Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Plac zabaw OpenAI: jak korzystać z GPT-3 Chatbot

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Plac zabaw OpenAI: jak korzystać z GPT-3 Chatbot

Na pewno słyszałeś o ChatGPT i DALL-E, narzędziach sztucznej inteligencji. Ale czy słyszałeś o Open AI Playground, podobnej platformie AI opracowanej przez Open AI?

Open AI Playground to predykcyjny model językowy, który pozwala ludziom pisać lub ulepszać dowolny tekst w sposób podobny do ludzkiego. Na pierwszy rzut oka możesz pomyśleć, że Open AI Playground to ChatGPT. Ale tak nie jest!

ChatGPT jest przeznaczony do ogólnych celów, podczas gdy plac zabaw Open AI jest przeznaczony głównie dla programistów. Narzędzie zapewnia programistom interfejs do opracowywania lub dostrajania innych modeli uczenia maszynowego. I ma kilka różnych funkcji do zbadania.

Ten blog zawiera szczegółowe informacje o Open AI Playground i sposobach korzystania z niego.

Co to jest plac zabaw OpenAI?

Open AI Playground to oprogramowanie internetowe opracowane przez Open AI. Narzędzie oferuje interfejs programistom, którzy chcą uzyskać dostęp i eksperymentować z modelami językowymi Open AI, takimi jak GPT-3. Platforma oferuje elastyczność w zakresie dostosowywania i użytkowania. Deweloperzy mogą dostosować platformę, aby opracować model zgodnie ze swoimi preferencjami.

Podobnie jak ChatGPT, Open AI ma odpowiadać na pytania w tonie konwersacji. Zawiera kilka predefiniowanych szablonów. Na przykład, aby rozpocząć rozmowę, możesz nacisnąć przycisk Czat. Oferuje również przycisk pytań i odpowiedzi dla użytkowników, aby skonfigurować sesję pytań i odpowiedzi z botem.

Open AI Playground może wykonywać różne zadania. Obejmują one streszczanie tekstu, analizowanie koncepcji, pisanie powieści itp.

Co najważniejsze, Open AI Playground zapewnia dostęp do interfejsów API Open AI, dzięki czemu jest bardziej popularny wśród programistów.

Czy plac zabaw OpenAI jest bezpłatny?

Korzystanie z OpenAI Playground jest bezpłatne, ale po zarejestrowaniu się w OpenAI Playground otrzymasz na początek kredyt w wysokości 18 USD. Umożliwi to korzystanie z modeli AI, które mogą wygenerować około 650 000 słów za darmo. Jednak Twój czas z darmowymi kredytami jest ograniczony; po trzech miesiącach wygasną i będziesz musiał skontaktować się z zespołem sprzedaży OpenAI, aby kupić więcej. Jeśli wcześniej skończą ci się kredyty, dobrym pomysłem może być wcześniejsze zakupienie dodatkowych.

Jak korzystać z OpenAI GPT-3 Chatbot PlayGround

To powiedziawszy, zobaczmy, jak uzyskać dostęp do Open AI Playground:

1. Utwórz konto

Nie możesz uzyskać dostępu do produktów Open AI bez utworzenia konta Open AI. Więc kieruj się do https://platform.openai.com/playground i naciśnij przycisk rejestracji, aby utworzyć nowe konto. Wprowadź niezbędne informacje i zakończ proces rejestracji.

Możesz także kliknąć przycisk logowania, aby zalogować się na istniejące konto przy użyciu danych logowania Open AI. Możesz też kliknąć opcję rejestracji przy użyciu konta Google lub Microsoft, aby użyć danych swojego konta Google lub Microsoft.

2. Wprowadź monit

Po utworzeniu konta na ekranie pojawi się duże pole tekstowe. To jest plac zabaw Open AI. Aby użyć tego oprogramowania, musisz wprowadzić monit.

Rekommenderad:  Jak sparować iPhone'a z komputerem przez Bluetooth?

Podpowiedź to pytanie, niepełne zdanie lub instrukcja. Wpisz monit w odpowiednim miejscu i naciśnij enter. GPT-3 natychmiast wygeneruje odpowiednią odpowiedź.

Na przykład wprowadź monity, takie jak:

 • Jakie jest 10 najlepszych gadżetów do ogrodnictwa?
 • Dlaczego marketing cyfrowy jest ważny dla firm?
 • Zaproponuj plan diety dla wegan
 • Napisz CV dla farmaceuty
 • Co oznacza komputer

3. Eksperymentuj z różnymi pomysłami i podpowiedziami

Najlepszy sposób na maksymalne wykorzystanie GPT-3 polega na udzielaniu konkretnych, ale kreatywnych podpowiedzi. Możesz przeprowadzić burzę mózgów z podpowiedziami związanymi z wyszukiwanymi hasłami i zapytać GPT-3. Narzędzie odpowiednio zareaguje na monity. Nie ograniczaj wyszukiwania do ogólnych pytań Co to jest lub jak pisać.

Na przykład możesz zapytać GPT-3 stworzyć wiersz, napisać bajkę na dobranoc lub wygenerować program komputerowy. Pokochasz odpowiedzi.

