Plotka: Apple Opracowywanie własnego modemu 5G dla telefonów iPhone; Oczekuje się, że zostanie uruchomiony do 2020 r

Sugerują to raporty online Apple może wkrótce wprowadzić własny opracowany modem radiowy do swoich przyszłych urządzeń. Jeśli oferta pracy znaleziona online przez Bloomberg jest czymś do zrobienia.

Dzięki nowej liście ofert pracy w Cupertino, Apple stara się zmniejszyć zależność od zewnętrznych dostawców radiotelefonów i modemów. Oferty pracy szukają personelu znającego LTE, Bluetooth, łączność nowej generacji (5G) i technologię fal milimetrowych.

W tym momencie Apple wciąż polega na tym, że Intel dostarczy modemy – choć niechętnie – do takich urządzeń jak iPhone i jego nowe MacBooki. Dotyczy to zarówno odbiorników radiowych WiFi, jak i LTE.

Plotka: Apple Opracowywanie własnego modemu 5G dla telefonów iPhone; Oczekuje się, że zostanie uruchomiony do 2020 r 1Oczekuje się, że firma uruchomi iPhone'y z 5G do 2020 roku, dając Apple wystarczająco dużo czasu, aby rozpocząć prace nad badaniami i rozwojem modemów. Z perspektywy czasu tworzenie własnych chipów zapewniłoby Apple z kilkoma korzyściami. Najważniejszym z nich jest wyeliminowanie wszelkich dalszych procesów, takich jak tocząca się legalna bitwa z Qualcomm.

Firma produkująca owoce jest znana ze swoich wewnętrznych procesorów serii A, a najnowszą wersją jest A12X Bionic. Powiedziawszy to, wciąż pozostaje do ustalenia, czy AppleNa modem LTE byłby w stanie zarówno Intel, jak i Qualcomm uruchomić za swoje pieniądze.

(Źródło: Bloomberg przez PhoneArena)

Pod redakcją John Law