PlayStation 5, szczegóły ostatniej generacji konsoli do gier

Sony ogłosiło wprowadzenie nowego PlayStation 5. Oprócz specyfikacji konsoli do gier zaprezentował gry wideo, które zostaną wydane i które pojawią się w następnej generacji „gier”.

Dobra, czekaliśmy na tę chwilę od dłuższego czasu. Sony, które od miesięcy są właścicielami naszego „hype”, ujawniło już wszystkie sekrety nowej generacji gier wideo, które będą pasować do PlayStation5. Miłośnicy gier wideo nie zawiedli się. Najnowsza konsola firmy została wydana w 2013 roku i szczerze mówiąc, od tego czasu branża bardzo się zmieniła. W ciągu tych ponad siedmiu lat widzieliśmy, jak pojawiły się między innymi platformy jak STADIA, darmowe gry wideo w jaki sposób Fortnite lub CallOfDuty: Warzone odniosły sukces, jak PC Nastąpił skok jakościowy lub to, jak eSports zagrał we wszystkim. Z tego powodu zdarzenie PS5 – Przyszłość gier był na celowniku. Czy udało ci się zaskoczyć? Co jest szokujące na tym PlayStation 5?

PS5, najnowsza technologia w pionowej i eleganckiej wieży

Wydarzenie, o którym a priori nie chodziło specyfikacje nowej konsoli lub jego premiera, jeśli nie to, co naprawdę ma znaczenie dla nas wszystkich, ostatecznie została przyćmiona przez samą PlayStation5. Jak to się mogło stać inaczej, gdy przeszłość stała się drugorzędna Czwartek, 11 czerwca o godz 1: 00:00 czasu pacyficznego w Stanach Zjednoczonych, Byliśmy w stanie zobaczyć obrazy nowej konsoli, która zostanie wydana pod koniec roku.

Nowa konsola do gier, biały, z eleganckimi liniami i pionem, przynosi ze sobą potężny Ośmiordzeniowy procesor AMD Zen 2, a Procesor graficzny AMD RDNA, a 825 GB SSD przechowywanie i wydajność 5,5 GB na sekundę. Aby dać ci wyobrażenie, poprzednia PlayStation miała procesor 1,6 GHZ z 184 TFlops, a nowy wygląd 8 jądra a 3,5 GHz i jego GPU 10,28 Teraflopów. Znaczący skok.

Ponadto, jeśli zagłębimy się w to, co naprawdę ważne, jeśli chodzi o wrażenia użytkownika, grafikę i dźwięk, nowa PlayStation może odtworzyć jakość obrazu. 8K, 4K przy 120 Hz i Dźwięk 3D.

Kilka nowych funkcji na pilocie

Jeśli grafika i dźwięk są niezbędne dla wygody użytkownika, kontroler jest tym bardziej. Kto będzie cieszyć się grą wideo, jeśli kontroler nie stanie się naszym przedłużeniem?

Chociaż wygląd się zmienił, nie możemy powiedzieć, że Sony poczyniło duży wysiłek w tej sekcji. Teraz, oprócz przypomnienia nam trochę o kontrolach XBox, nowe narzędzia PS5 zawierają ulepszenia w technologia dotykowa. Ta nowość poprawia wibracje i oferuje nam lepsze korzyści, szczególnie w dotykowa użyteczność.

Istotnym punktem kontroli nowego PlayStation5 jest to, że wyzwalacze będą adaptacyjne. Co to znaczy? Możemy wybierać między różnymi poziomami odporności, aby dostosować je do naszych upodobań.

Gry wideo 8K z niesamowitą grafiką

Od czasu ogłoszenia tego PlayStation 5, ostatnia konsola rodzinna, która rozpoczęła się ponad 25 lat temu, pojawiły się pogłoski o tym, co będzie oznaczać ta najnowsza generacja. Wydarzenie to potwierdziło, że rzeczywiście sekcja graficzna Dokonał znacznego skoku, który pozwoli nam cieszyć się niesamowicie realistycznymi grami z teksturami z imponującymi detalami.

Podczas imprezy PS5 – Przyszłość gierSony wprowadziło nowe gry i inne, które są nam bardziej znane. Na przykład Grand Turismo 7, Rycerski 2 lub nowa część Resident Evil. Jedną z gier, która przyciągnęła najwięcej uwagi, była MarvelSpider-Man: Miles Morales, co wywołało sensację wśród miłośników superbohaterów.

Zdecydowanie, Sony nie zawiodło się wraz z wprowadzeniem nowej konsoli do gier wideo i jesteśmy pewni, że będziemy cieszyć się tą nową generacją gier. Wydarzenie było bardzo dobrą wiadomością dla nas wszystkich graczy.