PIN nie działa Windows 10 [FIX]

Podobnie jak jego poprzednik Windows 10 pozwala użytkownikom zabezpieczyć swoje sistema operativo za pomocą kodu PIN.

Wielu użytkowników woli używać kodu PIN, ponieważ wygodniej jest zapamiętać kod PIN niż długie hasło, ale co możesz zrobić, jeśli kod PIN nie działa w Windows 10?

Brak możliwości użycia kodu PIN może być dużym problemem, a użytkownicy zgłosili kilka podobnych problemów związanych z kodem PIN. Najczęstsze odmiany tego problemu są wymienione poniżej:

 • Windows 10 PIN coś poszło nie tak – Czasami po tym problemie pojawia się komunikat o błędzie Coś poszło nie tak. Jest to standardowa odmiana tego problemu, którą można rozwiązać za pomocą naszych rozwiązań.
 • Windows 10 dodanie PIN nic nie robi – To kolejny typowy problem, który może się pojawić Windows 10. Jeśli wystąpi ten problem, dodanie kodu PIN może nie być możliwe.
 • Windows 10 PIN nie działa po aktualizacji – Wielu użytkowników zgłosiło ten problem po poważnym Windows aktualizować. Nowe aktualizacje przynoszą wiele zmian, a czasem te zmiany mogą wpłynąć na Twój PIN.
 • Windows 10 nieprawidłowy kod PIN – Kolejny problem, który może wystąpić po wprowadzeniu kodów PIN Windows 10 to zły problem z kodem PIN. Najprawdopodobniej jest to błąd i powinieneś być w stanie go naprawić za pomocą naszych rozwiązań.
 • Windows 10 nie może dodać kodu PIN – Wiele Windows 10 użytkowników zgłosiło, że nie może dodać kodu PIN. Według nich są oni zmuszeni do korzystania z hasła logowania.
 • Windows 10 PIN-ów nie jest wyświetlanych – Kilku użytkowników zgłosiło, że ich kod PIN w ogóle nie jest wyświetlany Windows 10. W niektórych poważniejszych przypadkach możesz nawet nie zobaczyć sekcji kodu PIN.
 • PIN nie działa na laptopach HP, Acer, Dell, Toshiba, Asus – Według użytkowników ten problem może pojawić się na prawie każdym laptopie. Użytkownicy zgłaszali ten problem w różnych modelach wiodących producentów, w tym HP, Acer, Dell, Toshiba, Asus i innych.
 • PIN nie działa Windows 10, jak to naprawić?

  1. Usuń wszystko z folderu Ngc
  2. Odtwórz swój PIN
  3. Wybierz opcje logowania na ekranie logowania
  4. Skorzystaj z opcji Nie pamiętam kodu PIN
  5. Odinstaluj narzędzia zabezpieczające Dell Data Protection
  6. Usuń swój program antywirusowy
  7. Wróć do poprzedniej kompilacji
  8. Użyj klawiatury ekranowej
  9. Tymczasowo wyjmij baterię z laptopa
  10. Utwórz konto lokalne
  11. Zmień ustawienia zasad grupy
  12. Zmień typ uruchamiania agenta zasad IPsec

  Rozwiązanie 1 – Usuń wszystko z folderu Ngc

  Jeśli nie możesz uzyskać dostępu Windows 10 Za pomocą kodu PIN zaleca się otwarcie folderu Ngc i usunięcie z niego wszystkiego. Aby to zrobić, musisz wykonać następujące kroki:

  1. Użyj swojego hasła, aby się zalogować Windows 10)
  2. otwarty Przeglądarka plików i przejdź do C: WindowsServiceProfilesLocalServiceAppDataLocalMicrosoft.
  3. Kliknij prawym przyciskiem myszy Ngc folder i wybierz Nieruchomości.C: WindowsServiceProfilesLocalServiceAppDataLocalMicrosoftNgc
  4. Nawigować do Bezpieczeństwo kartę i kliknij zaawansowane przycisk.Karta bezpieczeństwa Właściwości Ngc
  5. Znajdź sekcję Właściciel u góry i kliknij Zmiana połączyć.zmień zaawansowane ustawienia bezpieczeństwa dla ngc
  6. W polu Wprowadź nazwę obiektu wybierz Enter Administratorzy, jeśli korzystasz z konta administratora lub nazwy użytkownika i kliknij Sprawdź nazwiska i ok.zmień zaawansowane ustawienia bezpieczeństwa dla ngc
  7. Czek Zastąp właściciela subkontenerów i obiektów i kliknij Zastosować i ok.zmień zaawansowane ustawienia bezpieczeństwa dla ngc
  8. Teraz powinieneś być w stanie wejść Ngc spoiwo.
  9. Po otwarciu Ngc folder wybierz wszystkie pliki i foldery w nim oraz Usunąć one.

