Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Pisanie e-maili: sprawdzony przewodnik po tworzeniu kopii o wysokiej konwersji

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Pisanie e-maili: sprawdzony przewodnik po tworzeniu kopii o wysokiej konwersji

Marketing e-mailowy to świetny sposób na nawiązywanie kontaktu z potencjalnymi klientami, budowanie relacji i przekształcanie potencjalnych klientów w klientów. Kluczowym elementem Twojego sukcesu jako e-marketera będzie umiejętność pisania tekstów, które angażują i konwertują Twoich czytelników.

W tym przewodniku nauczę Cię, jak stworzyć kopię o wysokiej konwersji. Zanurzmy się głęboko w świat e-mail marketingu.

1. Znaczenie persony klienta

Świetna kopia e-maila jest dostosowana do Twoich odbiorców, ich problemów i potrzeb. To jest oczywiste. Jednak wielu marketerów nie zastanawia się, dla kogo piszą. Stworzenie jasno zdefiniowanej persony klienta, zanim zaczniesz pisać kopię e-maila, pomoże Ci ominąć ten problem.

A persona klienta to profil Twojego idealnego klienta, a posiadanie go niesie ze sobą następujące korzyści:

 • Pomaga dowiedzieć się, jak rozmawiać z czytelnikiem (prawdopodobnie inaczej pisałbyś dla kierownika wyższego szczebla niż dla mamy pozostającej w domu)
 • Zapewnia wgląd w to, jakie treści lub produkty/usługi prawdopodobnie ich zainteresują
 • Pomaga dostosować ofertę sprzedaży do celów odbiorców

To tylko namiastka korzyści.

Twoja persona klienta powinna obejmować informacje demograficzne, stanowisko, cele i wyzwania. Oto przykład:

Źródło: Jeffa Bullasa

Idealnie byłoby, gdyby każda osoba w Twojej firmie była w stanie opisać osobowość Twojego klienta. to takie ważne! Mój wisi na ścianie obok tablicy w moim biurze.

2. Wybierz swój wzór do naśladowania

Jeśli chcesz zostać ekspertem w jakiejkolwiek dziedzinie, powinieneś uczyć się od swoich rówieśników. w marketingu e-mailowego i niszy copywriterskiej, jest wielu utalentowanych ludzi, z których możesz czerpać inspirację.

Na przykład Frank Kern jest fenomenalnym marketerem, którego nieformalna formuła „sprzedawania historii” przyniosła mu miliony dolarów. Jest ekspertem w dziedzinie marketingu afiliacyjnego, copywritingu i sprzedaży.

Ryan Deiss, autor Digital Marketing for Dummies, jest kolejnym ekspertem od e-mail marketingu.

Wiele nauczyłem się na kursach, które kupiłem od ekspertów, takich jak Ryan Deiss i Frank Kern. Możesz uznać, że kalifornijska osobowość surfera Franka Kerna nie jest w twoim guście. W porządku.

Możesz przeczytać artykuł Joanny Wiebe z Copyhackers i zdecydować, że to ona jest Twoim idealnym nauczycielem. Jeśli tak jest, to świetnie. Ma wiele ciekawych informacji do przekazania.

To, od kogo się uczysz, jest mniej ważne niż sam akt uczenia się.

Znajdź mentora którego prace uważasz za interesujące, wciągające i wnikliwe. Dowiedz się od nich jak najwięcej, a następnie zastosuj te lekcje w swoim copywritingu. Nie zrozum mnie źle; nadal będziesz popełniać błędy. Jednak będziesz popełniać błędy znacznie rzadziej, jeśli spróbujesz zostać ekspertem w swojej dziedzinie, ucząc się od rówieśników.

3. Zdefiniuj swoją propozycję wartości

Jedną z najważniejszych lekcji marketingu e-mailowego jest nauczenie się szanowania skrzynki odbiorczej danej osoby. Ktoś poświęcił czas na zapisanie się na Twoją listę e-mailową, ponieważ obiecałeś coś wartościowego. Nie powinieneś brać tego za pewnik.

Niestety, kiedy zalogujesz się na platformę e-mail marketingu i zobaczysz 9,521 osób na Twojej liście, łatwo zapomnieć, że złożyłeś obietnicę subskrybentowi. Dlatego zamiast wysyłać e-maile, które mają wartość, próbujesz im coś sprzedać lub informujesz ich o właśnie opublikowanym poście na blogu.

Oba te działania koncentrują się na propozycji wartości „co z tego będzie dla mnie”.

Zamiast skupiać się na sobie, błąd, który może kosztować zaufanie subskrybentów, zastanów się nad swoim odbiorcą. Najlepiej jako osoba.