4. Śledź swoje kredyty OpenAI Playground

Open AI Playground daje swoim użytkownikom darmowe kredyty o wartości 18 USD. Kredyty te wygasają za trzy miesiące, po czym należy zakupić nowe kredyty. Tak więc, korzystając z Open AI Playground, musisz mieć oko na te kredyty. Po wyczerpaniu kredytów będziesz potrzebować nowych lub zrezygnować z konta Open AI Playground.

Możesz sprawdzić pozostałe tokeny, klikając Osobiste w prawym górnym rogu i wybierając Zarządzaj kontem. Ta opcja wyświetla również tokeny, których używasz za każdym razem.

5. Switch do innego modelu GPT

GPT-3 model wykorzystuje Davinciego, Babbage’a, Curie i Adę. Główną różnicą między tymi modelami jest szybkość i koszt pracy. Open AI Playground pozwala użytkownikom przełączać się między modelami podczas eksploracji platformy.

Aby przełączyć się na model, kliknij opcję Model w menu Ustawienia i wybierz model, którego chcesz użyć.

Domyślnie Open AI Playground korzysta z Davinci, dając najlepsze wyniki nawet w przypadku złożonych pytań. Ponownie możesz przejść na Adę, aby uzyskać najniższe koszty i najszybsze wyniki.

6. Popraw swoje wyniki

Jeden z najlepszych GPT-3 parametrem jest ustawienie temperatury. Modyfikując to ustawienie, otrzymujesz różne odpowiedzi na ten sam monit. Jeśli jednak ustawione na zero, GPT-3 wygeneruje tę samą odpowiedź, nawet jeśli zapytasz o to samo monit sto razy.

Jeśli chcesz różnic w odpowiedzi lub dopracować wyniki, zmień ustawienie temperatury na 1 lub powyżej. I obserwuj, jak GPT-3 generuje unikalne wyniki za każdym razem.

Openai Playground jest w większości darmowe, ale ma ograniczenia czasowe


Dobrą wiadomością dla użytkowników Open AI Playground jest to, że nie wymaga kupowania kredytów podczas rejestracji. Początkowo Open AI Playground oferuje darmowe kredyty w wysokości 18 USD. Ten kredyt wystarczy do wygenerowania około 650 000 słów. Możesz przetestować tę platformę za pomocą tych kredytów, nie płacąc ani grosza.

Pamiętaj, że kredyty te wygasają po trzech miesiącach. Tak więc po wygaśnięciu będziesz musiał kupić nowe kredyty, aby nadal korzystać z Open AI Playground. Będziesz także musiał zakupić nowe kredyty po wyczerpaniu obecnych.

Czy możesz użyć GPT-4 w OpenAI Playground?


OpenAI wstrząsnął dziedziną generatywnej sztucznej inteligencji wraz z wydaniem GPT-3 Publicznie. Wkrótce potem uruchomiono GPT-3.5 przez ChatGPT, a następnie jeszcze bardziej przyspieszone dzięki wprowadzeniu GPT-4. Ta nowa wersja modelu sztucznej inteligencji przyniosła użytkownikom na całym świecie wiele ekscytujących nowych funkcji.

Rekommenderad:  10 porad ekspertów, jak ulepszyć swoje media społecznościowe i marketing treści

GPT-4 ma nową funkcję, która umożliwia użytkownikom wprowadzanie obrazów do modelu. Model może zrozumieć obrazy i zapewnić odpowiedzi tekstowe w celu ich omówienia i udzielenia odpowiedzi. System został zaawansowany, aby obsługiwać wiele trybów, co jest imponujące. Obecnie tylko osoby, które mają dostęp do GPT-4 API może korzystać z GPT-4 model w OpenAI Playground. Lista oczekujących na GPT-4 Interfejs API jest dość długi, jak można sobie wyobrazić.

Firmy takie jak OpenAI coraz częściej regulują wydawanie nowych modeli poprzez podglądy badań i ograniczone listy oczekujących. Priorytet często otrzymują programiści, którzy mają dobrze przemyślane pomysły na włączenie technologii do aplikacji lub produktu. Pomaga to zagwarantować, że tylko ci, którzy będą z niego korzystać w odpowiedzialny, innowacyjny sposób, będą mieli do niego dostęp

Badanie możliwości GPT-3 nadal może być satysfakcjonującym doświadczeniem, szczególnie dla tych, którzy są zainteresowani eksperymentowaniem z generatywną sztuczną inteligencją po prostu dla przyjemności. Czekając na wydanie najnowszego modelu, możesz użyć GPT-3 jako miejsce do eksperymentowania.

Modele Openaia


Open AI Playground obsługuje cztery podstawowe modele: Ada, Davinci, Babbage i Curie. Davinci to najpopularniejszy model, który oferuje najlepsze odpowiedzi na złożone pytania. Możesz przełączać się między różnymi modelami, aby zobaczyć, który generuje szybsze odpowiedzi przy niższych kredytach.

Wybierz odpowiedni model w opcji Model w menu po prawej stronie, aby przełączać się między modelami.