  Po usunięciu wszystkiego z folderu Ngc możesz utworzyć nowy kod PIN dla swojego Windows 10 urządzeń wykonujących następujące czynności:

  1. Iść Aplikacja Ustawienia> Ustawienia konta. Wybierać Opcje logowania i kliknij Dodaj PIN.
  2. Postępuj zgodnie z instrukcjami, aby dodać nowy kod PIN.

  Windows 10 nie pozwoli Ci dodać kodu PIN? Dzięki naszemu przewodnikowi sprawisz kłopoty.

  Możesz także zresetować uprawnienia do katalogu Ngc za pomocą wiersza polecenia. sistema. Ta metoda jest szybsza, ale wymaga pewnej znajomości wiersza poleceń. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

  1. naciśnij Windows Klucz + X aby otworzyć menu Win + X. Wybierz Symbol sistema (administrator) z menu Jeśli sistema niedostępne, możesz użyć Łodyga muszli (Podawanie) zamiast.menedżer cmd
  2. Gdy symbol sistemawchodzić icacls C: WindowsServiceProfilesLocalServiceAppDataLocalMicrosoftNgc / T / Q / C / RESET i naciśnij Wchodzić uruchomićSymbol sistema icacls C: WindowsServiceProfilesLocalServiceAppDataLocalMicrosoftNgc / T / Q / C / RESET

  Po uruchomieniu tego polecenia dostęp do katalogu Ngc powinien być możliwy bez problemu. Kilku użytkowników twierdzi, że możesz rozwiązać ten problem, po prostu resetując uprawnienia do katalogu Ngc.

  Według nich nie ma potrzeby usuwania żadnych plików ani ponownego tworzenia kodu PIN.

  Rozwiązanie 2 – Odtwórz kod PIN

  Jeśli PIN nie działa Windows 10, możesz rozwiązać problem, po prostu go odtwarzając. Według użytkowników po prostu usunięcie i ponowne utworzenie kodu PIN rozwiązało problem.

  Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

  1. Otworzyć Aplikacja do konfiguracji. Możesz go otworzyć za pomocą Windows Klucz + I skrót.
  2. Nawigować do Konta Sekcja.ustawienia konta
  3. W lewym okienku przejdź do Opcje logowania. Przewiń w dół do sekcji PIN w prawym okienku i kliknij Usunąć.opcje logowania
  4. Windows teraz poprosi Cię o potwierdzenie, że chcesz usunąć swój PIN. Kliknij Usunąć.usuń pin
  5. Teraz zostaniesz poproszony o podanie hasła do konta. Wejdź i kliknij ok.zweryfikuj swoje konto Microsoft przed usunięciem kodu PIN

  Spowoduje to usunięcie Twojego kodu PIN. Teraz wystarczy go ponownie skonfigurować. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

  1. Kliknij na Dodaj przycisk w sekcji PIN.dodaj nowy PIN
  2. Wprowadź żądany kod PIN i kliknij ok.skonfiguruj PIN

  Po utworzeniu nowego kodu PIN problem powinien zostać całkowicie rozwiązany.

  Rozwiązanie 3 – Wybierz opcje logowania na ekranie logowania

  Jeśli PIN nie działa Windows 10, możesz w ogóle nie być w stanie się zalogować. Kilku użytkowników zgłosiło, że udało im się obejść ten problem, klikając Opcje logowania.

  Z nich możesz wybrać login za pomocą PIN lub login za pomocą hasła.

  Kilku użytkowników zgłosiło, że po prostu naciskając Język klawisz na klawiaturze udało się zmienić na hasło logowania.

