Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Ponad 15 porad i trików dotyczących Slacka, które powinieneś znać

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Ponad 15 porad i trików dotyczących Slacka, które powinieneś znać

Slack to popularna platforma do komunikacji w zespole. To idealna aplikacja do komunikacji dla zespołów/organizacji zatrudniających pracowników zdalnych.

Jeśli Twój zespół również używa Slacka do komunikacji, zapoznanie się z najlepszymi funkcjami i trikami Slacka może pomóc Ci w efektywniejszym korzystaniu z niego i zwiększaniu produktywności.

Oto wszystkie najlepsze porady i wskazówki dotyczące Slacka, które musisz znać, aby w pełni wykorzystać możliwości Slacka.

1. Utwórz kanały

Slack kręci się wokół przestrzeni roboczych. Jeśli masz miejsce pracy na Slacku, możesz wycisnąć z niego więcej, tworząc różne kanały.

Kanał w aplikacji Slack umożliwia uporządkowanie wszystkich dyskusji i usprawnienie współpracy. Na przykład, jeśli masz przestrzeń roboczą dla trwającego projektu, która opiera się na ogromnym stosie oprogramowania, możesz utworzyć kanały dla różnych modułów, aby zachować lokalnie trafność i ułatwić użytkownikom dyskusję i znajdowanie powiązanych rozmów.

Oto jak utworzyć kanał w Slacku:

 1. Przejdź do swojego obszaru roboczego w aplikacji Slack.
 2. Stuknij w + ikona obok Kanały i wybierz Utwórz kanał.
 3. Na następnej stronie nadaj swojemu kanałowi nazwę i dodaj wymowny opis jego celu.
 4. Wreszcie uderz Tworzyć.

Dodatkowo Slack umożliwia także tworzenie prywatnych kanałów, gdy chcesz ograniczyć rozmowy do kilku członków zespołu. Takie kanały Slack są dostępne tylko dla osób posiadających link z zaproszeniem.

2. Włącz uwierzytelnianie dwuskładnikowe

Nie możemy podkreślić, jak ważne jest obecnie posiadanie drugiego czynnika uwierzytelniania – oprócz hasła – na wszystkich różnych kontach online. []

Wykonaj poniższe kroki, aby dodać 2FA do swojego konta Slack:

 1. Przejdź na subskrypcję poziomu premium.
 2. Udaj się do Ustawienia i uprawnienia stronę i przejdź do Uwierzytelnianie patka.
 3. Kliknij Zwiększać poza tym Uwierzytelnianie dwuskładnikowe w całym obszarze roboczym opcję i dotknij Aktywuj uwierzytelnianie dwuskładnikowe dla mojego obszaru roboczego.
 4. Na koniec wybierz pomiędzy wiadomościami tekstowymi lub aplikacją uwierzytelniającą, aby otrzymać kody uwierzytelniające.

3. Integruj aplikacje innych firm

Zespołom, które do wykonywania zadań korzystają z aplikacji innych firm, Slack oferuje opcję zintegrowania tych aplikacji z obszarem roboczym. Niektóre z dostępnych aplikacji obejmują między innymi Dysk Google, Arkusze Google, Box, OneDrive, 1Password, Giphy, IFTTT i RSS.

Oto jak zintegrować aplikację innej firmy z obszarem roboczym Slack:

 1. Przejdź do obszaru roboczego Slack w Internecie i zaloguj się.
 2. Kliknij menu hamburgerów w lewym górnym rogu i wybierz z listy Skonfiguruj aplikacje.
 3. Idź do Katalog aplikacji aby znaleźć wszystkie obsługiwane aplikacje innych firm.
 4. Wybierz aplikację, którą chcesz zintegrować ze swoim obszarem roboczym, i dotknij Dodaj do Slacka.
 5. Na koniec przyznaj mu dostęp do wymaganych uprawnień.

Możesz też otworzyć aplikację Slack, przejść do obszaru roboczego i dotknąć Aplikacje aby znaleźć wszystkie obsługiwane aplikacje innych firm i zintegrować je stamtąd.

