Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

PlayStation uruchamia dział gier mobilnych: co wiemy do tej pory

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: PlayStation uruchamia dział gier mobilnych: co wiemy do tej pory

Rynek gier mobilnych zyskuje nowego gracza. Jeśli kochasz gry firmy Sony, ucieszy Cię wiadomość, że wkrótce będziesz mógł cieszyć się nimi na telefonie komórkowym, gdziekolwiek jesteś.

Sony wkroczyło na rynek gier mobilnych i zaangażowało jedno z najlepszych studiów zajmujących się tworzeniem gier, aby tak się stało. Kontynuuj czytanie, aby dowiedzieć się, co wiemy do tej pory o dziale gier mobilnych Sony i dlaczego dokonał on wypadu do gier mobilnych.

WYKORZYSTAJ WIDEO DNIAPRZEWIŃ, ABY KONTYNUOWAĆ TREŚĆ

Sony uruchamia dział gier mobilnych

Sony uruchomiło dział gier mobilnych. Gigant gier oficjalnie ogłosił tę wiadomość w komunikacie prasowym Sony Interactive Entertainment (SIE) (za pośrednictwem Business Wire), w którym stwierdzono:

To nie pierwszy raz, gdy słyszymy o dziale gier Sony. Mówiono, że w 2021 roku jest w toku. Po spekulacjach Sony potwierdziło, że gry PlayStation mogą pojawić się na urządzeniach mobilnych w maju tego samego roku.

Wszystko to ma na celu udostępnienie gier Sony fanom i graczom na całym świecie poprzez rozszerzenie na platformach, na których mogą grać. W tym celu firma nabyła Savage Game Studios, aby pomóc jej osiągnąć ten cel.

W rzeczywistości przejęcie Savage Game Studios przez Sony jest dowodem na to, że jego plany idą gładko. Wcześniej, w 2022 roku, prezes i dyrektor generalny SIE, Jim Ryan, powiedział, że Sony planuje kupić więcej studiów po przejęciu deweloperów Destiny, Bungie, w lutym 2022 roku.

Co wiemy o dziale gier mobilnych Sony

Jest kilka rzeczy, których dowiedzieliśmy się o dziale gier mobilnych Sony. Po pierwsze, jest trafnie nazwany „PlayStation Studios Mobile Division”. Dział ten jest całkowicie oddzielony od działu rozwoju konsol firmy.

Rekommenderad:  Apex Legends pojawi się na urządzeniach mobilnych jakiś czas po październiku 2020 r

PlayStation Studios Mobile Division będzie opracowywać gry, w które można grać w ruchu, korzystając z nowych i istniejących własności intelektualnych PlayStation. Savage Game Studios to pierwsze znane nam studio, które tworzy gry mobilne w imieniu Sony.

Jej współzałożyciele, Michail Katkoff, Nadjim Adjir i Michael McManus, mają duże doświadczenie w tworzeniu gier mobilnych. Są jednymi z mózgów twórców popularnych gier mobilnych, takich jak Rovio, Zynga, Wargaming i inni.

Zespół Savage Game Studios rozpoczął już prace nad nową mobilną grą akcji AAA na żywo. To duży ruch ze strony Sony, więc zastanówmy się, dlaczego zdecydowało się na gry mobilne.

Dlaczego Sony uruchomiło dział gier mobilnych

Sony zdaje sobie sprawę, że branża gier nieustannie się rozwija i musi się do niej przyłączyć. Jak wyjaśnił szef PlayStation Studios, Hermen Hulst, w komunikacie prasowym:

Nie trzeba dodawać, że Sony jest największą firmą zajmującą się grami na świecie. Jednak Sony słynie z konsol do gier. Według Mordor Intelligence gry mobilne to najpopularniejsza platforma do gier.

Najprawdopodobniej wynika to z tego, że ludzie zwracają się do gier mobilnych, aby zapewnić sobie rozrywkę podczas blokad związanych z pandemią COVID-19 oraz z faktu, że gry mobilne są bardziej dostępne niż inne formy.

Po tych początkowych blokadach w 2021 r. rynek gier mobilnych został wyceniony na 198,40 mld USD i przewiduje się, że do 2027 r. będzie wart 339,95 mld USD. Ustanawiając dział gier mobilnych, jasne jest, że Sony wykonuje strategiczny ruch, aby utrzymać się na szczycie.

Sony wchodzi na rynek gier mobilnych

Sony ugruntowało swoją pozycję czołowego gracza w branży gier. Po rozszerzeniu działalności na komputery PC i usługi na żywo, Sony idzie naprzód, aby przejąć rynek gier mobilnych.

Rekommenderad:  Były Googler odpowiada, dlaczego wyszukiwarka Google jest coraz gorsza

Wraz z dołączeniem zespołu Savage Game Studios do Sony PlayStation Studios Mobile Division, Sony jest na dobrej drodze i nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, co wymyśli zespół.