Jeszcze lepiej, wyobraź sobie, że wysyłasz wiadomość e-mail do znajomego.

Powinieneś także wziąć pod uwagę rodzaj treści, jakie będą otrzymywać Twoi subskrybenci. Jeśli potrafisz zdefiniować jasną propozycję wartości dla subskrybentów Twojej listy e-mailowej, nie tylko Ty to zrobisz szybciej powiększaj swoją listębędziesz mieć bardziej zaangażowaną publiczność.

Rekommenderad:  Co to jest doświadczenie strony? Wszystko, co musisz wiedzieć o aktualizacji Google

Niektóre firmy przybiły swoją propozycję wartości. Poniżej znajduje się kilka przykładów osób i firm, które moim zdaniem mają zaangażowaną listę e-mailową. Udostępniłem również ich unikalną zaletę (USP):

 • Appsumo — Sporadyczne wiadomości e-mail z ofertami oprogramowania na całe życie
 • Flippa — cotygodniowy e-mail z krótką listą interesujących witryn do kupienia
 • Noah Kagan – zrzut mózgu z osobistymi historiami i zasobami wysyłanymi sporadycznie
 • Making Sense of Cents — połączenie osobistych aktualności i e-maili sprzedażowych
 • Johnny Ward — Losowe, inspirujące aktualizacje dotyczące podróży i okazjonalne e-maile sprzedażowe

Każda osoba lub firma na tej liście zdefiniowała swoją propozycję wartości.

Pomyśl o tym, co masz do zaoferowania. Następnie spróbuj wypełnić puste miejsce.

Gdy ktoś zapisze się na moją listę e-mailową, otrzyma ______

Jeśli masz trudności z wypełnieniem pustego pola, oznacza to, że nie zdefiniowałeś swojej propozycji wartości. To jest problem. Wypełnienie pustego pola powinno być łatwe.

Jeśli kończysz zdanie stwierdzeniem typu „otrzymasz przydatne aktualizacje”, również masz problem. To zbyt niejasne. Przedstaw swoją propozycję wartości, a następnie zapytaj znajomych lub klientów, czy tego rodzaju treści chcieliby otrzymywać do swojej skrzynki odbiorczej.

Moje „nudne” studium przypadku

W sieci znajdziesz wiele artykułów omawiających znaczenie elementu copywritingu, które nie omawiają Twojej propozycji wartości. Linie tematyczne są dobrym przykładem.

Rozważ te hacki, aby poprawić współczynnik otwarć:

 • Dodanie emoji do wiersza tematu spowoduje wyższy współczynnik otwarć
 • Spersonalizowane wiersze tematyczne e-maili promocyjnych mają o 29% wyższy współczynnik otwarć

Mógłbym iść dalej.

Nie powiem, że te hacki nie działają. Mogą pracować dla każdego raz lub dwa razy.

Jeśli jednak nie możesz wyartykułować swoich celów, prawie gwarantuję, że te hacki cię zawiodą. Dzieje się tak, ponieważ automatycznie przypisujesz do kosza e-maile, które nie mają żadnej wartości.

Wiadomości e-mail od nadawcy, którego uznasz za interesującego, prawie zawsze zostaną otwarte.

Sprawdziłem tę teorię. Przez sześć miesięcy wysyłałem e-maile w każdy wtorek do moich subskrybentów. E-mail zawsze miał ten sam temat. To było to; „Najlepsza dożywotnia oferta oprogramowania tygodnia”

To było to: ten sam temat, zero zmian.

Mój współczynnik otwarć oscylował między 30-50%.

Źródło: Monitor kampanii

Jeśli ty zarządzać listą e-mailową, będziesz wiedział, że to bardzo wysoki współczynnik otwarć. Aby umieścić moje współczynniki otwarć w kontekście, powyższy obraz z Campaign Monitor przedstawia migawkę średnich współczynników otwarć według branży.

Uderzyłem ponad dwukrotnie więcej niż średnia dla większości branż.

Powodem, dla którego nudny temat zadziałał, jest to, że miałem dobrą propozycję wartości. Jestem przekonany, że jeśli przedstawisz swoją propozycję wartości, Twoi subskrybenci staną się bardziej zaangażowani.

4. Rozwiń swój styl copywritingu

Niektórzy marketerzy powiedzą, że zawsze powinieneś pisać nieformalnym tonem. Niektórzy powiedzą, że krótsze e-maile są lepsze niż dłuższe, podczas gdy inni zarzekają się, że jest odwrotnie.

Prawda jest taka, że ​​nie ma uniwersalnego podejścia.

