Podróż Rainbow Six Siege

Podróż Rainbow Six Siege 1

Rainbow Six Siege Toma Clancy'ego właśnie skończyła swoje piąte urodziny w grudniu 2019 roku, a gra wciąż bije rekordy i jest konsekwentnie jedną z najczęściej granych i najczęściej oglądanych gier na świecie, musimy zbadać, jak to się stało.

Pochodzenie

Tom Clancy's był pierwotnie jednym z najlepiej sprzedających się powieściopisarzy na świecie, seria „Rainbow” rozpoczęła się od powieści Rainbow Six, która została następnie dostosowana, aby stać się serią gier FPS, w które gramy, aby oglądać i grać.

Pierwszą grą serii Rainbow Six była Tom Six Clancy's Rainbow Six, która została wydana w 1998 r., W latach 90. rynek gier wideo zaczął się przesycać, a zwłaszcza w grach typu FPS, ale pierwsze R6 gra była inna, gra miała jakąś głęboką strategię, taktykę, a jej grafika była tak realistyczna, że ​​gra zrobiła bardzo dobrą mieszankę dobrej grafiki, głębi gry, inteligentnych strategii i samej mechaniki rozgrywki, dzięki czemu stała się jedną z najlepszych gier FPS ostatniej dekady, ale miał jeden poważny problem polegający na tym, że nie był to tryb dla wielu graczy, był to tryb dla jednego gracza z grami typu AI przeciwko AI, więc postanowili to poprawić później.

Po sukcesie pierwszej gry Toma Clancy'ego postanowili zrobić sequel, który został wydany w 1999 roku pod nazwą Rainbow Six: Rogue Spear.

Rogue Spear nie różni się zbytnio pod względem rozgrywki i grafiki, jednak wprowadził możliwość gry w trybie dla wielu graczy, dzięki czemu był jeszcze większy niż w pierwszej edycji, a także dał graczom możliwość tworzenia własnych map i tego, że prowadzić do jeszcze większej ekspozycji na rynku gier.

Przebijanie się przez konsole.

Na początku tej dekady konsole były dość duże, a gra, która jest dostępna wyłącznie na komputery PC, bardzo by zaginęła na rynku konsol, więc Rainbow Six postanowiła się włamać i wejść na rynek konsol, wydali swoją trzecią wersję gra, która nazywała się Rainbow Six 3, gra trafiła do Xbox Live, co dało dodatkowy impuls ze względu na społeczny aspekt Xbox Live, posiadanie listy znajomych do czatowania, granie w trybie dla wielu graczy z graczami online i od tamtej pory sytuacja się poprawiła.

Podobnie jak wtedy, gdy zobaczyli pierwszą Rainbow Six, która odniosła sukces, postanowili stworzyć kolejną kontynuację Rainbow Six 3, który stał się znany jako Rainbow Six: Black Arrow, po sukcesie platformy Xbox Live i gry R6 na nim, postanowili posunąć ją dalej i jeszcze bardziej spróbować osiągnąć sukces. Wprowadzili nowe mapy dla wielu graczy oraz nowe kampanie dla jednego gracza, misje oraz ulepszoną komunikację i funkcje, które pozwoliłyby graczom grać razem szybciej, łatwiej i szybciej za pomocą funkcji Klan, która jest obecnie dość powszechna w każdej grze online, ale z powrotem to było coś na konsolach.

Tryb dla wielu graczy w trybie dla jednego gracza

Rainbow Six zyskiwał dużą ekspozycję i konsekwentnie staje się coraz większy, jednak nie było to spowodowane aspektami gry dla jednego gracza, był to tryb dla wielu graczy i sposób, w jaki ułatwiała komunikację między graczami, więc musiał ciągle wchodzić w kierunek rozgrywki dla wielu graczy i porzucenie trybu dla jednego gracza, wtedy Rainbow Six: Lockdown została wprowadzona do sieci w 2005 roku. Wprowadzili kilka nowych funkcji dla trybu wieloosobowego, ale nadal nie całkowicie zrezygnowali z aspektów dla jednego gracza, gracze wciąż mogli wyrównać postaci, zdobywaj nowe przedmioty i stań się silniejszy poprzez awansowanie, ale było oczywiste, że był to początek końca dla jednego gracza Rainbow Six.

