Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Plusy i minusy długoterminowych umów z klientami

Plusy i minusy długoterminowych umów z klientami

Umowy długoterminowe niosą ze sobą wiele korzyści, ale nie zawsze są najłatwiejsze do sprzedania klientom. Chociaż zapewniają bezpieczeństwo i spójność, co zrozumiałe, klienci chcą wiedzieć, czy warto w nie zainwestować.

Z drugiej strony umowy krótkoterminowe (choć bardziej ryzykowne dla płac agencji) dają klientowi więcej władzy i pozwalają na większą elastyczność.

Choć może się to wydawać sprzeczne z intuicją, umowy krótkoterminowe mogą być sposobem na udowodnienie zwrotu z inwestycji w usługi Twojej agencji, zamiast dawać klientom okropne poczucie „uwięzienia”.

Niektóre agencje mogą w ogóle nie korzystać z umowy.

Będąc w branży od ponad 10 lat, Deniz Doganay, dyrektor zarządzający w Cyfrowy debiut widział „prawie każdą agencję, która obiecuje więcej i nie dostarcza, podczas gdy klienci są związani umowami”.

Zamiast tego postępują odwrotnie (podobnie jak inne agencje).

Jaki jest więc najlepszy wybór? I czy warto decydować się na długoterminowe kontrakty?

Aby pomóc Ci w podjęciu decyzji, dowiadujemy się, co 12 najlepszych agencji marketingowych ma do powiedzenia na ten temat:

Różnice między umowami długoterminowymi i krótkoterminowymi

Wszystkie umowy agencja-klient składają się z kilku podstawowych elementów. Przyjrzymy się każdemu z nich i ich różnicom w przypadku umów długoterminowych i krótkoterminowych.

1. Czas trwania umowy

Najbardziej oczywistą różnicą pomiędzy umowami długoterminowymi i krótkoterminowymi jest czas trwania umowy.

Obiektywnie mówiąc:

  • A umowa krótkoterminowa może trwać kilka dni, tygodni lub miesięcy

  • A umowa długo terminowa może trwać dłużej (zwykle co najmniej sześć miesięcy)

Czas trwania umowy zależy od:

  • Długoterminowe cele, bezpośrednie potrzeby lub priorytety Twojego klienta

  • Ile czasu potrzebuje Twoja agencja na realizację swoich żądań

  • Budżet Twojego klienta

  • Dostępność zasobów Twojej agencji

2. Zakres prac

Umowy długoterminowe i krótkoterminowe różnią się zakresem prac i harmonogramem realizacji projektów.

W niektórych przypadkach Twoja agencja może zdecydować się na umowę krótkoterminową, gdy zakres projektów jest stosunkowo mniejszy lub jednorazowy. Weźmy kilka przykładów poniżej.

Z drugiej strony umowy długoterminowe mogą działać lepiej, gdy zakresy projektu wymagają dłuższych terminów, aby osiągnąć pożądane rezultaty. Rozważmy na przykład budowanie obecności marki. Nie chodzi tylko o opublikowanie jednej grafiki w mediach społecznościowych klienta i zakończenie jej. Wymaga ciągłej pracy, stworzenia estetyki marki i publikowania spójnych treści w miarę upływu czasu.

„Opracowanie długoterminowej strategii marketingowej pozwala firmom budować relacje z klientami i zdobywać ich lojalność, zapewniając im przewagę konkurencyjną na rynku” – wyjaśnia Scott Wilson, założyciel Digital Influence. „Dzięki spójnej, ciągłej obecności na rynku firmy mogą dotrzeć do szerszego grona odbiorców i stworzyć skuteczniejszy przekaz”.

Aby uzyskać więcej referencji, rozważ poniższe typowe długoterminowe zakresy projektów.

Przy ambitnych celach potrzebna jest długoterminowa spójność. Dłuższy okres umowy to często jedyny sposób, aby zobaczyć szerszą perspektywę i osiągnąć te cele:

W końcu „kiedy widzisz cały obraz, jesteś w stanie zlokalizować dziury” – mówi Lane Anderson, założyciel firmy Marketing drogowy w Londynie.

3. Zasady anulowania

Podstawą każdej umowy agencja-klient jest jasno określona polityka anulowania. Obejmuje to takie szczegóły, jak:

  • Opłata karna, jeśli ma zastosowanie (np. stała kwota lub procent całkowitego kosztu usług)

  • Z jakim wyprzedzeniem wymagane jest anulowanie rezerwacji

  • Czy zostanie wydany zwrot pieniędzy (jeśli została wpłacona zaliczka)

Posiadanie jasno udokumentowanej polityki anulowania rezerwacji może również pomóc chronić agencję przed koniecznością radzenia sobie z toksycznymi klientami.

Oto kilka kluczowych różnic między umowami długoterminowymi i krótkoterminowymi, jeśli chodzi o zasady anulowania:

  • Ponieważ umowy długoterminowe mogą mieć wpływ na prognozy i perspektywy biznesowe Twojej agencji, możesz wymagać powiadomienia z większym wyprzedzeniem niż w przypadku umowy krótkoterminowej

  • Umowa długoterminowa może przewidywać surowsze kary niż umowa krótkoterminowa (szczególnie w przypadku zerwania umowy przed okresem wypowiedzenia). Dzieje się tak zazwyczaj z powodu bardziej dotkliwych konsekwencji dla Twojej agencji (np. utrata stałego dochodu).

Niezależnie od rodzaju umowy, którą wybierzesz, pamiętaj o sprawdzeniu klientów przed przyjęciem na pokład i poznaniu ich wyjątkowych okoliczności, aby zmniejszyć prawdopodobieństwo anulowania w późniejszym terminie:

Jak stwierdził Robert Messinger, prezes Niech będzie lokalnie, notatki, elastyczne zasady anulowania rezerwacji poprawiają relacje z klientami: „Nie chcę, aby klienci byli zamknięci w naszych usługach. Chcę, żeby byli zaangażowani i proaktywni”.

4. Harmonogram fakturowania i płatności

Harmonogramy fakturowania i płatności Twoich klientów będą się różnić w zależności od zakresu projektu.

W przypadku umów krótkoterminowych agencja może wymagać pełnej płatności z góry lub przedpłaty (np. 50% płatności przed wykonaniem usług, a pozostała część po zakończeniu).

Z drugiej strony klient posiadający umowę długoterminową może zostać zobowiązany do uiszczania miesięcznej opłaty stałej. Niezależnie od przypadku, określ te warunki wcześniej, aby uniknąć problemów lub opóźnień w płatnościach. W stosownych przypadkach należy wymagać płatności z góry, aby uniknąć opóźnień lub zakłóceń w przepływie środków pieniężnych.

Jako Dominick Montgomery, właściciel Grupa Montgomery’ego, akcje, „Zarabiaj z góry za usługi. Niektórzy klienci niewłaściwie wykorzystują długoterminową umowę, myśląc, że mogą spóźnić się z płatnością za usługi.

Czytaj więcej: Jak oszukać klientów, aby zawsze płacili na czas

Wskazówka agencji: Nie bój się eksplorować różnych modeli cenowych agencji. Na przykład wycena oparta na projekcie może dobrze sprawdzić się w przypadku umowy krótkoterminowej, podczas gdy opłata za utrzymanie może być najlepszym rozwiązaniem w przypadku umowy długoterminowej. W każdym przypadku należy oceniać każdy projekt indywidualnie, aby podjąć najlepszą decyzję.

5. Zaplanowane spotkania lub punkty kontaktowe

Umowa między agencją a klientem powinna określać częstotliwość indywidualnych spotkań lub punktów kontaktowych w celu przekazywania aktualnych informacji o projekcie.

W takim przypadku umowa krótkoterminowa może obejmować częstsze punkty styku (w zależności od zakresu prac i długości umowy).

Przykładowo, klient może podpisać z Twoją agencją dwumiesięczną umowę na realizację kampanii Facebook Ads mającej na celu zwiększenie liczby zapisów na nadchodzące seminarium. W takim przypadku cotygodniowe punkty kontaktowe mogą pomóc w monitorowaniu przesłanych formularzy CTA i prognozowaniu frekwencji na wydarzeniach.

Z drugiej strony klienci mający umowę długoterminową mogą preferować spotkania w regularnych odstępach czasu, zwłaszcza jeśli mają one bardziej przewidywalny harmonogram (np. przeglądy raportów klientów na koniec miesiąca).

Wskazówka agencji: Nawet w przypadku zaplanowanych spotkań Twoi klienci mogą nadal mieć pytania w międzyczasie. Rozważ przyznanie dostępu do panelu marketingowego swojego klienta, aby ograniczyć liczbę powtarzających się wątków e-mailowych lub rozmów telefonicznych.

Utrzymuj swoich klientów na bieżąco i zapewniaj im dostęp do ich spostrzeżeń marketingowych w czasie rzeczywistym. Twórz niestandardowe profile logowania w SimplyTrends – to wszystko bezpłatnie przez 14 dni.

Plusy i minusy umów długoterminowych

Generalnie umowy długoterminowe prawie zawsze przynoszą korzyści agencji – dają jej bezpieczeństwo finansowe. Jednak klienci często mają zastrzeżenia lub obawy dotyczące „unieruchomienia” lub rozłożenia w czasie znacznych inwestycji.

Agencje oczywiście chcą uszczęśliwiać klientów bez poważnego uszczerbku dla operacji i przepływu środków pieniężnych. Jakie jest najlepsze wyjście? Aby pomóc Ci rozważyć zalety i wady umów długoterminowych, poniżej znajduje się krótkie podsumowanie.

Zalety umów długoterminowych

Zastanawiasz się, jak długoterminowa umowa działa na korzyść Twojej agencji? Przyjrzyjmy się korzyściom bardziej szczegółowo.

1. Zapewnia bezpieczeństwo Klientom i Agencjom

Kluczową zaletą umowy długoterminowej jest to, że gwarantuje ona stały przepływ środków pieniężnych dla Twojej agencji, a jednocześnie daje pewność klientom, że ich cele marketingowe zostaną osiągnięte. Z kolei zarówno agencje, jak i klienci będą mogli lepiej prognozować prognozy i podejmować solidne decyzje biznesowe.

Na przykład Twój klient może podpisać umowę na rok, a jego celem będzie uzyskanie 1200 konwersji na koniec tych 12 miesięcy. W związku z tym możesz zdecydować się na miesięczny cel wynoszący 100 konwersji. Gdy Twoja agencja spełni ten wymóg, umożliwi Twojemu klientowi planowanie z wyprzedzeniem i sporządzanie dokładniejszych prognoz.

Z kolei zapewnia stabilność finansową Twojej agencji, zwłaszcza jeśli Twój klient jest zadowolony z dotychczasowych usług.

2. Umożliwia planowanie z wyprzedzeniem

W przypadku bardziej złożonych, długoterminowych projektów Twoja agencja będzie musiała zaplanować z wyprzedzeniem, aby spełnić wymagania klientów. Weź ten scenariusz. Klient, któremu zależy na świadomości marki, może podpisać długoterminową umowę na świadczenie usług w mediach społecznościowych. W połowie roku postanowili zorganizować osobiste targi, aby promować swoje produkty i zwiększyć widoczność marki.

Jest to jednak okres szczytowy i Twoi pełnoetatowi pracownicy będą zajęci innymi projektami klientów. Aby sprostać tym wymaganiom, będziesz miał na tyle przewidywania, aby rozważyć kilka opcji, takich jak partnerstwo z agencją lub zatrudnienie dodatkowych pracowników.

