Pixelmator Pro przybywa z „super rozdzielczością” dzięki Artificial Intelligence

Jeśli piksele i obrazy w niskiej rozdzielczości stanowią dla ciebie problem, nie martw się już, ponieważ teraz dzięki aplikacji do edycji obrazu Pixelmator może przywrócić dowolny obraz.

Zgodnie z źródło, teraz AI osiągnęło nową funkcję, która wykorzystuje uczenie maszynowe do znacznej poprawy obrazów, które w przeszłości odrzucalibyśmy bez wątpienia.

Nowa funkcja Pixelmator

Od jakiegoś czasu naukowcy pracują nad dodaniem różnych ulepszeń do wszystkich dziedzin znanych ludziom za pośrednictwem sztucznej inteligencji, już widzieliśmy, jak ta technologia wpłynęła na wielki postęp technologiczny i obrazy jej nie unikają.

W tym sensie Pixelmator oficjalnie zaprezentował nową funkcję o nazwie „ML Super Resolution”, która trafia do klientów wyłącznie w wersji Pro swojego oprogramowania.

Według źródła ta nowa funkcja „może skalować obraz nawet trzykrotnie w stosunku do oryginalnej rozdzielczości”, nie powodując przy tym żadnego szkodliwego wpływu na obraz, takiego jak te, które mogą wystąpić podczas edycji obrazu, który jest zdeformowany lub ma zamazany wygląd .

Jaka jest różnica?

Chociaż obecnie istnieje wiele programów i / lub aplikacji, które udoskonalają obrazy w zaskakujący sposób, wielką zaletą tej funkcji jest to, że na poziomie pikseli powoduje to zmiękczenie wszystkich rodzajów obrazów, od ilustracji, tekstu po zdjęcia prezentujące lepsze wyniki niż oferowane przez niektóre algorytmy skalowania.

Na koniec twórcy zwracają uwagę, że ten algorytm został „stworzony od zera”, co zostało wzięte pod uwagę przy próbie zbudowania całkowicie lekkiej funkcjonalności i zdolnej do działania na urządzeniach użytkowników bez zajmowania zbyt dużej przestrzeni.

Funkcja, którą osiągnęli i która daje tylko Pixelmator 5 Rozmiar MB. Jeśli chcemy zobaczyć próbki tej funkcji, możemy to zrobić z poziomu Oficjalny blog Pixelmator, gdzie zapewniają nam także porównanie tego algorytmu z innymi, takimi jak Bilinear, Lanczos i Nearest Neighbor.