepów eCommerce.

Konfiguracja Zakupów Google

Aby rozpocząć korzystanie z Zakupów Google, potrzebujesz:

  1. Twój sklep i produkty Shift4Shop
  2. Kanał produktowy
  3. Konto Google Merchant Center (GMC).
  4. Konto Google Ads

Jeśli masz już sklep Shift4Shop, to #1 należy dbać. W dalszej części omówimy kroki 2-4, zmieniając produkty Twojego sklepu w reklamy produktów. Jak powiedziałem wcześniej, Google automatyzuje dużą część pracy, aby stworzyć rzeczywistą Zakupy Ads. Ale musimy włożyć trochę wysiłku, aby dojść do tego punktu.

Przyjrzyjmy się szczegółowo każdemu elementowi potrzebnemu do skonfigurowania reklam produktowych.

Krok 1: Tworzenie pliku danych o produktach

Plik danych o produktach to plik zawierający informacje o produktach w formacie zrozumiałym dla Google. Możesz myśleć o tym jak o dużym arkuszu kalkulacyjnym z kolumnami zawierającymi różne pola i osobnym wierszem dla każdego produktu.

Oprócz informacji, które już masz w swoim zapleczu Shift4Shop, Google wymaga kilku dodatkowych szczegółów. Może to czasami powodować dodatkowe problemy, jak pokażemy później.

W tym przewodniku będziemy używać Aplikacja Google Shopping Feed firmy Shift4Shop który oferuje automatyczne generowanie plików danych i eksportuje wszystkie dane produktów Twojego sklepu w formacie XML.

Opcjonalnie możesz utworzyć plik danych ręcznie, dodając wszystko do arkusza kalkulacyjnego wraz z informacjami o produktach ze swojego sklepu. Ta opcja zajmuje jednak więcej czasu niż metoda automatyczna.

Jeśli chcesz sprzedawać na wielu kanałach, możesz również sprawdzić narzędzia do zarządzania plikami danych, takie jak GoDataFeed, DataFeedWatch lub Channable.

Korzystanie z aplikacji Google Shopping Feed firmy Shift4Shop

Gdy znajdziesz się w pulpicie nawigacyjnym swojego sklepu Shift4Shop, kliknij „Marketing”, a następnie „Shopping Engines”.

Pierwszą rzeczą, którą zobaczysz na następnej stronie, jest aplikacja „Kanał Zakupów Google”. Będzie to potrzebne do wygenerowania pliku danych, więc kliknij przycisk „Ustawienia”, aby rozpocząć.

Jak pokazano na powyższym zrzucie ekranu, musisz ponownie kliknąć przycisk „Ustawienia” na następnej stronie, którą znajdziesz w prawym górnym rogu strony.

Na koniec zaznacz pole „Włącz Google Feeds”, aby włączyć aplikację, która zamieni produkty Twojego sklepu w plik XML (dostęp do niego pod linkiem oznaczonym zielonym kolorem na zrzucie ekranu) i będzie przetwarzać je codziennie o ustawionej godzinie . Możesz także ustawić kraj docelowy dla swoich kampanii produktowych (możesz wybrać między USA, Wielką Brytanią i Kanadą).

Aby dowiedzieć się więcej o każdej opcji, a także o procesie i wymaganiach, radzę sprawdzić to wsparcie artykuł w aplikacji Google Shopping Feed.

Rekommenderad:  Skuteczne strategie zarządzania zespołem dla menedżerów ds. marketingu cyfrowego

Gdy będziesz gotowy na poprawki ustawień, kliknij „Zapisz”.

Porada profesjonalisty: Po kliknięciu „Zapisz” w prawym górnym rogu zobaczysz przycisk „Generuj plik XML”. Kliknij go, jeśli nie chcesz czekać do czasu zaplanowanego przez aplikację i jak najszybciej wygenerować feed produktowy.

Krok 2: przesyłanie pliku danych o produktach do Google Merchant Center

W następnym kroku będziesz potrzebować konta Google Merchant Center (GMC). Za pomocą tego narzędzia połączysz pliki XML wygenerowane w poprzednim kroku z systemem Google.

Jeśli go nie masz, możesz go utworzyć Tutaj.

Gdy konto Merchant Center będzie gotowe, musisz zweryfikować własność domeny swojej witryny.

Przesyłanie pliku danych o produktach do Google

Teraz musisz wysłać swój feed produktowy do Google, podając link do pliku XML lub wgrywając go ręcznie.