„Celowo nie zatrudniamy wykonawców, freelancerów ani nie zlecamy naszej pracy na zewnątrz” – mówi Lane Anderson, założyciel London Road Marketing. „Nasz zespół składa się z prawdziwych ludzi w naszych społecznościach, którzy otrzymują pensje, świadczenia i tak dalej. To dla nas naprawdę ważne.”

Dlatego długoterminowy kontrakt z określonym zakresem prac przydaje się, aby zobaczyć całościowy obraz, nakreślić przyszłe zadania i odpowiednio dostosować żagle swojej agencji.

„Mamy wystarczającą liczbę umów, aby pokryć koszty wynagrodzenia tego pracownika” – wyjaśnia Anderson. „To zdecydowanie bardziej kosztowny sposób działania, który można rozwiązać, korzystając z usług wykonawców lub freelancerów, ale zrobiliśmy to, zatrudniając więcej personelu, niż potrzebujemy do zapewnienia odpowiednich mocy produkcyjnych”.

Wskazówka agencji: najlepszą praktyką jest tworzenie niestandardowych zadań dla każdego klienta z listy agencji (bez względu na długość umowy). W ten sposób będziesz mieć listę rzeczy do zrobienia, do której Twoi pracownicy i klienci będą mogli łatwo zajrzeć.

Nie zgub się w morzu notatek Post-It – inwestuj narzędzia do zarządzania zadaniami które pomogą Twojej agencji uporządkować zadania na usprawnionej platformie. Wypróbuj za darmo przez 14 dni.

3. Pokazuje zwrot z inwestycji w projekty długoterminowe

Umowy długoterminowe są przydatne w przypadku projektów, których rezultaty wymagają dłuższego czasu.

Na przykład uzyskanie korzystnego rankingu wyszukiwania nie jest procesem z dnia na dzień. Wprowadzanie poprawek SEO, konsekwentne działania w zakresie marketingu przychodzącego i dokładne monitorowanie wskaźników KPI SEO pod kątem zauważalnego postępu mogą zająć miesiące.

W takich przypadkach najlepszym rozwiązaniem jest umowa długoterminowa, która przyniesie klientom rezultaty.

Rocky Pedden, prezes PrzychodyZen, również podziela podobne zdanie na temat długoterminowych korzyści wynikających z SEO. „Gwarancja pracy przez rok to wspaniała rzecz. Bardzo ważna jest także możliwość pokazania wpływu SEO. W zależności od klienta może to zająć od 6 do 12 miesięcy, więc posiadanie czasu na zbudowanie pozwala agencji wykazać zwrot z inwestycji”.

Agencje mogą więc zaproponować umowę długoterminową jako stałą inwestycję opartą na zrównoważonych, skumulowanych wysiłkach rozłożonych w czasie.

4. Oferuje klientom korzyści kosztowe

Gdy klienci zdecydują się na umowy długoterminowe, okaż swoje uznanie, oferując zachęty rabatowe, które nie wpływają znacząco na marżę agencji (np. 10% zniżki od zwykłej miesięcznej stawki).

Nie tylko zapewnia to korzyści finansowe Twoim klientom, ale także pokazuje, że jesteś skłonny nagradzać swoich klientów za ich długoterminowe zaangażowanie.

5. Wspiera budowanie relacji

Często mówi się, że dzięki pracy zespołowej marzenia się spełniają. Relacje agencja-klient nie różnią się od siebie. O wiele łatwiej jest osiągnąć sukces, gdy obie strony zbudowały poczucie zaufania poprzez budowanie relacji i osiąganie wyników.

Długoterminowa umowa pozwoli Twojej agencji i klientowi zbudować zaufanie i z czasem rozwinąć dobre relacje biznesowe. To z kolei może skutkować tym, że Twój klient doda nowe usługi, a nawet poleci Twoją agencję swoim współpracownikom.

