Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Podstawowa aktualizacja Google 2020 i wpływ na witryny handlu elektronicznego

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Podstawowa aktualizacja Google 2020 i wpływ na witryny handlu elektronicznego

Czy jesteś właścicielem witryny eCommerce i zauważyłeś zmianę w swoich rankingach? Mogła na Ciebie wpłynąć najnowsza aktualizacja głównego algorytmu Google.

Błąd, który popełnia wielu właścicieli witryn, polega na tym, że traktują SEO jak statyczną taktykę. Biorą jedno i gotowe podejście do SEO.

Prawda jest taka, że ​​wyszukiwanie organiczne to stale poruszający się cel. Google stworzyło w 2018 r więcej niż 3200 zmian do jego algorytmu. Niektóre zmiany ledwo robią wgniecenie.

Potem są zmiany, które Google ogłosi i potwierdzi. To sprawia, że ​​specjaliści SEO i właściciele witryn są czujni, aby zobaczyć, jaki wpływ mają na ich witryny. Tak stało się w tym miesiącu z najnowszą aktualizacją Google.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o szczegółach aktualizacji, o tym, jaki wpływ mogła mieć na Twoją witrynę i co możesz z tym zrobić.

Zrozumienie zasad działania Google

Trudno zrozumieć działania Google, nie widząc pełnego obrazu wyszukiwarki. Wyszukiwarka Google jest bezpośrednio związana z największym źródłem przychodów firmy – reklamą.

Aby uszczęśliwić akcjonariuszy i utrzymać wzrost przychodów, firma musi nadal znajdować sposoby na zatrzymanie ludzi w witrynie i zwiększenie przychodów z reklam. Liderzy firm rozumieją, że bez użytecznej wyszukiwarki nie ma dochodów z reklam.

Celem Google jest dokładne zrozumienie, czego szukają użytkownicy. Dlatego staramy się być bardziej wyrafinowani, aby poznać kontekst wyszukiwania, a także intencję wyszukiwania użytkownika.

Co to jest aktualizacja Google do podstawowego algorytmu?

W dniu 13 stycznia 2020 roku odbył się tzw prosty tweet który zaczął siać panikę wśród webmasterów. Google Search Liaison powiedział, że w przyszłym tygodniu zostanie wprowadzona aktualizacja rdzenia.

Google słynie z tego, że nie ujawnia, co zawiera podstawowe aktualizacje, więc społeczność SEO musi dowiedzieć się, co zawiera aktualizacja.

Zwykle pojawiają się wczesne sygnały, które można złożyć w całość w ciągu kilku dni. Po miesiącu staje się znacznie jaśniejsze, czym była aktualizacja.

Oto, co wiadomo do tej pory: aktualizacja jest duża. Istnieje wiele witryn śledzących wyszukiwanie, które wykazały duże wahania wyników wyszukiwania.

Podobnie jak poprzednie aktualizacje z zeszłego roku, największy wpływ miały strony Your Money lub Your Life. Są to witryny dotyczące zdrowia, dobrego samopoczucia, fitnessu, informacji finansowych i wiadomości. Niektóre z tych witryn odnotowały duże zyski, podczas gdy inne spadły.

Zmiany w wynikach fragmentów polecanych

Jedną z pewnych zmian w algorytmie jest to, że nastąpiła aktualizacja sposobu wyświetlania fragmentów polecanych w Google.

Polecane fragmenty to fragmenty, które próbują odpowiedzieć na pytanie związane z Twoim wyszukiwaniem. Załóżmy, że szukasz rdzenia aktualizacji Google, zobaczysz kilka wyników wyszukiwania, a następnie powiązane pytania. Jedno powiązane pytanie brzmi: „Jaka jest najnowsza aktualizacja algorytmu Google?”

Ten wynik to opisywany fragment, znany również jako pozycja zerowa. Kiedyś witryny z pozycji zerowej Google pojawiały się gdzie indziej na stronie bezpłatnych wyników wyszukiwania.

Rekommenderad:  Jak zarobić 14 000 $ rocznie na sprzedaży cyfrowych naklejek online

Już tak nie jest, dzięki deduplikacji. Deduplikacja to proces usuwania zduplikowanych wyników, dzięki czemu adres URL nie pojawia się zarówno we fragmentach polecanych, jak i w bezpłatnych wynikach wyszukiwania.

W przypadku niektórych witryn może to być ogromne. Panuje powszechna zgoda co do tego, że jeśli Twoja witryna pojawia się w obu, prawdopodobnie uzyskasz więcej kliknięć.

Jeśli jednak witryna jest wyświetlana tylko we fragmentach z polecaniem, może wystąpić spadek liczby kliknięć. Dzieje się tak dlatego, że użytkownicy zwykle uzyskują potrzebne informacje i nie przechodzą do Twojej witryny.

Wyniki będą się różnić w zależności od witryny. Będziesz chciał monitorować, czy Twoja witryna pojawia się w polecanych fragmentach i przeglądać swoje statystyki, aby zobaczyć, czy nastąpił wzrost lub spadek ruchu.