  Po wykonaniu tej czynności możesz kliknąć Opcje logowania i wybierz z menu login PIN. Jest to proste rozwiązanie i działa według użytkowników, więc spróbuj.

  Opcja logowania PIN nie jest dostępna w Windows 10? Sprawdź nasz przewodnik, aby szybko rozwiązać problem!

  Rozwiązanie 4 – Skorzystaj z opcji Nie pamiętam kodu PIN

  Wielu użytkowników zgłosiło, że PIN nie działa dla nich w Windows 10. Udało im się jednak znaleźć proste rozwiązanie, które może rozwiązać ten problem.

  Według użytkowników wystarczy użyć Zapomniałem kodu PIN opcja rozwiązania tego problemu. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

  1. Otworzyć Aplikacja do konfiguracji i przejdź do Konta Sekcja.
  2. Nawigować do Opcje logowania w lewym okienku Przewiń w dół do sekcji PIN i kliknij Zapomniałem kodu PIN.Zapomniałem kodu PIN
  3. Pojawi się komunikat potwierdzający. Kliknij Podążać.potwierdź, że zapomniałem kodu PIN
  4. Teraz wprowadź nowy kod PIN i kliknij ok.

  Kilku użytkowników zgłosiło, że zostali poproszeni o podanie hasła do konta Microsoft, aby kontynuować. Jednak, Windows 10 nie zaakceptuje hasła.

  Jeśli tak się stanie, przekonwertuj swoje konto Microsoft na konto lokalne i spróbuj ponownie tego rozwiązania.

  Rozwiązanie 5 – Odinstaluj narzędzia zabezpieczające Dell Data Protection

  Czasami kod PIN może nie działać poprawnie z powodu narzędzi bezpieczeństwa innych firm. Użytkownicy Dell zgłosili, że PIN nie działa na ich komputerze, a główną przyczyną tego problemu był Ochrona danych firmy Dell narzędzia bezpieczeństwa

  Według użytkowników, aby rozwiązać ten problem, należy odinstalować te narzędzia z komputera. Są trzy Ochrona danych firmy Dell narzędzia, które musisz usunąć, aby rozwiązać ten problem.

  Po usunięciu tych narzędzi zaleca się wyczyszczenie rejestru i usunięcie wszelkich nadmiarowych wpisów związanych z tymi narzędziami.

  Udostępniamy już najlepsze oprogramowanie do czyszczenia rejestru, więc możesz użyć dowolnego z tych narzędzi do czyszczenia rejestru.

  Teraz wystarczy ponownie utworzyć kod PIN, wykonując czynności opisane w Rozwiązanie 2. Po wykonaniu tej czynności problem powinien zostać rozwiązany, a kod PIN zacznie działać.

  Rozwiązanie 6 – Usuń swój program antywirusowy

  Jak wspomniano powyżej, narzędzia innych firm mogą zakłócać działanie Windows 10. Jeśli Twój kod PIN nie działa, przyczyną może być oprogramowanie antywirusowe.

  Aby rozwiązać problem, musisz tymczasowo odinstalować program antywirusowy i sprawdzić, czy to rozwiąże problem.

  Aby całkowicie usunąć oprogramowanie antywirusowe wraz ze wszystkimi powiązanymi plikami i wpisami rejestru, zaleca się użycie dedykowanego narzędzia do usuwania. Prawie wszystkie firmy antywirusowe oferują te narzędzia do swojego oprogramowania, więc pobierz je dla swojego oprogramowania antywirusowego.

  Czasami narzędzie do usuwania może nie usunąć resztek wpisów rejestru lub plików, dlatego ogólnie lepiej jest użyć dezinstalatora innej firmy, takiego jak Deinstalator Ashampoo lub Zaawansowany deinstalator Iobit (wolny).

  Po usunięciu programu antywirusowego sprawdź, czy problem nadal występuje. Jeśli nie, zainstaluj najnowszą wersję programu antywirusowego lub przejdź na inne oprogramowanie antywirusowe.

  Użytkownicy zgłosili to Norton Antywirus jest częstą przyczyną tego problemu, ale mogą go również powodować inne narzędzia antywirusowe.