Wady umów długoterminowych

Chociaż umowy długoterminowe mają oczywiste zalety, Twoja agencja musi również rozumieć wady. Oto, co powinieneś wiedzieć, aby podjąć świadomą decyzję.

1. Może przedłużać niezdrowe relacje agencja-klient

Stały przepływ środków pieniężnych jest marzeniem wszystkich agencji. Jednak wadą długoterminowej umowy jest możliwość przedłużenia relacji z toksycznym klientem.

Jak mówi Calum Maxwell, dyrektor zarządzający ds Optymalizuj online”, zauważa: „Zwolnienie toksycznego klienta chroni zespół przed niepotrzebnym stresem i niepokojem. Chroni to także firmę przed nadmiernym inwestowaniem w jednego klienta, ponieważ jest on wymagający, i jednocześnie pozwala uniknąć straty czasu na zarządzanie dobrym klientem”.

Pewny, gwarantowany dochód jest z pewnością zaletą. Jednak z biegiem czasu sytuacja ta może mieć wpływ na samopoczucie Twoich pracowników, a nawet na ogólną kulturę agencji.

Aby zabezpieczyć się przed tego typu scenariuszami, należy wdrożyć procedurę zwalniania klienta (oczywiście ładnie). W ten sposób nie będziesz czuć się zobowiązany do kontynuowania niezdrowej relacji agencja-klient.

2. Sceptycyzm ze strony klientów

Proponowanie długoterminowej umowy może często spotkać się z obawami lub sceptycyzmem ze strony klientów, zwłaszcza jeśli nie lubią ryzyka lub są nowicjuszami. I to jest zrozumiałe – klienci nie chcą znaleźć się w niekorzystnej sytuacji, która pociąga za sobą tragiczne konsekwencje finansowe.

Często możesz otrzymać pytania takie jak:

  • „Co się stanie, jeśli będę związany umową i nie osiągnę wyników?”

  • „Co się stanie, jeśli zmienią się moje prognozy biznesowe i nie będzie mnie stać na te usługi?”

  • „A co, jeśli chcę rozważyć inne opcje?”

Wszystkie są uzasadnione i Twoja agencja powinna spodziewać się tego typu zastrzeżeń sprzedażowych. Aby zrównoważyć te zapytania, skoncentruj się na opisanych przez nas korzyściach i w razie potrzeby przygotuj dostosowane rekomendacje.

Jeśli jednak długoterminowa umowa nie leży w najlepszym interesie Twojego klienta, zachowaj przejrzystość i bądź szczery. Przecież nie ma sensu wiązać klienta długoterminową umową, co kończy się pogorszeniem relacji agencja-klient.

3. Zmiana warunków rynkowych

Świat marketingu jest dynamiczny i wszystko stale się rozwija. Od aktualizacji Google G4 po wdrożenie ODAX na Facebooku – agencje muszą być na bieżąco. Co się jednak stanie, gdy Twój klient podpisze umowę długoterminową, a jego zakres prac z biegiem czasu znacząco się zmieni?

Na przykład klient może początkowo zatrudnić Twoją agencję do prowadzenia Google Ads. Załóżmy, że w przyszłości nastąpiła istotna zmiana wpływająca na wyświetlanie reklam (np. Zmiany dotyczące prywatności w Google w 2022 r.). W rezultacie Twoja agencja musi teraz spędzać więcej płatnych godzin na optymalizacji reklam, co przekracza czas określony w umowie długoterminowej.

Może to być drażliwa sytuacja, zwłaszcza jeśli Twój klient potrzebuje dodatkowego budżetu lub brakuje Ci zasobów. Choć jest to niewielka wada, przedyskutuj możliwość wprowadzenia zmian, zanim klient podpisze umowę długoterminową. A jeśli pojawią się zmiany, poinformuj o nich z wyprzedzeniem i wykorzystaj wiedzę opartą na danych do wsparcia swoich decyzji.