Należy jednak pamiętać, że nie wszystkie modele zapewnią taką samą wydajność do różnych celów. Poniżej znajduje się przegląd tego, kiedy używać każdego GPT-3 model podstawowy:

 • Curie – Curie jest mniej kosztowna niż Davince i szybciej przetwarza żądania. Najlepiej nadaje się do tłumaczenia lub streszczania tekstu, odpowiadania na pytania lub wydobywania ważnych informacji.
 • Babbage – Babbage jest szybki i mniej kosztowny. Może generować doskonałe odpowiedzi na powtarzające się monity. Model idealnie nadaje się do burzy mózgów, uzupełniania zdań lub generowania fabuły.
 • Ada – Jest to najszybszy model i zużywa najmniej kredytów. Możesz go używać do generowania precyzyjnych odpowiedzi lub do celów kreatywnych. Nie jest idealny do generowania opisowych odpowiedzi.

Open AI oferuje różne ustawienia w porównaniu z innymi narzędziami językowymi. Możesz bawić się różnymi trybami, takimi jak:

 • Zakończ – jest to domyślny tryb, w którym sztuczna inteligencja zaczyna od miejsca, w którym opuściłeś poprzednią rozmowę.
 • Wstaw — tryb wstawiania wykorzystuje [insert] tag, aby wypełnić puste miejsce w rozmowie.
 • Edytuj — ten tryb nie generuje nowej odpowiedzi. Zmodyfikuje istniejącą odpowiedź lub przepisze ją.

Open AI Playground oferuje również zaawansowane opcje ustawień, takie jak:

 • Maksymalna długość — ta opcja umożliwia zdefiniowanie długości odpowiedzi narzędzia AI.
 • Temperatura — ta opcja nakazuje narzędziu generowanie różnych odpowiedzi na ten sam monit.
 • Pokaż prawdopodobieństwa — ta opcja mówi sztucznej inteligencji, aby podświetlała różne słowa w odpowiedzi i informowała, jak sztuczna inteligencja je rozważa.
 • Jakość częstotliwości/obecności — ta opcja zmienia prawdopodobieństwo ponownego użycia przez sztuczną inteligencję określonych słów i zdań w tym samym temacie.
Rekommenderad:  Jak media społecznościowe pomogły Cisco zaoszczędzić ponad 100 000 $ w ...

Pobierz aplikację komputerową OpenAI Playground dla Windows 11/10 PC i Mac

Jak zainstalować OpenAI Playground na Windows komputer?

Aby zainstalować OpenAI Playground na Windows PC, musisz wykonać poniższe kroki:

 • Po pierwsze, musisz odwiedzić oficjalną stronę WebCatalog, korzystając z tego linku na swoim Windows komputer
 • Teraz musisz kliknąć „Pobierz” i zainstalować WebCatalog na swoim komputerze
 • Następnie musisz kliknąć sekcję „Aplikacje” i wyszukać „OpenAI Playground” lub kliknąć ten link https://webcatalog.io/apps/openai-playground/
 • Kliknij „Pobierz” i poczekaj, aż plik zostanie pobrany
 • Teraz rozpocznij procedurę instalacji OpenAI Playground, dotykając „Zainstaluj”
 • Po zainstalowaniu aplikacji kliknij przycisk logowania i wprowadź adres e-mail oraz hasło do konta OpenAI (jeśli nie masz konta OpenAI, kliknij przycisk rejestracji i utwórz je za pomocą adresu e-mail)
 • l Teraz możesz zacząć korzystać z aplikacji OpenAI Playground Desktop na swoim komputerze

Jak zainstalować OpenAI Playground na Macu?

Aby zainstalować OpenAI Playground na komputerze Mac, wykonaj poniższe czynności:

 • l Musisz uruchomić oficjalną stronę WebCatalog za pomocą tego łącza na swoim Windows PC za pośrednictwem preferowanej przeglądarki
 • l Kliknij „Pobierz” i zainstaluj WebCatalog na swoim komputerze
 • l Następnie musisz kliknąć sekcję „Aplikacje” i wyszukać „OpenAI Playground” lub możesz kliknąć ten link https://webcatalog.io/apps/openai-playground/
 • Kliknij „Pobierz”
 • Po pobraniu pliku rozpocznij proces instalacji OpenAI Playground, klikając „Zainstaluj”
 • Zainstalowanie aplikacji zajmie kilka minut
 • Po zainstalowaniu aplikacji kliknij przycisk logowania i wprowadź adres e-mail i hasło do konta OpenAI
 • Teraz możesz zacząć korzystać z aplikacji OpenAI Playground Desktop na komputerze Mac

Wniosek


Open AI Playground oferuje kilka funkcji generowania tekstu. Możesz używać tej platformy do generowania treści lub opracowywania niestandardowych botów w oparciu o Twoje preferencje. Możesz przetestować Open AI Playground za darmo, korzystając z darmowych kredytów, a później kupić nowe. Postępuj zgodnie z instrukcjami zawartymi w tym przewodniku, aby od razu rozpocząć korzystanie z platformy!