  Rozwiązanie 7 – Wróć do poprzedniej kompilacji

  Czasami mogą wystąpić pewne problemy po zainstalowaniu nowej wersji Windows 10. Nowe wersje mogą zawierać błędy, które mogą powodować ten problem.

  Jeśli PIN nie działa Windows 10, może być konieczne powrót do poprzedniej wersji. Jest to stosunkowo proste i możesz to zrobić, wykonując następujące kroki:

  1. Otworzyć Menu Start, Kliknij na Moc ikonę, naciśnij i przytrzymaj Zmiana klucz i wybierz Uruchom ponownie z menuuruchom ponownie komputer windows 10
  2. Pojawi się lista opcji. Kliknij Rozwiązywanie problemów> Opcje zaawansowane.
  3. Kliknij Zobacz więcej opcji odzyskiwania.
  4. Kliknij Wróć do poprzedniej kompilacji. i wybierz swoje konto administratora. W razie potrzeby wprowadź hasło administratora.
  5. Gdy będziesz gotowy, aby rozpocząć, kliknij Wróć do poprzedniej kompilacji przycisk.
  6. Proces rozpocznie się teraz. Pamiętaj, że może to potrwać kilka godzin, więc nie przerywaj procesu.

  Warto również wspomnieć, że opcja Cofnij nie zawsze jest dostępna. Ta opcja jest dostępna przez kilka dni po zainstalowaniu ważnej aktualizacji.

  Jeśli wyczyściłeś dysk po aktualizacji, być może poprzednia wersja została usunięta Windowswięc nie możesz do tego wrócić.

  To nie jest najbardziej niezawodne rozwiązanie, ale wielu użytkowników zgłosiło, że przywrócenie poprzedniej wersji rozwiązało problem, więc możesz spróbować go wypróbować.

  Nie pozwól, aby problemy z wycofaniem zrujnowały Twój dzień! Szybko rozwiąż problem za pomocą tego przewodnika!

  Rozwiązanie 8 – Użyj klawiatury ekranowej

  Jeśli twój kod PIN nie działa Windows 10, możesz być w stanie rozwiązać problem za pomocą klawiatury ekranowej. Na ekranie logowania znajduje się przycisk wirtualnej klawiatury, za pomocą którego można aktywować klawiaturę ekranową.

  Po wykonaniu tej czynności użyj wirtualnej klawiatury, aby wprowadzić kod PIN. Jest to proste rozwiązanie, ale niewielu użytkowników zgłosiło, że działa, więc wypróbuj to rozwiązanie.

  Rozwiązanie 9 – Tymczasowo wyjmij baterię z laptopa

  Kilku użytkowników zgłosiło, że naprawili ten problem, po prostu wyjmując baterię z laptopa. Według użytkowników wyjęli baterię i odłączyli laptopa od zasilacza.

  Po wykonaniu tej czynności zwrócili akumulator i problem został rozwiązany. Jest to niezwykłe rozwiązanie, ale niewielu użytkowników twierdzi, że działa, więc wypróbuj je.

  Rozwiązanie 10 – Utwórz konto lokalne

  Jeśli kod PIN nie działa, może to być spowodowane problemami z kontem użytkownika. Twoje konto użytkownika może być uszkodzone, co może powodować pojawienie się tego problemu.

  Aby rozwiązać problem, musisz przekonwertować konto Microsoft na konto lokalne. Możesz to zrobić, wykonując następujące kroki:

  1. Otworzyć Aplikacja do konfiguracji I idź do Konta Sekcja.
  2. Kliknij Zaloguj się za pomocą konta lokalnego.Twoje konto windows 10
  3. Wprowadź żądaną nazwę nowego konta i kliknij Kolejny.Przełącz na lokalne konto
  4. Teraz kliknij Wyloguj się i zakończ.wprowadź dane logowania do konta lokalnego

  Po wykonaniu tej czynności problem z kodem PIN musi zostać rozwiązany.