Tak, istnieją zasady dotyczące copywritingu, ale te zasady nie dotyczą Twojego stylu pisania. Są bardziej sugestiami dotyczącymi podejścia i psychologii stojącej za tym, co powoduje, że dana osoba podejmuje działanie. Ważne jest, abyś nauczył się teorii.

Jeśli chcesz być świetnym copywriterem, musisz znaleźć swój głos. Weźmy na przykład facetów w Appsumo. Mają charakterystyczny styl.

Rekommenderad:  Jak rozpocząć domową firmę wysyłkową ciężarówek

Możesz pokochać sposób, w jaki piszą. A może go nienawidzisz.

Szczerze mówiąc, to nie ma znaczenia. To dlatego, że ci, którzy to kochają, superfani, czują, że mają związek z firmą.

Charakterystyczny głos pomoże Ci zbudować lojalność wobec marki poprzez stworzenie legionu superfanów.

Spróbuj znaleźć swój głos. Powinien być zgodny ze sposobem, w jaki ty pisać posty na blogu i inne treści. Jeśli jesteś nowy w copywritingu, możesz zacząć od naśladowania niektórych swoich rówieśników. W porządku. Ale z biegiem czasu spróbuj stworzyć głos, który będzie wyraźnie twój. W tym ludzie się zakochają.

Wskazówki dotyczące pisania e-maili

Pierwsze cztery punkty w tym poście dotyczące pisania świetnej kopii są najważniejszą częścią tego artykułu. Poniżej znajdują się sugestie i rzeczy, które możesz spróbować zaimplementować w swojej kopii, aby zmaksymalizować współczynnik otwarć i CTR.

Przybij ten wiersz tematu

Istnieją dwa główne sposoby podejścia do tematu: formalny i bezpośredni lub nieformalny i kreatywny. Oba mogą działać, ale Twój wybór musi być poparty celem Twojej kampanii.

Bezpośredni temat po prostu określa, o czym jest wiadomość e-mail, bez żadnych dzwonków i gwizdków. Oto przykład, który niedawno otrzymałem z LinkedIn:

W bezpośrednim wierszu tematu nie stosuje się żadnych specjalnych sztuczek, aby odbiorca go otworzył. Zamiast tego stwierdza jedynie, jaką wartość znajdą w środku.

Jeśli szukasz pracy, a LinkedIn wyśle ​​Ci wiadomość e-mail z odpowiednią ofertą, otwórz wiadomość i kliknij łącze. Temat nie musi być mądry.

Poprawny temat może być trudniejszy, ale niezwykle skuteczny, jeśli jest dobrze zrobiony. Zapoznaj się z tymi krótkimi, ale przyciągającymi uwagę tematami użytymi przez zespół marketingowy stojący za (niezwykle udaną) kampanią Obamy:

Źródło: Czynnik N

Wiersze tematu użyte powyżej są takie, jakich można się spodziewać od znajomego. Są od ręki.

Kreatywne tematy mogą być świetnym sposobem na zwrócenie uwagi subskrybenta.

Nie bój się eksperymentować z tematami i przeprowadzać testy A/B aby zobaczyć, co sprawdza się w przypadku odbiorców. Monitoruj współczynniki otwarć, aby dowiedzieć się, co sprawdza się u odbiorców.

Zaangażuj czytelników za pomocą podglądu tekstu

Tekst podglądu to krótki blok tekstu pod wierszem tematu, który odbiorca widzi przed otwarciem wiadomości e-mail. Silny tekst podglądu może znacznie poprawić współczynnik otwarć.

Tekst podglądu będzie często pierwszym lub dwoma wierszami wiadomości e-mail. Weź ten przykład od Franka Kerna.

Pierwsze zdanie e-maila budzi ciekawość.

Oczywiste pytanie, które będziesz mieć, brzmi: „co na niego działa?” Jeśli to zwróciło Twoją uwagę, otworzysz wiadomość e-mail i przeczytasz kopię.

Użyj jasnego wezwania do działania

Twój e-mail musi zawierać wyraźne wezwanie do działania (CTA). Tego właśnie oczekujesz od odbiorcy. Powinien być łatwy do wykonania i jednoznaczny. Przykładami mogą być „Sprawdź nowy asortyment” lub „Dołącz do nas w mediach społecznościowych”.

Możesz użyć wielu wezwań do działania, o ile wszystkie wskazują na to samo pożądane działanie. Ryan Deiss zaleca stosowanie trzech wezwań do działania w wiadomości e-mail:

 • Wezwanie do działania w pierwszej trzeciej części e-maila dla tych, których nie trzeba przekonywać.
 • Drugi CTA w dwóch trzecich drogi dla tych, którzy potrzebują dodatkowego szturchnięcia.
 • Ostateczne wezwanie do działania na koniec dla tych, którzy jeszcze nie zostali przekonani.

