Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Po wszystkich kontrowersji możesz teraz zgłaszać wiadomości użytkowników na WhatsApp

Problemy z prywatnością stale wpływają na WhatsApp, zawsze z pytaniami o dostęp do wiadomości. Służba broni się swoimi zasadami i środkami, które stosowała przez lata, aby temu zapobiec.

Najnowsza funkcja daje użytkownikom coś, o co prosili od lat. Wreszcie mogą bezpośrednio zgłaszać wiadomości i użytkowników, ale nie pozbywają się krytyki, aby ich wiadomości można było przeczytać.

Funkcja prywatności raportów WhatsApp

Po kilku miesiącach testowania nowej funkcji dla swoich użytkowników, WhatsApp zaprezentował ją jako nowość. Zmienił swoje zasady i teraz pozwala użytkownikom zgłaszać wiadomości, które uważają za problematyczne.

Ta funkcja była ostatnio poddawana ocenie, gdy wiadomo było, że te wiadomości są czytane przez oceniających. Udało im się uzyskać dostęp do wymienianych treści, pozostawiając tym samym wątpliwości co do zastosowania szyfru w wymianie wiadomości.

Ten punkt został wyjaśniony i teraz przychodzi nowość, aby ułatwić ten proces. Najnowsza wersja WhatsApp na Androida i iOS ma tę nową funkcję, która wysyła wiadomość do aktywnej i świadomej oceny przez usługę przesyłania wiadomości.

Mogą zgłaszać wiadomości z prywatnych rozmów lub z grupy, w której są obecni. Uczestnicy rozmowy nie otrzymują żadnego powiadomienia, że ​​wiadomość została zgłoszona, a WhatsApp otrzymuje wszystkie dane przesłane przez użytkownika w celu analizy procesu zgłaszania otrzymanej wiadomości.

Aby wykonać ten proces, użytkownik musi po prostu kliknąć otrzymaną wiadomość, którą chce zgłosić. Po wybraniu pojawia się opcja szukana w menu konwersacji. Wewnątrz znajdziesz opcję zgłoszenia, która otwiera wyskakujące okienko, w którym możesz zakończyć proces, a także zablokować kontakt.

Jest to oczekiwana od jakiegoś czasu nowość, ze względu na bezpieczeństwo użytkowników WhatsApp. Mogą wysyłać do oceny wszystkie wiadomości, które uważają za obraźliwe, a usługa przesyłania wiadomości będzie w stanie odpowiednio działać po ocenie treści.