Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Po raz pierwszy astronomowie odkrywają sistema planetarium z dwoma super Merkurymi i trzema super Ziemiami

Zespół astronomów z Uniwersytetu w Porto zaobserwował za pomocą spektrografu ESPRESSO (ESO), że sistema Planetarium HD 23472 zawierałoby trzy super Ziemie i dwa super Merkurego.

Jak wyjaśnili naukowcy, egzoplanety podobne do Merkurego byłyby bardzo rzadkie. Do tej pory tylko odkryte 8 od nich.

Początkowo celem badań było scharakteryzowanie składu małych planet. Wszystko to pomogłoby astronomom zrozumieć, jak ten skład zmienia się wraz z pozycją planety, temperaturą i właściwościami gwiazd.

Jednak wycieczka doprowadziła badaczy do odkrycia, że ​​to sistema gwiazda składa się z trzech superziem. Byłyby też dwa super Merkury, które byłyby bardzo blisko swojej gwiazdy.

Wyniki tego badania zostały opublikowane w czasopiśmie Astronomia i astrofizyka.

Przez Pixabay.

A sistema planetarium z dwoma super Merkurymi

Dzięki ESPRESSO z siedzibą w Chile naukowcy byli w stanie zbadać: sistema HD 23472 składa się z pięciu planet. Trzy z tych planet miałyby masy mniejsze niż Ziemia. Ze swojej strony, sistema Planetarium miałoby mieć dwa super Merkury.

Planeta Merkury naszego sistema Solar ma większe jądro i mniejszy płaszcz niż inne planety. To jest coś, czego naukowcy nie potrafią wyjaśnić, dlaczego tak się dzieje.

Niektóre założenia wskazują, że gigantyczne uderzenie usunęło część płaszcza planety. Podczas gdy inni sugerują, że płaszcz Merkurego wyparowałby z powodu jego wysokiej temperatury.

Teraz, wraz z odkryciem tych dwóch super Merkurych, astronomowie mogą uzyskać wskazówki, jak powstają tego typu planety. Pomogłoby to również wykluczyć założenia, dlaczego płaszcz naszego Merkurego został utracony.

Dlatego kolejnym krokiem w badaniach jest zbadanie, w jaki sposób powstały te dwa super Merkury. Naukowcy sądzą, że mogą znaleźć odpowiedzi w składzie gwiazdy macierzystej.

Jednak zespół badawczy ma pewne ograniczenia, aby przeprowadzić to badanie składu egzoplanet sistema HD 23472. Tak bardzo, że obecnie nie mają czułych instrumentów do badania składu ich powierzchni lub istnienia i składu potencjalnej atmosfery w którejkolwiek z nich.

Nawet przy ograniczeniach badania egzoplanet nie ustaną. Ponadto badanie to jest częścią strategii promującej badania egzoplanet w Portugalii. Wśród kolejnych działań w ramach tej strategii jest uruchomienie teleskopu kosmicznego ESA PLATO, misja Ariel oraz instalacja spektrografu ANDES na ELT ESO.

Bibliografia:

HD 23472: system wieloplanetarny z trzema superziemiami i dwoma potencjalnymi super-rtęciami: https://www.aanda.org/articles/aa/full_html/2022/09/aa44293-22/aa44293-22.html

W tym samym układzie gwiezdnym odkryto dwie rzadkie super-rtęci: https://phys.org/news/2022-09-rzadki-super-mercuries-star.html


Table of Contents