Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Plot Twist: Kryształ blokujący reklamy w iOS umożliwia reklamodawcom umieszczenie ich reklam na białej liście, płacąc za nie [Updated]

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Plot Twist: Kryształ blokujący reklamy w iOS umożliwia reklamodawcom umieszczenie ich reklam na białej liście, płacąc za nie [Updated]

Wydaje się, że szał blokowania reklam na iOS jeszcze się nie skończył. Podczas gdy Marco Arment, wydawca narzędzia do blokowania reklam Peace rozciągnięty aplikacji ze sklepu iOS, powołując się na względy etyczne, inni wydają się czerpać korzyści z tej okazji.

Zwrot akcji ma formę umowy Kryształprogramista, Dean Murphy, współpracował z twórcą Adblock Pro Eyeo. Nie jest to nic nowego dla AdBlock Pro, najpopularniejszego oprogramowania do blokowania reklam na komputerach stacjonarnych, ponieważ wcześniej zajmowało się ono umieszczaniem na białej liście niektórych reklam z sieci reklamowych. Zwrócili się do Murphy’ego i doradzili mu, aby zrobił to samo, oczywiście za określoną sumę pieniędzy. Firma lubi zakrywać sprawę czystym kocem i nazywać je polityką „akceptowalnych reklam”, zgodnie z którą użytkownikom będą wyświetlane „minimalnie natrętne” reklamy, ale pytanie pozostaje takie samo – czy blokowanie reklam jest bardziej narzędziem machinę generującą dochody lub ma ona podłoże utylitarne. Zgadzamy się, że od teraz klienci mogą wybrać, czy chcą widzieć akceptowalne reklamy, czy nie, ale znowu nie będzie dla nas zaskoczeniem, jeśli wydawcy aplikacji zaprojektują obejście również i dla tego problemu.

Z punktu widzenia konsumentów rozumiemy, jak „złe” reklamy mogą być uciążliwe, blokując zawartość telefonu, śledząc informacje i automatycznie odtwarzając filmy, ale biorąc to pod uwagę, powinniśmy również rzucić okiem na to, jak faktycznie wygląda ekosystem reklamowy pracujący. Przyjmowanie pieniędzy od wydawców za odblokowanie reklam niszczy przede wszystkim sam cel korzystania z aplikacji.

Note: Oto najlepsze programy blokujące reklamy na iPhone’a, którym możesz zaufać

Jest oczywiste, że osoby blokujące reklamy chcą stworzyć dodatkową warstwę kanału przychodów z reklam. Na przykład, jeśli chcesz, aby Twoje reklamy były wyświetlane wszystkim, musisz zapłacić nie tylko agencji wyświetlającej reklamy, ale także blokerom reklam. Apple Wtajemniczony twierdzi, że aplikacja wygenerowała już dla Murphy’ego około 75 000 dolarów, mimo że kosztuje zaledwie 99 centów i jest dostępna w sklepie tylko przez tydzień.

Wielu wydawców wyraziło wcześniej swój sprzeciw Applefirma oferuje interfejs API do blokowania reklam w przeglądarce Safari w systemie iOS 9 ponieważ stanowiłoby to poważny cios dla tych, którzy przetrwają dzięki reklamom, ponieważ iOS jest nadal wystarczająco dużym rynkiem na mniejszych ekranach. Potrzebą chwili jest optymalizacja reklam poprzez ustanowienie pewnych rygorystycznych protokołów i zasad, zapewniając w ten sposób równowagę między użytkownikami i wydawcami.

Aktualizacja:
Dean Murphy ma trochę oczyścił powietrze w związku z decyzją zezwalającą niektórym reklamodawcom na korzystanie z aplikacji do blokowania reklam Crystal. Na blogu napisano, że użytkownicy będą mogli umieszczać reklamy na białej liście i nie będą zmuszeni do posiadania takiej opcji. Ponadto stwierdza się, że reklamy ze stron internetowych będą przestrzegać rygorystycznych zasad i w przeciwieństwie do innych reklam nie będą irytujące i utrudniające wygodę użytkownika. Jednak Murphy powiedział, że będzie otrzymywać wynagrodzenie od Eyeo, co umożliwi mu wdrażanie, utrzymywanie i wspieranie funkcji Crystal w dłuższej perspektywie, więc wygląda na to, że to Eyeo będzie zarabiać od reklamodawców za umieszczanie ich reklam na białej liście. Murphy twierdzi, że niektóre witryny płacą Eyeo za umieszczenie na liście akceptowanych reklam, ale twierdzi również, że liczba płatnych reklam jest minimalna i wynosi zaledwie 10%.

Koniec końców, niewiele się zmienia. Blokery reklam, takie jak Crystal, polegają na reklamodawcach, aby utrzymać się na rynku. Oczywiście to użytkownik wybierze, czy zezwolić na reklamy umieszczone na białej liście, ale ironią losu jest to, że twórcy oprogramowania blokującego reklamy muszą polegać na reklamach, powstrzymując jednocześnie wydawcę od tego samego modelu zarabiania na życie.

Table of Contents