Dzięki temu nie zostaną zaskoczeni, jeśli Twoja agencja będzie musiała w przyszłości wprowadzić rozsądne zmiany w strukturach cenowych lub zakresach projektów.

4. Brak elastyczności zwiększa ryzyko rezygnacji

Kiedy klienci zawierają umowę długoterminową, brak elastyczności może prowadzić do ostatecznej rezygnacji.

Załóżmy, że klient jest zainteresowany usługami zarządzania mediami społecznościowymi. Po sześciu miesiącach zdecydowali, że najlepiej będzie skoncentrować się na marketingu wideo (ponieważ łatwiej jest przechwytywać treści na żądanie i jest to bardziej opłacalne, mimo że nie jest to nisza, w której działa ich agencja).

I tak się dzieje – potrzeby klientów mogą ewoluować i można spodziewać się pewnego stopnia odejścia agencji.

Ten scenariusz może zaskoczyć Twoją agencję i będzie miał wpływ na przewidywane przepływy pieniężne w tym roku. Jest to szczególnie niepokojące, jeśli odrzuciłeś pracę, myśląc, że zasoby Twojej agencji są w pełni zajęte lub wyczerpane.

Dlatego długoterminowa umowa może wiązać się z większymi wymaganiami wobec Twoich pracowników, pozostawiając im mniej czasu na podjęcie nowych projektów. Istnieje również możliwość, że sprawy nie pójdą zgodnie z planem (tak jak miało to miejsce w tym przypadku).

Aby temu zapobiec, regularnie spotykaj się ze swoimi klientami i sprawdzaj, czy nastąpiły jakieś znaczące zmiany w ich celach lub priorytetach. Utrzymuj otwartą pętlę informacji zwrotnej i pamiętaj, aby zwracać uwagę na wszelkie oznaki potencjalnej rezygnacji w najbliższej przyszłości.

5. Wysokie inwestycje mogą obniżyć stopy nabycia

Nawet przy oszczędnościach całkowita inwestycja finansowa klienta może być znacznie wyższa, jeśli podpisze on umowę długoterminową. Taka jest natura umowy długoterminowej i niekoniecznie da się to obejść.

Załóżmy, że potencjalny klient wyraża zaniepokojenie kosztami Twojej agencji. Możesz się zastanawiać, czy stawki Twojej agencji są konkurencyjne, a nawet może to budzić wątpliwości co do struktury cen. Ale częścią prowadzenia odnoszącej sukcesy agencji jest znajomość swojej wartości i nie banie się jej obciążać. W takich sytuacjach może to być okazja do negocjacji w granicach zdrowego rozsądku (zakładając, że masz trochę miejsca na bufor). I odwrotnie, możesz zdecydować, że ten klient nie jest dla Ciebie najlepszy (co też jest w porządku).

Kiedy Twoja agencja powinna zastosować umowę krótkoterminową zamiast umowy długoterminowej?

Istnieje kilka scenariuszy, w których umowa krótkoterminowa jest korzystniejsza niż umowa długoterminowa. Przeanalizujmy je poniżej.

1. Dopasowanie agencja testowa-klient

Jeśli Twoi klienci sceptycznie podchodzą do podpisania umowy długoterminowej, rozważ rozpoczęcie od umowy krótkoterminowej, aby zobaczyć, jak wszystko pójdzie. W ten sposób gwarantuje, że obie strony czują się komfortowo w relacji agencja-klient przed podpisaniem długoterminowej umowy.

Jak dodaje Scott Wilson, założyciel Digital Influence: „Jeśli klient jest nowym klientem lub nie jest pewien, jakich usług potrzebuje, umowa krótkoterminowa może być dobrym sposobem na sprawdzenie gruntu. Dzięki temu obie strony czują się komfortowo z umową przed podpisaniem długoterminowej umowy”.