  Jeśli problem będzie się powtarzał, Twoje konto użytkownika może być uszkodzone, więc musisz utworzyć nowe. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

  1. Otworzyć Aplikacja do konfiguracji i przejdź do Konta.
  2. Z menu po lewej wybierz Rodzina i inni ludzie. Kliknij Dodaj kogoś innego do tego komputera z sekcji Inne osoby.Rodzina i inni dodają kogoś innego do tego komputera
  3. Wybierz Nie mam danych logowania tej osoby.Nie mam danych logowania tej osoby
  4. Dodaj użytkownika bez konta Microsoft.Dodaj użytkownika bez konta Microsoft
  5. Wprowadź żądaną nazwę użytkownika i kliknij Kolejny.utwórz konto dla tego komputera

  Po wykonaniu tej czynności przełącz się na konto lokalne i sprawdź, czy problem również tam występuje. W przeciwnym razie może być konieczne przeniesienie plików osobistych na nowe konto i użycie go jako konta podstawowego.

  Windows 10 czy nie pozwoli ci to dodać nowego konta użytkownika? Rozwiąż problem w krótkim czasie dzięki naszemu kompleksowemu przewodnikowi!

  Rozwiązanie 11 – Zmień ustawienia zasad grupy

  Użytkownicy zgłosili, że naprawili problem z kodem PIN po prostu wprowadzając pewne zmiany w swoich zasadach grupy.

  Edytor zasad grupy to przydatna funkcja, która umożliwia zmianę różnych ustawień sistemaTa funkcja nie jest jednak dostępna w wersjach Home programu Windows.

  Jeśli korzystasz z wersji Home, to rozwiązanie nie będzie miało zastosowania. Aby wprowadzić zmiany w zasadach grupy, wykonaj następujące czynności:

  1. naciśnij Windows Klawisz + R. I wejdź gpedit.msc. naciśnij Wchodzić lub kliknij ok.uruchom gpedit.msc
  2. Po otwarciu Edytora zasad grupy, w lewym okienku przejdź do Szablony administracyjne> System> Zaloguj się. W prawym okienku kliknij dwukrotnie Aktywuj logowanie za pomocą wygodnego kodu PIN.Aktywuj logowanie za pomocą wygodnego kodu PIN w GPE
  3. Wybierz Włączone i kliknij Zastosować i ok aby zapisać zmianyAktywuj zestaw logowania PIN dla wygody GPE

  Po wprowadzeniu niezbędnych zmian problem powinien zostać rozwiązany, a korzystanie z kodu PIN powinno być możliwe bez problemu.

  Rozwiązanie 12 – Zmień typ uruchamiania agenta zasad IPsec

  Twój Windows korzysta z różnych usług, aby działać poprawnie. Jeśli PIN nie działa Windows 10, możesz być w stanie rozwiązać ten problem, zmieniając typ uruchamiania usługi IPsec Policy Agent.

  Aby to zrobić, musisz wykonać następujące czynności:

  1. naciśnij Windows Klawisz + R. I wejdź services.msc. Teraz naciśnij Wchodzić lub kliknij ok.uruchom services.msc
  2. Pojawi się lista usług. Podwójne kliknięcie Agent zasad IPsec aby otworzyć swoje właściwości.Usługa agenta zasad IPsec
  3. Ustaw Typ uruchomienia na Automatyczny i kliknij Zastosować i ok aby zapisać zmianyWłaściwości agenta zasad IPsec Ustaw typ uruchamiania na Automatyczny

  Po wprowadzeniu niezbędnych zmian uruchom ponownie komputer i sprawdź, czy problem został rozwiązany.

  PIN jest przydatną opcją, jeśli nie chcesz zapamiętywać długich haseł, jednak mogą wystąpić takie problemy z PIN-em. Jeśli kod PIN i hasło nie działają, układ klawiatury prawdopodobnie się zmienił.

  Możesz nie być w stanie zalogować się do Windows 10, ale na szczęście dla ciebie już pisaliśmy o tym, co zrobić, jeśli nie możesz się zalogować Windows 10, więc zapoznaj się z tym artykułem, aby uzyskać więcej rozwiązań.

  Od redaktora Note: Ten post został pierwotnie opublikowany w październiku 2016 r. I od tego czasu został całkowicie odświeżony i zaktualizowany, aby zapewnić świeżość, precyzję i kompleksowość.

  Przeczytaj także: