Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Płatne sponsoring: jak zostać influencerem

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Płatne sponsoring: jak zostać influencerem

Kiedy po raz pierwszy uruchomiłem mojego bloga, wiedziałem, że chcę zarabiać na reklamach graficznych i marketingu afiliacyjnym. Wiedziałem też, że potrzebuję do tego dużego ruchu na blogu. Napisałem więc wysokiej jakości treść i reklamowałem mojego bloga za pośrednictwem serwisów społecznościowych, takich jak Facebook, Twitter, Pinteresti LinkedIn.

Po kilku miesiącach prowadzenia działalności zacząłem otrzymywać prośby o bezpłatne recenzje produktów i prezenty. Ponieważ byłem początkującym i nie zarabiałem jeszcze żadnych pieniędzy, byłem podekscytowany otrzymaniem darmowych produktów!

Z biegiem czasu mój blog rósł i stawał się coraz bardziej popularny, a ja otrzymywałem płatne kampanie marketingowe influencerów i prośby o sponsoring; wszystko, od gadżetów technicznych i materiałów biurowych po możliwości biznesowe, wydarzenia i wiele więcej.

W rzeczywistości jest to jedna z moich ulubionych rzeczy w byciu blogerem; nigdy nie wiesz, jakie możliwości zapukają do twoich drzwi.

Jeśli zastanawiasz się, jak zostać influencerem i zarabiać na recenzjach, sponsorowaniu i kampaniach w mediach społecznościowych, oto kilka wskazówek na początek.

PLUS, stworzyłem OGROMNĄ listę platform influencerów, które łączą influencerów i blogerów z możliwościami marki.

Jak zostać influencerem:

1. Zbuduj swoją publiczność

Najpierw musisz zdecydować, z których platform będziesz korzystać. Możliwości tworzenia treści są obecnie naprawdę nieograniczone. Możesz założyć bloga, rozpocząć YouTube Kanał, publikuj filmy na TikTok lub Instagramlub użyj a Facebook strona lub Pinterest konto.

Po podjęciu decyzji, jakich platform użyć, poświęć trochę czasu na określenie swojej niszy i zbudowanie grupy docelowej. Oznacza to, że musisz zdecydować, jakie tematy będziesz omawiać iz kim będziesz rozmawiać. Wybierając konkretną niszę, taką jak moda, jedzenie, podróże, styl życia lub finanse, Twoi odbiorcy będą wiedzieć, czego mogą się po Tobie spodziewać. Określa również, z jakimi markami pracujesz przez większość czasu.

Następnie musisz zbudować tę grupę odbiorców poprzez konsekwentne tworzenie angażujących treści i obecność w różnych sieciach społecznościowych. Bez regularnych treści, które bawią lub informują, jesteś po prostu samotnym twórcą treści, który ogląda tylko Twoja rodzina i najbliżsi przyjaciele.

2. Ujawnij to

Jeśli chcesz pracować z markami, musisz ułatwić dotarcie do Ciebie firmom i agencjom PR (są to osoby, które prowadzą wiele kampanii blogerskich dla dużych marek i firm). Wyznacz stronę na swoim blogu na prośby o reklamę lub sponsoring, utwórz zestaw medialny i upewnij się, że Twój adres e-mail jest wymieniony w profilach w mediach społecznościowych.

Powinno być jasne, jakiego rodzaju treści tworzysz i jaki jest Twój obszar specjalizacji. Marki będą również chciały poznać Twoje dane demograficzne, wskaźniki zaangażowania i statystyki. Jeśli te informacje są trudne do znalezienia lub niedostępne, Twój blog może zostać przeniesiony do następnego, który zawiera te informacje. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać swoje wiadomości na DM, komentarze i e-maile pod kątem wiadomości, takich jak praca z responsywnymi ludźmi.

Rekommenderad:  3 Społeczny Hub Oprogramowanie do wyświetlania treści tworzonych przez użytkowników w Twojej witrynie internetowej

3. Jakie są korzyści?

Wiemy już, dlaczego chcesz pracować z markami: chcesz zarabiać! Ale dlaczego marka miałaby rozważyć współpracę z Tobą?

  • Czy masz lojalną bazę obserwujących Instagram?
  • Czy twoje wskaźniki zaangażowania są włączone Pinterest bardzo wysoko?
  • Zrób swoje Facebook Obserwatorzy czepiają się każdego twojego słowa?
  • Czy jesteś w stanie zamienić obserwujących w kupujących?

Wykorzystaj swój niepowtarzalny styl i talent, aby zachęcić marki do współpracy z Tobą. Nie przesadzaj z upiększaniem; musisz udowodnić swój ROI (zwrot z inwestycji). Lepiej być uczciwym niż przeceniać swoje wpływy i prowadzić rozczarowującą kampanię.

4. Nie pal mostu

Na pewno słyszałeś o konfliktach między influencerami a firmami PR. Każdy narzeka na drugiego; jeden działa uprawniony, a drugi wykorzystuje małego faceta. Powstrzymaj to szaleństwo. Zachowuj się jak profesjonalista. Jeśli pojawi się dziwna prośba, negocjuj, grzecznie odmów lub poleć innego influencera. Nie ma potrzeby zachowywać się niegrzecznie, nieprofesjonalnie ani wygłaszać tyrady.

Ilekroć otrzymuję prośbę o bezpłatną promocję, często próbuję zamienić ją w płatną możliwość, mówiąc:

Dziękuję bardzo za kontakt!

To brzmi jak świetna kampania. Jednak ze względu na ogromną liczbę próśb o recenzje produktów, pracuję tylko nad płatnymi kampaniami. Jeśli jesteś zainteresowany, chętnie przekażę mój zestaw multimedialny.

Proszę dać mi znać, jeśli mogę jeszcze pomóc.

Wszystkiego najlepszego Holly

Nie pal mostu, bo nigdy nie wiesz, kiedy będziesz musiał lub będziesz chciał go ponownie przekroczyć. Wiele agencji PR reprezentuje wiele marek i to, że jeden klient nie ma budżetu na płatne kampanie, nie oznacza, że ​​inni też nie mają budżetów.

5. Zacznij budować związek

Chcesz współpracować z konkretną marką? Zacznij budować i pielęgnować relacje, śledząc ich na platformach społecznościowych (wszystkich). Zacznij z nimi wchodzić w interakcje, używaj ich hashtagów, wspominaj o nich w aktualizacjach i udostępniaj dalej ich aktualizacje, jeśli ma to sens. W ten sposób, gdy nawiązujesz z nimi pierwszy kontakt, wiedzą już, kim jesteś, ponieważ byłeś w ich polu widzenia.

Kiedy je przedstawiasz, pamiętaj, aby spersonalizować swój e-mail, być krótkim i słodkim oraz dać im znać, co to dla nich oznacza. Marki i firmy nie dbają o to, czego chcesz — chcą zobaczyć, jak możesz pomóc im osiągnąć ich cele. Jeśli masz problem ze znalezieniem odpowiedniej osoby kontaktowej, spróbuj poszukać na LinkedIn działu marketingu lub PR firmy.

Rekommenderad:  Odróżnienie SEO od SEM - SMA Marketing

6. Zdobądź wykształcenie

Obecnie marki patrzą na znacznie więcej niż tylko Twoje statystyki; poszukują kreatywności, profesjonalizmu i ludzi, którzy podążają za wskazówkami i dotrzymują wyznaczonych terminów. Aby odnosić sukcesy jako influencer, musisz kształcić się w zakresie najlepszych praktyk marketingu cyfrowego, terminów marketingowych, narzędzi, wytyczne FTCi technik tworzenia treści.

Na przykład jest ich pięć poziomy influencerów:

  • Nanoinfluencer – 100-10 000
  • Mikroinfluencer – 10 000-50 000
  • Influencer średniego poziomu 50 000-500 000
  • Makro Influencer – 500 000-1,000,000
  • Mega lub Celebrity Influencer – Ponad milion

Znajomość tych informacji może pomóc w określeniu stawek, negocjowaniu lepszych ofert i poruszaniu się po tej przestrzeni jako profesjonalista.

Gorąco polecam przeczytanie książki Brittany Hennessy pt. Influencer: budowanie marki osobistej w dobie mediów społecznościowych. To dobry przegląd branży influencerów z perspektywy brand managera. Brittany daje wiele świetnych wskazówek i wskazuje, na co zwrócić uwagę, aby zarobić tyle, ile jesteś wart.

Gdzie zacząć?

Jeśli jesteś influencerem z mniejszą liczbą obserwujących, a marki jeszcze nie pukają do twoich drzwi, zawsze możesz zacząć od ich prezentacji. Pamiętaj tylko, aby skorzystać ze wskazówek wspomnianych wcześniej i śledzić, z kim się kontaktujesz. Posiadanie arkusza kalkulacyjnego z początkowymi datami kontaktu, odpowiedziami, datami dalszych działań i szczegółami kampanii ułatwi Ci życie.

Nie jesteś gotowy do prezentacji marek? Nie ma problemu, istnieje wiele miejsc, w których blogerzy i osoby mające wpływ na media społecznościowe mogą zarejestrować się i uzyskać dostęp do kampanii dużych marek.

Platformy influencerów, które łączą marki z influencerami i blogerami:

Aspirować

Aspire to rynek influencerów, na którym twórcy i marki mogą łączyć się w celu realizacji płatnych kampanii. Twórcy wszelkiego rodzaju, blogerzy, osoby mające wpływ na media społecznościowe i YouTube gwiazdy mogą się zapisać! Dzięki Aspire możesz utworzyć konto i aplikować do 10 kampanii każdego miesiąca. Marki mogą również kontaktować się za pośrednictwem Aspire i prosić Cię o dołączenie do ich kampanii. Korzystałem już z tej platformy i byłem bardzo zadowolony z procesu.

Znajdź swój wpływ

Find Your Influence to platforma, która łączy marki i influencerów wszelkiego rodzaju. Dzięki tej platformie możesz utworzyć konto, połączyć swoje media społecznościowe i platformy blogowe, a następnie czekać, aż marki skontaktują się z ofertami. Wiele marek na tej stronie oferuje produkty w zamian za posty i recenzje w mediach społecznościowych, ale są też płatne kampanie. Korzystałem również z tej platformy do pracy płatnej i byłem zadowolony z procesu i płatności.

Płatność za pocztę

PayPerPost to internetowy rynek, który łączy blogerów i osoby mające wpływ na media społecznościowe z reklamodawcami. Zostaną przedstawione możliwości, a Ty będziesz mieć możliwość zaakceptowania, odrzucenia lub negocjowania z nimi warunków. W zależności od możliwości otrzymasz zapłatę za słowo lub za post, a Ty możesz ustalać własne ceny. Płatności są dokonywane za pośrednictwem systemu PayPal po osiągnięciu progu 50,00 USD.

Rekommenderad:  Jak skopiować plik PDF do Photoshopa?

Zapłać za blog U2

Pay U2 Blog to firma zewnętrzna, która łączy firmy z blogerami i influencerami. Blogerzy mogą otrzymywać zapłatę co dwa tygodnie za pośrednictwem systemu PayPal za pisanie sponsorowanych postów na blogach i hostowanie sponsorowanych banerów reklamowych, filmów, treści w mediach społecznościowych i podcastów. Wypłaty za zadania będą się różnić w zależności od projektu, historii wcześniejszej pracy i liczby zarejestrowanych blogerów.

W rzeczywistości istnieje wiele platform influencerów, które łączą blogerów i influencerów z markami. Sprawdź tę listę, jeśli jesteś zainteresowany pracą przy kampaniach sponsorowanych.

7. Dostarczanie wyników kampanii

Po zdobyciu płatnego sponsoringu i przeprowadzeniu kampanii musisz dostarczyć firmie wyniki kampanii. KPI (kluczowy wskaźnik wydajności) powinien zostać omówiony na etapie negocjacji, więc powinieneś dokładnie wiedzieć, jakie statystyki dostarczyć klientowi.

Często klient udostępnia specjalny link śledzący lub kod kuponu, aby mógł śledzić wyniki po swojej stronie. Ale jeśli nie zapewniają linku śledzącego, możesz go utworzyć za darmo w Bitly. Niektóre typowe statystyki, które marki są zainteresowane śledzeniem, obejmują zasięg, wyświetlenia, zaangażowanie (komentarze, polubienia i udostępnienia), CTR (współczynnik klikalności) i konwersje. W przypadku swojego bloga będziesz mierzyć wyniki za pomocą Google Analytics, a w przypadku kont w mediach społecznościowych będziesz korzystać z ich narzędzi analitycznych, które są już wbudowane w platformy.

Wniosek

Jeśli lubisz tworzyć treści i chcesz zarabiać w Internecie, zostaniesz blogerem lub influencerem w mediach społecznościowych. Tylko pamiętaj, musisz uzbroić się w cierpliwość. Potrzeba czasu, aby zbudować ruch na swoim blogu i obserwować w mediach społecznościowych. Opracowanie kalendarza treści i utrzymanie spójności będzie miało kluczowe znaczenie w Twojej podróży. Ale regularnie publikuj wysokiej jakości treści, a to się stanie!

Aha, i oto świetne pytania i odpowiedzi z niektórymi czołowymi blogerami na temat tego, jak zostać influencerem.

Jakie masz wskazówki dotyczące pracy z markami? Jak zostałaś ambasadorką marki? Napisz do nas wiadomość; chcielibyśmy usłyszeć od ciebie

Pierwotnie opublikowany w styczniu 62012. Treść zaktualizowana w lipcu 2023 r.