Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Pisanie treści online: Zakazane słowa, których należy unikać

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Pisanie treści online: Zakazane słowa, których należy unikać

Codziennie, nad 4 milion publikowane są wpisy na blogu.

Wraz z eksplozją zawartości Internetu w tej nowej erze cyfrowej ludzie są zalewani różnymi opcjami. Aby się wyróżnić, pisanie treści online musi być wciągające i ostre.

Jeśli post jest chaotyczny lub zawiera obraźliwe treści, możesz pożegnać się z tym czytelnikiem na zawsze. W ankiecie przeprowadzonej przez firmę badawczą rynku w Nowym Jorku, ponad 35% osób przyznało, że kupiłoby produkty od firmy, która zawiera obraźliwe treści.

W tym artykule zagłębimy się w wiele zakazanych słów, których powinieneś unikać podczas tworzenia treści.

Zakazane słowa w pisaniu treści online

Istnieje wiele zakazanych słów, których należy unikać podczas pisania treści. Te słowa mogą być zarówno słabymi wypełniaczami, jak i mieć negatywne konotacje.

Pracując nad pisaniem bloga, zawsze powinieneś brać pod uwagę kontekst swoich słów. Bądź świadomy swojego środowiska kulturowego. Jeśli kiedykolwiek masz wątpliwości, naszą największą sugestią spośród wszystkich naszych wskazówek dotyczących pisania na blogu jest błąd po stronie bezpieczeństwa i usunięcie.

Słabe słowa

W epoce cyfrowej, w której rozpiętość uwagi człowieka jest mniejszy niż u złotej rybki, twoje pisanie musi być dokładniejsze niż kiedykolwiek. Jeśli Twoje treści nie zaangażują czytelnika, jak myślisz, co się stanie? Pójdą gdzie indziej, aby uzyskać potrzebne im informacje i rozrywkę.

Słabe słowa są najczęściej słowa o kulach. W piśmie słowo kula jest wypełniaczem terminów lub zwrotów, które podświadomie wychwyciliśmy. Jest wiele błędy popełniane przez początkujących przedsiębiorców a słowa o kulach są jednym z nich.

Kiedy jesteś zadowolony z pisania, słowo kula osłabia twój punkt widzenia. Będziesz chciał je wyeliminować, kiedy tylko będzie to możliwe. Oto lista niektórych z najczęstszych słów o kulach:

Będziesz zdumiony, jak łatwo słowa „rzeczy” i „rzeczy” wkradną się do twojego pisma, nawet tego nie zauważając.

Podczas pisania treści dla firmy te słowa brzmią zbyt nieformalnie i nieprofesjonalnie. Pamiętaj, że zawsze chcesz być jak najbardziej konkretny w swoim piśmie.

Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku twoich nagłówków.

Zawsze chcesz przyciąć tłuszcz z treści. Chaotyczny post pełen przysłówków i modyfikatorów szybko straci uwagę czytelnika. „Naprawdę” i „bardzo” najczęściej prowadzą do niejasnego zapisu, który nikogo nie przekona.

Rekommenderad:  5 Czynniki, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze produktów Dropshipping

Czy potrzebujesz kilku przykładów pisania treści? Spójrz na ten nagłówek: 3 Rzeczy, które robi bardzo dobry przedsiębiorca. Jest niejasny i płaski i zawodzi w SEO.

Teraz spójrz na ten nagłówek: 3 Cechy odnoszącego sukcesy przedsiębiorcy. Ten nagłówek jest znacznie bardziej konkretny i wciągający.

Te trzy słowa wyrażają brak pewności i nieszczerość. Co więcej, słowa te są już rozumiane jako nieodłączna część artykułu. Pisząc, musisz czuć, wierzyć lub myśleć o treści, którą udostępniasz.

Zawsze chcesz poprzeć swoje twierdzenia statystykami, badaniami i faktami. Otwierając zdanie jednym z tych trzech słów, sprawiasz, że twoje oświadczenie jest fałszywe. Gdy Twoje treści wydają się fałszywe, Twoja wiarygodność zostaje podważona.

Te cztery słowa prowadzą do strony biernej. Wypełniając format pisania bloga, zawsze miej na uwadze, że potrzebujesz głosu, aby się zaangażować.

Konotacje

Konotacja odnosi się do tego, jakie uczucie wywołuje słowo, a także do jego dosłownego znaczenia. Czasami konotacja będzie zależeć od kontekstu użycia słowa.

Konotacje różnią się w zależności od kultury. W jednym kraju słowo może być nieszkodliwe, podczas gdy w innym słowo to nabierze negatywnej konotacji.

Jednym z przykładów tego jest termin „pedał” w brytyjskim kolokwializmie. W Europie słowo to oznacza „papieros”. W Ameryce ma to znaczenie złośliwe i homofobiczne.

Inny przykład słowa mającego a negatywna konotacja to „gypped”. W Ameryce jest to slangowe określenie kogoś „oszukanego, oszukanego, oszukanego”, według Merriama-Webstera.

Jednak słowo to wywodzi się od słowa „cygan”. Jest to termin, który kiedyś był często używany do opisania Romów. Teraz wiadomo, że jest to rasistowska obelga, której nie należy używać.

Jeśli wybierzesz źle i użyjesz słowa, które ma negatywne konotacje, zdarzają się błędne interpretacje. Nie wszystkie słowa o negatywnych konotacjach są tak oczywiste, jak te, które są zakorzenione w rasizmie i nienawiści.

