Play Store pozwoli na zarządzanie subskrypcją aplikacji

W Sklepie Play jest wiele aplikacji, które oferują swoje usługi w ramach abonamentów. W niektórych przypadkach oferują nawet bezpłatne wersje próbne, z subskrypcją wymaganą po kilku dniach do dalszego użytkowania.

Subskrypcja jest dokonywana w aplikacji, ale wkrótce to zarządzanie będzie mogło przejść bezpośrednio do sklepu z aplikacjami Google.

Play Store pozwoli na zarządzanie subskrypcją aplikacji 1

Subskrypcja aplikacji będzie dostępna w Sklepie Play

Sposób, w jaki twórcy aplikacji na Androida sprzedają swoje usługi, może się wkrótce zmienić. Ujawnia to ostatnia zmiana w Sklepie Play.

Istnieje już niewielka grupa programistów, którzy testują nową funkcję, która pozwala konsumentom subskrybować subskrypcję aplikacji w samym Sklepie Play. Oznacza to, że użytkownik zamiast instalować aplikację, a następnie subskrybować usługę w aplikacji, proces zaczyna się w sklepie Google.

Jedną z zalet jest to, że użytkownik będzie miał dostęp do wszystkich warunków, nawet przed zainstalowaniem aplikacji, dzięki czemu będzie mógł od razu zobaczyć, czy zareaguje na ich potrzeby, czy nie.

Bez dokładnego określenia, jak ta funkcja będzie działać, Google ujawnił że w ten sposób użytkownicy będą mogli odkrywać i kupować przedmioty poza samą aplikacją. Jeden pozostały przykład dotyczy promocji bezpłatnych wersji próbnych aplikacji, w których użytkownicy mogą je znaleźć bezpośrednio w Sklepie Play.

Subskrypcja aplikacji będzie dostępna w Sklepie Play

Zgodnie z opublikowanym obrazem obok przycisku „Zainstaluj” w Sklepie Play użytkownik będzie miał również przycisk związany z testowaniem wersji testowej. Ponadto będziesz mieć jasne informacje dotyczące usługi subskrypcji.

Będzie to funkcja, która ostatecznie przyniesie korzyści zarówno konsumentom, jak i twórcom, przy większej przejrzystości świadczonych usług. Niestety nadal istnieje wielu użytkowników smartphones instalowanie aplikacji i subskrybowanie fałszywych powiązanych usług. Być może jest to sposób na walkę z tym problemem.

Przeczytaj także: