Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Plusy i minusy komputera Mac vs PC

Czy stoisz pomiędzy decyzją o zakupie komputera Mac i PC? Nie wiesz, który kupić? To prawda, że ​​można to ominąć, ale nie, chyba że jesteś technikiem, który wie, co robi. Każdy z nich ma swoje zalety i wady. Powód Twojego wyboru może być powiązany z różnymi czynnikami, takimi jak używane oprogramowanie i urządzenia.

Na przykład, jeśli masz Xbox lub Twój telefon komórkowy to Windows Phone, a także masz urządzenia współpracujące z komputerem PC z systemem Windows, najprawdopodobniej wybierzesz komputer. Z drugiej strony, jeśli masz iPhone’a lub iPada i Apple TV, jest to jedyny Mac, który pasuje do Twoich pozostałych urządzeń.

Nawet jeśli chcesz korzystać z urządzeń zarówno w środowisku Windows, jak i Mac, możesz łatwo udostępniać dane między urządzeniami. Dostęp do plików komputera Mac można uzyskać za pośrednictwem plików komputera z systemem Windows i odwrotnie. Możesz podłączyć dyski Mac do komputera z systemem Windows i bezpośrednio przeglądać pliki. Jeśli dopiero zaczynasz korzystać z komputera Mac i nie masz zbyt wiele czasu na pracę z nim, ciesz się, że Mac OS ma kilka funkcji, które są takie same jak Windows.

Zalety komputerów Mac i Windows Wady

 • Komputery Mac mają wewnętrzny program o nazwie Boot Mac, którego można używać do uruchamiania innych systemów operacyjnych, takich jak Windows i Linux, oprócz systemu operacyjnego Mac. Wdrożenie dwóch systemów operacyjnych na komputerze Mac jest znacznie łatwiejsze niż uruchomienie systemu Windows, a przełączanie między dwoma systemami operacyjnymi jest bardzo łatwe.
 • Komputery Mac bardzo dobrze współpracują z innymi produktami Apple. Przykłady obejmują oprogramowanie Handoff, iMessage, iCloud, iCloud Drive, bibliotekę obrazów iCloud, pęk kluczy iCloud, Find My iPhone i tak dalej. Firma Microsoft próbowała skopiować te programy, ale nie udało się ich ukończyć.
 • Komputery Mac są mniej skomplikowane i łatwiejsze w obsłudze. Problem ten, oprócz tego, że jest jedną z zalet i wad tych komputerów, jest także jedną z wad wymienionych poniżej. Jeśli zawsze korzystałeś z systemu Windows, to uważasz ten system za system intuicyjny.
 • Jeśli te komputery zostaną zainfekowane wirusem lub złośliwym oprogramowaniem, liczba problemów, z którymi się borykają, jest znacznie mniejsza niż w przypadku systemu Windows.
 • Większość nowych komputerów PC zawiera oprogramowanie wymagające procesora i pamięci, które instalują producenci i należy je usunąć ręcznie. Komputery Mac również mają preinstalowane oprogramowanie, z tą różnicą, że nie spowalnia ono systemu.
CZYTAĆ:  Asphalt 8 Airborne został zaktualizowany o nowe samochody, tory i wiele więcej

Nie jest to istotna kwestia, jeśli posiadasz wiedzę techniczną i jesteś tego świadomy. W przeciwnym razie będzie to dla Ciebie powodem do molestowania.