2. Dla projektów jednorazowych


Jak już pisaliśmy, umowa długoterminowa może nie być najlepszą opcją w przypadku jednorazowych projektów. W takich scenariuszach wybierz umowę krótkoterminową, która zapewnia wykonanie pracy i zaspokaja potrzeby klienta.

Weźmy ten wiarygodny przykład od Joe Gilberta, dyrektora zarządzającego Red Giraffe. „Umowa krótkoterminowa sprawdza się, jeśli klient ma bardzo specyficzne wymagania, tj. jego witryna nie została w ogóle zaindeksowana, a wystarczy jednorazowa poprawka SEO, aby umieścić witrynę w Google”.

Przyjęcie takiego podejścia zapewni, że Twoja agencja dostarczy dokładnie to, czego wymaga. Kto wie – może w przyszłości będziesz miał możliwość dosprzedaży klientom i zapisania ich na długoterminowe usługi.

3. Spotykaj się z klientami tam, gdzie się znajdują

Czasami nie ma złotego środka, jeśli chcesz przekonać klienta do podpisania długoterminowej umowy. Wady mogą przeważać nad korzyściami, a Twój klient po prostu nie czuje się komfortowo, podejmując zobowiązanie na dłuższy okres.

Zamiast narzucać umowę długoterminową, zastosuj elastyczne podejście, oferując umowę krótkoterminową, zakładając, że ma to sens z punktu widzenia zakresu projektu i Twojej agencji. W ten sposób będziesz spotykać klientów tam, gdzie się znajdują, pomagając im osiągnąć ich cele.

Jak mówi Nick Farnborough, współzałożyciel Clavis Społeczny, odzwierciedla również: „Korzystamy z umów krótkoterminowych, co motywuje nas do wykonywania świetnej pracy. Jeśli nie będziemy działać, klienci mogą odejść. Nasz średni LTV wynosi 18 miesięcy, ale nie zmuszamy klientów do podpisywania umów rocznych.

Jeśli Twoja agencja zastosuje takie podejście, podziel się korzyściami płynącymi z długoterminowej umowy, zachowując jednocześnie elastyczność, aby sprostać potrzebom klienta. Weźmy ten przykład opisany przez Molly Lopez, założycielkę i dyrektor generalną w Sparo.

„Nie wymagamy od naszych klientów podpisywania długoterminowych umów; jednak wyraźnie pokazujemy, jak długo mogą gromadzić się wyniki SEO, a nasi klienci zazwyczaj korzystają z naszych produktów SEO średnio przez ponad dziewięć miesięcy”.

Pokaż, dlaczego Twoja agencja jest warta długoterminowej umowy

Nakłonienie klientów do podpisania długoterminowej umowy nie zawsze jest łatwe. Prawdopodobnie spotkasz się z wątpliwościami, pytaniami, a nawet sprzeciwami. Aby pokazać klientom, że Twoja agencja jest warta długoterminowego zaangażowania, musisz mieć system zapewniający solidne wyniki.

Jedynym sposobem na osiągnięcie tego jest śledzenie ich wyników marketingowych, raportowanie najważniejszych spostrzeżeń i formułowanie rekomendacji opartych na danych.

Od opowiadania historii po raporty typu white-label – SimplyTrends to narzędzie, którego potrzebujesz, aby być o krok do przodu. Skorzystaj z naszego bezpłatnego szablonu propozycji, aby wysłać potencjalnym klientom propozycję SEO lub przeprowadzić prezentację dashboardu na żywo. Dzięki temu zobaczą, do czego jesteś zdolny, i podpiszą umowę z Twoją agencją ze spokojem ducha.

Wizualnie zaprezentuj wyniki marketingowe swojego klienta i pokaż ROI swojej agencji miesiąc po miesiącu. Wypróbuj naszą ofertę szablony raportów w SimplyTrends, bezpłatnie przez 14 dni.