Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Pierwsze wrażenia: Xiaomi Mi 4i – Nie, nie plastikowy Mi 4!

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Pierwsze wrażenia: Xiaomi Mi 4i – Nie, nie plastikowy Mi 4!

The Mi 4i mógł zostać oficjalnie zaprezentowany dopiero w zeszłym tygodniu przez Hugo Barrę, ale wyciekł bardzo dokładnie na długo przed premierą. I chociaż większość przewidywań dotyczących specyfikacji technicznej okazała się trafna, te, które twierdziły, że urządzenie jest okrojoną wersją Mi 4 być może były trochę nie na miejscu. Bo nie dajcie się zwieść, Mi 4i jest zwierzęciem zupełnie przeciwnym do Mi 4 przynajmniej pod względem wyglądu i nie przypomina niczego, co do tej pory widzieliśmy w Xiaomi w Indiach.

Natomiast Mi 4 wsparty na stalowej ramie (firma nakręciła nawet na nim film pt Podróż kawałka stali aby podkreślić sedno), Mi 4i jest bezwstydnie cały z tworzywa sztucznego. I cóż, szczerze mówiąc, wygląda to o wiele mądrzej. Ma nieco bardziej pudełkowaty wygląd, a tył jest znacznie bardziej płaski niż ten w Mi 4. I chociaż on też jest biały i gładki, nie jest tak błyszczący jak na Mi 4. Przód też wygląda, cóż, z braku lepszego słowa, czarniejszy niż Mi 4. Po prawej stronie znajdują się stalowe przyciski regulatora głośności i przycisku zasilania/wyświetlania, a po prawej stronie kieszeń na dwie karty SIM. Na górze znajduje się 3.5 mm, a w podstawie znajduje się port micro USB. Aha, i także z przodu jest 5.0-megapikselowy aparat, natomiast aparat z tyłu to 13.0-megapikselowy i towarzyszy mu podwójna dwutonowa lampa błyskowa LED w porównaniu do pojedynczej diody LED w Mi 4. W dolnej części tyłu znajduje się także maskownica głośnika.

Ale zauważysz to wszystko znacznie później. Pierwszą rzeczą, która może Cię uderzyć w Mi 4i, jest jego kompaktowość. Trzymaliśmy go obok Mi 4 i wiele osób nie chciało uwierzyć, że oba urządzenia mają wyświetlacze o podobnej wielkości – 5.0-calowe. Dzieje się tak dlatego, że Mi 4i jest w rzeczywistości krótszy i smuklejszy niż Mi 4 – jest 138.1 mm długości w porównaniu do 139.2 z Mi 4i jest zwykłym 7.8 mm cienkie w porównaniu do znacznie grubszych 8.9 mm Mi 4. Tak, jest nieco szersza w rozmiarze 69.6 mm w porównaniu do Mi 4ma 68 lat.5 mm, ale podnieś telefon, a zaskoczy Cię jego lekkość – 130 gramów w porównaniu do 149 gramów Mi 4. Powiedzmy sobie wprost – to jedno z najbardziej przyjaznych dla dłoni urządzeń z dużym ekranem, jakie widzieliśmy. Ma tę samą długość, tylko gram jest cięższy od iPhone’a 6który ma mniejszy wyświetlacz (4.7 cale). Jeśli już będziemy musieli coś wskórać, guziki po bokach wydają nam się trochę za luźne, co może albo bardzo przeszkadzać, albo nawet tego nie zauważyć, w zależności od tego, jak wybredny jesteś w tych sprawach.

I choć pod względem ogólnego sprzętu Mi 4i wydaje się być o krok gorszy od Mi 4 – pochodzi z drugiej generacji Qualcomma Snapdragona 615 procesor z 2 GB RAM-uw porównaniu do wyżej notowanego Qualcomm Snapdragon 801 i 3 GB RAM w Mi 4 – nowszy telefon przewyższa swojego poprzednika także w kilku aspektach: jest to: podwójny SIM urządzenie z obsługą 4G działa MIUI 6 nad Android Lollipop (w porównaniu do MIUI 6 przez Android KitKat na Mi 4) i ma tylny aparat, który jest porównywalny, jeśli nie lepszy, niż ten w Mi 4a także ma podwójną dwutonową lampę błyskową LED (mimo że Mi 4 miał mocniejszy aparat do selfie 8.0-megapiksele w porównaniu z 5.0-megapikselowy w Mi 4i). Mi 4i ma także, co jest dość niezwykłe, biorąc pod uwagę jego mniejszą ramę, większą baterię niż Mi 4 – 3120 mAh wobec 3080 mAh. I cóż, według Hugo Barry, Wyświetlacz światła słonecznego w Mi 4i dostosuj kontrasty na poziomie pikseli, aby uzyskać lepszy odczyt światła słonecznego – znowu coś, czego brakowało w Mi 4. Obydwa urządzenia mają 16 GB pamięci i brak możliwości rozbudowy pamięci oba obsługują także Full HD 5.0-calowe wyświetlacze.

Tak, jest jeszcze za wcześnie, abyśmy wypowiadali się, czy procesor i pamięć RAM będą miały znaczący wpływ na wydajność Mi 4i, ale pod względem wyglądu Mi 4i na razie nie wydaje się stonowaną wersją Mi 4. Z pewnością nie jest to Mi 4 czym był iPhone 5c wobec iPhone’a 5s (porównanie robione w wielu kręgach), ponieważ w przeciwieństwie do 5c ma kilka asów w rękawie, że nawet Mi 4 nie ma. To, jak wymowne są te dane i jaką różnicę zrobią stosunkowo niższe specyfikacje, ujawnimy w naszej recenzji w nadchodzących dniach. Na razie możemy śmiało powiedzieć, że Mi 4i to całkiem przystojny telefon. Nie możemy jeszcze wypowiedzieć się na temat jego działania, ale możemy zapewnić, że jest to telefon, który wiele osób będzie chciało trzymać w dłoni, po prostu dlatego, że tak dobrze leży w dłoni.

[metaslider id=61218]

Table of Contents