 • Apple ma bardzo dobre wsparcie. Apple oferuje kilka programów gwarancyjnych, takich jak AppleCare. Istnieją również ekskluzywne sklepy Apple, w których można kupić komputery Mac oraz całą gamę produktów do szkolenia i naprawy.
  Komputery Mac są eleganckie, przejrzyste i świetnie wyglądają. Producenci komputerów PC wskazują na swoje drogie komputery jako sposób na wyeliminowanie tej funkcji i uczynienie komputerów Mac bezwartościowymi.
 • Pod względem kosztów komputery Mac są droższe od systemu Windows, ale mają kilka funkcji, które czynią komputery Mac bardziej wartościowymi niż system Windows.
  Konsumenci są bardziej zadowoleni z komputerów Apple. Kupując komputer Mac, masz pewność, że kupujesz urządzenie wysokiej jakości. Dotyczy to również komputerów PC, jednak ze względu na wielu producentów tego typu komputerów, osiągnięcie doskonałej jakości nie jest łatwe.
 • Komputery Mac są bardziej aktualne i nowoczesne pod względem wyglądu i funkcji. Mają na przykład technologie takie jak Thunderbolt, porty USB typu C, gładzik wielodotykowy, Force Touch, podświetlana klawiatura i.
 • Komputery Mac mogą odczytywać dyski twarde w formacie FET lub NTFC. Komputery z systemem Windows nie mogą odczytywać dysków w formacie Mac, chyba że mają zainstalowany program innej firmy.
 • Podobnie jak Mac Pro, iMac to kolejny komputer stacjonarny typu „wszystko w jednym” z ekranami 4K i 5K, ale nie można go znaleźć na rynku komputerów PC z systemem Windows, chyba że jest bardzo drogi. . Istnieje przykład komputera HP o tych specyfikacjach, który nadal nie jest tak dobry jak komputer Mac.

Zalety komputerów PC i wady komputerów Mac

 • Komputery z systemem Windows są bardziej kompatybilne. Od pięciu lat na komputerze stacjonarnym można bez problemu i bezproblemowo uruchomić system Windows 10. Przez ostatnie pięć lat na komputerach Mac można było uruchomić najnowszą wersję systemu OS X, ale połowa funkcji została utracona i nie wszystko szło gładko. Z jakiegoś powodu musisz mieć najnowszą wersję komputera Mac, aby móc korzystać ze wszystkich funkcji systemu OS X.
  Jeśli chodzi o gry, najlepszym rozwiązaniem są komputery PC. Komputery Mac, nawet najlepsze i najdoskonalsze komputery, na przykład Mac Pro, nie mają kart graficznych tak wydajnych jak komputery PC.
 • Na całym świecie większość komputerów to komputery stacjonarne, a system operacyjny Windows jest znany jako najpopularniejszy system operacyjny. Oznacza to, że świat tych komputerów jest większy i można mieć lepsze wsparcie sprzętowe i programowe.
 • Jeśli chodzi o akcesoria, komputery PC mają więcej opcji; większość z tych opcji kosztuje mniej i jest tańsza.
  Chociaż OS X jest łatwiejszy w obsłudze, dla niektórych osób nie jest uważany za najlepszy system operacyjny. System operacyjny Windows jest bardziej złożony niż ten system operacyjny, a jednocześnie ma większą moc.
 • Komputery PC można skonfigurować przy użyciu sprzętu uznanego przez firmę Apple za przestarzały. Niektóre komputery Apple nie mają sterowników CD/DVD. Wygląda na to, że Apple zmniejsza liczbę złączy USB w swojej nowej linii komputerów. Nowy MacBook ma tylko jeden port USB i jedno gniazdo słuchawkowe.
 • Komputery PC dobrze współpracują z innymi produktami. Na przykład możesz uruchomić konsolę Xbox lub PlayStation w systemie Windows.
 • Oto niektóre z głównych zalet i wad komputerów PC i Mac, ale powinieneś wybrać taki, który odpowiada Twoim potrzebom. Jeśli jesteś grafikiem, szczególnie istotna jest wzajemna kompatybilność oprogramowania i sprzętu.
CZYTAĆ:  Poprawka: iMessage nie synchronizuje się na komputerze Mac

Porównanie wideo

Celem tego artykułu nie było wyrażenie wyższości tych dwóch urządzeń nad sobą. Jeśli jesteś studentem i pieniądze są dla Ciebie ważne, Mac nie będzie dobrym wyborem. Moim zdaniem, jeśli jeszcze nie próbowałeś Maca, możesz poprosić znajomego lub rodzinę o pożyczenie Ci urządzenia w celu jednorazowego wypróbowania.

Bezpłatne pobieranie motywów WordPressPobieranie premium motywów WordPressPobierz motywy WordPressPobierz motywy WordPress za darmobezpłatny kurs onlinepobierz oprogramowanie XiaomiPobieranie premium motywów WordPressZG93bmxvYWQgbHluZGEgY291cnNlIGZyZWU=