Jeśli zastosujesz tę trzyczęściową strategię, pamiętaj o uwzględnieniu wartości, jaką uzyska czytelnik, jeśli podejmie działanie w inny sposób. Nie powtarzaj tej samej wiadomości trzy razy.

Rekommenderad:  iPhone SE Plus pokazał się na wysokiej jakości renderach

Stworzenie poczucia pilności jest jednym z najlepszych sposobów na zachęcenie odbiorców do kliknięcia linku. Ograniczona oferta czasowa lub ograniczone dostawy produktu wywołują strach przed przegapieniem (FOMO), co jest niezwykle skuteczne w generowaniu wysokiego współczynnika klikalności (CTR).

Eksperymentuj z wezwaniami do działania. Jeśli masz dużą listę, przeprowadź testy podzielone, aby zobaczyć, które podejście generuje najwyższy CTR.

Wyślij wiele e-maili

Wiele udanych kampanii e-mail marketingowych opiera się na efekcie kroplówki — wysyłaniu wielu e-maili w sekwencji w celu wygenerowania akcji. Zautomatyzowane sekwencje wiadomości e-mail są szczególnie popularne wśród sprzedawców e-maili, którzy promują oferty specjalne.

Sekwencje e-maili to skuteczna metoda maksymalizacji szansy na kliknięcie linku przez subskrybenta, ponieważ możesz podać różne argumenty przemawiające za podjęciem działania. Ten artykuł o Connectiona przykład, stanowi ładną ilustrację tego, jak ułożyć sekwencję e-maili.

Chociaż sekwencje e-maili są bardzo skuteczne, kompromis polega na tym, że wysyłanie wielu e-maili do subskrybentów jest irytujące. Na przykład Appsumo ogranicza się do jeden e-mail na promocję. Aby zmaksymalizować przychody, możesz wysłać wiele e-maili. Nie ma dobrej ani złej odpowiedzi. To wewnętrzna decyzja, którą musisz podjąć.

Segmentuj swoją listę e-mailową

Segmentacja oznacza podzielenie odbiorców na podgrupy. Oznacza to, że możesz dostosować swój przekaz do każdej grupy odbiorców, aby był jak najbardziej trafny, zwiększając w ten sposób liczbę kliknięć i konwersji.

Istnieje wiele sposobów segmentowania listy e-mailowej. Możesz zadać odpowiednie pytanie na etapie rejestracji, aby określić, w jaki sposób będziesz kategoryzować każdą osobę. Inną opcją jest skorzystanie z lejka quizu, który prosi odbiorców o udzielenie odpowiedzi na zestaw pytań, a następnie kategoryzuje je na podstawie ich odpowiedzi.

Możesz także segmentować swoją listę na podstawie podjętych (lub niepodjętych) działań. Jeśli zaoferowałeś magnes ołowiowy do pobrania, aby zachęcić do rejestracji, możesz wysłać jedną sekwencję e-maili do tych, którzy pobrali zawartość, i inną sekwencję do tych, którzy tego nie zrobili.

Ostatnia wskazówka dla Ciebie: zanim umieścisz nowego członka grupy w kategorii, użyj an narzędzie do weryfikacji adresu e-mail aby upewnić się, że adres e-mail jest prawidłowy. Zbyt wiele odrzuceń spowoduje, że Twoje e-maile wylądują w folderach ze spamem.

Jak napisać kopię e-maila o wysokiej konwersji

Istnieje sztuka e-mail marketingu. Chociaż istnieją wypróbowane i przetestowane techniki, które okazały się skuteczne, nie zawsze jest to tak proste, jak przestrzeganie zestawu zasad. Niewielu marketerów dobrze prowadzi kampanie e-mailowe za pierwszym razem, a to, co sprawdza się w jednym segmencie odbiorców, nie sprawdzi się w innym.

Dlatego musisz ciągle się uczyć, eksperymentować i śledzić swoje wskaźniki, aby zrozumieć, które techniki działają. Każda publiczność i każda firma są wyjątkowe, więc chociaż możesz i powinieneś czerpać inspirację od profesjonalistów, najważniejsze jest zwracanie uwagi na odbiorców i wyniki.

Może to zabrzmieć przytłaczająco, ale jeśli wytrwasz, wkrótce podbijesz swój współczynnik otwarć e-maili i uzyskaj konwersje, o których marzyłeś. Wykorzystaj swoją kreatywność, myśl nieszablonowo i po prostu zacznij!