Punkt krytyczny i spadek

Jak każda inna gra lub osoba, życie nie będzie konsekwentnie dawać Rainbow Six tylko dobrego, w pewnym momencie przestanie i złe rzeczy powinny nadejść. W 2006 roku Rainbow Six wydała swoją szóstą edycję – Critical Hour – Ta edycja była punktem pobudzenia Rainbow Six, była pełna błędów, nieciekawej rozgrywki, usuwając podstawowe aspekty, które czyniły Rainbow Six na początek. Wszyscy uważali to za całkowitą porażkę; programiści, gracze, recenzenci, krytycy, wszystko mówiło, że ta gra była całkowitą porażką, a twórcy R6 zaakceptowali ją.

Łuk Odkupienia

Po nieszczęśliwym niepowodzeniu krytycznej godziny R6 deweloperzy musieli zaakceptować tę awarię i ją poprawić. Właśnie wtedy Rainbow Six naprawdę stała się Rainbow Six, o której wiemy dzisiaj, The Rainbow Six: Vegas została wydana, dopracowała aspekty gry Rainbow Six, naprawiła wszystkie problemy z Critical Hour, i próbowała słuchać ich społeczności i rób to, co chcieliby gracze, ta wersja Rainbow Six była jednym z największych powodów, dla których dzisiaj mamy Rainbow Six Siege, sukces zainspirowanej R6 Vegas kolejnej edycji i wydania Vegas, które stało się znane jako R6 Vegas 2, dodał kilka nowych funkcji, poprawił aspekt gry wieloosobowej i ogólnie utrzymał ogólny rdzeń i stabilność gry.

Wracam później 7 Lat

Fenomenalna Rainbow Six Siege została ostatecznie wydana w 2015 roku, 7 lata po ostatniej wersji Rainbow Six. I warto było czekać, gra zawierała zupełnie inną grę, zaktualizowaną mechanikę, nowe taktyki, strategie, mapy i wszystko.

Mechanika, mapy i strategie były bardzo dobre, ale nadal nie był to czas, aby R6 przebiło się i stało się jedną z największych gier, ponieważ Ubisoft koncentrował się na swojej najpopularniejszej grze w tym czasie, która była Tom Clancy's The Division.

Chociaż w 2016 roku nie było to popularne, Rainbow Six Siege wprowadziło swoją konkurencyjną ligę profesjonalną do sceny Esports, która szybko stała się jedną z najpiękniej produkowanych lig na scenie e-sportowej, więc przypadkowi gracze zaczęli widzieć konkurencyjny aspekt grę, a niektórzy gracze zaczęli włożyć w nią ogromny wysiłek poprawić w Rainbow Six Siege i wejść na scenę R6.

Wreszcie się przełamuje

W grudniu 2017 r. Rainbow Six Siege wreszcie się przebiło i stało się jedną z najczęściej granych gier na parze, z ogromnym wzrostem bazy graczy i liczby, ponieważ gra stała się FOTM, doprowadziła do wprowadzenia wielu nowych graczy, nowych serpentyny. Jak zawsze nowi gracze i nowi streamerzy zawsze doprowadzą do nieuniknionego Rainbow Six Siege Boosting usługi.

Po osiągnięciu maksymalnego poziomu w 2017 r. Gra jeszcze się nie skończyła, jej baza graczy ponownie osiągnęła szczyt w 2018 r., A nie tylko baza graczy wzrosła, łączna liczba godzin strumieniowanych i oglądanych na najpopularniejszej platformie strumieniowej na świecie wzrosła i wzrosła pod koniec 2018 roku stał się jednym z najczęściej oglądane 12 gier na świecie!

Czy to może trwać?

Nawet po wielkim sukcesie, jaki gra miała w 2018 roku, osiągnęła jeszcze większy pułap i Ubisoft potwierdził oficjalnie, że liczba graczy w 2019 roku przekroczyła liczbę graczy w 2019 roku, i nadal jest to jedna z najczęściej oglądanych gier na Twitch.

W 2019 Rainbow Six Siege stała się tak duża, że ​​trudno było takiej grze stać się jeszcze większą, ale z pewnością nie jest to niemożliwe z nowymi zmianami ogłoszonymi przez Ubisoft na nadchodzący rok i sezon, na pewno mogliśmy zobaczyć możliwość osiągnięcia nowej wysokości i jeszcze większe w 2020 roku.