Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Plankton; Kolekcja zdjęć o mikroskopijnym świecie planktonu

Kolekcja zdjęć i filmów Jana Van Eijkena dotyczy niewidzialnego świata jednej z najważniejszych form życia na Ziemi – planktonu.

„Plankton” to zbiór zdjęć przedstawiających mikroskopijny świat planktonu. Celem kolekcji Van Eijkena „Planktonium” było zabranie widza w morską podróż, podróż, którą opisuje jako sekretny świat zamieszkany przez kosmitów.

Plankton to termin używany do określenia organizmów mikroskopijnych. Planktony w oceanach są jednymi z całych organizmów i ważnym źródłem pożywienia dla wielu dużych i małych zwierząt wodnych.

Do tej pory naukowcy sklasyfikowali około 5000 znanych gatunków planktonu morskiego. Plankton dzieli się na dwa główne typy: fitoplankton i zooplankton.

lub One I Jicken / Plankton

Plemniki przenoszące jaja

lub One I Jicken / Plankton

Upiór maga Lauro

lub One I Jicken / Plankton

Van Eijken współpracuje z Plankton Tour

lub One I Jicken / Plankton

Gliotrichia – sinice

lub One I Jicken / Plankton

okrzemka

Podobnie jak rośliny i drzewa na lądzie, fitoplankton (małe komórki roślinopodobne) jest odpowiedzialny za wytwarzanie połowy tlenu na Ziemi w procesie fotosyntezy. Zooplankton stanowi podstawę wodnego łańcucha pokarmowego. Plankton odgrywa również kluczową rolę w globalnym obiegu węgla; Bo to plankton, a nie drzewa, odpowiada za odprowadzanie z atmosfery największej ilości dwutlenku węgla.

Według NASA plankton jest odpowiedzialny za roczny transfer dziesięciu gigaton węgla z atmosfery do głębin oceanu. Nawet najmniejsza zmiana we wzroście fitoplanktonu może wpłynąć na stężenie dwutlenku węgla w atmosferze, które bezpośrednio koreluje z globalną temperaturą.

Podobnie jak wiele form życia na Ziemi, temu niezwykle ważnemu planktonowi zagrażają zmiany klimatyczne, globalne ocieplenie i zakwaszenie oceanów.

lub One I Jicken / Plankton

Jaja meduz

lub One I Jicken / Plankton

lub One I Jicken / Plankton

Stadium planktonowe trochoforu larwalnego helmintherana

lub One I Jicken / Plankton

Okrzemki Cosinodiscus

lub One I Jicken / Plankton

Kolonia okrzemek przyczepiona do czerwonych wodorostów

lub One I Jicken / Plankton

Drogie szkarłupnie

Van Eijken mówi:

Te bardzo piękne, różnorodne i liczne stworzenia są nieznane wielu z nas; Ponieważ nie są widoczne gołym okiem. Wędrują pod powierzchnią całej otaczającej nas wody i są niezbędne dla całego życia na Ziemi.

Kolekcja ta powstała poprzez fotografowanie stworzeń pod mikroskopem i bardzo szczegółowo ukazuje piękno i delikatną strukturę maleńkich stworzeń.

lub One I Jicken / Plankton

Niebieska pchła przenosząca jaja

lub One I Jicken / Plankton

Jan van Eijken przy pracy

Van Eijken sfilmował, wyreżyserował, wyprodukował i zmontował zdjęcia i filmy powstałe w tej dziedzinie. Film jest zamierzony i pozbawiony dźwięku, a jego autorką jest Jana Windren, znana norweska artystka.

Dźwięki są rejestrowane w środowiskach akustycznych głębokich wód lub wewnątrz lodu i obejmują zakres częstotliwości, który zazwyczaj nie jest słyszalny dla ludzkiego ucha.

Jeśli spodobał Ci się ten artykuł i wzbudził Twoją ciekawość, możesz sprawdzić więcej prac na ten temat Jana van Eijkena strona internetowa.

***

Mamy nadzieję, że podobała Ci się ta część Shutter. Czy wiesz, jakie znaczenie ma plankton? Jak myślisz, jak przydatna była kolekcja Van Ijkena w informowaniu tego gatunku? Podziel się swoją opinią z innymi użytkownikami i nami.

Pobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmoPobieranie premium motywów WordPressPobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmoPobierz motywy WordPress za darmodarmowy kurs on-linepobierz oprogramowanie mobilnePobierz motywy WordPress za darmodarmowy kurs on-line