Jak ta aktualizacja wypada w porównaniu z poprzednimi aktualizacjami?

Przydatne może być znalezienie wspólnego wątku wśród aktualizacji.

Na przykład ostatnia aktualizacja wprowadzona przez Google miała miejsce w październiku 2019 r. Nazywała się ona Aktualizacja BERTco oznacza dwukierunkowe reprezentacje enkodera z transformatorów.

Ta aktualizacja została oparta na artykule badawczym, który badacze Google napisali o tym, jak boty Google skanują i interpretują tekst. Boty Google zawsze czytały tekst od lewej do prawej, a zrozumienie tekstu było wyzwaniem.

BERT pozwala botowi czytać tekst od prawej do lewej i od lewej do prawej. Wyszukiwarka może lepiej zrozumieć kontekst słów zamiast samego słowa.

Google stara się w jak największym stopniu uwzględnić sztuczną inteligencję, aby dopasować wyniki do tego, co użytkownik naprawdę próbuje znaleźć w Internecie.

Gdzie wpłynęła na Ciebie aktualizacja rdzenia?

Pierwszą rzeczą, którą chcesz zrobić, to przyjrzeć się statystykom swojej witryny. Powinieneś zacząć od sprawdzenia w Google Analytics i Google Search Console, czy Twój ruch spadł i jakie jest źródło tego spadku.

Jeśli zauważysz dużą fluktuację wyników wyszukiwania, może to być spowodowane najnowszą aktualizacją rdzenia.

Jest to dobra możliwość, jeśli sprzedajesz produkty kosmetyczne, sprzęt fitness, suplementy lub produkty finansowe.

Zdecydowanie chcesz monitorować ruch przez kilka następnych tygodni, ponieważ zmiany są w pełni wdrażane przez Google. Dzięki konsekwentnemu monitorowaniu łatwiej będzie Ci zrozumieć, w jaki sposób wpłynęło to na Twoją witrynę.

Jeśli Twoja witryna spadła w rankingach, spójrz na witryny, które są teraz przed Tobą. Są to strony, które chcesz uruchomić przez SEMRush i Ahrefs. Te narzędzia pozwolą Ci zobaczyć, jakie wyszukiwane hasła są w rankingu i inne czynniki, takie jak linki zwrotne.

Jeśli ta podstawowa aktualizacja miała negatywny wpływ na Twoją witrynę, ważne jest, aby nie panikować. Może to być naprawdę trudne, jeśli Twoje dochody zależą od ruchu związanego z wyszukiwaniem. Musisz obiektywnie spojrzeć na swoją witrynę i podejmować decyzje na podstawie danych.

Właściciele witryn często odruchowo reagują na te zmiany. Zrobią wiele, aby ponownie uzyskać wysoką pozycję w rankingu witryny, ale w rezultacie wyrządzają więcej szkody niż pożytku.

Rekommenderad:  Napraw błąd, który wystąpił podczas ładowania wersji tego filmu wideo w wyższej jakości na iPhone'a

W jaki sposób Twoja witryna e-commerce może być przyjazna dla Google?

Niezależnie od tego, czy na Twoją witrynę wpłynęła najnowsza podstawowa aktualizacja Google, chcesz mieć pewność, że Twoja witryna pozostanie na samej górze wyników wyszukiwania lub w jej pobliżu.

Nie ma znaczenia, o czym jest Twoja witryna eCommerce, istnieją najlepsze praktyki, których należy przestrzegać, aby uzyskać ruch z bezpłatnych wyników wyszukiwania. Oto obszary, na których chcesz się skupić.

Wydajność witryny

Podstawa SEO nie zaczyna się od słów kluczowych; zaczyna się od Twojej witryny. Musisz upewnić się, że Twoja witryna jest sprawna technicznie, aby zajmować wysokie pozycje w wynikach wyszukiwania.

Po skonfigurowaniu sklepu musisz wysłać sygnał odwiedzającym i wyszukiwarkom, że Twoja witryna jest bezpieczna. Odbywa się to poprzez zainstalowanie certyfikatu SSL w Twojej witrynie, dzięki czemu Twój adres URL zaczyna się od HTTPS. Google uczyniło to oficjalny sygnał rankingowy w 2014 roku.

Kolejnym obszarem, który należy monitorować, jest szybkość witryny. Jest to szczególnie ważne w przypadku witryn eCommerce. Istnieje związek między konwersjami a szybkością witryny. Możesz stracić wielu potencjalnych klientów, jeśli Twoja witryna ładuje się zbyt długo.

Coraz więcej osób korzysta z urządzeń mobilnych do wyszukiwania informacji i robienia zakupów online. W Czarny piątek 2019 r. ok 40% zakupów zostały wykonane na urządzeniach mobilnych.

Google odpowiedział zmianą sposobu indeksowania stron internetowych. Chcesz zadowolić wyszukiwarki i użytkowników, mając witrynę dostosowaną do urządzeń mobilnych.

Jeśli korzystasz z hostowanej platformy eCommerce, takiej jak Shift4Shop, chcesz mieć pewność, że używasz najnowszej wersji szablonów, w szczególności podstawowych szablonów Shift4Shop, które uwzględniają użytkowników i wyszukiwarki.

Linki wsteczne

Czy odróżniasz wyszukiwarki Google od wyszukiwarek takich jak Yahoo! 20 lat temu? Linki wsteczne.

Powodem, dla którego Google stał się firmą, którą jest dzisiaj, jest chęć stworzenia sposobu na pozycjonowanie witryn na podstawie jakości, a także dopasowania wyszukiwanych haseł.

Algorytm został zmieniony, aby ocenić jakość strony na podstawie liczby innych witryn, które prowadzą do tej treści. Link do treści został uznany za pozytywny głos.

Linki zwrotne nadal stanowią dużą część algorytmu Google, chociaż algorytm wymaga znacznie więcej niż samej liczby linków do witryny.

Chcesz skoncentrować się na uzyskaniu wysokiej jakości i ilości witryn zawierających linki do Twoich treści. Można to zrobić poprzez udostępnianie w mediach społecznościowych i blogowanie gości. Kluczem jest dostarczanie przydatnych treści, do których ludzie chcą linkować.

Ekspertyza-autorytet-zaufanie

Jeśli chcesz sprawdzić swoją witrynę w Google, musisz poświęcić swój czas i energię na to.

Powodem, dla którego Google tak często atakuje witryny finansowe i zdrowotne, jest to, że obie branże są pełne dezinformacji.

Algorytm Google dokłada wszelkich starań, aby dostarczać użytecznych wyników, które są sprawdzone i poparte nauką. Załóżmy na przykład, że masz witrynę zachwalającą zalety diety z kapustą.

Rekommenderad:  iPhone: aktualizacja 14.8 naprawia ważną lukę w zabezpieczeniach

Jest to dieta dobrze znana osobom, które chcą schudnąć, ale nie ma wielu danych, które mówią, że działa i jest zdrowym sposobem na odchudzanie.

Gdy ktoś szuka „zdrowych sposobów na odchudzanie”, jest duża szansa, że ​​strona z dietą kapuścianą się nie pojawi.

Google ciężko pracuje, aby budować zaufanie dzięki swoim wynikom wyszukiwania i nie może go stracić. Ustanowiono wytyczne dla witryn o nazwie EAT. Oznacza to wiedzę, autorytet i zaufanie.

Jak możesz wykazać się wiedzą, autorytetem i zaufaniem do witryny eCommerce?

Możesz pokazać swoją wiedzę, pisząc o tym, dlaczego masz kwalifikacje do sprzedawania produktów, które robisz. Załóżmy, że sprzedajesz produkty kawowe online. Możesz budować wiedzę, pokazując, w jaki sposób pozyskujesz kawę i opowiadając o swoim doświadczeniu w branży.

Współpraca z ekspertami branżowymi to kolejny sposób na pokazanie swojej wiedzy.

Aby stać się autorytetem w swojej branży, potrzeba czasu. Autorytet jest oceniany na podstawie ilości ruchu i linków zwrotnych, które ma Twoja witryna. Znacznie łatwiej jest to zrobić markom z dużymi budżetami.

Jeśli zaczynasz od nowej witryny, konsekwentnie publikuj treści w miarę upływu czasu i uzyskaj wysokiej jakości linki zwrotne. Pomogą one przyspieszyć proces ustanawiania organu.

Zaufanie to ogromny problem dla użytkowników Twojej witryny i dla Google. Ustanowienie zaufania można osiągnąć za pomocą recenzji online, kilku sposobów kontaktowania się klientów oraz jasnego procesu zwrotu/wymiany.

Przeprowadź audyt witryny

Mając te wszystkie informacje, od czego możesz zacząć poprawiać wyniki wyszukiwania? Zacznij od A audyt witryny. Tutaj możesz obiektywnie spojrzeć na zawartość i strukturę swojej witryny.

Celem audytu jest zrozumienie, co Twoja witryna robi dobrze z punktu widzenia SEO i gdzie należy wprowadzić ulepszenia.

Wszystko zależy od użytkowników

Zbyt łatwo jest zgubić się w szukaniu najnowszej aktualizacji Google do podstawowego algorytmu. Istnieją dziesiątki dziesiątek czynników rankingowych.

Jednak ostatecznie wszystko zależy od użytkowników. Jeśli zadbasz o część techniczną, aby powiedzieć Google, o czym jest Twoja witryna i zapewnić dobre wrażenia użytkownika oraz mieć świetne treści, poradzisz sobie dobrze.

Czy chcesz mieć pewność, że Twoja witryna eCommerce jest skonfigurowana pod kątem sukcesu? Zapoznaj się z tymi wskazówkami dotyczącymi projektowania witryn internetowych pod kątem sprzedaży i konwersji.