Weźmy słowo „zapach”. Ma to neutralny wydźwięk. Kiedy zmienisz słowo na „zapach”, nabierze ono pozytywnej konotacji. Następnie spójrz na „smród”. Nabiera to zupełnie innego znaczenia.

Rekommenderad:  Definicja witryny niszowej & Oznaczający

Innym tego przykładem jest „ciekawski” i „wścibski”. Oba mogą oznaczać to samo. „Ciekawy” wywołuje jednak inny obraz niż „wścibski”. Nikt nie obraziłby się, gdyby ktoś nazwał go „ciekawskim”, ale „wścibski” to inna historia.

Pisząc treści online, musisz zawsze być świadomy ukrytego podwójnego znaczenia każdego używanego słowa.

Clickbait

Clickbait odnosi się do nagłówek, który jest sensacją. Często jest to przesada, która ma cię zwabić i skłonić do kliknięcia linku do artykułu, obrazu lub filmu. Jeśli próbujesz zbuduj swoją markęclickbait to szybki sposób na zrujnowanie twoich planów.

Kiedy stosujesz clickbait, Twoja marka traci autorytet i wiarygodność. Osoby zirytowane clickbaitem również raczej nie wrócą na Twoją stronę.

Niektóre popularne terminy używane w przynętach na kliknięcia to:

 • Musisz przeanalizować, czy możesz poprzeć to twierdzenie. Nie chcesz dać swoim czytelnikom powodu, by w ciebie wątpić.
 • Jeśli zamierzasz twierdzić, że produkt jest „najgorszy”, będziesz potrzebować rzeczowych danych, aby cię poprzeć.
 • Istnieje czynnik odróżniający „potrzebę” od „chcenia”. Musisz wziąć to pod uwagę podczas tworzenia treści. Jeśli twierdzisz, że ktoś czegoś „potrzebuje”, a tak naprawdę nie jest to potrzebne, ryzykujesz wyobcowaniem ludzi, którzy mogą uważać cię za uprzywilejowanego.
 • To słowo jest często używane w nagłówkach w kontekście „jedynego przewodnika, jakiego kiedykolwiek będziesz potrzebować”. Problem polega na tym, że twierdzenie nie jest prawdziwe. W Internecie jest wiele informacji i prawdopodobnie jest tam inny artykuł na ten sam temat, co ty, być może bardziej dogłębny.

Żargon

Żargon zaciemnia przekaz Twojej marki. Kiedy używasz żargonu, takiego jak modne słowa i niejednoznaczne terminy, twoje pisanie staje się mniej jasne i ryzykujesz wyobcowanie czytelników.

Oto kilka słów, które są uważane za żargon i powinny zostać wyeliminowane z twojego pisania:

 • Ludzie często używają tego słowa, aby wyglądać na mądrych. Często jest używany niewłaściwie. Zamiast stosować „synergię”, rozważ współpracę, pomoc lub połączenie.
 • Nie tylko brzmi to nieprofesjonalnie, ale jest również niejasne. Pamiętaj, że podczas pisania treści chcesz być jak najbardziej konkretny. Zamiast tego rozważ skorzystanie z newslettera lub oferty dla subskrybentów.
 • Jeśli nie pracujesz blisko na styku biznesu i marketingu, większość ludzi nie ma pojęcia, co masz na myśli, używając tego wyrażenia. Zamiast tego użyj słów takich jak przegląd lub podsumowanie.
 • Określanie treści jako wirusowe, zanim miały szansę „stanąć się wirusowe”, jest nieszczere. Czasami marketerzy będą również używać tego słowa, aby opisać cel swoich treści. „Viral” jest zbyt rozległy, aby można go było zmierzyć jako realistyczny cel. Zamiast używać „wirusowych”, zamiast tego stwórz bardziej mierzalne cele.
 • Ten termin wydaje się zbyt bezosobowy i odczłowiecza czytelników. Zamiast nazywać swoich czytelników „użytkownikami”, rozważ użycie słów takich jak ludzie lub klienci. Jeśli znasz specyfikę swojej grupy docelowej, to idź z tym. Przykład: miłośnicy filmów, nauczyciele.
 • Będziesz chciał uniknąć używania klisz w swoim piśmie. Unikaj używania zwrotów takich jak „baza dotykowa” w swoim piśmie. Nie ma sensu pisanie treści online, gdy czytelnicy nie będą dotykać niczego fizycznego.
 • To powinno być oczywiste, ale zawsze unikaj używania obraźliwego języka. Nie chcesz odnosić się do czegoś lub kogoś jako „podobnego do nazistów”.
Rekommenderad:  Jak dobrze znasz teraz swoich klientów?

Bądź uważny w swoim pisaniu

Łatwo wpaść w pułapkę używania któregokolwiek z tych zakazanych słów w twoim pisanie treści online.

Jeśli znalazłeś w tym przewodniku coś, co już zrobiłeś, nie martw się. Jedyne, co możesz zrobić, to iść do przodu i starać się robić lepiej. W poważniejszych przypadkach, takich jak warunki na tle rasowym, otwarte przeprosiny mogą być również na miejscu.

Nigdy nie jest za późno, aby zmienić sposób, w jaki robisz rzeczy. Podczas pisania staraj się unikać niewłaściwych zwrotów, nieformalnych wyrażeń lub jakichkolwiek słów, które są niejasne lub wyolbrzymiają sprawę nie do uwierzenia. Chcesz też wystrzegać się wszelkich stereotypów czy kolokwializmów.

Język angielski zawsze się zmienia, ewoluując wraz z obecnym klimatem społecznym i politycznym. Twoim zadaniem jako autora treści jest bycie na bieżąco z najnowszymi trendami w terminologii.