4. Zezwalaj na rozmowy wideo i zmień domyślną aplikację do rozmów

Jeśli często musisz prowadzić wideokonferencje ze swoimi rówieśnikami, możesz skorzystać z powyższej wskazówki, aby zintegrować wybraną aplikację do rozmów wideo innej firmy ze swoim miejscem pracy. Po zakończeniu musisz zmienić domyślną aplikację do połączeń, co możesz zrobić, wykonując następujące kroki:

 1. Przejdź do swojego obszaru roboczego w Internecie i zaloguj się.
 2. Iść do Ustawienia i uprawnienia pod Administracja.
 3. Przewiń w dół, aż znajdziesz Połączenia i zaznacz pole wyboru z informacją Zezwalaj na rozmowy wideo w Slacku.
 4. Zaznacz pole wyboru obok aplikacji, którą chcesz ustawić jako domyślną aplikację do rozmów na Slacku.

5. Twórz lepsze ankiety

Firmy posiadające dużą liczbę pracowników pracujących w różnych działach często dostrzegają potrzebę uzyskania zbiorowej informacji zwrotnej lub innego cennego wkładu w różne kwestie. Jeśli masz startup lub kierujesz zespołem w organizacji i potrzebujesz przeprowadzać ankiety (lub ankiety), Slack pomoże Ci w tym dzięki integracji z firmami zewnętrznymi.

Oto jak skorzystać z tej funkcji, aby utworzyć ankietę w Slacku:

 1. Otwórz obszar roboczy, w którym chcesz utworzyć ankietę i przejdź do Katalog aplikacji Slack.
 2. Wprowadź termin głosowanie aby wyświetlić listę wszystkich aplikacji przeprowadzających ankiety i naciśnij Dodać , aby dodać aplikację do swojego obszaru roboczego. Polecamy Polly I Ankieta Małpaktóre są dwiema najpopularniejszymi aplikacjami do ankiet i ankiet.

Po dodaniu możesz łatwo przeprowadzać ankiety w obszarze roboczym Slack.

6. Ogranicz instalację aplikacji innych firm

Gdy zaczynasz korzystać ze Slacka, domyślnie włączona jest możliwość instalowania aplikacji innych firm. Jeśli jednak chcesz, możesz wyłączyć tę opcję, aby ograniczyć liczbę instalacji aplikacji innych firm w obszarze roboczym. Jeśli po wykonaniu tej czynności członek spróbuje zainstalować aplikację w obszarze roboczym, przed jej dodaniem konieczne będzie zatwierdzenie instalacji.

Oto jak wyłączyć instalację aplikacji innych firm na platformie Slack:

 1. Udaj się do Ustawienia zarządzania aplikacją.
 2. Przełącz przycisk obok Zatwierdź aplikacje. W tym miejscu możesz także bardziej dostosować ustawienia i zezwolić innym osobom na instalowanie aplikacji bez konieczności Twojej zgody.

7. Filtruj wiadomości

Biorąc pod uwagę, że w ciągu dnia stale korzystasz ze Slacka, prawdopodobnie otrzymasz skrzynkę odbiorczą pełną wiadomości związanych z różnymi tematami. Aby poradzić sobie w takich sytuacjach i uniknąć pominięcia ważnych wiadomości, Slack oferuje funkcję filtrowania słów kluczowych, która pomoże Ci dotrzeć do wiadomości o największym znaczeniu.

Aby skorzystać z tej funkcji, wykonaj następujące kroki:

 1. Otwórz obszar roboczy w aplikacji i przejdź do Preferencje.
 2. Tutaj, z Powiadomienia wybraną z menu w lewym rogu, wybierz przycisk opcji z informacją Wiadomości bezpośrednie, wzmianki i słowa kluczowe.
 3. Wreszcie pod Moje słowa kluczowewprowadź odpowiednie słowa kluczowe w powiązanym polu lub w temacie, którego oczekujesz przychodzące wiadomości.

8. Ukryj adres e-mail w profilach

Jeśli prywatność jest jedną z obaw Ciebie lub członków Twojego zespołu, możesz ukryć ich adresy e-mail w ich profilach i ustawić je jako prywatne. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

 1. Otwórz swój obszar roboczy w Internecie i przejdź do Ustawienia i uprawnienia.
 2. Przewiń w dół do Wyświetlanie adresu e-mail i dotknij Zwiększać.
 3. Odznacz pole obok Wyświetl adres e-mail członków i uderzył Ratować.

9. Ogranicz zaproszenia

Domyślnie Slack umożliwia wszystkim członkom obszaru roboczego zapraszanie nowych członków. Chociaż może to być czasami przydatne, ogólnie rzecz biorąc, należy wyłączyć tę opcję, aby sprawdzić, kto może dodawać osoby do obszaru roboczego. Oto jak to zrobić:

 1. Idź do Uprawnienia i uderzył Zwiększać obok Zaproszenia.
 2. Zaznacz pole wyboru obok Wymagaj zgody administratoraoraz z dostępnych opcji poniżej Wyślij prośby o zaproszenie dowybierz jedną z nich Dodaj administratorów Lub Ten kanał. Podczas gdy ten pierwszy wymaga zatwierdzenia przez administratorów, drugi wysyła żądania do kanału, który następnie musi zostać zatwierdzony.

10. Ustaw sobie przypomnienie

Kiedy pracujesz z zespołami, zadania często są rozdzielane pomiędzy członków zespołu, aby poprawić efektywność zespołu i zmaksymalizować wydajność. W takich sytuacjach ustawienie przypomnienia o ukończeniu zadania w określonym przedziale czasowym może pomóc Ci utrzymać kontrolę nad swoją pracą.

Wykonaj poniższe kroki, aby utworzyć przypomnienie:

 1. Przejdź do kanału, na którym chcesz utworzyć zadanie.
 2. Stuknij ikonę błyskawicy w oknie wiadomości i wybierz Ustaw sobie przypomnienie.
 3. Na następnym ekranie nadaj przypomnienia odpowiednią nazwę, godzinę i opis.
 4. Na koniec kliknij Tworzyći powinieneś mieć ustawione przypomnienie.

11. Weź szybki Note

Potrzeba zanotowania czegoś może pojawić się w każdej chwili. Chociaż Twoja zaufana aplikacja do robienia notatek z pewnością może Ci w tym pomóc, jeśli rozmawiasz z kimś na Slacku i musisz często zapisywać różne rzeczy, najłatwiejszym sposobem jest skorzystanie z funkcji przesyłania wiadomości bezpośrednich.

Po prostu otwórz wiadomość bezpośrednią do siebie i zacznij wprowadzać tekst. Podobnie jak inne wiadomości bezpośrednie, zapisuje całą historię wiadomości i można ją znaleźć w sekcji Bezpośrednie wiadomości sekcja dotycząca aplikacji. Oprócz notatek możesz także używać wiadomości bezpośrednich do sporządzania listy zadań do wykonania lub przechowywania plików lub łączy pod ręką.

12. Twórz niestandardowe odpowiedzi Slackbota

Slackbot to bot w aplikacji Slack, który pomaga Ci wysyłać wiadomości, dostarczać przypomnienia lub powiadamiać inne osoby, gdy ktoś o nich wspomni na kanale. Chociaż jest dość responsywny w tym, co robi, Slack oferuje opcję tworzenia niestandardowych odpowiedzi Slackbota na wypadek, gdy musisz odpowiedzieć na określony zestaw zapytań w określony sposób.

Na przykład, jeśli otrzymujesz wiele zapytań dotyczących haseł, linków itp., możesz pozwolić, aby Slackbot wysyłał za Ciebie automatyczne odpowiedzi na takie zapytania.

Wykonaj poniższe kroki, aby ustawić niestandardową odpowiedź w Slackbocie:

 1. Iść do Dostosuj swoją przestrzeń roboczą.
 2. Wpisz najczęściej zadawane pytania w sekcji Kiedy ktoś mówi pole wejściowe i odpowiedź pod przyciskiem Slackbot odpowiada skrzynka.
 3. Wreszcie uderz Zapisz odpowiedź.

Aby dodać więcej takich odpowiedzi na często spotykane zapytania, naciśnij przycisk Dodaj nową odpowiedź przycisk i powtórz te same czynności.

13. Utwórz listę rzeczy do zrobienia

Praca z członkami zespołu wymaga, abyś był na bieżąco z przydzielonymi Ci zadaniami lub sprawdzał, co robią inni, jeśli jesteś liderem. Chociaż możesz wykorzystać potencjał wiadomości oznaczonych gwiazdką, zapisanych i przypiętych wiadomości, aby mieć na bieżąco kontrolę nad zadaniami i wracać do nich później, lepszym sposobem na osiągnięcie tego jest utworzenie listy zadań do wykonania dla siebie i innych członków zespołu.

Oto jak utworzyć listę rzeczy do zrobienia w Slacku:

 1. Otwórz kanał, na którym chcesz utworzyć listę rzeczy do zrobienia i kliknij ikonę błyskawicy w oknie wiadomości.
 2. Wybierać Utwórz post z opcji i zacznij tworzyć swój post.
 3. Aby wyświetlić listę rzeczy do zrobienia, zaznacz tekst i dotknij przycisku listy kontrolnej w wyskakującym oknie.
 4. Na koniec naciśnij Udział wybierz miejsce, w którym chcesz go udostępnić i kliknij Udział.

14. Używaj emotikonów, aby szybko reagować

Na wypadek, gdy musisz odpowiedzieć na wiadomość tekstową za pomocą czegoś tak trywialnego, jak powiedzmy „ukończono”, „sprawdzam” itp., Slack ma dedykowane emoji, które oszczędzają Ci wysiłku związanego z wpisywaniem takich wiadomości.

Aby odpowiedzieć na wiadomość za pomocą emoji, przejdź do wiadomości, na którą chcesz odpowiedzieć i kliknij Dodaj reakcję przycisk (z ikoną emoji). Teraz wyszukaj żądany emoji na pasku wyszukiwania i wybierz go, aby użyć go jako odpowiedzi.

15. Zapisz ważne wiadomości

Slack umożliwia zapisywanie wiadomości, które uznasz za przydatne do późniejszego wykorzystania. Wszystkie zapisane wiadomości są dodawane w obszarze Zapisane elementy do której możesz uzyskać dostęp w dowolnym momencie z lewego paska menu.

Oto jak zapisać wiadomość w Slacku:

 1. Otwórz kanał lub okno wiadomości bezpośredniej zawierające wiadomość, którą chcesz zapisać.
 2. Najedź kursorem na wiadomość i dotknij Dodaj, aby zapisać elementy przycisk (z ikoną zakładki) na pasku narzędzi.

16. Wyszukiwanie uniwersalne

Chociaż możesz poruszać się po wiadomościach, kanałach lub obszarach roboczych w Slacku, klikając skróty w menu po lewej stronie, istnieje szybki i skuteczny sposób, aby to zrobić, aby zaoszczędzić kilka dodatkowych kliknięć.

W tym celu z dowolnego miejsca w obszarze roboczym naciśnij przycisk Polecenie + K Lub Ctrl + K skrót klawiaturowy, wpisz nazwę obszaru roboczego, kanału lub wątku, do którego chcesz przejść, i naciśnij Wchodzić / Powrót.

17. Poszukiwanie mocy

Wyszukiwanie w wyszukiwarce działa całkiem nieźle. Jednak nie oferuje wyników, gdy żądasz złożonych, głęboko zakorzenionych zapytań. W takich przypadkach istnieje kilka ukrytych modyfikacji klucza, których można użyć do zmodyfikowania wyszukiwania na podstawie takich czynników, jak godzina/dzień/data, kanały, typ i inne, a także uzyskania odpowiedzi na zapytanie.

Niektóre z tych modyfikatorów obejmują:

 • z: [name of Slack user] lub: [name of Slack user] — aby znaleźć odpowiednie wiadomości od/do konkretnego członka zespołu
 • W: [channel name] — aby ograniczyć wyszukiwanie do określonego kanału
 • typ: [text, image, etc.] — aby określić typ wyszukiwania
 • zanim: [date] lub później: [date] — aby modyfikować wyniki na podstawie daty
 • ma: [link, image, etc.] — aby filtrować wyniki zawierające modyfikator

Tryb nauki o modyfikatorach wyszukiwania Tutaj.

18. Ogranicz powiadomienia przychodzące

Domyślnie powiadomienia Slacka są ustawione tak, aby wysyłać alerty o wszystkich działaniach w obszarze roboczym. Jak możesz sobie wyobrazić, może to być dość denerwujące i rozpraszające, szczególnie gdy próbujesz skupić się na swojej pracy.

Na szczęście możesz zmienić preferencje powiadomień w Slacku, aby ograniczyć rozpraszanie uwagi. Oto jak to zrobić:

 1. Przejdź do obszaru roboczego, którego preferencje dotyczące powiadomień chcesz zmienić.
 2. Uderz w Polecenie + , Lub Ctrl + , skrót klawiaturowy, aby otworzyć Preferencje Slacka.
 3. Wybierać Powiadomienia z paska bocznego.
 4. Teraz, jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia przychodzące tylko dotyczące wiadomości bezpośrednich, wzmianek lub określonych słów kluczowych, zaznacz przycisk opcji obok Wiadomości bezpośrednie, wzmianki i słowa kluczowe pod Powiadom mnie o. Alternatywnie wybierz Nic jeśli chcesz wyłączyć powiadomienia.

19. Skorzystaj z menu skrótów

Menu skrótów Slacka umożliwia szybkie i łatwe wykonywanie określonych czynności. Aby uzyskać dostęp do tych skrótów, kliknij ikonę błyskawicy po lewej stronie pola wiadomości, zacznij wprowadzać nazwę akcji i kliknij ją, aby ją wykonać.

Alternatywnie możesz także użyć poleceń ukośnika, aby znaleźć i wykonać określone działania w Slacku. W Slacku istnieją trzy typy poleceń ukośnikowych: wbudowane, specyficzne dla aplikacji i dostosowane. Jednakże na potrzeby tego przewodnika będziemy trzymać się wbudowanych poleceń ukośnikowych.

Aby używać poleceń z ukośnikiem, wpisz ukośnik (/) w polu wiadomości i wprowadź konkretne słowo kluczowe dla polecenia ukośnika.

Lista wbudowanych poleceń ukośnikowych:

 • /archiwum: Zarchiwizuj bieżący kanał
 • /dm: Wyślij bezpośrednią wiadomość do kogoś
 • /wiadomość [#channel]: Wyślij wiadomość do kanału
 • /zawalić się: Zwiń obrazy i filmy wbudowane w kanał
 • /zwiększać: Rozwiń wszystkie wbudowane obrazy i filmy na kanale
 • /status: Ustaw lub wyczyść swój status
 • /temat: Ustaw temat kanału
 • /szukaj [your text]: Wyszukaj wiadomości i pliki w Slacku

Dowiedz się więcej o wbudowanych poleceniach ukośnikowych Tutaj.

20. Używaj skrótów klawiaturowych

Chociaż Slack ma całkiem schludny i łatwy w użyciu interfejs użytkownika, który pozwala na nawigację i łatwe wykonywanie różnych funkcji, możesz wykonywać te same operacje znacznie szybciej i łatwiej, korzystając ze skrótów klawiaturowych.

Lista przydatnych skrótów klawiaturowych Slack:

 • Polecenie + K Lub Ctrl + K: Przejdź do rozmowy
 • Polecenie + przesunięcie + K Lub Ctrl + Shift + K: Otwórz menu wiadomości bezpośrednich
 • Polecenie + przesunięcie + L Lub Ctrl + Shift + L: Przeglądaj wszystkie kanały
 • Opcja + Shift + ↑ Lub Alt + Shift + ↑: Wyświetl poprzedni nieprzeczytany kanał lub DM
 • Opcja + Shift + ↓ Lub Alt + Shift + ↓: Zobacz następny nieprzeczytany kanał lub DM
 • Polecenie + , Lub Ctrl + ,: Otwórz Preferencje
 • Command + Shift + S Lub Ctrl + Shift + S: Wyświetl zapisane elementy
 • Polecenie + F Lub Ctrl + F: Otwórz okno wyszukiwania, aby znaleźć i przeprowadzić szybkie wyszukiwanie
 • Polecenie + Przesunięcie + [ or Ctrl+ Shift + Tab: Switch to previous workspace
 • Command + Shift + ] Lub Ctrl + Tab: Switch do następnego obszaru roboczego
 • Polecenie + U Lub Ctrl + U: Prześlij plik
 • Command + Shift + J Lub Ctrl + Shift + J: Wyświetl wszystkie pobrane pliki i dokumenty
 • M: Wycisz dźwięk
 • V: Przełącz wideo
 • MI: Edytuj wiadomość
 • R: Dodaj reakcję emoji
 • T: Otwórz wątek lub odpowiedz w nim
 • Polecenie + B Lub Ctrl + B: Pogrubienie zaznaczonego tekstu:
 • Polecenie + Shift + X Lub Ctrl + Shift + X: Przekreśl zaznaczony tekst (przekreśl)
 • P: Przypnij/odepnij wiadomość
 • S: Udostępnij wiadomość
 • A: Zapisz wiadomość
 • D: Usuń wiadomość

Dowiedz się więcej o skrótach klawiaturowych Slack Tutaj.

Zrób więcej na Slacku! I z większą wydajnością

Korzystając z porad i wskazówek dotyczących Slacka wymienionych powyżej, powinieneś być teraz w stanie wykorzystać różne funkcje Slacka na swoją korzyść i lepiej wykorzystać platformę. Chociaż nie możemy zagwarantować, że te wskazówki dotyczące Slacka uczynią Cię ekspertem w dziedzinie Slacka, z pewnością możesz włączyć je do swojego codziennego przepływu pracy, aby go usprawnić, a co za tym idzie, lepiej zarządzać swoimi projektami oraz organizować zespoły i współpracę.

Table of Contents