Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

pochodzenie i zastosowania na co dzień

Urządzenia elektroniczne stały się ważną częścią naszego codziennego życia. Trudno nam pracować bez urządzeń elektronicznych, ponieważ żyjemy w pokoleniu, które korzysta z elektroniki i technologii, w których roboty i sztuczna inteligencja są w stanie łatwiej i wydajniej wykonywać ludzką pracę.

historia elektroniki

Elektronika to gałąź fizyki i technologii zajmująca się obwodami, tranzystorami, mikroukładami oraz zachowaniem i ruchem elektronów. Obsługuje obwody elektryczne zawierające elementy aktywne i pasywne oraz wykorzystuje podstawowe techniki.

Pierwsze urządzenie elektroniczne wprowadził amerykański naukowiec Sir Joseph Henry w 1835 roku. Wynalazł on zdalny przełącznik sterowany elektrycznie. Jednak zasługa za ten wynalazek trafiła do: Angielski wynalazca, Edward Davy, w swoim telegrafie elektrycznym z ok. 1930 roku. 1835.

Inne wynalazki są

dioda próżniowa

Został wynaleziony przez Johna Ambrose’a Fleminga (1897). Później Lee De Forest wynalazł triodę próżniową, która służyła do wzmacniania sygnałów elektrycznych. To utorowało drogę do lamp tetrodowych i pentodowych.

Tranzystor

Został wynaleziony dzięki połączonym wysiłkom Johna Bardeena, Waltera Brattaina i Williama Shockleya. Wynalezienie tranzystora złączowego w 1948 roku zapoczątkowało erę tranzystorów. Z tego kamienia milowego wyłoniły się różne typy tranzystorów, takie jak tranzystory MOSFET lub JFET, niezbędne dzisiaj i wszystkie dostępne w RS.

IC (układ scalony)

Wymyślił to Jack Kilby. Prekursorską koncepcję układu scalonego zaproponował Kilby at
Armia USA w 1957 roku. Ale gdy tylko jego projekt zaczął nabierać rozpędu, wymyślił rewolucyjny projekt układu scalonego.

Zastosowania elektroniki w życiu codziennym

Aplikacje elektroniczne często odgrywają ważną rolę w życiu każdego człowieka. Jednak jest to nie tylko niezbędne do jego zastosowań. Elektronika sprawia, że ​​nasze życie jest wygodniejsze i wydajniejsze; To jeden z najlepszych sposobów na zaoszczędzenie czasu i zwiększenie naszej wydajności.

Elektronika w naszym codziennym życiu składa się z aktywnych i pasywnych elementów elektrycznych oraz mniejszych układów scalonych (IC). Układy scalone, tranzystory i diody są wykonane z materiałów półprzewodnikowych, które działają, gdy przepływa przez nie prąd.

Elektroniki użytkowej

zwykli ludzie patrzą bardzo skorzystał z tej branży. Elektronika użytkowa to urządzenia elektryczne przeznaczone do codziennego użytku: urządzenia biurowe, takie jak kalkulatory, skanery, komputery osobiste, drukarki itp.; urządzenia takie jak lodówki, klimatyzacja, pralki, odkurzacze, kuchenki mikrofalowe itp.; systemy audio i wideo, takie jak słuchawki, odtwarzacze DVD, telewizory kolorowe, głośniki, konsole do gier wideo itp.; zaawansowane urządzenia konsumenckie, takie jak dekodery, zmywarki, bankomaty, smartfony, skanery kodów barras, terminale w punktach sprzedaży itp.; urządzenia pamięci masowej, takie jak DVD, szafa grająca HDD, odtwarzacze mp3, karty pamięci itp.

usługi przesyłania strumieniowego

Elektronika przemysłowa

Branża ta zasadniczo koncentruje się na produkcji automatyzacji w czasie rzeczywistym. Obejmuje to: automatykę przemysłową i sterowanie ruchem, sterowanie napędami silników, uczenie maszynowe, robotykę i mechatronikę, technologie konwersji energii, zastosowania energii odnawialnej, fotowoltaika, energoelektronika i technologia.
biomechanika.

systemy inteligentnych sieci

Inteligentne systemy elektryczne pobierają informacje z technologii komunikacyjnej i działają odpowiednio w oparciu o pożądane zużycie energii. Jest to aplikacja sztucznej inteligencji, informatyki i sistema sieć elektryczna. Inteligentne liczniki są najlepszym przykładem sistema inteligentna sieć.

Automatyka przemysłowa i sterowanie ruchem

Maszyny mają zwiększoną produktywność i wydajność, oszczędzając w ten sposób czas i koszty. Ponadto maszyny są bezpieczne w pracach, których nie można obsługiwać. Dlatego w przemyśle preferowaną opcją stało się przekazanie automatyzacji człowiekowi.

Przetwarzanie obrazu

Obrazy 3D wyewoluowały z wielu obrazów 2D. Opracowywane są algorytmy do wyodrębniania informacji 3D z wzorów 2D.

aplikacje medyczne

Opracowywane są zaawansowane instrumenty medyczne do rejestracji danych i analizy fizjologicznej. Służą głównie do diagnozowania chorób i innych celów leczniczych.
Elektronika nie tylko pomaga zaspokoić nasze indywidualne potrzeby, ale także przyczynia się do rozwoju całej naszej gospodarki, ponieważ wraz z rozwojem technologii przychodzi innowacyjność i nowoczesność, i właśnie tam elektronika odgrywa ogromną rolę.