Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

PinePhone Pro: pojawił się smartfon z systemem Linux, który może być używany jako komputer PC

To nie pierwszy raz, kiedy mówimy tutaj o PinePhone, smartfonie stworzonym przez firmę Pine64 i opartym na sistema Linuksa. Jednak teraz zaprezentowany został flagowy PinePhone Pro, całkowicie odnowiony i znacznie potężniejszy.

Pomimo tego, że nie jest urządzeniem dorównującym najpopularniejszym modelom na rynku, posiada kilka ciekawych funkcji. Na przykład może być używany praktycznie jak komputer PC. Przyjdź i poznaj lepiej ten telefon.

Ty smartphones to nie tylko iPhone czy Android. Na rynku dostępne są inne opcje, w zależności od upodobań i zainteresowań każdego użytkownika. Możesz tego nie wiedzieć, ale jest też telefon oparty na sistema Linuksa. Nazywa się PinePhone i jest rozwijany przez firmę Pine Store Limited, lepiej znaną jako Pine64.

PinePhone został oficjalnie uruchomiony w styczniu 2020 roku, ale teraz firma przygotowała dla użytkowników mocniejszy model.

Przybył PinePhone Pro oparty na systemie Linux

Sosna64 przedstawione w najbliższy piątek, 15 października, Twój nowy PinePhone Pro. Podobnie jak klasyczny model, ta wersja również opiera się na sistema Linux i to jest jeden z najciekawszych i wyróżniających się punktów sprzętu.

Jeśli chodzi o kluczowe funkcje, ten telefon ma ekran IPS 6 cale o rozdzielczości HD+ 1440 x 720 pikseli, chronione szkłem Gorilla Glass 4. Maszyna jest zasilana przez SoC Rockchip RK3399S z 6 rdzenie, w tym 2 Cortex-A72 z 1,8 GHz i 4 Cortex-A53 z 1.50 GHz.

Grafika jest obsługiwana przez układ Mali-T860 z 4 Rdzenie 500 MHz. 4 GB pamięci RAM LPDDR4 1600 MHz wraz z 1287 GB pamięci eMMC 5.1 które można rozszerzyć za pomocą karty microSD do 2 TAKŻE.

Jeśli chodzi o aparaty, PinePhone ma 13 MP Sony IMX258 z tyłu i selfie z 5 POSEŁ. Posiada również łączność WiFi 802.11ac, Bluetooth 4.1 oraz m.in. 4G LTE, USB C. Jest nawet zasilany baterią 3.000 mAh z szybkim ładowaniem 15W.

Obejrzyj wideo z prezentacji PinePhone Pro:

Może być używany jako komputer PC

Oczywiście smartfon nie przekształca się fizycznie w komputer, ale dzięki odpowiednim akcesoriom może być używany jako jeden. PinePhone Pro można podłączyć do zewnętrznego monitora, myszy i klawiatury, dzięki czemu użytkownik może mieć w pełni funkcjonalny komputer do pracy biurowej, gier 1080p, edycji obrazu, między innymi.

Poza tym jest to w zasadzie notatnik oparty na sistema operativo Manjaro Linux z KDE Plasma Mobile, oferującym możliwość grania natywnie w gry linuksowe, takie jak emulatory PSP czy Dreamcast.

PinePhone Pro jest wówczas najlepszym smartfonem marki i jest dostępny dla przedsprzedaż programistom za 399 dolarów.