Kliknij menu „Produkty” po lewej stronie i przejdź do sekcji „Pliki danych”. Kliknij niebieski znak plus, aby przesłać plik danych (Google przeprowadzi Cię przez ten proces). Gdy będziesz gotowy, menu „Kanały” powinno wyglądać jak na powyższym obrazku.

Następnie Google przetworzy Twój plik danych i wyświetli jego stan w raporcie diagnostycznym, który znajdziesz na karcie „Produkty” na swoim koncie.

Jeśli zobaczysz coś czerwonego lub żółtego, oznacza to błędy, które należy naprawić przed przejściem dalej. Błędy te odnoszą się do brakujących informacji lub danych produktu nie w formacie wymaganych przez Google.

Każdy sklep i każdy plik danych o produktach są inne, więc nie jest łatwo udzielić ogólnej porady, jak je naprawić. Jestem naprawdę dobry w wykrywaniu tych błędów, więc przeczytaj do końca, aby pobrać moją listę kontrolną, która pomoże Ci je naprawić!

Niezależnie od tego, jak to zrobisz, zalecam rozwiązanie tych problemów, ponieważ mogą one poważnie ograniczyć widoczność, a nawet doprowadzić do zawieszenia konta, jeśli nie zostaną rozwiązane. Radzę też dokładnie sprawdzić Wytyczne Google dotyczące plików produktowych uniknąć popełnienia (zbyt wielu) błędów.

Połącz Google Merchant Center i Google Ads

Po uporządkowaniu pliku danych o produktach musisz połączyć swoje Google Merchant Center i konta Google Ads.

Aby rozpocząć, na koncie Google Merchant Center kliknij ikonę klucza i kliknij „Połączone konta”:

Kliknij „Połącz konto” i wprowadź swój identyfikator klienta Google Ads. Możesz to znaleźć na górnym pasku swojego konta Google Ads:

Spowoduje to wysłanie prośby o połączenie, którą musisz zatwierdzić na swoim koncie Google Ads.

W reklamach Google:

Po zalogowaniu znajdź ikonę narzędzia w prawym górnym rogu pulpitu nawigacyjnego i przejdź do sekcji „Połączone konta” w sekcji „Ustawienia”.

Znajdziesz menu „Google Merchant Center”, w którym powinieneś kliknąć „Szczegóły”.

Wybierz konto GMC, z którego właśnie wysłałeś prośbę o połączenie (pokaże je jako „Oczekujące”), a następnie kliknij „Wyświetl szczegóły” w kolumnie „Działania” i przycisk „Zatwierdź”, aby połączyć oba konta.

Konfigurowanie ustawień wysyłki

Następnie musimy podać Google dodatkowe informacje o Twojej firmie, w tym informacje o wysyłce i podatkach.

Robimy to w Google Merchant Center. Najważniejszą informacją są koszty wysyłki. Google używa tego w reklamach, aby pokazać wszelkie dodatkowe koszty.

Możesz skonfigurować ustawienia dostawy, klikając ikonę klucza i przechodząc do menu „Dostawa i zwroty” w Merchant Center.

Będąc w środku, utwórz nową usługę dostawy, aby udostępniać Google swoje ceny dostawy na karcie „Dostawa i usługi” (klikając ikonę plusa).

Konfigurowanie ustawień podatkowych (tylko USA)

Jeśli sprzedajesz klientom w Stanach Zjednoczonych, Google wymaga również skonfigurowania informacji dotyczących podatku od sprzedaży. Jeśli nie sprzedajesz na terenie Stanów Zjednoczonych, możesz pominąć tę sekcję.

Aby to zrobić, kliknij ikonę klucza i przejdź do menu „Podatek” w Google Merchant Center i skonfiguruj miasta, hrabstwa i stany, w których pobierasz podatek od sprzedaży.

Krok 3: Tworzenie kampanii Google Shopping

Teraz jesteśmy w końcu gotowi do utworzenia kampanii Zakupów Google w Google Ads.

Rekommenderad:  Essential PH-2 – pierwsze prototypowe obrazy opublikowane przez Andy’ego Rubina

Po przygotowaniu konta Google Ads przejdź do menu „Kampanie” i kliknij znak plus, aby utworzyć nową kampanię produktową.

Na następnym ekranie Google oferuje dwie opcje kampanii: Standardowe zakupy i Inteligentne zakupy.

Inteligentne kampanie produktowe korzystają z automatycznego określania stawek i mają większy zasięg, ponieważ wyświetlają Twoje reklamy poza wynikami wyszukiwania Google. Mogą również pojawiać się w sieci reklamowej, YouTube czy nawet Gmaila. Wadą korzystania z inteligentnej kampanii produktowej jest ograniczona widoczność i kontrola nad tym, gdzie pojawiają się Twoje reklamy. Oznacza to, że nie możesz dowiedzieć się, co działa, a co nie.

W tym przewodniku użyję standardowych kampanii produktowych, ponieważ ten typ kampanii daje dużo większą kontrolę.

Po wybraniu preferowanego typu kampanii produktowej skonfiguruj ustawienia (takie jak określanie stawek, budżet, kierowanie itp.) na następnym ekranie, aby zakończyć tworzenie kampanii.

Polecam zacząć od małego budżetu. Początkowy budżet w wysokości 10 USD dziennie dostarczy Ci już wielu danych, których możesz użyć, aby zobaczyć i zoptymalizować skuteczność swoich kampanii produktowych. Możesz także utrzymywać niskie stawki, aby oszczędzić budżet, używając strategii ustalania stawek Samodzielne ustawianie stawek CPC.

Tworzenie grup reklam produktowych

Następnie musisz utworzyć grupy reklam dla swojej kampanii produktowej.

Możesz wybrać grupy reklam Zakupy produktów lub Zakupy z prezentacją. Pozwolę sobie bardzo krótko wyjaśnić główną różnicę między tymi dwoma typami grup reklam.

Reklamy produktowe to najczęściej używane grupy reklam w Zakupach Google. Jeśli wybierzesz ten typ grupy reklam, Google automatycznie utworzy Twoje reklamy, wyświetlając reklamy produktów z obrazem, tytułem, ceną i nazwą sklepu dla każdego produktu. Te grupy reklam są najczęściej wyświetlane w wynikach wyszukiwania bardzo szczegółowych haseł, takich jak „ray ban wayfarer”.

Z drugiej strony, Prezentuj reklamy produktowe to nowszy format reklam, który wyświetla się w przypadku bardziej ogólnych wyszukiwanych haseł, takich jak „okulary przeciwsłoneczne”, w przypadku których wyświetlają wybór odpowiednich produktów różnych sprzedawców.

Są one dostępne na urządzenia mobilne i komputery stacjonarne, ale najczęściej można je znaleźć na urządzeniach mobilnych. Reklamy produktowe z funkcją prezentacji pokazują obraz z wieloma produktami, tytułem, nazwą sklepu i linkiem do jego witryny w widoku początkowym, a dodatkowe treści (np. obraz promujący markę) są wyświetlane, gdy użytkownik rozwinie reklamę. Wadą tych reklam z funkcją prezentacji jest to, że wymagają więcej pracy, ponieważ trzeba tworzyć reklamy dla każdej grupy reklam.

W dalszej części tego samouczka użyję reklam produktowych.

Po wybraniu preferowanego typu grupy reklam poeksperymentuj z dodatkowymi ustawieniami na następnej stronie i kliknij „Zakończ”, aby zakończyć konfigurację kampanii produktowej.

Jeśli wykonałeś wszystkie powyższe czynności, możesz uruchomić swoją pierwszą kampanię! To świetny początek, ale możesz zrobić o wiele więcej, co przyjrzymy się dalej.

Krok 4: Zoptymalizuj swoją kampanię w Zakupach Google

W tej ostatniej sekcji pokażę różne sposoby poprawy skuteczności kampanii w Zakupach Google.

Struktura kampanii

Jednym z najskuteczniejszych sposobów na ulepszenie kampanii w Zakupach Google jest praca nad strukturą kampanii.

Jeśli postępowałeś zgodnie z moim przewodnikiem konfiguracji, struktura Twojej kampanii powinna wyglądać następująco:

  • Jedna kampania Zakupów Google
  • Jedna grupa reklam
  • Jedna grupa produktów

Jest to przyzwoita struktura na początek, ale gdy będziesz mieć więcej danych o kliknięciach, możesz użyć ich do zwiększenia kontroli nad reklamami. Najlepszym sposobem na to jest utworzenie nowych grup produktów przy użyciu atrybutów produktu (takich jak marka), aby kontrolować maksymalny koszt kliknięcia ustawiony dla każdego produktu lub marki.

Możesz także użyć atrybutów produktu, aby podzielić nowe kampanie produktowe za pomocą filtrów asortymentu.

Innym bardzo skutecznym podejściem jest Ustalanie stawek na poziomie zapytania wyszukiwaniastrategia umożliwiająca kierowanie na określone wyszukiwane hasła w Zakupach Google przez prowadzenie wielu kampanii zawierających te same produkty.

Wykluczające słowa kluczowe

Kolejny sposób na poprawę skuteczności kampanii produktowych poprzez eliminację ruchu niskiej jakości i nieistotnego. Możesz to zrobić, dodając wykluczające słowa kluczowe do swojego konta. Uniemożliwia to wyświetlanie tych słów kluczowych w reklamach.

Rekommenderad:  Najlepsze popularne hashtagi TikTok, aby zwiększyć swoją widoczność

Najłatwiejszym sposobem sprawdzenia, które wykluczające słowa kluczowe należy dodać, jest przejrzenie raportu wyszukiwanych haseł. Dzięki temu dowiesz się, czego faktycznie szukali użytkownicy, zanim kliknęli Twoje reklamy.

Na przykład, jeśli sprzedajesz koszulkę z jabłkiem, powinieneś wyeliminować wszystkie zapytania, które są z nią związane Appleaby uniknąć marnowania pieniędzy na wyszukiwanie Apple produkty.

Kanał produktów

Plik produktowy służy jako baza dla Twoich kampanii produktowych, dostarczając Google wszystkich potrzebnych informacji o produktach Twojego sklepu.

Dlatego tak ważne jest regularne optymalizowanie pliku danych, aby zwiększyć skuteczność reklam w Zakupach Google.

Zapoznaj się z poniższą tabelą, aby uzyskać wgląd w różne sposoby poprawy wydajności pliku danych o produktach:

Metoda optymalizacji

Wynik

Tytuły produktów

Uwzględnij najpopularniejsze wyszukiwane hasła związane z produktami w tytułach produktów, staraj się, aby tytuły były zwięzłe i najpierw uwzględniaj najcenniejsze słowa kluczowe.

Wzrost ruchu

Ceny produktów

Zbierz produkty o najniższych wskaźnikach, przeanalizuj, czy możesz zachować rentowność przy niższej cenie. Jeśli tak, obniż ich cenę. Zrób to samo z kosztami wysyłki (zwłaszcza gdy nie możesz obniżyć ceny produktów).

Wzrost CTR i współczynnika konwersji

Zdjęcia produktów

Popraw zdjęcia produktów, aby były jasne i proste, użyj kreatywnych sztuczek (np. odwrócenie produktu), aby wyróżnić się na tle konkurencji.

Zwiększ CTR

Licytacja

Ponieważ każde kliknięcie reklam produktowych kosztuje Cię, musisz zapewnić sobie rentowność.

Jednak optymalizacja stawek to trudne zadanie. Jeśli płacisz wysoki koszt kliknięcia reklam, Twoja marża zysku będzie mniejsza. Z drugiej strony, jeśli stawka jest zbyt niska, ryzykujesz pozbawieniem konta ruchu.

Dlatego musisz znaleźć idealną równowagę między utrzymaniem rentowności a uzyskaniem przyzwoitego ruchu dla swoich produktów.

Najlepszym sposobem na osiągnięcie tego jest rozpoczęcie od bardzo niskich stawek, dzięki czemu można eksperymentować z CPC, ograniczając ryzyko utraty (dużej) kwoty. Kierując się przede wszystkim jakością, eksperymentuj ze stawkami w Zakupach, aż uzyskasz przyzwoite współczynniki konwersji, CTR i marże zysku, a także niskie współczynniki odrzuceń dla reklam produktów.

Jeśli wyrównasz jakość ruchu, możesz skalować swoje kampanie produktowe, stopniowo podnosząc stawki.

Opcjonalnie możesz skorzystać ze strategii automatycznego określania stawek, które wykorzystują systemy uczące się do automatycznego ustalania stawek w kampaniach produktowych na podstawie Twoich celów.

Do najpopularniejszych automatycznych strategii w Zakupach Google należą:

  • Ulepszony koszt kliknięcia (eCPC): eCPC dostosowuje ustawione ręcznie CPC, przewidując prawdopodobieństwo kliknięć w celu zwiększenia liczby konwersji.
  • Maksymalizuj kliknięcia: Dostosuj stawki, aby zwiększyć liczbę kliknięć reklam.
  • Docelowy zwrot z nakładów na reklamę (docelowy ROAS): Na podstawie pożądanego docelowego ROAS celem tej strategii ustalania stawek jest maksymalizacja wartości konwersji.

Korzystaj z Zakupów Google dzięki Shift4Shop

Mam nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci rozpocząć korzystanie z Zakupów Google w Twoim sklepie Shift4Shop.

Gdy uda Ci się umieścić plik produktowy w Google Merchant Center, powinieneś być w stanie uruchomić swoje pierwsze kampanie Google Shopping.

Zgodnie z obietnicą przygotowałam również tzw przydatna lista kontrolna który dodatkowo poprowadzi Cię przez każdą część procesu konfiguracji.